Sayfayı Yazdır | Close Window

ANKET : Yerel Seçim 2009

Nereden Yazdırıldığı: Çankırı Araştırmaları Sitesi
Kategori: Araştırmalar
Forum Adı: Seçim Dosyası
Forum Tanımlaması: 22 Temmuz Seçim Dosyası
URL: http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=2735
Tarih: 18.09.2020 Saat 22:26
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Konu: ANKET : Yerel Seçim 2009
Mesajı Yazan: hu-kalem
Konu: ANKET : Yerel Seçim 2009
Mesaj Tarihi: 11.03.2009 Saat 02:17
SEÇMENİN NABZI!
 
Yerel seçimlerde Çankırı'da kime oy kullanacaksınız ?


-------------
Hür - KalemCevaplar:
Mesajı Yazan: derelli
Mesaj Tarihi: 11.03.2009 Saat 09:25
Hür-Kalem rumuzla "Seçmenin Nabzı" başlıklı yazı altında hiçbir metin bulunmaması dikkat çekici olsa da ilgili madem ki Hür-Kalemini kullanıyor, kendisini açık ve net olarak sitede yansıtmasının acaba bir sakıncası mı bulunmaktadır? zira formuna baktığımda sadece "Mustafa" ismi yer almaktadır. içinde bulunduğumuz seçim arifesi döneminde böylesi kaynakların yayımlanması veya yorumlanması kişinin kendisinin hüviyet olarak okurları ile paylaşması gerekmektedir diye düşünmekteyim. Böylesi kayıtla kişilerin bu sitede düşüncelerini paylaşmasını şahsım adına sakıncalı bulmaktayım. Bu yönde sayın Site yöneticisinin dikkatini çekmek istiyorum. Saygılarımla.


Mesajı Yazan: b_ayhan
Mesaj Tarihi: 11.03.2009 Saat 10:43
Derelli dostum, bürokraside ve siyasette ki deneyimlerimizi bir anımsayın. Seçim dönemlerinde çıkan korsan yayınları, masa başında yapılan anketleri, pireyi deve yapanları çok gördük ve yaşadık. Birde bastır parayı yazdır anketi vardı hatırlarsınız. Şimdi de geçmişin bu tür uygulamalarını sanal ortam aldı. İnanırlığı mı? tartışmasız tartışılr. Değişik yönlendirmeler ve abartılı anketler yayınlanacaktır. Eğer bu anketi http://www.cansaati.org - www.cansaati.org yapmış ve sorumluğunu da almış olsa saygı ile karşılarım ve yaptığı bu hizmetten dolayı teşekkür de ederim. Sorun partilerinde ötesinde Çankırı'ya hizmet edecek adayın seçimidir. Adayda aradığımız niteliğe göre de oy vermekdir. Buda değerli hemşehrilerimizin takdiridir, demokrasinin geregi bunada saygı duyulmalıdır. parti değil Çankırı'yı kasabalıktan kurtarıp kent görünümüne kavuşturacak, belediye hizmetlerini şeffaf ve dürüstçe yerine getirecek adaylara ihtiyacımız vardır. Bu herhangi bir aday olabilir farketmez. Önemli olan dürüstlüktür.


Mesajı Yazan: ahmetgulsen
Mesaj Tarihi: 11.03.2009 Saat 11:39
Sanal ortamda seçim dönemlerinde interntte yapılan anketlerin gerçekçi olmadığını biliyorum. Bu anket Çankırı Araştırmaları sitesinde olsa dahi. Dolayısıyla site yönetimi olarak bir anket açmadık ve faydasına da inanmıyoruz. Yukarıda mahlas kullanarak yazma gayretinde olan üyemiz de bir anket açmıştır, herkese eşit mesafade olduğumuz için bu gayretlerine engel koymadan yayına açtık. Ama yine söylüyorum faydasızdır.
 
Sayın Derelli'nin kannati doğrultusunda biz yine hatırlatıyoruz, sitede yazmak isteyenler gerçek isimleriyle yazmalıdır. Şunu da kabul ediyorum ki insanlarımız sosyal ortama açılmakta herzaman zorluk çekmişlerdir, biz de bir aşama olsun diye ilk etapda belli bir süre mahlas kullanımına izin veriyoruz. Önceki yıllarda mahlasını gerçek ismine döndürdüğümüz bir çok arkadaşımız mevcuttur.
 
saygılarımla
 


-------------
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/


Mesajı Yazan: hu-kalem
Mesaj Tarihi: 12.03.2009 Saat 00:44
Forum herkese açık görüş ve önerilerin yazıldığı bir platformdur.Kimisi gerçek adını kullanarak görüşlerini ifade eder, kimiside mahlas kullanır. Kimiside yalan ad ve soyad kullanır. Önemli olan yazılan konunun karşıda muhatap bulup bulmadığı yada muhtevadır. Küfür, hakaret iftira vs. gibi olmadığı müddetçe bir sorun olacağı kanaatinde değilim. Kaldı ki mahlas ile ifade edilen görüşler kamuya açık alanda beyan ediliyor. İsteyen üstüne alınır cevap yazar, istemeyen yazılmamış kabul eder, tıklamaz ve okumaz. Mahlas kullanan kişi bu durumu gerek görmeseydi zaten mahlas kullanmazdı. Ki eğer ifade edilen normal görüşler illede gerçek isim iktiza ediyorsa, editör tüm mahlasları kaldırabilir.

-------------
Hür - KalemSayfayı Yazdır | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk