Sayfayı Yazdır | Close Window

Spor deyince futbol, Yaşasın Çankırı B.Spor

Nereden Yazdırıldığı: Çankırı Araştırmaları Sitesi
Kategori: Gündem/Köşe Yazarları
Forum Adı: Recep CIRIK
Forum Tanımlaması: [Köşe yazıları] Laf Ola, Beri Gele
URL: http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=1893
Tarih: 19.09.2020 Saat 01:41
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Konu: Spor deyince futbol, Yaşasın Çankırı B.Spor
Mesajı Yazan: Recep C
Konu: Spor deyince futbol, Yaşasın Çankırı B.Spor
Mesaj Tarihi: 07.11.2007 Saat 21:22
Değerli sporcumuz(du) Sayın Süreyya Ayhan'ın atletizme uzun süre ara vermesi ile Çankırı'mızda spor adına güzel birşeyler yapılabiliyor mu diye kafa yorarken Çankırı Belediyesi'nin sponsorluğunu yaptığı futbol kulübümüz bir hafta da olsa  ikinci ligde bulunduğu kümede lider olarak görünmesi ile Avrupa'da yayınlanan Türk gazetelerinde futbolcularımızın isimlerini, resimlerini ve aldıkları yıldız sayılarını görme imkanımız oldu.
 
Fakat bu sevincimiz fazla sürmedi. Bir hafta sonra 6-0 lık Karabük bozgunu futbolcuların ayaklarını yere değdirmiştir. Zira hemen havalara girivermek gibi bir huyumuz vardır. Bizimkiler bu havaya erken girdiler. Biraz rehavete daldılar.
 
Karabük farklı yenerek akıllarını başlarına getirmiştir amma velakin, maçın sonunda verilen yorumlarda eğer hakem yatırdı maçı, uefa, fifa, çff bize istediğimiz hakemi atamadı, hakemin teyzesinin eniştesi Karabüklü'ymüş. Oysa hakemin halası bizim teknik direktörün yengesi oluyordu şeklinde bahaneler sıralandı mı bilmiyorum.
 
Herşeyden önce futbol bir gösteri sporudur. İyi oynayan kazanır. Bazan iyi oynayamayan da kazanabilir. Önemli olan gücünü, kuvvetini ve oyununu (hile=oyun) ortaya koyabilmektir.
 
Hele bu hafta oynanan FB-BJK derbisinin ardından BJK Başkanı Sayın Demirören'in yaptığı açıklamalar çok çocuk(suydu). Bence Klüp başkanları maç bitiminden 24 saat sonra konuşmalılar. Ben Demirören'in yerinde olsam  sıcağı sıcağına ağzımı açmazdım. Hatta bu yazıyı da daha önce kaleme alacaktım. Biraz bekledim. Sonra kaleme aldım.
 
Bu arada Liverpol- Beşiktaş maçını 3-0 oluncaya kadar izledim. Beşiktaş taraftarı oldum bu maç için. Gidişat iyi olmadığını görünce izlemekten vazgeçtim. Sonuç 8-0 Futbol adına hezimet, rezalet,felaket...
Bu maçı da İsmet Arzuman'ın bir arkadaşı , pardon meslekdaşı yönetti galiba. Bu hakem de bırakmalı bence. Yeterki Demirören devam etsin.
 
Sinan Beyin ertesi gün ropörtajda :- Adamlar acımadılar 4-5-6 hala atıyorlar diyor. Avrupalı 90 dakikayı sonuna kadar değerlendirir. Kulübü 8-0 lık formalarla kasalarını dolduracak. Hani Pancu forması ile BJK nın yaptığı gibi kulüp tarihinde bir ilke imza atacak.. Onun için kimsenin merhametine sığınmadan sahaya çıkıp futbolunuzu oynayın demek geliyor içimden.
 
Her spor da karşılaşmalarda zihnin ve bedenin  karşılaşmaya hazır hale gelmesi gerekmektedir. Eğer Beşiktaş bu olumsuzlukları bir iki gün içinde silemezse Yiğidolar bu kartalı avlarlar. Suyuna pilav pişirirler. Haberiniz ola.
 
Gelelim hakemlere.
Belçika'da üç sezon maçlarda futbol hakemliği yaptım. Amatör kümelerde maç yönettim. Çok şükür kazasız, belasız geçti. Bakmayın zor zenaaattır. O siyah elbisenin içinde tarafsız olmak zorundasınız. Eğer iyi bir maç yönetmişseniz yenende yenilende gelir elinizi sıkar. Ben bu hakemliği dışardan bağıran  cebi paralı, futboldan anlamayan , lüzumsuz yöneticilerin yüzünden bıraktım. 'Lüzumsuz adamım ama, para bende ' diyen  yöneticilerle nereye kadar gidebilirsiniz?  Onun için hakemlere sabır diliyorum. Hele ağza alınmayacak küfürlerin koro ile söylendiği Türkiye'ye yabancı hakem isteyenlerin aklına şaşarım. Zira adaletin simgesi olan Anadolu insanı ve içimizdeki insanları başkalarına değişenlere ne denebilir ki ?
 
Yarın öbürgün devleti yönetenleri de beğenmeye beğenmeye mandalığı mı kabul edeceğiz.
 
Sporda başarı için akıl, beceri ve ahlak üçgeninin olması gerekir.
Bizim sporcularımızda bunlardan biri veya ikisi yok.  Bunun açığını kapatmak için birilerini arıyoruz. Ya hakem, ya hava, ya saha...
 
Çankırı Belediyespor Kulübü sen çok yaşa...
Bu vesile ile tüm sporcularımıza , teknik heyete ve yöneticilere teşekkür ediyor, taraftarların desteğine daha çok ihtiyaçları olacağı bu günlerde onların kulübümüzü yalnız bırakmamaları en içten dileğimdir.
 
Sağlıcakla kalınnız, hem ruhsal ve bedensel olmak üzere...
 Sayfayı Yazdır | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk