Sayfayı Yazdır | Close Window

ÇANKIRI SİLAH FABRİKASI

Nereden Yazdırıldığı: Çankırı Araştırmaları Sitesi
Kategori: Araştırmalar
Forum Adı: Çankırı İçin Düşünüyorum
Forum Tanımlaması: Çankırı için düşündüğünüz fikir ve öneriler
URL: http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=1132
Tarih: 04.07.2020 Saat 18:07
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 10.15 - http://www.webwizforums.com


Konu: ÇANKIRI SİLAH FABRİKASI
Mesajı Yazan: hikmet ozdemir
Konu: ÇANKIRI SİLAH FABRİKASI
Mesaj Tarihi: 19.12.2006 Saat 13:09

1976 yılında ağır sanayi ve teçhizat fabrikası olarak temeli atılan ve 16 Aralık 1986 yılında resmi açılışı ile, planlı olarak seri üretime geçen Çankırı Silah Fabrikası (ÇANSAŞ) günümüze kadar üretime aralıksız devam eden entegre bir tesistir.

Ülkemiz silah sanayi ve ilimiz Çankırı için son derece önemi olan Fabrika, zaman zaman bazı sorunları yaşamıştır . Ne yazık ki hiçbir zaman tam kapasite ile çalışmayan hatta bazen üretimi durma noktasına gelen fabrikanın daha iyi bir şekilde ve tam kapasiteyle çalışması, işci ve memur olarak eleman ihtiyacının giderilmesi son derece önem arzetmektedir.

 

 

Kendileri ile görüştüğümüz Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL Bey, MKE'ye bu yıl KPSS ile alınacak elemanlardan ÇANSAŞ'a da verileceğini ifade etmişlerdir.Ayrıca görüştüğümüz ve aynı zamanda Çankırılı hemşehrimiz olan Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) Genel Müdürü Ünal ÖNSİPAHİOĞLU, önceki yıllarda istenilen kapasitede çalışmayan, üretimi gerçekleştiremiyen Fabrikanın bundan sonra üretim kapasitesinin arttırılmasına önem vereceklerini söylemişlerdir. Ayrıca MKE'ye bağlı diğer fabrikalardan siparişler aldıklarını, ÇANSAŞ'ın bu manada önemli olduğunu, iyi bir planlama ve kararlılıkla fabrikanın ileride tank bile üretebilecek bir konuma gelebileceğini belirtttiler.

İsteğimiz ve çalışmalarımız, ÇANSAŞ'ın hakettiği kapasite ve eleman sayısı ile silah ve savunma sanayimiz için büyük hizmetler gerçekleştirmesidir.Son derece hayatiyete sahip böyle bir fabrikanın Çankırımızda olmasının haklı gururu ile, bizlerin Çankırı Milletvekilleri olarak ÇANSAŞ'ı yakından takip ettiğimizi ve üzerimize düşen her vazifeyi yerine getirdiğimizi ifade etmek isterim.

 

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR   Çankırı Milletvekili

 
Cevaplar:
Mesajı Yazan: Ali TAŞ
Mesaj Tarihi: 19.12.2006 Saat 15:55
Sayın Vekilimizden Çankırımızın kalkınması bakımından hayati bir öneme haiz olan Çankırı MKE Silah fabrikası nın (ÇANSAŞ) Daha rantabıl hale getirilmesi konusunda çalışmalar yapıldığı haberi gerçekten sevindirici bu haberden MKE genel müdürünün de hemşehrimiz olduğunu öğrenmiş olduk.inşaallah çalışmalar başarılı bir şekilde neticelenirde bu dev tesis Çankırı ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam eder.Yakın bir zamanda bu fabrikada 10 adet gelişmiş sahra topu üretilip silahlı kuvvetlerimize teslim edilmişti.şimdi ise bu üretime son verilmiş benim tuhafıma giden son derece gelişmiş olan bu süper topa silahlı kuvvetlerimizin sadece 10 tanemi ihtiyacı vardı? Aslında 750000 kişilik bir ordunun bana göre bu süper silaha 100 adet değil en az 1000 tane ihtiyacı vardır.

-------------
Ali TAŞSayfayı Yazdır | Close Window

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk