2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - 2006 WEB Yarışması / Çankırı Köy Siteleri
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli Forum2006 WEB Yarışması / Çankırı Köy Siteleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: 2006 WEB Yarışması / Çankırı Köy Siteleri
    Gönderim Zamanı: 03.01.2006 Saat 10:30
2006 WEB Yarışması / Çankırı Köy Siteleri

Yepyeni bir çalışma ile karşınızdayız. Çankırı'ya, Çankırı kültürüne ve Çankırılılık bilincinin gelişmesine katkı sağlayacak bir yeni, kaliteli çalışma başlatıyoruz.

Amacımız, gelişen internet ortamında Türkçe içerikleri artırmak ve Çankırı'ya ait daha çok değerlerimizi sanal dünyada insanımızla paylaşmaktır. Yarışma vesilesiyle birçok köyümüz bir internet sitesine sahip olacaktır. Kültürümüzde ve halk bilimde yeni kazanımlar olacaktır. Buna inanıyorum. Yüzlerce genç, ihtiyar, öğrenci, ev hanımı vs bu yarışta yerini alacaktır.

Yarışma ödüllü olacaktır.

Ödüller
Greennetworks'dan
1. 500 MB web alanı -1 yıl
2. 250 MB web alanı -1 yıl
3. 250 MB web alanı -1 yıl

ArMeDe'dan
SMS paketleri

Birinciye  : Program + 2000 Kontör
İkinciye    : Program + 1500 Kontör
Üçüncüye : Program + 1000 Kontör

ve sürpriz ödüllerimiz

Yarışma Takvimi:
Site kayıtları başlamış olup, 24 Nisan 2006 tarihine kadar sürecektir.
Değerlendirme 25 Nisan 30 Nisan 2006 arasında yapılacak ve
Sonuçlar Mayıs ayında açıklanacaktır.

Şartlar:
- Yarışma yaş ve eğitim sınırı olmadan herkese açıktır. Dernekler katılımcılara hizmetlerinde destek olabilir. Ancak ticari nitelikteki siteler kabul edilmez.
- Her katılımcı bir köy için yaptığı bir site ile katılabilir. (Bir kaç köy, ilçe, başka bir ilin köyü kabul edilmez)
- Site domain (http://www.isim.com)yada subdomain http://isism.mynet.com) ile hazırlanmış olabilir.
- Teknik olarak Html, asp, php kullanım sınırlaması yoktur ancak hangi usul seçilmişse onun kriterleri ile değerlendirilecektir.
- Sitenin ticari, siyasi ve gayri ahlaki bir nitelik taşımaması gerekmektedir.
- Başvuran aday siteler yarışma sonuna kadar ana sayfalarında göndereceğimiz kodları yayınlamak zorundadır.
- Site yarışma sonuçlanana kadar yayında olmalıdır. Ara kontrollerde yayında olmadığı tespit edilen site elenir.

Derecelendirme:
Site belirlediğimiz jüri tarafından kendi uzmanlık alanlarına göre ferdi olarak oylama ile yapılacaktır. Ancak Halk Jürisi olarak üyelerimiz de kayıtlı sitelere yorum yapabilir.

Jüri
Recep CIRIK
Koray ÇAM
Yaşar TETİK
Sadık SOFTA
İsa ÇİÇEK

Açılan kategorilerde ilk üç site ödüllendirilecektir.
Yarışma kategorileri;
- Görsel Açıdan En İyi Web Sitesi
- İçerik Zenginliği Açısından En İyi Web Sitesi
- Fonksiyonellik Açısından En İyi Web Sitesi
- Altyapı ve Programlama Açısından En İyi Web Sitesi
- İngilizce site özel ödülü

Sorularınızı bu forumda yazabilir yada ahmetgulsen@yahoo.com adresine ulaştırabilirsiniz.

Tüm yarışmacılara başarılar dilerim.
Hemen başvurunuzu yapın halk jürisinin desteğini alın.

Başvuran adayların üye profilindeki gerçek isimleri ve iletişim bilgileri doğru olmalıdır.

Bir tavsiye, yarışmaya dahil olan siteler halk jürisinin dikkatini çekebilmek için sitelerinde yaptıkları yenilikleri, güncellemeleri bu forumda yazmaları gerekmektedir.

Başvuru için üye olun ve bu foruma yanıt olarak sitenizi anlatın. Şartlara uygun olduğu anlaşılan siteler için "Yarışan Site: xx" şeklinde ayrı başlık oluşturulacaktır.

Düzenleyen ahmetgulsen - 05.04.2006 Saat 07:43
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
zekeriya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.01.2006 Saat 19:30

Ahmet Bey Merhaba,

2005 yılı sitenize kaydettirdiğimiz sitemiz (Mart Köyü Sitesi) için sanırım kayıt yenilememiz Gerekiyor.

www.maryad.org www.martkoyu.com

Şabanözü / Mart Köyü Derneği (maryad) ve Mart Köyü'nü tanıtmak ve köylülerimizi kaynaştırmak adına hazırlanmış bir sitedir.

Köylümüz olsun/olmasın herkesin ziyaretini bekleriz.

Düzenleyen ahmetgulsen - 26.06.2006 Saat 21:25
Yukarı Dön
mfindik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.01.2006 Saat 19:40
    Adım Musa Fındık www.sogutcuk.gen.tr sitesinde köyümüzü tanıtıyoruz. Köyümüz Ilgaz'a bağlıdır. Yarışmanıza katılmak istiyoruz ilgilenirseniz seviniriz. Hoşçakalın.
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2006 Saat 07:49

Sayın zekeriya bey, maryad.org   siteniz bir Dernek için hazırlanmış. kısacası;

"Şartlar:
- Yarışma yaş ve eğitim sınırı olmadan herkese açıktır. Ancak kişisel katılım mümkündür. Yani "A derneği" yaptığı site ile katılamaz. (Dernekler katılımcılara hizmetlerinde destek olabilir.)"

şartına uymuyor. Vaktiniz var isterseniz Mart köyüne münhasır bir site tasarlayın.

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2006 Saat 07:50
Sayın Musa Fındık, www.sogutcuk.gen.tr sitesi denemelerime rağmen açılmıyor. İsterseniz bir kontrol edin.
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
zekeriya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.01.2006 Saat 07:08

Sayın Ahmet Gülşen,

Hazırlamış olduğum site www.maryad.org , köy derneğimizin ve Köyümüzün tanıtımı ve köylülerimizin kaynaşması adına tasarladığımı 2005 yılında yarışmayı açtığınzıda da belirtmiş, o zamanki incelemelerinizde yarışma kurallarına uyduğu gerekçesiyle kabul edilmiştim. Bir köyü derneğinden bağımsız düşünmek doğru değildir. Kaldı ki, yarışmaya katılan sitelerin de içerisinde dernek tanıtımı sayfaları mevcut. Sitemiz tamamen tarafımdan hazırlanmış olup kişisel bir çalışmadır. Sanırım siz sadece domian name'e takıldınız. Domain bence çok önemli değil. istenirse 20 tane de alınabilir. Biride Köyün adı olabilir sonuçta. Yarışmaya dernek adına katılmıyorum. 2005 'te bu yarışmayı açtığınızda Yine sitemi kaydettirmiş ve kişisel olarak hazırlandığını belirtmiştim. (Yazılarım arşive duruyor) Yine o dönemde sitemiz, Halk oylamalarında ise (site revizyona girene kadar) ilk sırada idi. Bu uygulama değişikliği ve tavrınızı anlamakta güçlük çekiyor, bu şartlar altında keyfi bir uygulama ile karşı karşıya kaldığımı düşünüyorum ve logonuzu sitemden çıkartıyorum. Size kolay gelsin.

Yukarı Dön
benayh Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 08:46

Selamlar,

Şabanözü İlçesi Karakoçaş Köyü web sitesi (www.karakocas.com
  adına kayıt yaptırmak istiyorum.

www.karakocas.com tamamen özgün ve kişisel bir çalışma. 

"Soyağaçları", "Köy Evim", "Sanal Mezar" , "Mezunlar Arşivi" , "Gurbet Köşesi" gibi  başka hiç bir yerde olmayan  özgün uygulamalarımız var.

Herkesi www.karakocas.com adresine bekliyoruz.

İyi Çalışmalar.

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 18:27

Zekeriyya bey Maryad.org için söyleiklerinizde haklısınız. Şartnameyi gözden geçirmek gerek. Dernek desteği site tasarlanması için maddi kaynak hem de içerik ve topluluk oluşturma açısından bir kolaylık sağlar. Şartnamedeki dernek maddesini kaldırıyorum. Sitenizi yarışan sitelere ekliyorum.

saygılar

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
yolkaya Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.01.2006 Saat 21:59

Ahmet Bey www.sogutcuk.gen.tr  sitesinin yayında olduğunu bildirmek istiyorum. Arkadaşımızın sitesini eklenebilir. Yalnız ilk açılış sayfasındaki Title bölümünde FINDIK BİLGİSAYAR İbaresini deiştirmelerini kendilerini iletiyorum ayrıca siteye giriş yazısına tıklandığında http://www.ilgaz.gen.tr/Sogutcuk.aspx sayfasına link bağlanmış sanırım subdomain kulmış arkadaşımız. Site katılım şartlarına uygundur. Kolay Gelsin...

İsmail DEMİR

Yolkaya (Hıcıp) | www.yolkaya.net | ismaildemir
Yukarı Dön
serdarte Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.01.2006 Saat 21:52

Merhabalar,

Kurşunlu ilçemizin hacımuslu beldesi web sitesini yeni hazırladık ve tüm hemşerilerimizi bu siteye davet ediyor ayrıca yarışmaya sitemizle katılmak istiyoruz. yardımcı olursanız sevinirim.

www.hacimuslukoyu.com

Web sitemiz hem hemşerilerimizi birbirine kaynaştırmak hemde köyümüz hakkında bilgiler ve tanıtımlar yaparak halkımızı memleket kavramında soyutlanmasını engellemek için tasarlanmıştır.

Web sitemizde köyümüz ve köy halkı resimleri bulunmakta ve forum sayfası ile insanlarımızı birbirine kaynaştırmak cabasındadır. Ayrıca ilimiz web sitelerinide halkımıza tanıtmayı amaçlamaktadır.

Serdar TEKİN

Yukarı Dön
metinbas Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.01.2006 Saat 16:12

Merhaba;

Ben:          http://cavundurunsesi.orgfree.com/defult.htm       :adına kayıt yaptırmak istiyorum.

Bu siyeyi Tamamen kendi imkanlarımızla yapmış Bulunmaktayız.

Herkesi sitemize bekleriz.

Metin BAŞ

Çavundurunsesi

Çavundrunsesi
Yukarı Dön
ayhanz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.02.2006 Saat 07:20
Orta/Kalfat'in Almanya'daki dernegi tarafindan hazirlanan ve adminleri Almanya, Turkiye, Yeni Zelanda'da bulunan uluslararasi sitesi:

www.kalfat.com
Bacimin iffeti batmakta rezili
Yukarı Dön
ahmetykr Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.02.2006 Saat 22:42

http://www.handiri.com (Çankırı Merkez Dereçatı (Handırı) köyü web sitesini yeni hazırlıyorum uygun görürseniz bende katılmak isterim. ilginizden dolayı teşekkürler

Orada bir köy var uzakta o köy bizim köyümüz. Bir çoğumuzun ömrünü geçirdiği, bazılarımızın gençliğini verdiği, bazılarımızın da sadece  önemli günlerde bulunduğu tek bir buluşma  ortak nokta olarak gördüğü düğünde, bayramda, iyi günde, kötü günde buluşma yeri. Biz Dereçatı (Handırı) köyü gençleri köyümüze ve Soyumuza  vefa borcu olarak bu siteyi düzenliyorum. Gelemeyenlerin hasretlerini bir nebze olsun dindirmek, kardeşlikleri ve dostlukları koymak için, çünkü başka köyümüz başka buluşma noktamız yok. İlk durağımız orası idi son durağımızda inşallah orası olacak. Büyük dedelerimiz o şirin yer için onca didinmişler ve  mücadeleler vermiş, bizde onların emanetlerini en güzel şekilde tanıtmak için elimizden geleni yapmaya gayret edeceğim...

Yukarı Dön
ayhanz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.02.2006 Saat 22:28
www.kalfat.com neden henuz yarismaya katilmadi?
Yukarı Dön
çardakli Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.02.2006 Saat 15:53
http://www.cardakli.beldesi.com

Merhaba.. Ben Çankırı/Çardaklıyım. Kasabamız için hazırladığım sayfamızın adresi yukarıda olup bu yarışmada bizde yer almak istiyoruzz.
Öncelikle yarışmaya katılma amacıımın herhangi bir hediye ve beklenti içerisinde olmadığımın bilinmesini isterimm. Yarışmaya katılma amacım kasabamızın tanıtımı önceliklidir benim içinn..
Sayfamızın yarışma kurallarına uygun olduğunu düşünüyorumm. Sayfa bizzat şahsım tarafından hazırlanmış olup hiç bir şekilde ticari bir amacı yoktur.  Sayfayı hazırlama sebebimde kasabamızın tanımıtıdır....

İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim.  
Ahmet Sarıkaya

[URL]
Yukarı Dön
kavakli Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.03.2006 Saat 16:55
Merhaba,

Ilgaz Beyköyü için hazırladığım için küçük bir çalışma var. Görüş ve öneri lerinizi bekliyorum. Herkese şimdiden teşekkürler. Umarım beğenilir.

Adrese gelince http://beykoy.ilgaz.org

Saygılarımla
Hamdi KAVAKLI
Yukarı Dön
Yigit Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.03.2006 Saat 01:45

Merhabalar Ilgazın Belören köyünün internet sitesi www.beloren.com yaklasık 1 yıldır yayında.Hiçbir dernek veya kuruluşa bağlı olmadan yapmadığım sitenin yarısmada yer almasını istiyorum.

Belören'in sadece nufus kağıdımızın arkasında yazan bir kelime olmadığı bilinciyle kurduğum ve hemsehrilerimin de bu bilinçle kaynaşmak adına aktif katılım gösterdiği sitemize herkes davetlidir.

Yukarı Dön
kavakli Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.03.2006 Saat 11:12
Bizim siteye kimse ilgi göstermemiş. Sadece bir ayı aşkın bir süredir yayında, kişisel bir çalışma.

Eğer yarışma kurallarına uyuyorsa yarışan siteler arasına eklenmesini rica edebilirmiyim.

Hoşçakalın.
Yukarı Dön
hade Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.03.2006 Saat 18:16
Ahmet Gülşen bey köy siteleri yarışmasına katılan köyleri hangi kriterlere göre ve kimler belirleyeceğini öğrenebilirmiyim.Siteye katılım,sitenin içeriği,görüntü vs. gibi konuları değerlendirirken hangi ölçütlerin baz alınacağını öğrenmek istiyorum. İlginize şimdiden teşekkürler.
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.03.2006 Saat 21:25

2006 WEB Yarışması / Çankırı Köy Siteleri Değerlendirme Takvimi Belli Oldu

Son katılım
24 Nisan 2006
Jüri Değerlendirme
25 Nisan 30 Nisan 2006

Ödüller
Greennetworks'dan
1. 500 MB web alanı -1 yıl
3. 250 MB web alanı -1 yıl

ArMeDe'dan
SMS paketleri

ve sürpriz ödüllerimiz

Jüri
Recep CIRIK
Koray ÇAM
Yaşar TETİK
Sadık SOFTA
İsa ÇİÇEK

Jüri üyelerinin cevap aradığı sorular;

Recep CIRIK

Sanat ve estetik: Site sanat ve estetik açısından uygun mu,  Köyü ve insanlarını yeterince temsil edebiliyor mu?

Koray ÇAM

Dil kullanımı: Türkçe doğru kullanılmış mı, yerel sözcükler ve farklılıklar doğru işlenebilmiş mi?

Yaşar TETİK

İnternet tekniği  nasıl uygulanmış?

Sadık SOFTA

Köy envanteri: Köy doğru ve gereği gibi işlenebilmiş mi, yeni bulgular elde edilebilmiş mi ve bunlar doğru sergilenebilmiş mi?

İsa ÇİÇEK

Topluluk: Köy siteleri kendi köylülerinden veya dışardan insanlarla bir topluluk oluşturabilmişler mi, üyeler katılım sağlayıp bilgi üretir hale gelmişler mi?

Düzenleyen ahmetgulsen - 05.04.2006 Saat 07:44
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Yigit Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.03.2006 Saat 21:59

Yarışmaya katılan bütün köy sitelerine başarılar diliyorum.Yarışmanın centilmen bir ortamda geçmesini umuyorum.Bu yarışma sonunda kazanan Çankırı olacak...

Yukarı Dön
hasanuslu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.03.2006 Saat 14:39

Merhaba Recep bey ;

Köyümüzü eklerseniz Seviniriz..Atkaracalar İlçesine bağlı olan köyümüzün sitesi zamanla gelişip güzelleşecektir inşaAllah..

www.budakpinar.com

BUDAKPINAR.COM
Yukarı Dön
hade Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.03.2006 Saat 16:26
Ahmet bey yarışma ile ilgili açıklamalarınız için teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Yukarı Dön
ahmetykr Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.03.2006 Saat 23:21
Sayın Ahmet Bey; 26 Mart tarihi itibariyle yarışan köy sitelerinin başvurularının sorna ereceğini duyurmuştunuz. ve 15 nisana kadar sonuçlanacağını bildirmiştiniz acaba benmi tarihlerde bir yanılgım var açıklarmısınız. ilginizden ötürü teşekkürlerimi sunarım. saygılar 
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.03.2006 Saat 07:19

Evet, yanılmıyorsunuz ancak siteler kendilerini yeni yeni toparlayabildi. Hatta dün bu tarihinde çok erken olduğu uzatılması gerektiğini beyyan edenler oldu. Site hazırlamak o kadar kolay değil, önceden var olanların katılması belki zahmetsiz ama yeni bir adım atacaklar için zaman gerekiyor. Velhasıl tarih yukarda verildiği gibi.

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
ahmetykr Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.03.2006 Saat 18:10

Sayın Ahmet GÜLŞEN bey Bizi bu konuda aydınlattığınız için teşekkür ederim. sağlıcakla kalın

http://www.handiri.com

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.04.2006 Saat 07:47

ArMeDe vereceği hedilerin niteliklerini açıkladı. Bu hediyelerin köy sitelerimizin hizmerlerine yep yeni bir boyut kazandıracaktır.

SMS paketleri

Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
Cihannüma Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.04.2006 Saat 10:14

Selamün Aleyküm

Sayın Cansaati.Org Sitesi Yöneticileri,

Çankırı siteleri yarışıyor sismli yarışmanızı takdirle karşıladık.

Köyümüzün, yarışmadan ziyade böyle bir yarışmaya iştirakiyle gelişen teknolojik çağa ayak uydurma bakımından ve tümüyle şehirleşme yolunda büyük mesafeler kateden insanların birbirlerinden kilometrelerce uzaklarda olmasına rağmen bu sistemle birbirlerini tanımaları ve kaynaşmalarını sağlaması açısından  önem arz eden internet ağının ehemniyetinin vurgulanması ve geliştirilmesine katkı yapmak ve bunu siteniz sayesiyle Dünya'nın her yerinde yaşayan tüm ÇANKIRI'LI hemşehrilerimize kendimizi tanıtma imkanı verdiğiniz için sizleri gönülden kutlar, başarılarınızın devamlı olamasını dilerim.

Bu kapsamda www.karaagac18.com sitesine sitenizde yer vermenizi dilerim.

Saygılarımla.

Karaağaç K. Sitesi

A. CAN (ÜYE) 

Düzenleyen Cihannüma - 28.04.2006 Saat 20:51
Yukarı Dön
serdarte Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.04.2006 Saat 13:05

Değerli site yöneticileri;

Çankırı köy siteleri web yarışması gerçekten insanı ateşleyen ve birşeyler yapmaya iten bir yarışma. Bende açıkçası www.hacimuslukoyu.com sitesini yapmak için gayretlerimin en önemli nedenlerinden biri bu. Fakat ben yarışmaya katılan sitelerin belirli bir sıraya sokulmasını ve hangi sitelerin katılacağının bir tablo yada şablon halinde hazırlanmasını istiyorum bu hem biz yarışmacılar için hemde sitelerimizi ziyaret etmek isteyen değerli hemşerilerimiz için çok büyük bir kolaylık yaratacağı inancındayım.

Serdar TEKIN

www.hacimuslukoyu.com

Yukarı Dön
İsa ÇİÇEK Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.04.2006 Saat 16:59

Öncelikle, köyüne ve köylüsüne hizmet maksadıyla boş durmayıp maddi ve manevi birikimlerini ortaya koyarak köyüne site yapan, köyünün tanıtımı için çaba safeden, ayrıca bu yarışmaya katılma medeni cesaretini gösterip, sitesini insanımızın beğenisine, bizlerin değerlendirmesine sunan tüm katılımcıları tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum.

Topluluk: Köy siteleri kendi köylülerinden veya dışardan insanlarla bir topluluk oluşturabilmişler mi, üyeler katılım sağlayıp bilgi üretir hale gelmişler mi?

Konularındaki değerlendirmelerim aşağıdaki tablodadır.

S.N.

Sitenin Web Adresi

Köyün Adı

Yorum

1

http://ildizim.sitemynet.com/

Ildızım Köyü

Tespit

Forum bölümü yeni açılmış ve dolayısıyla fazla katılım yok.

Öneri

İleride forum bölümünde köyle ilgili faydalı konuların yazılıp tartışılması dilegiyle.

2

http://www.karaagac18.com

Karaağaç Köyü

Tespit

Siteye katılım bir hayli fazla, açılan ve tartışılan forum sayısıda yüksek. Bir topluluk olmayı başarabilmişler.

Orta

Öneri

Başarılarının devamını dilerim.

3

http://www.dumanlibeldesi.com/

Dumanlı Beldesi

Tespit

Köylülerin fikir üretebelimeleri için forum mevcut. Ancak yeterli katılım ve köyle ilgili yeterli konu yok.

Öneri

Forum bölümünde, köyle ve köylülerle ilgili faydalı konular yazılmalı, tartışılmalı, foruma katılımın artırılması sağlanmalı.

4

http://www.kalfat.com/

Kalfat Kasabası

Tespit

Siteye katılım bir hayli fazla, açılan ve tartışılan forum sayısıda yüksek. Bir topluluk olmayı başarabilmişler.

Orta

Öneri

5

http://www.byenice.gen.tr

Bucura Yenice Köyü

Tespit

Forum bölümü yok, dolayısıyla üyelerin yada ziyaretçilerin fikir üretim tartışabilecekleri bir ortam yok.

Ilgaz

Öneri

Siteye mutlaka forum bölümü eklenmeli.

6

http://www.sarikayam.com/

Sarıkaya Köyü

Tespit

Yapraklı

Öneri

İleride forum bölümünde köyle ilgili faydalı konuların yazılıp tartışılması dilegiyle.

7

http://www.beloren.com/

Belören Köyü

Tespit

Ilgaz

Öneri

8

http://www.golluce.com/

Göllüce Köyü

Tespit

Kurşunlu

Öneri

9

http://www.handiri.com/

Handırı Köyü

Tespit

Köylülerin fikir üretebelimeleri için forum mevcut. Ancak yeterli katılım ve köyle ilgili yeterli konu yok.

Öneri

Forum bölümünde, köyle ve köylülerle ilgili faydalı konular yazılmalı, tartışılmalı, foruma katılımın artırılması sağlanmalı.

10

http://www.kiyisin.com/

Kıyısın Köyü

Tespit

Forum bölümü yok, dolayısıyla üyelerin yada ziyaretçilerin fikir üretim tartışabilecekleri bir ortam yok.

Ilgaz

Öneri

11

http://www.yolkaya.com/

Yolkaya (Hıcıp) Köyü

Tespit

Köylülerin fikir üretebelimeleri için forum mevcut. Ancak yeterli katılım ve köyle ilgili yeterli konu yok. Resim ağırlıklı bir site

Öneri

12

http://www.budakpinar.com/

Budak Pınar Köyü

Tespit

Atkaracalar

Öneri

13

http://www.alpsari.net

Alpsarı Köyü

Tespit

Öneri

14

http://beykoy.ilgaz.org/

Beyköy Köyü

Tespit

Öneri

15

http://www.cardakli.beldesi.com/

Çardaklı Beldesi

Tespit

Öneri

16

http://www.derecati.com/

Dereçatı Köyü

Tespit

Öneri

17

http://www.catkese.com/

Çatkese Köyü

Tespit

Forum bölümü güzel, katılımda iyi sayılır, ancak köyle ilgili daha verimli konular tartışılmalı.

Kurşunlu

Öneri

Siteye katılan gençlerin köyle ilgili konularda fikir üretmesi için yönlendirilmeleri gerekli.

18

http://cavundurunsesi.orgfree.com/defult.htm

Çavundur Köyü

Tespit

Kurşunlu

Öneri

19

http://www.hacimuslukoyu.com/

Hacımuslu Köyü

Tespit

Kurşunlu

Öneri

20

http://www.yesiloz.com.tr.tc

Yeşilöz Köyü

Tespit

Kurşunlu

Öneri

21

http://wwwcirdak.com/

Çırdak Köyü

Tespit

Kurşunlu

Öneri

22

http://saraycik18.com/

Saraycık Köyü

Tespit

Forum bölümü yeni açılmış ve henüz test aşamasında.

Öneri

23

http://www.karakocas.com/

Karakoçaş Köyü

Tespit

Şabanözü

Öneri

Köyle ilgili konulara daha fazla ağırlık verilmeli.

24

http://www.geocities.com/sakarcaorenkoyu/

Sakarcaören Köyü

Tespit

Güzel bir forum bölümü oluşturulmuş. Ancak siteye katılım yeterli değil.

Orta

Öneri

Siteye katılımın artırılması için çalışmalar yapılmalı, ayrıca köyle ilgili daha verimli konular tartışılmalı.

25

http://www.dikenlikoyu.com/

Dikenli Köyü

Tespit

Sitede konuşulup fikir üretilebilecek bir bölümü ve ortamı yok.

Merkez

Öneri

Forum bölümü kendi  içinde mutlaka açılmalı.

26

http://www.maryad.org/

Mart Köyü

Tespit

Geniş katılımlı bir site. Forum bölümüne katılımda hayli fazla. Dernek sitesi olmanın avantajının çok iyi kullanmışlar.

Şabanözü

Öneri

Ancak özellikle gençlerin köyle ilgili faydalı fikerler üretebilmesi için yönlendirilmeleri gerekli.

27

www.kullar.com.tr.tc

Kullar Köyü

Tespit

Sitenin yeni olması sebebiyle yeterli katılım yok. Forum bölümü ve konular mevcut olmasına rağmen, gerek görüntülenme gerekse forumlara katılım çok düşük.

Yapraklı

Öneri

Sitenin tanıtımı yapılmalı, üye sayısı ve forumlara katılım sağlanmalıdır. Gelecek vaadeden bir site.

28

www.kayicivi.com

Kayı Çivi Köyü

Tespit

Haber ağırlıklı bir site. Köylülerin fikirlerini yazıp paylaşabilecekleri ortam yok. Siteye girenlerin görüştükleri ortam ziyaretçi defteri ve ana sayfadaki günlük mesajlar kısmı.

Öneri

Siteye köylülerin ve köy dışından katılanların fikirlerini ortaya koyup tartışabilecekleri forum bölümü eklenirse iyi olur kanaatindeyim.

Düzenleyen İsa ÇİÇEK - 28.04.2006 Saat 23:52
Saygılarımla,
İsa ÇİÇEK
Yukarı Dön
kavakli Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.04.2006 Saat 19:45
Beyköy sitesi ilgili açıklama yapayım;

Burada forum bölümü eksik olduğu, eklenmesine dair görüş bildirilmiş, öncelikle ilginize teşekkürler.

Her sitede forum olacak diye bir şart yok, sitede forum olması o siteye yerine göre birşey katmayabilirde. Forum tartışma ortamıdır ve bunun içinde belli bir kitleniz olması lazımdır. Aslında tam istediğim gibi bir site yapmış değilim, çünkü istediğim dökümanları tam olarak elde edemedim. Bu sebeplede ilk aşamada site fotoğraf ağırlıklı olacağı flashta basit bir çalışma yaptım. Elinizde sunacak fazla birşeyin olmayınca görselliği önplana çıkararak birşeyler yapmak gerekebiliyor.

Siteye nasıl bir talep olur onu zaman gösterir, talebe göre forum eklenir, boş bir forumun hiçbir anlamı olmayacağı için bu aşamada eklemeyi de düşünmüyorum. Bu pek fazla birşey kazandırmayacaktır ama görüş, öneri ve taleplerlerin yer alacağı ziyaretçi formu eklemek şu aşamada yeterli gibi görünüyor. Fakat siteye ayıracak pek vaktim olmadığı için bu ekleme geçikmiş durumda.

Talep olmayınca arzın pek fazla bir ehemmiyeti yoktur, birgün birileceği talep eder diye birşeyler sunmakta kimseye pek birşey kazandırmaz. Talep olması durumunda şuankinden çok daha farklı bir site hazırlayacağım, bu geçiş aşaması, bir nevi ihtiyaç analizi olarakta nitelendirilebilir.

Teşekkürler.
Hamdi KAVAKLI
Hamdi KAVAKLI
Yukarı Dön
akaraabali Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.04.2006 Saat 20:10
Merhaba www.dikenlikoyu.com Forum aÇılmama nedeni Cansaati.org ve korgun.org sitelerine yönlendirmesi yüzndendir.Bu yüzden Böyle Bir öneri kabul etmiyoruz Site Yönetimi olarak.
Ali KARAABALI
İstanbul Çankırı Gençlik Derneği(ÇAN-GENÇ)
--Aynı Toprağın Çocuklarının Buluştuğu Adres---
www.icgd.org.tr www.cankirigenclik.net
Yukarı Dön
servetuysal Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.04.2006 Saat 11:28

selam..

www.dalkoz.org köyü web sitesi bu yarışmaya katılamıyor mu?

servet uysal
www.dalkoz.org
Yukarı Dön
serdarte Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29.04.2006 Saat 14:49

Gerçekten köy sitelerinde forum bölümünün olması güzel birşey fakat küçük bir köy olduğunu düşünürsek forum sayfasının kullanılmaması kadar doğal birşey olamaz ve benden bu yüzden forum bölümünün değerlendirme için önemli bir kriter olmaına kesinlikle karşıyım. Ayrıca benim hazırlamış olduğum www.hacimuslukoyu.com sitesi yaptığım günden bu yana çok iyi bir ziyaretci sayısına ulaştı fakat forum bölümüne giren yok malesef ve sitemiz yöresel ve sadece küçük bir insan topluluğuna hitap ettiği için benim bu sitede birşey beklemem doğru olmaz. Benim bu siteyi kurmadaki amacım köylümün köyümüz hakkında bilgi sahip olmasıdır. Ben ne günlük 1000 hit bekliyorum nede hergün yüzlerce insanın forum sayfasında yorum yapmasını. Ayrıca bildiğiniz gibi çankırı ne turistik nede ekonomik bir önemi var. Yani anlayacağınız 50-100 hanesi olan bir köyden foruma katılım beklemek bence çok yanlış.

Yukarı Dön
zekeriya Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.04.2006 Saat 09:28

Herkese Selam,

Öncelikle yukarıda yazılanları okudum. Herkesin fikrine saygı duyuyorum. Benim düşüncem şu yönde:
Bir köy sitesinde forum olması demek, köylünüzün, köyünüz hakkında bilgi paylaşımını sağlayabilmesi, artık birbirinden uzaklaşmaya başlayan köy gençlerinin birbirleriyle iletişim kurabilecekleri bir ortam sağlamak, köyle ilgili konularda sorunları ve değişik fikirleri masaya yatırıp, köylüleriniz nerede olursa olsun, onların nabzını tutabilmek, fikirlerini alabilmek adına son derece faydalı olduğunu düşünüyorum. Evet belki bir köy sitesine çok katılım olmayacağı düşünülebilir ama köyünüz adına gelebilecek her faydalı fikrin bu emeğe değdiğini göreceksiniz. Bir site kurup birinci yılında çok fazla katılım beklemek yanlış olur. Nitekim sitemi 2005 yılında hayata geçirdiğimde siteye doğru düzgün giren bile yoktu. Ama bu gün artık neredeyse her gün yeni katılımlar oluyor ve Forum, bunun için iadeal bir ortam.

saygılarımla,

www.maryad.org

Yukarı Dön
ayhanz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.04.2006 Saat 11:29
Site yonetimine www.kalfat.com icin yapmis olduklari yorumlardan dolayi tesekkur ediyorum..

sitemizde forumumuz gayet aktif, resimler, ziyaretci defteri, koyden haberler vb. bolumlerimiz de siteye guzellik ve zenginlik katiyorlar..

yakin zaman icerisinde siteyi yenileyecegiz insallah..
o zaman tekrar bekleriz..
Yukarı Dön
cemseckin Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.04.2006 Saat 18:47

S.A değerlendirmelerden sonra okuduğum sitelerdeki forumlar hakkında yapılan yorumların çoğunu doğru buluyorum.www.kiyisin.com un 10 senelik geçmişinden bugüne sorumlu olduğumu belirtmek isterim.Türkiye'nin ilk köy web sitesini yaptığım gibi köy sitesine forumu ilk koyan kişi olarak ve www.forumturk.info gibi bir forum sitesi sahibi birisi olarak konuşayım,forum kesinlikle faydalı bir alet bunda hem fikiriz ama bu aleti art niyetli kullanmak isteyenlerde var,buna bizzat şahit oldum adam diğeriyle küs o niye mesaj yazıyor diye ahkam kesiyor vs vs inanılmaz şeyler oldu sitede ve dışarıda o yüzden bende kapattım,siteye bir anket koydum açılmasını tekrar istiyormusunuz diye ama ben açmamayı düşünüyorum,sizin kiyisin.com hakkındaki forum önerisi sitemizi takip etmediğinizi gösterir,diyeceksiniz ki ben sizin geçmişinizi nerden bileyim benim için şuanki durumu önemli,o zaman sitemizi yargılamanız doğru olmaz.

Bu mesajımda kesinlikle art niyet yoktur tamamen samimi duygularımla yazdım.

Cem Seçkin

www.kiyisin.com

www.cemseckin.com

Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.04.2006 Saat 19:02
Web yarışmasının bu ilk yılında konu olarak Köy sitelerini aldık. Yarışamanın topluma bir faydası olmasını amaçladığımızdan dolayı sadece bir tasarım boyutu ile sınırlı kalmadık. Jüri üyelerimize yukarıda da göreceğiniz üzere farklı alanlar belirledik. Bu alanlardan biri de web sitesinin bir "topluluk" oluşturup oluşturamadığı yönünde idi. Topluluk malum olduğu üzere genelde forumla oluyor. Geniş eposta listelerini de topluluk olarak görmek mümkün ama katılımsız bir yığın demektir. Bu haliyle sitelerimizi topluluk oluşturmaya sevk etmek istedik. Herbir üyenin yada köylünün bir şekilde sitesine bireysel katkı sağlamasını bekledik, tasarımcıları/site yöneticilerini buna sevkettik. Umarım gelecek yıl yarışmada tüm köy siteleri yüzlerce üyeli forumlarla ve benzeri uygulamalarla bireysel katkıyı artırıcı yeni siteler hazırlarlar. 
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
yolkaya Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.04.2006 Saat 20:13

Bu yıl gerçekten benim beklentimin üzerinde bir katılım yaşandı. ama eminim ki önümüzdeki yıl bu katılım dahada artacak ve devamlılık kazandığından sitelerin kullanışıda artacak. Topluluk düşüncesi gerçekten bir çok derneğin yıllardır yapmak isteyipde yapamadığını internette göz önüne koydu. İnsanımız birlik beraberlik çabasında iken köy siteleri derneklerin biraz daha yükünü alarak birlik ve beraberliği attırdığını düşünüyorum.

Türkiyede şuan 10 aileden 5 inde bilgisayar mevcut olur hale geldi internet hakeza ve bu dahada ilerlemekte. Bir dernek havasından çıkıp köyün hasretliğini çekenlere dil, yurt dışndaki köylülerimizede bir haberleşme noktası oldu. O köyü tanımayanlara ise bir tanıtım rehberi. Belkide Türkiyede çok nadirdir, bu kadar köyün internet sitesi çalışmaları ve gerçekten büyük bir kitle haline gelebilmek büyük bir başarıdır. Tüm Tasarımcı Arkadaşlara Başarılar diliyorum.

Bu başarıda büyük emek sarf eden Cansaati.Org Genel Yönetmeni Ahmet Gülşen Hocama ve Ekibine Teşekkürü bir borç bilirim.

Daha güzel gelişmiş bir Çankırı için el ele....

Saygılarımla.

Yolkaya.Com (Hıcıp Köyü) Korgun

Site Yöneticisi : İsmail DEMİR / İstanbul

Yolkaya (Hıcıp) | www.yolkaya.net | ismaildemir
Yukarı Dön
Yigit Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.05.2006 Saat 02:27
Sanırım değerlendirme süreci sona erdi.Daha sonra yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için şimdiden yarışmanın her aşamasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.Ayrıca köyleri için değerli vakitlerinden ayırıp binbir zorluklara katlanan tüm site sahiplerini yaptıkları ulvi görevden dolayı tebrik ediyorum.
Saygılar...
www.beloren.com
Yukarı Dön
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.05.2006 Saat 00:12

2006 Web Yarışması Sonuçlandı

Çankırı Araştırmaları Sitesi bugün önemli bir çalışmasını daha neticelendirdi. Köy Siteleri konusu ile düzenlenen 2006 Web yarışması yaklaşık 5 aylık bir yarışma süresinden sonra jüri değerlendirmeleri ile sonuçlandı.

Belki Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Çankırı’nın Köy Siteleri arasında centilmence bir yarış yaptık ve hepimiz en başından buyana kazananın Çankırı olacağına inandık. Böyle de oldu. Yarışma sayesinde yeni yeni siteler kuruldu, eskileri kendilerine çeki düzen verdi ve her şeyden öte Cansaati.Org’dan tüm köy sitelerine ziyaretçi transferleri oldu, tanıtım arttı.

Zorlu bir jüri değerlendirmesi yaptık. Çok kıymetli jüri üyelerimiz yukarıda belirtilen alanlarında ince ince gözlem yaptılar. Sayısal puanlarla verilen notların ortalaması alınarak ilk üç siteyi tespit ettik.

- Birinci Site: Karakoçaş Köyü http://www.karakocas.com  

- İkinci Site: Handırı Köyü http://www.handiri.com    

- Üçüncü Site: Mart Köyü  http://www.maryad.org(değişti)  www.martkoyu.com   

Tüm yarışan köy sitelerini tebrik ediyorum. Sponsor olarak hizmeti teşvik eden Greennetworks ve ArMeDe firmalarına da teşekkür ediyoruz. İnşallah gelecek yılın ilk çeyreğinde web yarışmasında köy siteleri tekrar işlenecek olup, ayrıca Çankırı’nın Okul siteleri kategorisinde de seçim yapılacaktır.

-         Köy siteleri ve

-         Okul Siteleri ile

ilgilenen dostlarımıza şimdiden çalışmayı tavsiye ederiz. Gelecek yılın kayıtları Aralık ayında başlayacaktır.

Not: Ödüller için site yöneticileri ile iletişim kurulacaktır. Ayrıca aşağıdaki logoları sitelerine yerleştirebilirsiniz.

Düzenleyen ahmetgulsen - 26.06.2006 Saat 21:32
Ahmet GÜLŞEN

Yukarı Dön
yasar Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.05.2006 Saat 00:32

Öncelikle 1,2 ve 3. köyümüze hayırlı olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Dİğer yarışmaya katılan köy sitelerimizide tebrik etmek istiyorum.

Yukarı Dön
heaven Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.05.2006 Saat 03:08

Yarışmada dereceye giren köylerimizi tebrik ederim. Bu yarışma vesilesiyle, Çankırımızın belkide adlarını ilk defa duyduğumuz güzide köylerini tanımış olduk. Buna aracılık eden herkesin ellerine sağlık. Bence bu yarışma amacına ulaşmıştır.

SAYGILARIMLA
Yukarı Dön
ayhanz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.05.2006 Saat 21:36

kazananlari tebrik ederiz..

cansaati'ne basarilar..

Yukarı Dön
Bekir Yılmaz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.05.2006 Saat 10:31

Çankırı Köyleri web sitesi yarışmasında dereceye giren aşağıda isimleri yazılı sitelerin yapımcılarını ve yöneticilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Bekir YILMAZ (Göllüce Köyü Dernek Başkanı)

-Birinci Site: Karakoçaş Köyü http://www.karakocas.com   

- İkinci Site: Handırı Köyü http://www.handiri.com    

- Üçüncü Site: Mart Köyü  http://www.maryad.org  

Yukarı Dön
halil ibrahim Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.05.2006 Saat 14:49

verilen karara saygı duyuyorum

fakat sahsımca kalfat sitesini cok güzel ve başarılı buluyorum

herhalde tam incelenmemiş gibi görüyorum

yarışma icin olmasada incelenmesini cankırılı olan tum hemserılerıme

tavsıye edıyorum ayrıca sıtenın hazırlanmasında ve tarıhı belgelerın derlenmesınde katkısı bulunan tum kalfatlılara kalben tesekkur edıyorum.

Halil İbrahim Barış
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.05.2006 Saat 21:49

Bence Çankırı kazandı...

Katılanlar kazandı...

Çankırı Köyleri web sitesi yarışmasına katılan tüm katılımcıları kutluyorum.

Seçici kurulun derecelendirmede zorlandığına inanıyorum. Hepsinde de ince emek, göz nuru olan, birbirinden değerli 28 siteden, ilk üçü belirlemek kolay olmasa gerek.   

Bu yarışma sayesinde hiç gitmediğimiz, adını duymadığımız köylerimizi tanıdık.

Diğer biz gözlemim, yarışma devam ederken, son günlerde bile daha iyi daha güzel bir web sayfası için gayret vardı.

Tüm katılanları tekrar kutluyorum. Emeklerinizin yarışma ile birlikte son bulmadığını ileriki günlerde göreceksiniz.

Bu güzel köyleri bize tanıttığınız için teşekkürler hepinize... 

Saygılar.

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
mevlutacaroglu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.05.2006 Saat 22:09

Sayın Site Sakinleri,

Yarışma heyecan vericiydi.

Kazanan arkadaşları tebrik ederim,ellerine sağlık.

Benim gelecek sene ile ilgili bir teklifim var.O da şu:

Yapılacak olan yarışmada sitelerimiz Türk Dilini kullanma hakkında derecelendirilmelidir.Bu konuda uzman bir büyüğümüzün incelemesi neticesinde ayrı bir değerlendirme ve sıralama yapılırsa hem dilimize sahip çıkmış,hem de dikkatleri bu konuya çekmiş oluruz. Teklifimin bu ortamda tartışılması bile önemli. 

Çünkü site yapımcılığı yapan arkadaşlarımız başta ben olmak üzere bu konuda pek eğitimli değiliz.Öğrenmemiz gereken çok şey var.

Saygılarımla.

Mevlüt ACAROĞLU

YEŞİLÖZLÜ
Yukarı Dön
ahmetykr Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.05.2006 Saat 19:53

www.cansaati .org (Çankırı Araştırmaları Sitesi)
www.handiri.com köyümün sitesi ile  yarışmalara katıldım ve İkincilik ödülüne layık görüldüm.
Bu web sitemin amacı birlik ve beraberliği pekiştirmek, köyümün bilinmeyen yönlerini paylaşmak, gurbettekileri bir nebze olsun yakınlaştırmaktı.  bunu şuan başardım. herkesin ilgisini çektim. Köyümü daha ileriye götürmek için elimden geleni yapacağım ve yapmaya hazırım. Dört ay gibi kısa bir zamanda www.handiri.com ziyaretçi sayısı gün geçtikçe artmaktadır.
Yarışmalarda ödül olarak aşağıda yazılan firmalardan ödüllerimi aldım. gerekli hassasiyeti gösterdiler ve yardımcı oldular. Burada Başta; www.cansaati .org (Çankırı Araştırmaları Sitesi) Yöneticilerine, Değerlendirme Üyelerine, Köşe Yazarlarına, 
  Greenetworks Şirketine, ArMeDe Şirketine ve
Bizlere desteğini esirgemeyen tüm hemşehrilerime teşekkürlerimi sunarım. 

Ödüller
Greennetworks'dan
Ödülü aldım ve www.handiri.net olarak tekrar köyüm adına yayına soktum. Şu an yayında

ArMeDe'dan
SMS paketleri
Ödülünü aldım ve bilgisayarıma kurdum gerektiğinde eş dost için kullanılacaktır.

Saygılarımla

Yukarı Dön
aayhan57 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.09.2006 Saat 06:34

Çankırı-Orta ilçesi Sakaeli Köyü;

Orta ilçesine 7km mesafede şirinmi şirin tarihi bir köy.

Önünden Devrez çayı geçmektedir. Akarsu balığı, tarihi inleri,kaya mezarları ve sulu ini ile tanınır. Mesire alanları ve yaylası görülmeye değerdir.1994 yılında Sakaeli Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini kurduk. Sitemiz www.sakaeli.org.tr. Sitemizi ziyaret etmek üzere tüm hemşerilerimizi bekliyoruz.Saygılarımla...

Abdullah AYHAN-ANAKARA

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek