2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Tuz Ürünleri Sergisi Açıldı
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumTuz Ürünleri Sergisi Açıldı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Sadık Softa Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Tuz Ürünleri Sergisi Açıldı
    Gönderim Zamanı: 13.04.2006 Saat 11:07

Tuz Ürünleri Sergisi Açıldı

Çankırı Yazarlar ve Sanatçılar Derneği (ÇAYASAD) tarafından organize edilen tuz ürünleri sergisi dün saat 10.00’da 100 Yıl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Emniyet Müdürü Vadi Çiçekli, Kültür Müdürü Mustafa Karatatar, Çayasad Başkanı Sadık Softa başkanlığında yönetim kurulu üyeleri ve davetlilerin katıldığı sergi açılışında birbirinden güzel eserler sunuldu.

Şule Ağhan’ın yaptığı kolyeler, mumluklar ve tuz lambalarından oluşan eserlerin yer aldığı sergiyi gezenler, ummadıkları bir güzellikle karşılaştıklarını ve şaşırdıklarını ifade ettiler.

Çankırı ile özdeşleşen kaya tuzundan yapılan, strese, yorgunluğa ve astıma iyi geldiği bildirilen eserlerin, değişik figürlerle de zenginleştirilerek sunulması dikkat çekti.

Sergiyi açan Çankırı Valisi Ali Haydar Öner ve sergiyi gezenler, eserleri tek tek ve yakından inceledi. Vali Öner, ‘Yaptığınız çalışmaların her biri diğerinden güzel. Bu kadar geniş ve kapsamlı bir sergi olacağını tahmin etmiyordum” diyerek ÇAYASAD’ı ve eserlerin sahibi Şule Ağhan’ı kutladı.

Şule Ağhan, Vali Öner’e pazar yönünden daha etkin olan ürünler hakkında bilgi verirken, daha çok sade ürünlerin satıldığını ifade etti. Aynı zamanda önümüzdeki günlerde Ankara’da da açılacak olan sergiden de bahsederek Vali Öner’den destek sözü aldı.

100. Yıl Kültür Sarayı Fuaye salonunda iki gün boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunulan Tuz Lambası Sergisi Perşembe akşamı sona erdi.

Yukarı Dön
ildizim Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.04.2006 Saat 15:11

kaya tuzunu ham olarak yani Şule hanım gibi kullanmak amacıyla nasıl temin edebiliriz.

ben istanbuldayım çankırıda felan ham olarak satılıyor mu?

Yukarı Dön
Sadık Softa Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.04.2006 Saat 11:39

Merhabalar,

Çankırı'da istediğiniz şekilde zannederim satılıyor. Bence Ticaret Odası ile bir görüşürseniz sorunuzun tam cevabını alırsınız.

Yukarı Dön
Koray ÇAM Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.04.2006 Saat 15:41

Şule Hanımı ve serginin düzenlenmesini sağlayan ÇAYASAD'ı tebrik ediyorum. Ankara daki sergiyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Sevgi ve Saygılarla...

Koray ÇAM
Yukarı Dön
Semra Zorluer Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.04.2006 Saat 15:00
 Bizde İstanbul da bir sergi açılmasını istiyoruz,bu tuz nasıl bir tuz çok merak ettik.

Saygılar.

Semra Zorluer
Yukarı Dön
ildizim Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.04.2006 Saat 22:49

bu tuzdan eserler beni baya sardı. ne tür malzemeler lazım.

keskimi bıcakmı törpümü... neler kullanılıyor bilen varmı?

istanbulda grup kuralım yapmaya çalışalım

Yukarı Dön
derelli Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.04.2006 Saat 07:28

Çankırımızdan çıkartılan tuzun başka bir alanda da değerlendirilmesi adına Şule Ağhan'ı Çankırı'da yeni oluşturulmaya başlanan sektörün öncülüğünü yapmasından dolayı tebrik ediyorum. ayrıca, açılan sergi ile bu ürünümüzün tanıtımına destek vererek sergi açılmasını sağlayan ÇAYASAD yönetimini kutluyorum.

Diğer taraftan bu ürünün Türkiye ve Dünya'ya tanıtılması yönünde diğer illerde tanıtımı için sergilerin açılması da kaçınılmazdır. Bu da bir gerçektir. Ancak, Şule hanımla yaptığım görüşmelerde tuzun kilogram olarak ağır oluşu sebebiyle taşınmasındaki sıkıntıya finansör desteğinin verilmesininde öneminden bahsedilmektedir. Daha yeni oluşmaya başlayan bu sektörün gelişmesi ve ürünün tanıtımı yönünde başka illerde yerleşik hemşerilerimizin sergi açılması yönündeki etkinliğe destek verilmesi öyle tahmin ediyorum ki Şule hanımın tuzun daha başka başka alanlarda kullanılması şevkini artıracaktır.

Diğer taraftan, Sivas ağızlığı sadece Sivasta, lüle taşının işlenmesi Eskişehirde, oltu taşının işlenmesi Nasıl Erzurum'da yapılıyor ise, şehrimizin tanımı yönünden ve girdisi yönünden tuzun da işlemeciliğinin Çankırı'da yapılmasının büyük yararları olacağına inanmaktayım. Saygılarımla.

Yukarı Dön
ildizim Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.04.2006 Saat 08:48

Merhaba,

Şube hanımmın yaptıgı eserlerin fotografları elinde olan varmı? birde şule hanım bu eserleri yaparken hangi aletlerden yararlanıyor bilgisi olan varmı?

Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.03.2007 Saat 20:51
Tuz lambası ile ilgili bir tanıtım

Düzenleyen ahmetgulsen - 25.03.2007 Saat 20:53
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
cyavuz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.03.2007 Saat 09:55

tuz lamba konusunda bilgi almak için www.acemtuzlamba.com adresine bakabilirsiniz.

çankırıya değer verenlerin adresi
Cevat YAVUZ
Yukarı Dön
guneytuz Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.04.2007 Saat 15:09

ENDÜSTRİYEL SANAYİ TUZLARI -  ÜRÜNLERİ -  VE DÜNYADA TUZDAN ELDE EDİLEN ÜRÜNLERDEN BİR KAÇINI BURADA BULABILIRSINIZ.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek