2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ÇAVUNDUR HEMZEMİN GEÇİDE OTOMATİK BARİYER
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇAVUNDUR HEMZEMİN GEÇİDE OTOMATİK BARİYER

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hikmet ozdemir Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Çankırı Milletvekili - 22. Dönem

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: ÇAVUNDUR HEMZEMİN GEÇİDE OTOMATİK BARİYER
    Gönderim Zamanı: 06.04.2006 Saat 10:58

Devlet Demiryolları Kurşunlu Çavundur Beldemizdeki Hemzemin geçitte sık sık vahim trafik kazaları meydana gelmekteydi. Bilindiği gibi en son Şubat ayında üç vatandaşımızı acı bir şekilde kaybettik.

Daha fazla can kaybına mahal vermememek, daha fazla acı yaşamamak için Devlet Demiryolları Genel Müdürü Sayın Süleyman KARAMAN ile yaptığımız görüşmeler sonucu Çankırı Kurşunlu Çavundur Hemzemin geçidine Otomatik Bariyer konulması için gerekli çalışma başlatıldı. İnşaallah kısa bir süre içersinde tamamlanacak olan bu bariyer sayesinde bir daha bölgemizde bu tür acı haberleri almayacağız. Tüm halkımıza kazasız ve  sağlıklı günler dileği ile hayırlı olmasını temenni ederim.

Ayrıca dün İçişleri Bakanlığında yapılan kura çekimi sonucu yeni Kaymakamların görev yerleri belli oldu. Çankırı'ya da Orta İlçemiz ve Yapraklı İlçemiz olmak üzere 2 Kaymakam atandı. Adaylar üç yıllık, uzun ve yoğun bir çalışma gerektiren eğitim ve staj dönemini başarıyla bitirip, Türk Kamu Yönetiminin en kilit görevlerinden Mülki İdare Amirliği mesleğine katılmış oldular. Yeni Kaymakamlararımıza ilimize hoş geldiniz diyor görevlerinde başarılar temenni ediyoruz.

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR

Çankırı Milletvekili

www.Hikmetozdemir.com

Düzenleyen hikmet ozdemir - 06.04.2006 Saat 11:18
Yukarı Dön
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.04.2006 Saat 11:49

Böyle bir girişimde bulunduğunuz için size teşekkür ediyorum sayın vekilim.

Malumunuz Çankırımızıdan tren yıllardır geçmektedir ve yüzlerce tren kazası olmuştur. 25 yıl önce Ankara Polatlı hattında bulunan (şahsen gördüm) otomatik bariyer sisteminin sadece Çavundur Beldesinden geçen tren yolu geçişine değil, Çankırımızdan bulunan bütün geçitleri yapılması temennisinde bulunmak istiyorum. Malumunuz Çankırı sınırları içerisinde hala tren yolu geçitleri el yordamı ile kapatılmaktadır. Bunun hem masraflı hemde sağlıklı olmadığı bilinmektedir. Bir defa yapılacak olan otomatik bariyerler hem tren yolunun tehlikeli olmasını önler hemde  personel ve zaman tasarrufunu sağlar.

Çankırımıza güzel hizmetlerinizin devamını diliyoruz...

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
derelli Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.04.2006 Saat 12:54

Milletvekilimiz Sayın Prof.Dr. Hikmet Özdemir beyin yıllardır ihmal edilmiş olan Çavundur'daki hemzemin geçidinin emniyetinin sağlanması yönündeki göstermiş olduğu gayrete teşekkür ediyorum. Dilerim biran önce bahsi geçen tren yolu geçidine otomotik bariyer konur ve bir daha insan zayiatının önüne geçilir. Saygılarımla.

Yukarı Dön
batuhan6945 Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.04.2006 Saat 18:19
SAYIN VEKİLİMİZE BU KONUYA EL ATTIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM  VE DİĞER GÜVENSİZ OLAN HEMZEMİN GEÇİTLRİNEDE AYNI UYGULAMANIN YAPILMASINI İSTİYORUM
fm18_dj_batuhan
Yukarı Dön
CANBAZOĞLU Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.04.2006 Saat 18:52

Sn  Milletvekilim

Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz bundan sonra bu geçittde ölümcül kazalar olmayacak acılar çekilmeyecektir umarım.

Yukarı Dön
fkocer Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.04.2006 Saat 04:27

Önemli olan hemzemin geçitlere bariyer yapılması değil, insanların kurallara uymasıdır. Demiryolu geçitlerinden geçme kuralları bellidir. Dikkatli geçilirse bariyere de görevliye de gerek olmaz. Ancak otomatik bariyer tren belli bir mesafeye yaklaştığında otomatik kapanacağı için, bazı sürücüler yaklaşmakta olan ancak henüz görülmeyen treni bekleme sabrını göstermeyebilirler. Bu durumda TCDD ne yapsın? En güzeli öğretmekten önce eğitmek. Çünkü doğruyu bilip yapmamak en büyük özelliğimiz.

Saygılar..

Ferhat Kocer
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.04.2006 Saat 09:18

SAYIN MİLLETVEKİLİM

KONUYA DUYARLILIK GÖSTERİP  ÇÖZÜMLERİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM.İNSANA YAPILAN YATIRIM EN GÜZEL YATIRIMDIR.DİLEK VE TEMENNİM ŞU DUR BÖYLESİ  VAHİM SONUÇLARIN, BU BARİYERLERİNYAPILMASIYLA SONBULMASIDIR.

İLİMİZDE DE BU TÜR ÖLÜMÇÜL KAZALAR& nbsp; YER YER OLMAKTADIR.DİLEK VE TEMENNİM İLİMİZDEKİ DİYER  D.D.Y. İLE KARA YOLLARIMIZIN KESİŞTİĞİ YERLERE BU SİSTEMİN KONMASIDIR.

İLİMİZ AŞIYAN SİTESİ KARŞISINDA BELKİ YIRMIL OLDU BİR KÖPRÜ YAPILDI.BU BARİYERSİZLİK ( GEÇİT ) YÜZÜNDEN BU YOL TRAFİĞE AÇILMADI.OYSA BU YOL ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİNİ RAHATLATAÇAKTI. SEMT SAKİNLERİNE ÇEKTİRİLEN EZA VE CEFAYA SON VERECEKTİ.KURUMLAR ARASI YASIŞMALARDA BOĞULUP KALDI KÖPRÜMÜZ ÇÜRÜMEYE TERKEDİLDİ.? ( HALEN ARAÇ TRAFİĞİNE KAPALIDIR.YAYA  ÜST GECİDİ  GİBİ KULLLANIMDADIR.

BURAYADA ACİLEN BİR ÇÖZÜM BULUNMASI BU BARİYERDEN YAPILMASIDIR SAYGILARIMLA  

Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.04.2006 Saat 13:28
Sayın vekilim elim kazadan kısa bir süre sonra konuya duyarlılık gösterip hemzemin geçite otomatik bariyer yaptırmanız takdire şayan bir harekettir.Ali TAŞ
Ali TAŞ
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.02.2007 Saat 12:42

TRAFİĞE KAPALI OLAN KÖPRÜMÜZ

08. 06.2002 Tarihinde Trafiğe Kapalı yolumuz başlığı altında, yerel basınımız da bir yazı yazmıştım.

Konuya ilişkin ilgili birimlerimizden 11 sayfalık bir açıklama geldi. Yazının özeti anlayabildiğimce şudur. Burada kontrollü bir geçişin sağlana bilmesi için, araç trafiğine açıla bilmesi için mekanik bari yer yapılması gerekmekte maliyet birim fiyatı olarak 3.225.000.000 TL. Katma değer vergisi işçilik hariç bir yatırımın gerekli olduğudur.

Burada görevlendirilecek elamanın giderlerini Belediyemiz tarafından ödendiği takdirde D.D.Y. yerine getirilebileceğini söylenmektedir. Belediyemizde burada görevlendirilecek elemanın giderlerinin belediyemizce ödenemeyeceği yönündedir. Bunun dışındaki maliyetlerinse belediyemizce ödeneceği yönündedir.

Bu köprümüz 1990 yılında yapılmıştır. O gün bu günde trafiğe kapalı durumdadır. Bu köprü yapıldıysa trafiğe açılmalıdır. Açılmayacaksa neden yapıldı. Devletimizin yüz milyarlarca parası neden çöpe atıldı, demeden insan kendini alamıyor.

Vatandaşlar olarak ta bizlerin düşünceleri açılması yolundadır. Zira şehir trafiğinin yükünü azaltacak, semt sakinlerine ulaşım kolaylığı sağlayacaktır. Tüm Çankırılılar adına bu köprünün trafiğe açılmasını istiyoruz. Söz konusu yer aynı zamanda yayalar içinde kullanılmaktadır. Geçmişte burada bir yayanın ölümüne, bariyerin olmaması, neden olmuştur? Başka ölümler olmasın!

Bu yazımı ilimiz basınımızda tekrar yayınladım. Tarihini hatırlamıyorum.(takriben 2003 yıllı başları) Ama bu yazıma da muhatap bulunmadı??????

Kara Yollarımız şehir merkezimizi bir baştan bir başa geçen Ankara-Kastamonu yolunun yapım çalışmalarına başlamıştır. Küçük sanayi ile ilimiz arasında ki orta revujteki. Yol kenarlarındaki, ağaçlarımızı da kesmekle fiili olarak başlatılmış durumdadır.

(Söz konusu ağaçların katledilmesine içimiz kan ağlıyor, Yol güzergâhın genişletilmesi, Nizami bir yola kavuşacak olmamızsa tek teselli kaynağımızdır.)

Söz konusu çalışmalar başladığına göre, söz konusu köprümüzün de trafiğe açılması için gerek Belediyemiz, gerekse Karayollarımız bunu projelendirse, bu çalışmalara dâhil edilse,

“Çankırı Kurşunlu Çavundur Hemzemin geçidine Otomatik Bariyer konulması için gerekli çalışma başlatıldı. İnşallah kısa bir süre içersinde tamamlanacak olan bu bariyer sayesinde bir daha bölgemizde bu tür acı haberleri almayacağız. Tüm halkımıza kazasız ve  sağlıklı günler dileği ile hayırlı olmasını temenni ederim.”

Kurşunlu Çavundur Hemzemin geçidin deki girişiminiz sorucu gerçekleşen, bu örnek çalışmanızı burası içinde bekliyoruz, saygılarımla, Sayın vekilim?

Çevreci Kadir YAVUZ   

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek