2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırı Köy Siteleri Yarışması
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇankırı Köy Siteleri Yarışması

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Çankırı Köy Siteleri Yarışması
    Gönderim Zamanı: 05.04.2006 Saat 23:33

Değerli Yarenler

Çankırımıza ait köyler arasında 'köy siteleri yarışması' düzenlenmesi ile Çankırımızın köylerini sanal da olsa bir kez ziyaret etme fırsatı doğdu.Sayın Ahmet Gülşen'in jüri üyeliği görevine çağırması, estetik açıdan verilecek puanlar ile birbirinden güzel olarak hazırlanması için gayret gösteren site kurucu ve sorumlularının yoğun işleri arasında belki yılda bir kez gidebildikleri baba ocağı, ana kucağı köylerini tüm Türkiye'ye değil , dünyaya tanıtmak adına bir girişimde bulunduklarını bilmeleri gerekir.

Köy sitelerimizin genellikle o bölge insanları tarafından izlendiği gibi, tesadüfen gelen ziyaretçiler ile 'Çankırı' ismini bir kez fazla duyurmuş oluyoruz. Bu katkılarından dolayı site kurucularına teşekkürü borç bilirim.

Sitelerin kurulduğu tarih ile güncelleştirilmaleri arasında geçen sürede hangi yeniliklerin getirldiğini takip edemediğimiz için son görünümlerine ve içeriklerine göre değerlendireceğiz.

Değerlendirmede sitedeki fotoğraf yoğunluğu kadar, fotoğrafların kalitesi, fotoğrafların neye ve nereye ait oldukları ve hangi yılda çekildiği gibi bilgilerin bulunması ile 'köy arşivleri'miz ortaya çıkacaktır. Hangi yılda nerede ve ne zaman çekildiği belli olmayan fotoğraflar için puan daha az olacaktır.

Bazı alışkanlıklarımız var. Bunları bırakalım. Türkiye'de benim yaşıtlarımın yüzde ellisi 1/1  bindokuzyüz bilmem kaç doğumludur. Dünyada en çok 1/1 doğumlu insan Türkiyede yaşamaktadır.

Bu örneği vermemin nedeni , lütfen fotoğraflarınıza tarih ve yer(mevki) hakkında mutlaka not düşünüz.Fotoğrafı çeken kimsenin isminin olması ise o şahsa en büyük jesttir. Ayrıca yayın hakkı (C) açısından da ilgili kişinin hakkını da koruma altına almış olursunuz.

Bütün yarışmacılara başarılar diliyor, iyi olan kaznsın diyorum.

Aslında kazançlı çıkan Çankırımız.

Çalışmalarınızın toplumumuza yarar getirecek düzeyde olması ve kimliğimize sahip çıkmamıza vesile olması dileğiyle selam, sevgi ve saygılar....

Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.04.2006 Saat 00:24

Sitelerden seçtiklerim

(Belören sitesi'nden aktarılmıştır.)

Salon hıncahınç dolu sırayla geçiyor yarışmacılar ekrandan...İşte böyleyken böyle sayın izleyiciler, kulis karışık "JÜRİ" hızla tarıyor sayfaları.Açılış sayfaları birbirinden güzel hepsi birbirine benziyor.Köyümüzden resimler ,tarihçe,ünlülerimiz, ünsüzlerimiz .Sıra geldi forumlara... Seçmek giderek zorlaşıyor.Nasıl okuyup değerlendirecekler bilemiyorum.Yarışmacılar heyecanlı, kentimizde ilk defa yapılıyor "ENGÜZEL SİTE" yarışması.Bu yarışmanın sadece bir 1 güzeli taç giyecek.DİĞERLERİ" ÖNEMLİ OLAN YARIŞMAKTI" Tesellisiyle ağlayarak dönecekler bilgisayarlarının başına...Ancak basına yansıdığı gibi değerlendirirsek şunlar olmasaydı diye düşündüğüm bazı satırlar var.Sitelerde değerlendirme yaparken gözönüne alacakları kriterleri sıralı olarak yazmışlar,bizim gönlümüzde şunları ,bunları yapanlara aşk var"Ben güzele güzel demem"bizim istediğimiz gibi olmayınca...Oysa hiçbir yönlendirme olmasaydı daha özgün siteleri tanıyabilecek sayfalarında dolaşabilecektik.SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA KIRILANLAR OLACAK ENİYİ BİZDİK DİYENLER ÜZÜLECEK.Üzülenler bu duygularına fazla yoğunlaşmasınlar ,bence katılanların hepsi var oldıklarını duyurmuş yarışma sayesinde makyaj tazelemiş eskisinden daha güzel olarak çıkmışlardır ekrana.Ben bu yarışmayı düzenleyenlere "Tanımadığım ,bilmediğim köyleri dolaşmama onların sayfalarındaki duygulara katılmama,ÇANKIRI Haritasına defalarca bakmama artık coğrafyasını ve tarihçesini bildiğim hemşehrilerim için daha yoğun duygularla bakmama vesile oldukları için borçluyum.ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGI VE SEVGİLERİMLE

örnek: benim akrabalarım baba mın amcası abdulkadir demİrel cumhuriyetin ilk yıllarında devlet tarafından okutulmuş öğretmen olmuş yabancı birisi ile evlenmiş çocukları olmuş.çocukları şu anda 60 civarında yaşları ama köyümüzle ve akrabaları ile ilgileri yok.

Yine fenerbahçe kulubünde 1940 lı yıllarda futbol oynamış müjdat yetkİner ailesi köyümüz ve akrabaları ile hiçbir ilgisi kalmamış

1980 li yıllardaki müjdat yetginerle ilgisi yok o müjdatın babası bizim müjdata hayranlığndandolayı soy ismide benzediği için oğluna müjdat ismini vermiş ve tesadüfde olsa sonraki müjdatda iyibir futbolcu olarak fenerbahcede futbol oynadı) Alpsarı sitesinden

KİM TUTABİLİR BiZİ ÇANKIRININ EN ELİT EN KALİTELİ KÖYÜNÜ KİM DAYANABİLİR BİZE...

DİKENLİ:5 Karatekin:3 :))))

BU DAHA HİÇ...ARKASIII GELCEKK...

TURNUVARLA İLGİLİ FOTOLARI FORUM SAYFAMIZDA KORGUN DERNEKLER BİRLİĞİ İLE

ANLAŞTIĞIMIZ GİBİ ORDA FOTOLARII GÖRE BİLİRSİNİZ....

devamı var...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek