2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırı Günleri
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumÇankırı Günleri

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Nermin Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 22.06.2007
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 205
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Nermin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çankırı Günleri
    Gönderim Zamanı: 19.06.2013 Saat 16:56
ÇANKIRI BAŞKENTTE...

Büyük bir nüfusu Ankara’da olan Çankırı, yıllarca yapılamayan Çankırı Günlerini 30 Mayıs- 2 Haziran 2013 de Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirdi. Katılımın oldukça yoğun olduğu, Çankırılının özlem duyduğu ve yıllardır beklediği Çankırı Günlerinde halkın ilgisi ve mutluluğu ifade edilemeyecek düzeyde olduğu gözden kaçmadı. Çankırı’mızın İlçe Belediyeleri, Kaymakamlıkları ve tanıtım için gelen esnafları tarafından yörenin özelliklerini yansıtan bütün unutulmaya yüz tutmuş değerlerinin yaşatılmaya çalışılması 'yöremizin nesi var diyene' iyi bir cevap niteliğindeydi. 

En başta Çankırı'mızın TUZU, Eldivan’ın kirazı, Çerkeş’in baklavası, bükmesi, Ilgaz'ın buz gibi ayranı, keşkeği, Yapraklı'nın böreği, acısı, cevizi, Atkaracalar’ın taze doğal üretilmiş tereyağı, peyniri, nostalji olmuş el değirmeni ile yarmanın çekilmesi, kağnısı ve tarihi, Orta'nın bazlamaları, Şabanözü'nün bağrında barındırdığı en değerli ve kutsal olan Şabanözü Rehabilitasyonu'nun 'Gönül Korosu', Kurşunlu'nun balı, Korgun’’un makarnası ve bisküvi arasında lokum ikramı, Çankırı’nın çatlak helvası, el emeği göz nuru Kadın İstihdamının muhteşem el emekleri ve yöremizin kurusu, eriştesi, perişga’sı, su hamuru ve daha neler neler! 
Hasret duyduğumuz gönül bağı, yıllardır görülmeyen dostlar, ahbaplar ve yürekte hissedilen sevgi. En güzeli de gözlerde okunan o mutluluktu! Memleketimizi tanıtmanın ve duyulan hasretin başkentte yaşatılması için bir sonraki yıllarda daha büyük etkinliklerin yapılması gerektiği hemşehrilerimizce dile getirilmiş olması o duyulan özlemin yarım kalmışlığı, sevdiğine doyumsuzluğun en güzel ifadesi değil midir? 
Uzak çağların yakın kenti Çankırı, bundan sonra da sen ilgisiz kalmayacaksın. Hak ettiğin değere ulaşman için tüm Çankırı sevdalıları el ele verecektir. Çankırı Dernekler Federasyonu bu yolda yıllardır mücadelesini sürdürmüş olup, bu etkinlikle de üzerine düşen görevi layığı ile yapmıştır. Çankırılılar olarak birlik ve beraberliğin önemi bir kez daha gösterilmiştir.

Ayrıca, Ankara’da bu büyük ailenin içinde olmaktan hep onur duyan ve özveriyle çalışmalarını sürdüren Çankırı’nın ve Çankırılı kadınların sesi olan Çankırılı Kadınlar Derneği bu güne kadar gerçekleştirdiği sayısız etkinliklerle başkentte gönül elçisi olmuş ve bundan sonra da gururla üzerine düşen görevi yerine getirecektir.
Çankırı Günleri Komitesi başkanı Çankırı Milletvekilimiz Hüseyin FİLİZ'e, Çankırı Valimiz Sn.Vahdettin ÖZCAN'a, yıllardır Ankara'da bütün zorluklara rağmen Çankırı’nın sesi olan Çankırı Dernekler Federasyonumuz, sağlığını bile ikinci plana atan Çankırı sevdalısı Genel Başkanımız Sn.Adem CAN'a ve Çankırı Vakfı başkanı SN.Recep ŞAHİN ve tertip komitesinde ki tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Nermin AYDINLI
BAŞKAN
Çankırılı Kadınlar Derneği Yönetimi Adına.
Nermin AYDINLI
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek