2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ahmet GÜLŞEN
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Milletvekili Kadir G. Öğüt Kime Danışıyor?
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumMilletvekili Kadir G. Öğüt Kime Danışıyor?

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Kayıt Tarihi: 01.10.2003
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 877
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Milletvekili Kadir G. Öğüt Kime Danışıyor?
    Gönderim Zamanı: 01.08.2012 Saat 01:20
Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT Çankırı İçin Kime Danışıyor?

İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen ÖĞÜT Çankırılıdır. Kendisi Çankırı’dan ana muhalefette bir milletvekili çıkmadığı için fahri olarak Çankırı milletvekili gibi çalışıyor. Takdir ve tebrik ediyoruz. Önergeler veriyor, işleri takip ediyor. Ancak Sayın Öğüt Çankırı için doğru ve sağlıklı bilgiyi alabiliyor mu? Kendisi doğru yönlendiriliyor mu? Ya da gelen bilgileri bir süzgeçten geçirebiliyor, yerinde inceleme yapabiliyor/yaptırabiliyor mu?

Bizi yukarıda saydığımız endişelere iten neden verdiği son önerge oldu. Önce önergeyi aktaralım:

“Çankırı'da yeni yapılacak olan Hükümet Konağı Projesi'nin yeri ile ilgili ….

Bu doğrultuda,

 

1) Yapılması planlanan Hükümet Konağı'nın Kırkevler Mevkii'ne yapılacağı konusunda netleşmiş bir karar var mıdır; varsa hangi sebepler ile söz konusu mevkide karar kılınmıştır?

 

2) Kırkevler Mevkii şehir merkezine 2,5 km uzaklıktadır. Dolayısıyla vatandaşların buraya ulaşımının oldukça zor olacağı ve trafiği de etkileyeceği endişeleri dile getirilmektedir. Hükümet Konağı'nın bu mevkiiye yapılması halinde şehrin gelişimine ve kentleşmesine herhangi bir fayda sağlayamayacağı ve çevreye vereceği zarar düşünülmüş müdür? 

 

3) Çankırı şehir stadyumunun ve eski terminal binasının bulunduğu alanlar merkezde konuşlandığı için ulaşılabilirlik açısından da elverişli konumdadır. Hükümet Konağı'nın bu alanlardan biri ne yapılması düşünülmüş müdür? (sözcü18den alınmıştır)

 

Yukarıdaki metinden de anlaşıldığı üzere sayın Öğüt yeni vilayet binasının yapılacağı yer hakkında soru soruyor. Yazımızın konusu yukarıdaki önergede ki detaylara dikkat çekmektir.  

İkinci soruda sayın Öğüt, Çankırı şehir merkezinde 2,5 km mesafenin ulaşım için zor olacağını beyan ediyor. Soruyorum, 2,5 km bir şehirde gerçekten çok büyük bir mesafe midir? Sayın Öğüt için maps.google.com dan hemen bir hesaplama yaptım. Çankırı’dan çıkıp otobüsle Ankara’ya gelen bir hemşehrimiz AŞTİ’den TBMM’ye sayın vekille görüşmek için gitmeye kalksa google maps’in önerilerine göre; İsmet İnönü Bulvdan yürümesi halinde 4,4 km 57 Dk., Gençlik Cad yürümesi halinde 6 km 1 sat 17 dk. süre alacaktır. Yada sayın vekil Meclisten çıkıp Çukurambar’da bir kahve içmek iste Dikmen caddesi ve Çetin emeçten hareketle 5 km yol alacaktır. O halde Çankırı’nın içinde 2,5 km mesafe vatandaşlar için çok mudur, düşünmek gerekir. Tabii ki bu 2,5 km’nin başlangıç noktası nereden alınmıştır onu da bilmiyoruz. Çankırı’daki arkadaşlardan biri bunu fiziki bir teste tabii tutup yorum olarak eklerse memnun oluruz.

 

Aynı sorunun devamında sayın Vekil, “….şehrin gelişimine ve kentleşmesine herhangi bir fayda sağlayamayacağı ve çevreye vereceği zarar düşünülmüş müdür? “ diyor. Bir vilayet binasının inşasının kendi başına gelişime katkı sağlamayacağı konusunda hemfikiriz ancak çevreye zarar ne yönde olacak? Köy hizmetlerinin yerleşkesine inşa edileceğini tahmin ettiğimiz binanın (valilik olmasa bile) yapılınca o bölge için şimdikinden daha iyi bir hal alacağı aşikardır.

Sayın Öğüt 3 ncü soruda  alternatifler sunmuş: Terminal, Stadyum.

İşte tipik bir Çankırı klasiği; Şehir merkezinde stadyum, terminal alanı gibi boş bir yere asla katlanamayız, yeşil alan asla olmamalı hayatımızda. Her yer kirli ve biçimsiz binalarla dolmalı, hatta Evliya Çelebi 2023 Çankırı’sının vizyonunu “bir kedi balkondan balkona atlamak suretiyle tüm şehri dolaşabilmektedir” şeklinde not düşmelidir. Yunus bunun en somut örneğidir.

 

Sayın Kadir Gökmen ÖĞÜT’e cevaplamaması için soru önergem aşağıdadır.

-Sayın Öğüt Meclise sunduğunuz soruları hazırlarken fiziki olarak incelediniz mi?

-Güvendiğiniz bir danışmanınıza yerinde inceleme yaptırdınız mı?

-Bu veya başka konular hakkında soru önergesi vermeden önce Çankırı hakkında bilgisine ve basiretine güveneceğiniz ister siyasi görüşüne uygun isterse farklı kişiler ile bu konuları görüştünüz mü?

-Soru önergelerinden önce Çankırı STK'ları, federasyon vs ile paylaşımda bulundunuz mu?

 

çankırı vilayet binasıÖzetle, yazımız bir soru önergesinin verilmesi esnasında gerekli hazırlıkların yapılıp yapılmamasının ve doğru bilgi ve belgeyle dayanıp dayanmadığının önerge sahibince ne derece sağlandığını sorgulamaktır. Vilayet binasının yapılmasına gelince şahsi kanaatim boş ve anlamsız bir karar olup, kaynakların yanlış yerlere aktarılmasından başka bir şey değildir. Yıllardır dillendirdiğimiz gibi Çankırı Valilik makamı boşaltılan eski adliye binasına taşınmalı yani özüne dönmeli ve köklü şehir imajını verecek düzeyde tanzim edilmelidir. Mevcut vilayet binası da daha etkin ve verimli hale getirilmelidir. Kadir Gökmen ÖĞÜT
İstanbul Milletvekili
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi
 Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyesi
Adres: B Blok 1. Kat 6 Nolu Banko Oda: 8
Telefon: +90 (312) 420 62 76 +90 (312) 420 62 77
Faks: +90 (312) 420 69 79
E-Posta: kadirgokmen.ogut@tbmm.gov.tr
Web: http://www.kadirgokmenogut.com
Özgeçmiş

Kadir Gökmen Öğüt, 28 Kasım 1959'da Çankırı Çerkeş'te doğdu. Babasının adı Naci, annesinin adı Meliha'dır.

Diş Hekimi; Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini bitirdi.

Serbest diş hekimi olarak çalıştı. 1990 yılında İstanbul Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Vekilliği ve Başkanlığı yaptı.

24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) üyesi oldu.

Orta düzeyde İngilizce bilen Öğüt, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek