2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum » Metin YILMAZ
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Sayın Nurettin OK'u Ziyaret
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumSayın Nurettin OK'u Ziyaret

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sayın Nurettin OK'u Ziyaret
    Gönderim Zamanı: 10.01.2012 Saat 23:25

Bugün Ahmet Gülşen’le birlikte TRT’den arkadaşlarla Sayın Nurettin OK’u Kızılay Onur Çarşısındaki bürosunda ziyaret ettik.

Ziyaretin amacı, kısmet olursa önümüzdeki günlerde çekimine başlanacak Belgesel için ön görüşmeydi ancak söz konusu Nurettin OK olunca; Çankırı adına, ülke adına, Türk siyasi hayatı adına konuşulacak o kadar çok şey vardı ki; sağ olsun özellikle geçmişten kısa ve öz bir çok konuya değindi...

Nurettin OK 26 yaşında Çankırı Belediye Başkanı seçilen, 60 ihtilalinden sonra da 5 dönem Çankırı Milletvekili olan; Mecliste bulunduğu dönemde Meclisi Başkanlığı ve Bakanlık görevlerinde bulunan;görev dönemlerinde Çankırı'da bir çok hizmete imza atan bu özellikleriyle de siyasette zirve olan bir büyüğümüz.

• Siyasi hayatını  Çankırı'dan Viyana'ya adlı Kitabıyla bir anlamda özetleyen Sayın Nurettin OK'un, başlı başına bir belgesel olması arzumuzdur. İnşallah Ahmet Gülşen kardeşimizin öncülüğünde sürdürülen ilk belgesel çalışmasının ardından bu projede gerçekleşir.

Rahmetli Babasıyla

( Bürosunda çektiğim fotoğraflardan )

Yukarı Dön
Bayram Polat Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge
Spor Muhabiri

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Bayram Polat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.01.2012 Saat 00:38
Sayın Nurettin OK'un "Çankırı Viyana Arasında" adlı kitabını büyük bir beğeniyle okudum. 26 yaşında Çankırı Belediye Başkanlığı, 34 yaşında milletvekilliği ve sonrasında meclis başkan vekilliği ve İmar İskân Bakanlığı gibi makamlara tırnaklarıyla gelmiş bir Çankırılı bana herzaman gurur vermiştir. Sayın Nurettin OK Çankırı tarihine damgasını vurmuş bir isimdir. Günümüz siyasetçilerinin bir dönem vekillik yaptıktan sonra piyasadan kaybolması bile dikkate alınacak olursa Sayın OK'un uzun soluklu mücadelesi takdire şayandır. Bu ziyarette bulunamamaktan duyduğum burukluğu belirterek, Sayın OK ile ilgili yapılacak bir belgeselin elzem olduğunu düşünüyorum.

Yaptıkları ile bir döneme damgasını vuran, Çankırı'ya değer katan Sayın OK gibi isimlere sağlıklarında vefa gösterilmesinin daha manidar olduğunu düşünüyorum. (Allah sağlıklı uzun ömür nasip etsin. )
Metin Bey yazınızda geçen "Çankırı adına, ülke adına, Türk siyasi hayatı adına konuşulacak o kadar çok şey vardı ki; sağ olsun özellikle geçmişten kısa ve öz bir çok konuya değindi"  cümlesini biraz daha açabilirseniz, biz okuyucular için faydalı oalcağı kanaatindeyim.

mail@bayrampolat.com
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.01.2012 Saat 00:54
Orjinalini yazan: Bayram Polat Bayram Polat Yazdı:

Sayın Nurettin OK'un "Çankırı Viyana Arasında" adlı kitabını büyük bir beğeniyle okudum. 26 yaşında Çankırı Belediye Başkanlığı, 34 yaşında milletvekilliği ve sonrasında meclis başkan vekilliği ve İmar İskân Bakanlığı gibi makamlara tırnaklarıyla gelmiş bir Çankırılı bana herzaman gurur vermiştir. Sayın Nurettin OK Çankırı tarihine damgasını vurmuş bir isimdir. Günümüz siyasetçilerinin bir dönem vekillik yaptıktan sonra piyasadan kaybolması bile dikkate alınacak olursa Sayın OK'un uzun soluklu mücadelesi takdire şayandır. Bu ziyarette bulunamamaktan duyduğum burukluğu belirterek, Sayın OK ile ilgili yapılacak bir belgeselin elzem olduğunu düşünüyorum.

Yaptıkları ile bir döneme damgasını vuran, Çankırı'ya değer katan Sayın OK gibi isimlere sağlıklarında vefa gösterilmesinin daha manidar olduğunu düşünüyorum. (Allah sağlıklı uzun ömür nasip etsin. )
Metin Bey yazınızda geçen "Çankırı adına, ülke adına, Türk siyasi hayatı adına konuşulacak o kadar çok şey vardı ki; sağ olsun özellikle geçmişten kısa ve öz bir çok konuya değindi"  cümlesini biraz daha açabilirseniz, biz okuyucular için faydalı oalcağı kanaatindeyim.

- Adnan Menderes'le -
"Nurettin OK; rahmetli Adnan Menderes sonrası siyasi hayatının tamamında Süleyman Demirel'in yıldızlar kadrosunda yer almış; Türk siyasi hayatının Demirel dönemiyle tarihe geçmiştir. 60 darbesinde Çankırı Belediye Başkanı olan sayın OK, 12 eylül darbesiyle de bir anlamda siyasetten koparılmıştır." Konuşmamız Menderesli ve Süleyman Demirel'li yıllara dairdi...Çankırı hakkında konuştuklarımızı ayrıca yazacağım...

- Süleyman Demirel'le -
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.01.2012 Saat 12:37

Nurettin OK, 6. Cumhurbaşkanımız Fahri Korutürk ile

( Arka planda Necmettin Erbakan)

Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.01.2012 Saat 20:41
Sayın Nurettin OK'un Çankırı Viyana arasında adlı belgesel kitabının girişinde yer alan GEÇMİŞE RAHMET notunu paylaşalım:

GEÇMİŞE RAHMET

Belediye Başkanı olarak görev yaptığım beş yıllık süre içinde bilgi, tecrübe ve memleket sevgilerinden yararlandığım başta Şıh Hilmi Efendi olmak üzere, Müftü Nami Efendi, Ağzı kalabalık Hafız Efendi, Sait Üçok beyefendi, Testici Hasan Efendi, Demirci Abdullah Salepçi ve Demirci Mehmet Demirdöğen, eski reis Hilmi Ersunan, Hüseyin Altay ve Mustafa Esirik gibi şimdi rahmete kavuşmuş, memleket büyüklerine rahmet dileklerimi şükranlarımı sunuyorum.

"Özellikle her hafta sonu ziyaret eder veya belediyeye davet ederek görüş ve düşüncelerini alır ve memleket meselelerini müzakere ederdim."

İrşatları çoğu zaman rehberim olmuştur.

Yukarı Dön
Kamil Demiralay Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kamil Demiralay Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.01.2012 Saat 09:21
Ben 62 yaşındayım, görüp yaşadıklarıma göre Nurettin bey Çankırının yetiştirdiği en başarılı siyaset adamımızdır. Bu başarısının sırrı işte yukarıdaki geçmişe rahmet satırlarındadır.Allah Çankırıya yaptığı hizmetlerden razı olsun.
Yukarı Dön
tozvar Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı tozvar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.01.2012 Saat 09:30
Sayın Nurettin Ok ile ilgili belgesele bir kaç fotoğraf katkısında bulunmak istiyorum.Rahmetli Babam Süleyman Özvar(ŞEKERCİ SÜLEYMANA) Sayın Nurettin OK beyin babasının yanında şekerci çıraklığı yapmış.Dolayısı ile gençlik yıllarından arkadaşlar.O günlere ait resimler.Toplu olanlar Amasra da çekilmiş.

Tuncer Özvar
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13.01.2012 Saat 06:54
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.01.2012 Saat 17:42
Yukarı Dön
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.01.2012 Saat 18:57

Çankırı Gençlik Spor Formasıyla
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek