2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ahmet GÜLŞEN
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Bir Milat Yazısı
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumBir Milat Yazısı

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Kayıt Tarihi: 01.10.2003
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 877
Mesajın Direkt Linki Konu: Bir Milat Yazısı
    Gönderim Zamanı: 19.03.2006 Saat 12:53

 Bir Milat Yazısı

 YÖK neden bir taşra web sitesinde yazılanları dikkate alır?

 

Çankırı Araştırmaları Sitesi- Cansaati.Org, 2002 yılından bu yana Allah’ın izni ve inayeti ile kesintisiz Çankırı’ya hizmet vermektedir. Amaç, Çankırı insanının düşünce ufkunu ve memleket için çalışma azmini artırmaktır. Bu konuda çok mesafe aldık; kampanyaları izleyin, arşivi tarayın ve oturup Türkiye çapındaki diğer web siteleri ile kıyaslayın, fark ortadadır. Bir de tüm bu çalışmaların bir kurum, bir dernek, bir fraksiyon, bir parti, bir cemaat, bir çete vs. mecburi birliktelik içerisinde, emir komuta ya da zorunluluk duygusu, ücret talebi aranmadan yapıldığını, feragat edilen zaman ve parasal imkânların sonunda elde edilen hasılanın mukayesesi ile büyük bir verimlilik ve kârlılığın var olduğunu doğru bakan her göz görecektir.

 

 

Üniveriste’ye Tam Destek

Çankırı Araştırmaları Sitesinde yıllardır üniversite çalışmalarını gündemde tuttuk. Adım adım yapılanları takip ettik, gelişmeleri insanımıza ulaştırmakta azami gayret gösterdik. Çankırı Valiliği dâhil hangi kurum ve kuruluş bu konuda bir adım atmışsa buradan adlarını zikrederek duyurduk, halkın katkısını sağladık.

 

 

Çankırı’daki derneklerin ortaklaşa düzenledikleri üniversite kampanyasına açık destek verdik. İlave olarak,  Sabah Gazetesi’nde Çankırı’ya üniversite kurulmasının olumsuzluğundan bahseden bir yazıya sitemizin öncülüğünde tepkiler verdik, bu konuda geniş propaganda oluşturduk. Neticesinde yanlış kanaati düzelttik ve Yavuz DONAT’ın köşesinde konu edildik. Dolayısıyla hiçbir köşe yazarını ağırlamadan Çankırı ve üniversite konusu Türkiye’nin en çok satan gazetesinde (fasılalarla) 15 günden fazla yer edinmiştir. Bu çalışma da Sayın Vekilimiz ÖZDEMİR  ve Belediye Başkanımız sayın DİNÇ resmi sıfatlarıyla tepkilerini dile getirirken ne hazindir ki İl Genel Meclisi üyelerinden ve Valilikten bir küçük tepki mesajı dahi yayınlanmamıştır.

 

 

YÖK’ün Çankırı Hesapları ve Bağdat’tan Dönen Fakülteler  

Son zamanlarda YÖK yetkililerinin Çankırı ziyaretleri ve akabinde verdikleri demeçleri takibimiz sonucu yazılan bazı haber ve makalelere (doğrudan veya dolaylı) Çankırı Valiliğinden tepkiler gelmiştir. Bu yazıda sitemize yönelik sarfedilen sözlere cevap vereceğiz.

 

 

Kısaca özetlemek gerekirse Köşe Yazarımız Sayın İbrahim Zencirci YÖK yetkililerinin farklı zamanlarda verdiği demeçleri bir araya getirmiş ve kendi ifadesiyle bir “fikri takip”  yapmıştı. Sayın Zencirci, YÖK yetkililerinin sürekli Çankırı’ya inceleme ziyaretlerinde bulunup, bir tarih belirterek gitmelerini ama neticede hiçbir icraat olmamasını eleştirmişti. Bizler de yakinen takip ettik ve gördük. YÖK geliyor, en üst düzeyde inceliyor ve tarih verip gidiyor. Beklenen artık bir üniversite bile değil, “fakülteye razı olun” sözleridir. Ancak onlar için de verilen sözlerin vadesi dolmuş, borç müeccel olmuştur.

 

 

Sayın Köşe Yazarımızın yazısından sonra yine site üyemiz Sayın Turgut ÖZKAN bir yazı kaleme aldı. Yazısının hazırlanmasında teknik yardım aldığını belirten Özkan, YÖK ve Çankırı Valiliği’nin haklı gerekçelerini dile getirdi. Özkan, “-Hiçbir üst düzey yönetici ve kamu görevlisinin Çankırı da ağırlanmasına veya ikrama ihtiyacı yoktur” dedi. Kanaatimce önceki yazılarda, ağırlanmalarının bir ihtiyaçtan kaynaklandığı belirtilmemiştir. İhtiyaç ağırlanmak değil, zannımca  “işbaşında görünmek gereğidir.” Keza YÖK, gündemi takip ediyorsanız meslek (imam hatip) liselilerin üniversite yolunu tıkamak ve başörtüsü takan insanların haklarına el uzatmakla, bilim özgürlüğünü engellemekle meşgul olduğu için görsel olarak bazı icraatlar yapmak zorundadır.

 

 

Sayın Özkan, “Bazı işler boyacı küpü değil ki hemen daldır çıkart gerçekleşsin. Zaman ister.  Bazen de kişileri aşan durumlar olabilir.  İşi yapmak isteyeni aşan konular ortaya çıkabilir.” diyor. Yine hak veriyorum ancak anlamadığım olay bu işlerin bu kadar basit olmadığını, söz verdikleri tarihe fakülte yetiştiremeyeceklerini Sayın YÖK yetkilileri bilmiyorlar mı? Eğer bu kadar öngörüden uzaksa bu makamı neden işgal ediyorlar. Teknik heyetleri ve danışmanları söz verilen sürenin optimal süre olmadığını söylemiyorlar mı? Ya da başka bir ifade ile bu yanlışlığı tespitimize tepki gösteren yetkili-yetkisiz kişiler, YÖK’ü kayıtsız şartsız savunan (savunmak mecburiyetinde kalanlar) buradaki tenakuzu anlamıyorlar mı? YÖK’ü bunca yanlışına rağmen savunmak Çankırı’ya ne kazandırır?Yada kurulması bizim işimiz değil diyorlarsa neden tarih veriyorlar? Ve neden cevaplarını gayri resmi taşra temsilcileriyle veriyor?

 

 

“-Bir de bu yazıların Çankırı olarak bize ne faydası olacak anlayan varsa beri gelsin.” Sayın Özkan’ın siteye taşıdığı diğer bir ifade. Bakın hemen size bir mantıkla Çankırı Araştırmaları Sitesinin Fakülte kurulması konusundaki sağladığı faydayı izah edeyim.

 

 

Bu bir milattır.

Sayın Zencirci’nin ilk yazısından sonra site üyemiz Sayın Tuncer Özvar bilgi edinme hakkını kullanarak YÖK’ten Çankırı’ya fakülte kurulup kurulmayacağını soruyor. YÖK sarih bir cevap veriyor; “Çankırı'da Üniversite kurulacak olması nedeniyle yeni fakülte kurulması gündemde bulunmamaktadır.” Kısacası 10 Şubat 2006, Cuma, 9:10 saati itibariyle bir fakülte kurulması verilen sözlere ve yeminlere rağmen mümkün değildir. Dolayısıyla YÖK bir fakülte kurulması kararı alacaksa bu Milattan Sonra olacaktır. Bu yazlarımızın YÖK yetkilileri tarafından okunduğu ve halen takip edildiği tarafımıza bildirilmiştir. YÖK eğer bir taşra web sitesini bugün dikkate alıyorsa, bu yazıların kaldırılması için rica ediyorsa burada Kurumun çok önemli bir açığı yakalanmış demektir. Siyasilerimizin ve bürokratlarımızın bu açığı koz olarak kullanmaları memleketimizin hayrına olacaktır.  YÖK Çankırı için fakülte kararlarını alana dek bizler her adımı takip edeceğiz, etki çevresini ulusal basına da taşıyarak genişleteceğiz. Bu kozu sonuç alana kadar kullanacağız.

 

 

Son İl Genel Meclisi toplantısında Çankırı Valisi Sn. Ali Haydar ÖNER ve İl Genel Meclisi Başkanı Sn. Osman CANBAZ Çankırı Araştırmaları Sitesini kastederek bazı tepkiler gösterdiler. Şimdi bunu analiz edelim.

Bizim Çankırı Gazetesi mahreçli bilgiye göre Çankırı Valisi Ali Haydar ÖNER’in ifadeleri;

 

“Yüksek öğretimde 4.000 öğrencimiz var.  Biz bu sayıyı artırmak için çalışıyoruz. Üniversite almada ilk 15'e giremedik. İkinci 10 il arasında yer alıyoruz.

 

YÖK ile temaslarımız devam ediyor. YÖK Başkanı TEZİÇ ile yardımcısı EŞME hocamız Çankırı için formül arayışındalar. Biz ise elimizin tersi ile tepiyoruz. Sitelerde yazılan yazılar bizleri mahcup ediyor.

 

O yazıları yazanlar Çankırılı olamazlar” diye tepki gösterdi.

 

İl Genel Meclisi başkanı Osman CANBAZ’ın ifadeleri

 

Canbaz "Ağlamayan çocuğa mama vermiyorlar. Vali Öner ve çalışma arkadaşları müdürler Çankırı'ya bir şeyler getirmişlerdir. Siyasi otorite olarakta bizler görevimizi yaptık. "YÖK BAŞKANINI ÇANKIRI'YA SOKMAYIN " sözünü yazan kimse Çankırılı olamaz. Bu kişiyi Çankırı halkı adına şiddetle kınıyorum." dedi.

                  

Sayın Öner “Üniversite almada ilk 15'e giremedik. İkinci 10 il arasında yer alıyoruz.” diyor. Bu ifadeye bir şerh koymak gerekirse; “ikinci 10 il” ifadesini “son 10 il” olarak düzeltmek daha uygun olacaktır yani bu haliyle üniversitesiz il kalmayacak. Zaten YÖK’ün bilgi edinme hakkı dilekçesine verdiği cevapta bunu teyit ediyor; nihayetinde kurulacak.

 

 

Valimiz, “YÖK Başkanı TEZİÇ ile yardımcısı EŞME hocamız Çankırı için formül arayışındalar. Biz ise elimizin tersi ile tepiyoruz. Sitelerde yazılan yazılar bizleri mahcup ediyor.” demişler. Mahcup olması gereken biri varsa o da YÖK zevatıdır. Verilen sözlerin süreleri dolmuş, bununla da kalmayıp sözleri ile plan ve programları birbiri ile çelişmektedir. Neden, YÖK yetkilileri “Çankırı'da Üniversite kurulacak olması nedeniyle yeni fakülte kurulması gündemde bulunmamaktadır” resmi cevaplarına mukabil insanımıza hoş gelecek şeyler söylüyorlar. Bu tenakuzu sayın Valimiz ve danışmanları, müdürleri, il genel meclisi üyeleri ve başkanı neden görmüyorlar. YÖK’ün, ne açık gündeminde ne gizli gündeminde Çankırı şuan için yer almıyor. Ancak bunu değiştirecek güç Çankırı’dadır, Çankırılıların birliğindedir ve bu bugün ortak tepkilerimizle değişmelidir. Fakat kayıtsız şartsız YÖK müdafaası ile hiçbir yere varılmayacağı aşikârdır.    

 

 

Sayın Canbaz’ın konuyu takip edememiş olduğu ifadelerinden anlaşılıyor. Kendisi ne kadar bilgilendirildi bilmiyorum ama “mama için ağlamaya devam etmesi” YÖK gibi bir anne var olduğu müddetçe kendisine yorgunluktan başka bir şey kazandırmayacaktır. Ağlama değil hakları koparmak için siyasi dirayeti kullanma zamanıdır Sayın Canbaz.  Çankırı, YÖK ve hükümet karşısında hakları koparmak için siyasi dirayete muhtaçtır.  Bu da İl Genel Meclisinden başlayan bir dalgalanmayla tüm Çankırı’nın dinamiklerini harekete geçirmekle mümkündür.

 

 

Sayın Osman Canbaz’ın “ağlayan bebek” sendromundan çıkıp bulunduğu makamın mehabetine yaraşır demeçler vermesini beklerdik. İl Genel Meclisi Başkanlığı ilin sahipliği demektir.  Seçilmiş en yüksek yerel yetkilidir.

Bu haliyle kuşatıcı ve yol gösteren olmalıdır. Şehrin seçilmiş- atanmış, görevli-gönüllü, sivil-resmi tüm kişi ve kurumlarını bir hedefe yönlendirip sonuç alıcı politikalar üretmesi gerekmektedir. Bakınız Gandhi bir tuz yürüyüşü ile sivil itaatsizliği başlatmış, memleketini büyük ölçüde sömürgeden kurtarmış ve insanların ufkunu açmıştı. Bugün Çankırı’nın idari yapısındaki siyasilerin YÖK’ü hatır için yada bilmeden savunmaları ne Çankırı’ya ne de (siyaseten) kendilerine bir kazanç sağlar.

 

 

Yapılması Gereken

YÖK bir açığının deşifre edildiğini gördüğü için tedirgindir. Bu noktada hareket planı olarak ilimiz yöneticileri YÖK yetkililerini sıkıştırmalı, gerekirse gazeteleri, kanalları ziyaret ederek gündem oluşturmalıdır. Bu süreç ilk tabela asılana kadar devam etmelidir.

 

 

Valilik ve Cansaati.Org İlişkisi

Çankırı Araştırmaları Sitesi ile Çankırı Valiliği daha önce de temasta bulunmuştu. Fotoğraf yarışmasının sergisini Hanımefendi ile birlikte Sayın Valimiz Öner açmış, hatta Çankırı Belediyesi’nin Cansaati.Org adına tanzim ettiği teşekkür belgesini de Valimiz, site temsilcimize bizzat vermişlerdir. Müze konusunda ve Adliye binası kampanyasında Çankırı Araştırmaları Sitesi adını zikrederek cevaplar vermiştir. Ancak bugüne kadar bu derece açık bir şekilde ilişkiler sürerken YÖK meselesinde  Valiliğimizin dolaylı cevaplar vermesi yadırganmıştır.

 

-           Fotoğraf yarışmasının sergisini açmıştır http://www.cansaati.org/link.asp?TOPIC_ID=1712  

-           Müze konusunda cevap vermişlerdir http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=19

-           Adliye binası için cevap http://www.cansaati.org/link.asp?TOPIC_ID=1599

Son Not:

Çankırı Valisi Sayın Öner ve İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Canbaz’ın ortak ifadeleri;

“ O yazıları yazanlar Çankırı'lı olamazlar”

 

Tarihe Düşülen Notlar;

1)      10 Şubat 2006 Tarihli bilgi edinme hakkı dilekçesi cevabı ve YÖK’e dair yazılan yazılarımız bir milattır.

2)      Milattan Sonra “Aforoz”  yetkisi hiçbir ilin seçilmiş ve/veya atanmış yöneticisi tarafından 'hemşerilik' için kullanılmamıştır. (Çankırı hariç)

 

İlgili Yazılar:

YOK Bşk.TEZİÇ ve Bşk.Yrd. EŞME’ye uyarı!, İbrahim ZENCİRCİ

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=33

3 Şubat tarihi Sitelerde tartışılıyor,  Ali KÖR

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=230

“ÇANKIRILI” ve “YAPICI” OLMAK, Turgut ÖZKAN

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=278

Öner, sitelerde yazılan yazılara tepki gösterdi, Ali KÖR

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=313

ÇANKIRI GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ Hikmet ÖZDEMİR, Osman ÇİĞDEM

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=347

Üniversite Kampanyası –destek

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=28

Tuz Yürüyüşü

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=17

 Düzenleyen ahmetgulsen - 20.03.2006 Saat 08:30
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Kamil18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 26.02.2006
Şehir: Çankırı
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.03.2006 Saat 20:44

     Sayın Gülşen        

                      Çankırımızda Ünivetsite kurulması  ile ilgili yazınızı dikkatlice okudum.Çankırımızın en önemli sorunu hayati bile olsa olaylara ilgisiz kalması ve detayını öğrenmeden o konuda yerli yersiz fikir yürütmesidir.Üniversite hangi yönden bakarsanız  bakınız şehrimizin en önemli sorunu bu durumda bile ne siyasilerimiz ne partilerimiz ne esnafımız yan yana gelerek seslerini duruyorlar.Bunu Çankırımızı yönetenlerle Milletvekilerinin işi olarak görüyorlar.Böyle oluncada sorunlar cözülemiyor.Bir başka bahara dedirmemek için elbirliği ile meselelere hepberaber sahip cıkmalıyız.        & nbsp;       Kamil Oktay

                                                   

Yukarı Dön
muzaffer Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 08.02.2006
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 7
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.03.2006 Saat 12:18

   Çankırı'da bir üniversite kurulması talebi(ben buna tutku diyorum) benim Çankırı meseleleriyle kafa yormaya başladığım 90'lı yıllara kadar giden bir mevzudur. Üniversite yıllarında okuduğum Uluslararası İlişkiler Bölümü derslerinde karşılaştığım "Avrupa Birliği" konusu kadar eskiye gitmese de, ben Çankırı'lının üniversiteye sahip olma arzusunu, Türkiye'nin AB'ye üye olma arzusuyla eş tutarım. Çankırı'nın üniversiteye sahip olmasıyla; tanıtımına, ekonomisine, sosyal ve siyasal gelişimine katkı sağlayacağı inancı ne kadar sağlamsa; Türkiye'nin AB'ye girerek elde edeceğini düşündüğü ekonomik ve siyasal Avrupa kazanımları inancı da o kadar sağlamdır.

   Çankırı için hayati olma vasfı yüklenen bu meselede neden dürüst ve samimi olunmadığını bilmek isterim. Yukarıda ele alınan bu konudaki gelişmeler, konuya duyarlı hassas Çankırılıları üzmüş ve mesele üzerinde düşünmeye bir daha teşvik etmiştir. Bu konudaki düşüncelerin fevri ve şahsı hedef alır mahiyette açıklamalar olması ve meselenin mecrasından çıkmasına olanak tanıyan polemik tavırlar doğrusu yakışık olmamış. Çankırı’da üniversite genel bir istekdir. Ne cansaati.org ne de başka bir organizasyona indirgenemez. Ama şunu kabul etmek gerekir ki, cansaati.org Çankırı’ya üniversite kurulmasını yakinen takib ederek, en güzel ve etkin şekilde görev yapmış bir sivil harekettir. Ve bence son derece takdire şayan bir fikri mücadele gerçekleştirmiştir.

   Temennim o ki bu mesele AB gibi kronik hale gelmez ve yılların özlemi ve isteği, en kısa zamanda neticeye ulaşır. Daha güzel bir Türkiye unutulmamalı ki, yerelden genele yayılan bir anlayışla ve çalışmayla şekillenecektir. Lütfen bu sivil çabayı ferde teşne ederek heba etmeyelim.

   Saygılarımla...

İstanbul Üniversitesi
Yukarı Dön
ahmetdemiroz Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Gazeteci

Kayıt Tarihi: 28.12.2005
Status: Aktif Değil
Points: 14
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.03.2006 Saat 17:58

Ahmet Gülşen Bey'in bu doğru tespitlerinin ardından, 31/12/2005 tarihinde yazdığım ve karşılaştığım ilgisizlik nedeniyle bir daha yazma isteği duymamama yol açan 'Yeni yıl, yeni umutlar' başlıklı yazımın okunmasını rica ediyorum.

Ahmet Demiröz

 

 

Ahmet DEMİRÖZ
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.04.2006 Saat 18:39

İki günlük Çankırı ziyaretimde duyduklarımdan ve meclislerde söylenenlerden birileri adına utandım.

Bu işe gönül verenlerle, "Yok sevicilerde" duysun.

Yok durdukca başımızda durası, çok sayın teziç, çansaatinde hakkında yazılanlardan sadece; "yediler, içtiler, gittiler'e" (geldim, gördüm, yendim gibi) takmış.(öle diyorlar) Halbuki bu "ayroni" yapmak için sadece bir ayrıntı. Yazılanların özü; YOK ileri gelen ve gidenlerinin Çankırı'yı ve Çankırılı'yı ÖNEMSEYİP, ÖNEMSEMEDİĞİYDİ. İşlerine gelmediği için buna değinmemişler. Yemeye takmışlar.

Bazı arkadaşlar haklı olarak itidalli olmayı öneriyor. 16 senedir sabır sabır. Sabır taşı çatladı. 

Test usulü, Fikri Takip Yapalım mı?

1-"Çankırı için ÖNYARGILIYDIM."(yerel basından Teziç'in sözü)

A-Çankırı Yunanistan'ın bir şehri, bizlerde Rum vatandaşıyız. O nedenle pek sayın bşk. önyargılı.  

B-Çankırılılar karacahil(Üniversite nelerine). Bu nedenle dünya durdukça durası bşk.nımız ön yargılı.

C-Çankırı Teziç'in partisine oy vermedi. Onun için kızıyor, önyargılı

D-Hepsi

("Hizmetli" bir il için başka nasıl önyargılı olabilir?)

 

2-"Bir daha Çankırı'ya gelirsem(iki olsun), sadece sizi görmeye gelirim." (Bir toplantıda sarf edilen, gereksiz, yakışıksız sözler.) (Bu sözler ayrıca YOK savunucularına kapak olsun)

A-Yemeklerimizi beyenmedi. (Midesi bozuldu.)

B-İyi misafir edip, ağarlayamadık. (Bizim için bir daha gelmeyecek.)

C-Çankırı ve Çankırılı önemli değil; (İki kişi bir birlerine karşı gayet muhabbetli o nedenle görüşüyorlar.)

D-İkisi de encin birinci sosyal demokrat. (Çankırı da  söyleniyor. Bu nedenle süreci ancak o sayede aşabileceğimiz konuşuluyor.)(Kişi,kaynak,minik kuş ismi bizde saklı.) 

Doğru cevapları beklerizDüzenleyen i.zencirci - 01.04.2006 Saat 23:43
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
DavutS Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 10.04.2006
Status: Aktif Değil
Points: 35
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.04.2006 Saat 09:49

 

Çankırıya üniversite istiyoruz , yük istesede istemese de, bizi yök sayanı bizde YOK sayarız...

CANVAK kapsamındaki çalışmalar ne aşamada acaba?

saygılar

 

Geçen Gün Ömürdendir Ömrümüzü Boş Şeylerle Geçirmeyelim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek