2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Açın bu kapıları Vali Bey...
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumAçın bu kapıları Vali Bey...

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Açın bu kapıları Vali Bey...
    Gönderim Zamanı: 02.09.2011 Saat 18:02

Sayın Valimiz, öncelikle yeni görev yeriniz, hayırlı, uğurlu ve de "kademli" olsun. 

“Uzak Çağların Yakın Kentine” hoş geldiniz.

Yerel basından izliyorum, hoş geldiniz demek ve seleflerinize yaptıkları gibi, huzurunuzda temana etmek için makam, mevki sahipleri ve protokole dahil olanlar, Sizi ziyaret etmek için sıraya girmişler. Sizden öncekilere de aynı şeyi yaptılar.

Dalkavukluk bu memlekette her zaman geçer akçe olmuştur, bilesiniz.

Çankırı Deniz Ticaret Odası Kurucu Başkanı olarak, "hoşâmedi" merasimlerine gelemedim.

Kusurumu affedin. Size buradan sesleniyorum. Azımızı çoğa sayın.

Sayın Valim, "Bu deniz ticaret odası da nereden çıktı?" dediğinizi duyar gibiyim.

Hoşgörünüze sığınarak ben de; Siz Sayın Valime sorarım ki;

Çankırı’da ticaret ve sanayi var mı da, ticaret ve sanayi odası ve de başkanı var?

Çankırı’da tarım var mı da, borsası, başkanı var?

Çankırı’da esnaf, sanatkâr kaldı mı ki, odası, başkanı var?  

O nedenle, denizi olmayan Çankırı’nın Deniz Ticaret Odası Başkanını da, protokole dâhil edin lütfen.

Sayın Valim, size bu "pulsuz dilekçeyi" yazmaktaki asıl gayem, önemli bir maruzatımı bildirmek içindir.

Vatandaşa kapalı olan, Çankırı Valiliği Protokol Kapısı

Açın bu kapıları Vali Bey!

Vatandaşa kapalı bu protokol kapıları açık olursa çok şeyler değişecek.

Bu kapılar açık olursa; yavaş, yavaş sizi dolaba koymaya çalışan, etrafınızı saran eyyamcı ve dalkavukları göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; İl Özel İdaresinden muvazaalı veya alenen ihale alan ve de ihale takipçisi bazı meclis üyelerini ve eski(meyen) siyasileri göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; YILDIZ TEPE’ deki yolsuzluğu göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; Kamu İhalelerini organize eden, İlbay Paşa bacanaklarını göreceksiniz.

Bu kapı açık olursa; Oturduğunuz lojmanın yenilenmesinde ve kütükle kaplanmasında ne dolaplar döndüğünü öğreneceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; Yapıldıktan sonra yirmi günde göçen, GERMECE KÖPRÜSÜNÜ göreceksiniz. 

Bu kapılar açık olursa; KÖYDES bütçesinden usulsüz olarak nerelere para aktarıldığını göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; İndağın da her yıl milyon liralara ihale edilen, yollardaki yolsuzlukları göreceksiniz. 

Bu kapılar açık olursa; "Üniversiteye tahsis edilecek araziler üzerinde arsa spekülatörlüğü yapma gayreti içerisine girenleri" (tırnak içine alınan bu cümle geçen dönem Çankırı Valilerinden birisine aittir) göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; seleflerinizden bir öncekinin; "Çankırı da arısız bal yapıyorlar" dediğini, ama yetkisini kulanarak hiç bir önlem almadığını, sadece dedikodu yaptığını ve "arısız  bal yapan" ilçemizin hangisi olduğunu göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; fakir fukaraya dağıtılmak üzere gönderilen tonlarca kömürü çaldıranları, "Başbakanın Emanetine" sahip çıkamayanları ve bu olayın nasıl ört bas edildiğini göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; Üniversite hakkında ayyuka çıkan dedikoduları göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; Çankırı’da ikamet etmeyen, haftanın dört günü Çankırı’da, üç günü Ankara’da oturan bazı amir ve memurları göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; Yıldıztepe, Doruk ve Çavundur da ki otellerde "makama ayrılan odaları" ve doymaz iştahla yaran gövecinin başına kimler oturmuş göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; Çankırılıya, Çankırı propagandası yapanları göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; STK olduğunu iddia eden ve STK adına hiçbir şey yapmayan, “yaren oğlanlarını” göreceksiniz.

Bu kapılar açık olursa; "Yaran kültüründen gelen kuru nezaketi" nedeniyle susan, sesini çıkaramayan vatandaşı göreceksiniz.

"Açın bu kapıları Vali Bey" kapısı kapanmayacak, hep açık olacak gönlünüzün "göz evini" açın.

Kapanmasın devlet kapısı vatandaşın yüzüne, çaresizlik ve umutsuzluk kapısı olmasın bu kapalı kapılar...

Açın bu kapıları Vali Bey...

Merak edene:

1. Hoşâmedi: Karşılama töreni, Hoş geldin merasimi
  2. Maruzat: Mevki, makam veya yaş bakımından büyük birine sunulan, bildirilen dilek veya bilgi, sunuş

Düzenleyen haberci - 02.09.2011 Saat 22:49
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.09.2011 Saat 01:23

İbrahim beyin satırları bazılarını rahatsız edebilir fakat  ben bu mükemmel anlatımdan İbrahim beyin tam bir memleketsever olduğunu anlıyorum.  Sayın valimize başarılar dileğiminin yanında memleketsever büyüklerimizi dikkate almasını rica ediyorum.

Barbaros Duman
Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.09.2011 Saat 12:45

Öyle ya ,bu il'e vali olmak kolay değil,bunlar yazıldığına göre sanırım gerçek payı oldukça fazladır.Yürekli ise ilgilenecek olanlar bu sayede paye ve kahraman sahibi olabilirler.Yok almayayım derse her şey kirliliği ile raflarda,hizbe mahsenlerde çürümeye mahkum olur.

Böyle gelmiş böyle gider mi bilinmez........

Bizimde bir kuyruk acımız var ;(Eldivan şehitler anıtını unutmadık ki ) dosya elimizde
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
Bayram Akyul Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Bayram Akyul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.09.2011 Saat 23:57
Sayın Valimize ve Çankırımıza hayırlı olsun. Uyarılar çok yerindedir ve çok önemlidir.Çankırıya hizmet heyecanı duymayan bürokratların yerine Çankırı sevdalısı , çalışkan ve üretken insanlar getirilmelidir.
-Karamürselli-
Yukarı Dön
YakupKaraman Açılır Kutu Gör
Kurum Temsilcisi
Kurum Temsilcisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı YakupKaraman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.09.2011 Saat 11:09
Bende kendi adıma sayın vali beye başarı ve hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum. Başbakanımızın emanetine sahip çıkmayanlar her kim iseler öncelikli bu şahıslar hakkında inceleme başlatılmalıdır. 
Keçiören Müteahhitler Derneği Başkan Yardımcısı (Yapraklı-YENİCEKÖY)
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.09.2011 Saat 13:34
Sayın Karaman,

"Başbakanın Emanetine Sahip Çıkamayanlarla" ilgili yazı, yorum ve Ulusal Basında bu konuda çıkan haberler;

http://www.cansaati.org/topluluk/forum_posts.asp?TID=3104&title=babakann-emanetine-sahip-kamadlar 

Bu sayfalarda 28 Ocak 2010 tarihinde işlenmiştir.

Ayrıca maddeler halinde sıralananlarla ilgili, Örneğin; "Yıldız Tepe Yolsuzluğu" "İl Genel Meclisi Üyesine İhale edilen Özel İdare Mülkü" gibi konularda www.cansaati.org da işlenmiştir.

Bilginize

Sayın Karaman sizden özel bir ricamız olacak;

Keçiören Müteahhitler Derneği Başkan Yardımcı olduğunuzu öğrendik.

Keçiören Eski Belediye Başkanı Turgut Altınok'un Çankırılılara tahsis ettiği arsanın akibetini, Keçiören Müteahhitler Dernek Başkan Yardımcısı olarak Sizden öğrenmek isteriz.

Bu konu ile ilgili yazıları yine bu sitede Metin Yılmaz'ın yazılarında bulabilirsiniz.

Saygılar
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.09.2011 Saat 14:07
Zaten bizim Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beyin bu konuda Valilerimiz ve Kaymakamlarımıza talimatları yokmu? Bizzat vatandaşın her türlü sorunu ile ilgilenmesini emrediyor.Vatandaşımız da bilinçlenir ve hakkını aramasını bilirse ortada sorun kalmaz diye düşünüyorum.
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.09.2011 Saat 23:11

Sayın valimiz Vahdettin ÖZCAN beyefendiye;  İlimizin onur kaynağı Muharip Gazimiz Jandarma Uzman Çavuş M.Aykut DURLANIK'a takdim edilen '' DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI'' teslim töreni esnasında ,kendilerine (Hoş geldiniz , Hayırlı olsun) deme imkanımız oldu.

Bu vesile ile valimize www.cansaati.org.sitesinin bir üyesi olduğumu,kısaca amaç ve hedeflerimizi anlatarak ,bir anlamda sitenin varlığına vurgu yapma gereği hissettim.Bu anlatımdan sonra kendisinin siteyi girip inceleyeceğini beyan ettiler.Haberin derleyicisi olduğum ''Eldivan Şehitler Anıtı'' dökülüyor gerçeğini bizzat tarafımdan sayın ÖZCAN'a ilettim ve özveri ile beni dinleyerek ilgileneceğini beyan etti.Müteakibinde ilgililere (ilçe kaymakamına ve belediye başkanına)bizzat yanımda talimat vererek,(en kısa zamanda tamamlayarak bana bilgi verin) şeklinde, talimatlarına şahit oldum.

Yeni atanan sayın valimiz Vahdettin ÖZCAN'ın ilimize, insanımıza yararlı çalışmalar yapacağına,yazılı ve görsel basında çıkan her türlü öneri ve görüşleri dikkate alacak kadar olumlu,gayretli,ilgili olduğuna ben şahsen gönülden inandım.Milli ve manevi konularda oldukça ilgili olduğunu,pozitif ve babacan tavırlarıyla,devlet ciddiyetini harmanlayarak insancıl yaklaşımlar sergilemesi  dikkat çekiciydi. Öyle insanları küçük gören bir tavır ya da imaya hiç te şahit olmadım.

Elbette sayın valimizin çalışma ekibinin , özellikle yardımcılarının,üretken ve adil bir çizgisi olması elzemdir . Yeterlilikleri ve olumlu katkılarıyla daha da çok anlam kazanır.Kendilerine tekrar teşekkür ederken , başarılar dileğimi arz ederim.

İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek