2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ÇANKIRI’YA YATIRIM VE YARDIMLARA DEVAM
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇANKIRI’YA YATIRIM VE YARDIMLARA DEVAM

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hikmet ozdemir Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Çankırı Milletvekili - 22. Dönem

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: ÇANKIRI’YA YATIRIM VE YARDIMLARA DEVAM
    Gönderim Zamanı: 17.03.2006 Saat 14:40

BELEDİYELERE ÖDENEK

Maliye Bakanlığı 2006 yılı Merkezi Yönetim Bütçesinden Belediyelerimize 515.000.-YTL (515 milyar TL) yardım yapılmıştır. Belediyelerimizin geliştirecekleri projeler bazında çeşitli Bakanlıklardan değişik kalemlerde yardım yapılabilmekte ve bu durum Belediye Başkanlarımıza her fırsatta bildirilmektedir. Bizler Çankırı milletvekilleri olarak Belediye Başkanlarımızdan bakanlıklara gelen her projenin arkasında duracağımızı, hiçbir belediyemizi ayrı tutmadığımızı her zaman deklare etmişizdir.Yeterki Çankırı için birşeyler üretilsin. Bunu kimin yaptığı veya nasıl yaptığı hiç önemli değil. Çankırı'ya hizmet edecek taş taş üzerine koyacak her yatırımın, projenin yanındayız tam destekçisiyiz.

TARİHİ ESERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ;

Vakıflar Genel Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Çankırı'ya ağırlık verilmesi, ilimiz tarihine sahip çıkılarak eski eserlerimizin onarılması ve kültürel duyarlılık oluşturulması gayretleri konusunda fikir birliğine varılması sağlanmıştır.

Bu kapsamda 2005 yılı içersinde Çankırı Merkez Mirahor Camii, Alaca Mescit ve Karataş Hamamı programa alınmış Merkez Mirahor Camii onarılmıştır. 2006 yılında Alaca Mescit, Buğdaypazarı Camii ve Ilgaz Yerkuyu Camii onarımı yapılacak Şeyhoğlu Camii projesi çizilecektir. Bilindiği gibi Taş Mescitin 2003-2004 yılında projesi çizilerek onarımı yapılmıştı. Yine çok sayıda köy camii bakım onarımı ve inşaatı için yardım alınmıştır.

YAPRAKLI SARIKAYA KÖYÜ;

Yapraklı ilçesi Sarıkaya Köyünde heyelan ve kaya düşmesi sonucu afete maruz kalan köy halkından 75 aile afetzede kapsamında hak sahibi sayılarak nakli uygun görülmüş ancak 5 aile borçlandırma işlemlerini yapmadıkları için hak sahipliği sona erdirilerek hak sahipleri aile sayısı 68'e düşmüştür. Aynı köyde 2005 yılında meydana gelen yangın dolayısıyla 26 konutun ağır hasar ve yıkık tesbiti neticesinde 21 konutun heyelan nedeniyle hak sahibi kabul edilenlerle çakışması sonucu geriye kalan 5 konuttan taahhütname alınarak 73 ailenin 2006 yılında konutlarının yapılması planlanmıştır.

Kanun gereği hak sahibi kabul edilmeyen ailelere ise 21.000 YTL kredi verilmesi ve 2 yılı ödemesiz 20 yılda faizsiz ödemeleri kararlaştırılmıştır.

Köyün ikiye ayrılmaması ve geriye kalan 48 aileninde aynı yere taşınabilmeleri amacıyla Bayındırlık ve İskan Blakanlığınca çalışma yapılmaktadır. Bu kapsamda hazırlanan yönetmelik değişikliği Maliye Bakanlığı tarafından uygun görülmüş Sayıştay kararı beklenmektedir. Bu değişikliğe göre yıllık %12 kredi faizinin yıllık %5 oranına indirilmesi ve 5 yılı ödemesiz 25 yılda geri ödemeli kredi kullandırılması sağlanacaktır.

Sarıkaya köyü halkımızın sorunlarına çözüm olabilirsek ne mutlu bize.

DSİ YATIRIMLARI;

DSİ 2006 yılı yatırım programı kapsamında ilimiz için yeni projeler programa alınmış 2006 ödenekleri ayrılmıştır. Çankırı merkez karaköprü dizdar mevkii ikmali, merkez açıcay ikmali, kurşunlu saz çayı ikmali gibi projeler için gerekli ödeneklerle desteklenmiştir.

Tüm halkımıza hayırlı olması dileklerimle selam ve saygılar sunar

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR

Çankırı Milletvekili

Email : hikmet.ozdemir@tbmm.gov.tr

Web : www.hikmetozdemir.com

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek