2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ahmet GÜLŞEN
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırı'nın adı yine yok
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇankırı'nın adı yine yok

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Status: Aktif Değil
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Çankırı'nın adı yine yok
    Gönderim Zamanı: 15.05.2011 Saat 19:58
Çankırı’nın adı yine yok

Geçen haftalarda Ankara AltınPark’ta yapılan turizm fuarında Çankırı’nın adının olmadığını gören sayın Bahattin AYHAN ve arkadaşları hemen bir reyon açıp Çankırı’yı temsil etmişlerdi. Bugün aynı olayın tekerrür ettiğini gördük. Yine bir etkinlik yine Çankırı’nın adı yok.

Çocukları gezdirmek için Altın Park’a gitmiştik fuar alanında çok güzel bir etkinliğin olduğunu gördük ve gezmeye karar verdik. Etkinlik TÜBİTAK’ın Ortaöğrenim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Final Yarışması sonuçlarının sergisiydi. Her reyonda farklı illerden bir okul yaptıkları projeleri sergilemekteydiler. Aradım Çankırı yine yoktu.

TÜBİTAK’ın bu yarışmasına Türkiye genelinde 5111 proje başvurusu yapılmış ve  182 proje finalist olarak sergilemeye değer bulunmuş. Sormak gerekiyor Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu organizasyonda ne derece katkıda bulunmuştur. Finalistler arasında da beklemiyoruz ama acaba kaç proje ile başvuru yapılmış öğrenmek istiyorum. Çankırı’da fen liselerimiz, Anadolu liselerimiz var. Bu yarış içinde olmaları gerekiyordu. İnanın ödül de hiç fena değil, öğrenci için 3 bin TL, Öğretmen için de 3 bin TL ödül var daha diğer dereceler de mevcut.

Gözlerimiz Çankırı’dan Çankırı’nın bir projesi için hazırlanmış proje aradı. Konya tuz gölünün suyunun çekilmesi sorununu,  Erzurum’da kaplıca suyunun kullanımı, Yunan işgaline şahit bir dede ile İzmir’de sözel tarih, atasözlerinin yanlış kullanımıyla ilgili Kayseri’den bir sosyal proje daha bir çok örnek. TÜBİTAK’tan katalog  istenebilir. Ama her şeyden öte bu yıl 42 ncisi düzenlenen bu yarışma için Çankırı’da öğretmenlerden koçluk yapacak bir ekip kurulmalı ve gelecek yıl için çalışmalara başlanmalıdır. Hatta teşvik olsun diye Çankırı derneklerimiz ve üst çatıları ayrıca destek olabilir hem bilinç uyandırır hem de maddi ödülle destekleyebilir.

Ne dersiniz gelecek yıl Çankırı’yı görebilecek miyiz.

Alıntı
TÜBİTAK Proje Yarışması Final Sergisi

TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışması, öğrencileri temel ve uygulamalı bilimler alanlarında araştırmaya teşvik etmek, onların yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmak ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla 1969 yılından beri düzenleniyor.

Bilim merakının arttırılmasını, gençlerin yaparak öğrenmelerini, bilimsel bulguların daha geniş öğrenci kitleleriyle paylaşılmasını amaçlayan TÜBİTAK Proje Yarışması, 2005 yılından itibaren bölgesel olarak yapılmaya başlandı. 2005 yılı itibariyle ülke genelinde 8 bölgede yapılan TÜBİTAK Proje Yarışması bölge merkezlerinin sayısı 2006 yılında 10’a, 2008 yılında 12’ye yükseltildi.

2011 yılında Proje Yarışması’na, bir önceki yıla oranla %63’lük artışla toplam 5.111 proje başvuru yaptı. Bu projelerden 1.096’sı ilk aşamada değerlendirilerek sergilenmeye uygun bulundu ve bölge sergileri 29-31 Mart 2011 tarihleri arasında 12 bölge merkezinde gerçekleştirildi.

Bölge sergilerinde birincilik ödülüne layık görülen 182 proje 13-15 Mayıs 2011 tarihlerinde Ankara Altınpark Fuar Alanı A Salonu’nda düzenlenecek olan TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Final Sergisi’ne katılmaya hak kazandılar.

Proje sahibi öğrencilerimizi kutluyoruz.

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.05.2011 Saat 11:43
Bu soruyu her kademede Çankırı'yı yönetenlere sormak lazım.Bizim vatandaş olarak üzülmek dışında yapabileceğimiz bir şey yok ne yazıkki....
Barbaros Duman
Yukarı Dön
Nermin Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Nermin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16.05.2011 Saat 15:19

Size katılmamak mümkün değil Sn.Ahmet GÜLŞEN.Haklısınız. Çankırı adının Çankaya olarak bilinmesi veya ilimizin adının hiç duyulmaması kimin suçu diye bir sormak lazım.Bireysel uğraşların verilmesi ise yetersiz kalıyor.Ayrıca ben olmaktan biz olamıyoruz ve Çankırımız ile ilgili sorunları konuşurken bile birbirimize tahammül edemiyoruz.Ben herşeyi daha iyi bilirim, benden başkası doğruları bilemez,ben, ben, ben denildiği için Çankırılı bilimcilerimiz, aydınlarımız, bürokratlarımız, kanaat önderi denilen kesim ve halk  bir araya gelinemiyor...Çankırı hakkında sadece ve sadece bir ileri, iki geriden başka bir çalışma yapılamıyor.Sayı olarak da bu gruplar 5-10 kişiden fazla olamıyor.İlk önce birbirimizi hazmetmeyi öğrenmemiz gerekiyor.3-5 vs. kişiler yerine Çankırı hakkında herkes herşeyi söyleyebilmeli ve  düşüncelerini paylaşabilmelidir.Çankırı için nerede ve nasıl çalışabiliriz ortak noktasında birleşilirse işte o zaman Çankırı topluluğu oluruz.Lütfen az olalım biz olalım anlayışını terkedelim.Kim ne düşüncede olursa olsun, Memleket meselesinde siyaset üstü düşünmeliyiz. Kimse kimseyi kandırmasın ve havanda su dövmesin. Ülkemize ve memleketimize zarar verecek davranış ve düşüncede olmayan ve ülkesine sonsuz bağ ile bağlı olan Çankırılı ve Çankırı ile ilgili  gerek siyasi otorite, gerek bürokrasi kesimi,gerek kendini her ne şekilde isimlendiren oluşumlar, topluluklar, kişiler daha çok çalışmalıdır.Herkese kolay gelsin.

Düzenleyen Nermin - 16.05.2011 Saat 15:20
Nermin AYDINLI
Yukarı Dön
Ömer faruk Açılır Kutu Gör
Kurum Temsilcisi
Kurum Temsilcisi
Simge

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Ömer faruk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.06.2011 Saat 17:16

Yukarıda bahsedilenlere iştirak etmemek ne mümkün, birileri yeter artık demeli ve yüksek sesle düşünmelidir.

Çapkırı ve STK’lar belirli şahısların ve gurupların tek elinde olmadığının yüksek sesle dile getirmenin zamanının çoktan geldiğini bilinmelidir.

Yıllardır aynı şeylerin tekrar etmesi artık bir kader olmamalı. İnsanımıza bu bizim kaderimizdir diye her şeyi sineye çekmeyi görev saydıranlar artık kendilerini sorguya çekip misyonlarının tamamladıklarını görmelerinin zamanı çoktan gelmiştir.

Sivil Toplum Örgütleri bir bayrak yarışı anlayışı ile hareket ederek kendilerin çağın gereklerine göre yenileyerek Çankırı ve Çankırılıları ayağa kaldırmak sorumluluğunu üstelenebilmeli ve cesaretle doğru bildiği yolda yürümelidir.

Köhnemiş beyinlerin, menfaat üzerine kurulmuş yapıların bu sorumluluğu taşıyabilmesi imkansızdır.

Bu çerçevede ben’likten kurtulup, başarıya odaklanmış ekip anlayışı ile bizleşmek durumundayız.

Ancak biz olmakta yeterlimidir?

Hayır, buda yetmez. Bizim içindeki benler kendi görev ve sorumluluklarını yerine getirmedikten sonra biz demenin hiçbir anlamı olmayacaktır.

Birileri yürütsün bende arada nemalanırım anlayışını terk etmek durumundayız.

Herkes kendi öz eleştirisini yapmak durumundadır.

SABIR ERDEMDİR
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek