2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » İmza Kampanyaları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - KARATEKİN Anıt Mezar Kampanyası
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumKARATEKİN Anıt Mezar Kampanyası

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i.zencirci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: KARATEKİN Anıt Mezar Kampanyası
    Gönderim Zamanı: 26.06.2012 Saat 23:18
Karatekin Kalesi 'Restorasyonu' için neler yapıldığını yerinde görmek için, 24 Haziran 2012  Pazar sabahı İhvan Sitesi tarafından Kale'ye çıktım.
 
Ne yazık ki;
 
Mart 2006'dan bu yana, bu sitede yürütülen Karatekin Anıt Mezar Kampanyası ile uzaktan yakından alakası olmayan çalışmalar yapıldığını üzülerek gördüm.
 
Emir Karatekin Türbesi ile ilgili hiç bir çalışma yoktu.
 
1960 larda rahmetli Beledeiye Başkanı Ali İnandık'ın bin bir emekle, yetiştirmeye çalıştığı bazı ağaçların kesildiğini, yerine  piknikçiler için, 15-20 tane kamelya ve küçük bir çocuk oyun bahçesi yapıldığını gördüm.
 
Türbenin hemen önünde devasa bir kamelya, onun altında büyükçe bir hela inşaatı devam ediyordu.
 
Elli, altmış basamaklı bir merdiven, cevresinde bir ay sonra kuruyacak göstermelik mevsimlik çiçekler, bir kaç tane aydınlatma lambası vardı.
 
Geçtiğimiz günlerde, Çankırı Kalesini basın mensuplarına gezdiren Belediye Başkanı İrfan Dinç restorasyon çalışmaları için "850 bin lirası Kültür Bakanlığından olmak üzere toplamda 3 milyon tl'lik bir harcama yapıldığını" açıklamıştı.
 
"Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin ve çevresinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde inşa edilmediğini" üç milyon liranın israf edildiğini düşünüyorum.
 
Valilik tarafından bu konunun araştırılacağını, yine ilgili makamlarca oluşturulacak bilirkişi heyetinin vereceği raporla konunun aydınlanacağını ümit ederim.
 
Çankırı'nın Fatihi Emir Karatekin'e yapılan bu saygısızlığın vebalinin ağır olacağı kanaatindeyim.
 
Zaman bize her şeyi gösterecektir.
 
Saygılar.
  
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Düzenleyen haberci - 27.06.2012 Saat 12:00
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Kayıt Tarihi: 01.10.2003
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 877
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.06.2012 Saat 22:46
Çankırı belediyesi basın bülteninden alınan özet

"Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, çalışmaları son aşamaya gelen ve yakında açılışı yapılacak olan Çankırı Kalesi’ni basın mensuplarına gezdirdi. 

Kahvaltılı basın toplantısında kalede yapılan çalışmaları tek tek anlatan başkan Dinç, Kültür Bakanlığı’nın 850 bin lira desteğiyle yaklaşık 3 milyon liraya mal olan Kale Rekreasyon çalışmalarının bitme aşamasına geldiğini ve kalenin açılışına Kültür Bakanı Ertuğrul Günay’ı davet ettiklerini belirtti.

Çankırı ve Sinop Fatihi Emir Karatekin beyin türbesinin kalede bulunuyor olmasının önemine değinen Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Bizim için önemli bir değer olan Emir Karatekin hazretlerinin burada yatıyor olması onun şanına yakışır bir düzenlemenin yapılmasını gerektiriyordu” dedi."

Umarız Mart 2006'dan bu yana Karatekin Anıt Mezar Kampanyası dahilinde yazılanlar bir karşılık bulmuştur. 

Karatekin Mezarındaki değişiklikleri merak ediyoruz.


Düzenleyen ahmetgulsen - 25.06.2012 Saat 17:22
Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.02.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 520
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Necati Ülker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15.05.2012 Saat 23:39
KALE GÖRÜNDÜ
Kale, Görkemli Bir Açılışa Hazırlanıyor
 
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in girişimleriyle yapılan düzenleme ve güzelleştirme çalışmalarının ardından Çankırı Kalesi, görkemli bir açılışa hazırlanıyor.
 
Yapısal çalışmalarının altı ay, peyzaj çalışmalarının da beş ay sürdüğü Kale; yolunun yapılması, peyzaj düzenlemeleri, 41 adet kamelya, serbest piknik masaları, barbeküleri, kafe hizmeti, yenilenecek Emir Karatekin Bey Türbesi, seyir terası, güvenlik hizmetleri, bahçıvan hizmeti ve ışıklandırma çalışmaları ile eksiklikleri giderilerek akıllardaki kötü imajından kurtuluyor.
 
Ayrıca, ortaya çıkacak bazı olumsuzlukların önlenmesi ve ulaşımın daha rahat sağlanabilmesi açısından da alternatif çözümlerin getirilmesi düşünülmektedir.
 
Belediyenin özverili çalışmalarıyla yeni bir kimliğe bürünen Kale’nin, günlük hayatın telaşı içerisinde; eğlenme, güzel vakit geçirme, dinlenme ve piknik keyfini yaşayabilme açısından Çankırılıların gözde yerlerinden biri olması beklenmektedir.
 
Halkımıza kısa zamanda daha modern bir sosyal alan yeri oluşturabilmek adına, işçiler tarafından yoğun bir şekilde devam ettirilen Kale’yi düzenleme ve güzelleştirme çalışmaları sebebiyle mesire alanı, açılışa kadar halkın kullanımına kapalıdır. Bu konuda, vatandaşlarımızın duyarlılık göstereceğine hiç şüphe yoktur.

 "Haberci 18 den alıntı haber"

Çankırı kalesinde;

Belediye Başkanımız Sayın İrfan DİNÇ’İN Girişimleri ile hummalı bir çalışmanın semeresi olarak Görkemli bir açılışa hazırlandığı haberini okudum.

Gönülden isterdim ki,

Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin Türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum diyerek 07.03.2006 Tarihinde www.çansaati org. Sitemizde

 Bin yılın şükranı “EMİR KARATEKİN ANIT MEZAR KAMPANYASI” Dikkate alınsaydı.

Bilindiği üzere Emir karatekin türbesi sanat ve tarihi değeri olmayan, sıradan denebilecek bir yapıda olduğudur.

Bu yapılanlarda harikadır ilimize güzellik katacağı kullanışlı bir ortam oluştuğu muhakkaktır. Sayın Belediye Başkanımızın şahsında emeği geçenleri kutlarım.

Bundan sonra “EMİR KARATEKİN ANIT MEZAR KAMPANYASI” içinde yeni çalışmaların olmasını arzu ediyorum.

                                                             Çankırı Sevdalısı Necati ÜLKER ANKARA

 

 

 

 

 

Necati Ülker
Yukarı Dön
cankiriliis Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 12.08.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cankiriliis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.08.2011 Saat 12:57

Çankırı Belediye Başkanlığına,

 
Çankırı Fatihi Karatekin’ in ANIT MEZARININ YAPILMASI konusunda gayretlerinizi beklemekteyiz. Önceki yorumumun üzerinden yıllar geçtiğini hatırlatırım. 

Gayretlerinizin yakın olması dileği ile, Saygılar sunarım.

Yukarı Dön
cankiriliis Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 12.08.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cankiriliis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.08.2011 Saat 12:55

Çankırı Valiliğine,

 
Çankırı Fatihi Karatekin’ in ANIT MEZARININ YAPILMASI konusunda gayretlerinizi beklemekteyiz.

Gayretlerinizin yakın olması dileği ile, Saygılar sunarım.

Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Kayıt Tarihi: 01.10.2003
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 877
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ahmetgulsen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.08.2011 Saat 15:14

Sayın Fatih Duran Bey, çok haklısınız. Islak kuru imza hiç farketmez 2006 yılından bu yana bu kampanyamız biliniyor, yerel gazetelerde de yazılmıştı velhasıl ilgili olan kesimlerce kampanya malum. Neden hiç bir şey yapılamıyor derseniz bence o da malum; düşünme tarzındaki farklılık (zihniyet).

 

Kale Rekreasyon Projesinde Karatekin Neden Yer Almıyor?

 

 

Çankırı kalesi için yeni projeler yapıldı, onaylandı, ilan edildi. Peki bu projeler içinde Karatekin Mezarı için ne düşünüldü? Nasıl bir düzenleme var?

 

Rekreasyon, yani yeniden tasarlama yapılan kale bir piknik alanı gezinti yeri konseptinde tasarlanmış. Ankara’daki Altınparkın belki çeyreği bir kopya olacak. Kısacası sadece piknik yapmaya özgü bir tasarım. Bu halde buranın adını “Kale” den “Çeyrek Altın Park”a değiştirmek gerekecektir.

 

Burada bir sorun var; tek disiplinde yetişmiş insanlar sorunu. Ülkemizde eğitimin her boyutunda, ilkokuldan üniversiteye ve hatta usta çırak ilişkisi ile verilen sanat eğitiminde de hep bir eksiklik mevcut. Disiplinler arası geçiş mümkün olmuyor. Mimarı, mühendisi cetvelsiz çalışamıyor, yaptığı her kıvrım elindeki gönyenin kendine verdiği ufuk kadar oluyor. Bunun tersi de mümkün sosyal bilimcilerimiz gerek tarihçisi, gerek ilahiyatçısı hep kendi soyut dünyalarındaki yaşanmış, kurgulanmış, benzer hayatları bugün ile karşılaştırır ve hiç bir zaman mutlu olamayan, çıkış yolu bulmayan bir toplum yaratarak sınırları belirsiz bir hayatı hiç cetvel sahibi olamadıkları için bir türlü bir kalıba oturamazlar. Ekonomistlerin hali zaten perişan, " ceteris paribus" herşey sabitken diye başlarlar hayatı ve piyasaları kurgulamaya ama herşeyin sabit olduğu bir an henüz yaşanmadı.

 

Sözün özü, Çankırı Türkiye vasatında kaderini yaşıyor. Kale’ye milyarlar akacak ancak tarihi misyonunu ifade eden bir iş yapılmayacak. Tüm bu eleştirimiz için “SİT Alanı Kardeşim! SİT Alanı” tepkilerini duyacağız. Fakat unutmayalım ki Uzunyol da SİT alanıydı, Kalenin altı da fakat bir şekilde evler yıkılıyor. TOKİ gelince SİT yok oluyor. Mevzuat insan için ve yaşam için uygulanmalıdır. Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu da tasarıları mevzuatın at gözlüğünden yada cetvellerin verdiği dar açıdan görmesin.

Bin yıllık bir şükran borcumuz var Emir Karatekin'e ve gün geçtikçe borcumuz artıyor.  Birileri artık bir şeyler yapmalı. Anıt Mezar meselesi bir an önce çözülmeli ve ikinci olarak "Karatekin" isminin şehirde ıvır zıvır şeylere verilmesi engellenmelidir. Gerekirse bunun için Ticaret Sicil memurluğunda,  Vergi dairelerinde ve belediye ile ilgili yazışmalar yapılmalıdır. 

 

Alıntı Kale ve Kalealtı Rekreasyon Projesi 

Son yıllarda küresel ısınmaya bağlı olarak ağaç köklerindeki kuruma ve Orman Fakültemizin müdahalesine rağmen zararlı böceklerin neden olduğu kuruma ile yeşilliği azalan Çankırı Kalesi için Belediyemizin hazırlattığı proje önümüzdeki günlerde ihale edilerek uygulamaya başlayacak

Çankırı Kalesi'nin 1.derece nekropol SİT alanı olması nedeniyle hazırlanan rekreasyon projesi Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'na sunuldu. Kurulda uzun süre incelenen proje onaylanarak Çankırı Kalesi'nin eskisinden çok daha güzel bir konuma getirilmesinin önü açılmış oldu. onaylanan proje ile halkımızın en önemli ve en yakın mesire ve ziyaret alanı olarak kabul kullandığı Çankırı Kalesi etrafına dokuya uygun korkuluklar yapılacak, daha fazla kamelya ve piknik masaları konularak halkımızın rahat bir şekilde konaklaması sağlanacak. http://www.cankiri.bel.tr/sayfa-95/kale-ve-kalealti-rekreasyon-projesi.php 

 

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
fduran18 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 25.03.2010
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 59
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı fduran18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.08.2011 Saat 05:45

Sayın büyüklerim, hemşehrilerim

 Çankırı'mız için çok güzel olacak bir proje İnşallah muvaffak olunur.

(Affınıza, hoşgörünüze sığınarak) Forumun ilk yazısı 2006 yılının Mart ayı. Hepimiz Belediye ve Valilik'e buradan talepte bulunmuşuz (ben henüz bulunmasamda sizlerin başvurularınıza ortak oluyorum). Ya Sayın Vali ve Belediye Başkanımız bunları okumadıysa!
     Ben forumu bu tarih ve saatte ilk defa okuyorum ve forumun ilk yazısını yazan Sayın Ahmet Gülşen'in başvurularımızı ıslak imzalıda yapılmasını tavsiye ettiğini düşündüm.
 
Yıl 2006 keşke o sene bir vakıf/dernek kurulabilmiş olsaydı (kurulduysa cahilliğimi mazur görünüz) aylık 1 TL.den 1000 üye 60 bin Tl ve 1000 ıslak imzalı dilekçe ile Valiliğimize ve Belediyemize başvursaydık. (Çankırımızın nüfusu bildiğim kadarıyla 400  bine dayandı ortalama 100 bin aile yüzde bir üye sayısı ile :) ) 60bin böyle bir proje için belki çok küçük bir miktar ama projeye destek verilmesi anlamında anlamı olacaktır sanırım.
    YAZMIŞ OLDUKLARIM ŞAHSIMIN ACİZANE DÜŞÜNCESİDİR BİLGİ EKSİKLİĞİMDEN YANLIŞ VE ANLAMSIZ GELEN BÖLÜMLERİNDEN DOLAYI ÖZÜR DİLERİM.
Çankırı Kalesinde metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.

Saygılarımla Fatih DURAN

Fduran18
Yukarı Dön
aasar0618 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 05.08.2011
Şehir: ankara
Status: Aktif Değil
Points: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aasar0618 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05.08.2011 Saat 19:04

“Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.

Saygılarımla (Adem ASAR)”

Aciz
Yukarı Dön
limette Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 30.07.2011
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı limette Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.08.2011 Saat 00:13
Çankırımızın Fatihi Karatekin Beyin Anıt Mezar kampanyasını destekliyorum.
Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 28.09.2010
Status: Aktif Değil
Points: 322
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.07.2011 Saat 14:15
Düzenleyen iseymenoğlu - 02.07.2011 Saat 14:16
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 28.09.2010
Status: Aktif Değil
Points: 322
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.07.2011 Saat 14:03

İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 28.09.2010
Status: Aktif Değil
Points: 322
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.07.2011 Saat 01:03

İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
Bayram Akyul Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 29.05.2011
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 64
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Bayram Akyul Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.06.2011 Saat 00:39
Çankırı Fatihi KARATEKİN Anıt Mezar İmza kampanyasına bende katılıyorum.
-Karamürselli-
Yukarı Dön
İbrahim Meral Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 08.06.2011
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 21
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı İbrahim Meral Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.06.2011 Saat 21:58
Bende, Emir Karatekin Bey Türbesinin bir Selçuklu Komutanına ve Çankırı’mıza yaraşır güzellikte yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliğinden ve Çankırı Belediyesinden saygılarımla talep ediyorum.
Yukarı Dön
Şeref IŞIK Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 29.06.2009
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 181
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Şeref IŞIK Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.06.2011 Saat 09:59
Eldivan Şehitler Anııtı Dökülüyor haberinden sonraki gelişmelere bakarak, bırakın yenisinin yapılmasını beklemeği,  yapılmış Şehitler anıtlarına nasıl sahip olmamız gerektiği konusunda düşünsek daha iyi olur kanısındayım.

Düzenleyen Şeref IŞIK - 01.07.2011 Saat 11:40
Şeref IŞIK
Yukarı Dön
iseymenoğlu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 28.09.2010
Status: Aktif Değil
Points: 322
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı iseymenoğlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.06.2011 Saat 11:12
   İlimizin tarihi ve manevi şahsiyetlerinden olan, Emir Karatekin hazretlerine ve Çankırı'mıza yakışacak ,özellikle Selçuklu mimarisiyle bezenmiş,heybetli,görkemli bir anıt mezarın , türbesinin tez elden yapılmasını candan arzulamaktayız.
   Bu eserin nasıl ve ne şekilde yapılabileceği konularında,başta Çankırı valiliği,Belediye başkanlığı,ilgili Türk Tarih Kurumlarından,Vakıflardan,Akademik düzeyde kendini isbatlamış bilim adamlarından.Karatekin üniversitesinin ilgi bölümlerinden oluşacak teknik ve donanımlı bir ekiple gerekli alt yapı sağlanarak,öncelikle bir kampanya başlatılmasına,hazırlanacak projenin kamuoyuna sunulmasında yarar var sanıyorum.
    Henüz hiç bir şey geç sayılmaz.Destek verelim ,güç olalım ,sesimizi lutfen her alanda duyuralım.Van ilimizde yakın zamanda onarımı ve restorasyonu yapılan AKDAMARA Kilisesine yapılan harcamanın, milyonda biri  bize yeter de artar bile.Yeter ki istensin hiçte zor olmasa gerek.Hadi bakalım %76 lık hemşehrilerimiz.Destek öncelikle sizden gelsinki istikrar sürsün.Aynı mevsimim yağmuru.Aynı dağın sisi değilmiyiz.İsteyinki devlet ricali sesinizi duysun verebiliyorsa versin.
İbrahim SEYMENOĞLU
Yukarı Dön
YakupKaraman Açılır Kutu Gör
Kurum Temsilcisi
Kurum Temsilcisi
Simge

Kayıt Tarihi: 07.06.2011
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 11
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı YakupKaraman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.06.2011 Saat 19:27
Bu kampanya için daha fazla beklenmesin. Şehrimizin fatihi için ne yapsak azdır.
Keçiören Müteahhitler Derneği Başkan Yardımcısı (Yapraklı-YENİCEKÖY)
Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 13.09.2009
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 1325
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.06.2011 Saat 13:21
Yukarı Dön
Av.Şükrü Y.KAYA Açılır Kutu Gör
Kurum Temsilcisi
Kurum Temsilcisi
Simge

Kayıt Tarihi: 27.05.2011
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 13
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı Av.Şükrü Y.KAYA Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.06.2011 Saat 20:56
Yerinde bir kampanya olduğu şüphesizdir. Özellikle talep edilen hususlara katılmamak elde değil.  Türbenin Selçuklu mimarisine uygun şekilde bir an önce yapılması gereklidir.
Diğer yandan memleketimizin yetkili makamları susarken, söz konusu kampanyayı gündeme taşıyan etki makamındaki çansaati ailesine şükranlarımı sunarım.
"İdealimiz, temiz toplum şeffaf yönetim"
Av.Şükrü YARIMKAYA
Yukarı Dön
cimbomlu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 31.12.2010
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (1) Teşekkür(1)   Alıntı cimbomlu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.01.2011 Saat 19:23

Emir Karatekin Bey Türbesinin bir Selçuklu Komutanına ve Çankırı’mıza yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden saygıyla talep ediyorum.

EHTABHAE
Yukarı Dön
ONsekiz Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 02.01.2011
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 159
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ONsekiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.01.2011 Saat 20:47
2006 yılında başlatılmış alkışlanacak bu kampanyaya Valiliğimizin ve belediyemizin sessiz kalmasını doğrusu çok yadırgadım. Karatekin ili Çankırıya böylesi bir anıt mezar yapımı için daha fazla beklenilmemelidir.Bu kampanyayı yürekten destekliyorum.
Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 13.09.2009
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 1325
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.12.2010 Saat 18:00

Yukarı Dön
Metin YILMAZ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 13.09.2009
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 1325
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Metin YILMAZ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.12.2010 Saat 07:31

http://yayinlar.yesevi.edu.tr/files/article/132.pdf


Çankırı Fatihi Emir Karatekin’in Türbesi

Doç.Dr. Alev Çakmakoğlu Kuru

Yukarı Dön
sadrain Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 07.07.2009
Şehir: çankırı
Status: Aktif Değil
Points: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sadrain Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.07.2009 Saat 13:40
selamlar

kaleye yeni bir anıt mezar fikrini kim düşünmüşse öncelikle Allah razı olsun diyorum. Oldukça güzel bir fikir verilmekle kalmamış nasıl yapılacağının da planı çizilmiş . Ama bir şeyi unuttuğunuzun farkında değilmisiniz bilmiyorum. Bu konuda öncelikle Emir Karatekin Hazretlerinin fikri alınması gerekmezmi. Diyeceksiniz ki ölmüş birinemi danışalım. Bende diyorumki ölseydi danışmanız gerekmezdi ama ben öldüğünü düşünmüyorum. Karetekin hazretlerinin manevi desteğinizi arkanıza alırsanız bu projenin tamamlanacağını düşünüyorum. Aksi halde bütün çabanız boşunadır. Sadece güzel bir taş dikmiş olursunuz bir zamanda gelir birileri o taşı ordan kaldırır ve sizin emeğiniz boşa gider.  Ben derimki projeyi Karatekine bırakın keyfinize bakın. Boşuna kendinizide milletide yormayın. Zaten Karatekin Hazretleri istese kendide yaptırır. saygılarımla .
Yukarı Dön
emrah18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 07.12.2008
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı emrah18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.12.2008 Saat 15:20

Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.

Saygılarımla

Emrah GÖNDER

Emrah GÖNDER
KARATEKİN YÂRAN DERNEĞİ
Yukarı Dön
Kadir Ayan Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 20.08.2007
Status: Aktif Değil
Points: 34
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Kadir Ayan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.12.2008 Saat 14:02

Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin

Türbesinin bir Selçuklu Komutanına

yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini

Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden

talep ediyorum.

Yukarı Dön
Erhan METİN Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Tarihçi

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 118
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Erhan METİN Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.12.2008 Saat 21:58

Bir milletin fertlerine güç veren eşsiz kaynaklardan bir taneside hiç şüphesiz milletlerin bağırlarında yetiştirmiş olduğu kahramanlarıdır. Milletlerin bittiği denildiği anda Türkün manevi şahsiyetini tekrar ayağa kaldıranlar ve harekete geçirenler de yine bu kahramanların yaşamlarıyla sergiledikleri duruşlarıdır. Tarihte dostlarına güven, düşmanlarına korku salmış kahramnalardan biri olan Çankırı fatihi Karatekin Beyin Kabrinin ona yakışır şekilde imar edilmesini bu konu ile ilgili olan makamlardan talep  ediyorum. Düzenleyen Erhan METİN - 01.12.2008 Saat 23:13
"Söz Ola kese savaşı, Söz ola Kestire Başı. Söz Ola ağulu aşı, yağ ile bal ede bir söz." (Yunus Emre)
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Misafir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.12.2008 Saat 13:45
“Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyoruz
Yukarı Dön
psikobilmis Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 01.11.2008
Şehir: İSTANBUL
Status: Aktif Değil
Points: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı psikobilmis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.11.2008 Saat 20:07
“Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.
 saygılarımla TUĞBA KALAYCI
tuğba kalaycı
Yukarı Dön
erkudo Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 02.06.2007
Status: Aktif Değil
Points: 10
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı erkudo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30.11.2008 Saat 13:53
Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin Türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini;

Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden

talep ediyorum.Erkut ERASLAN

www.yareniz.biz

Yarenler Mekanı Yareniz.biz Yöneticisi

www.yareniz.biz
Yukarı Dön
mçevik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 29.04.2007
Şehir: Kırıkkale
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı mçevik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.11.2007 Saat 10:55
            EVET ÇOK GÜZEL BİR KAMPANYA BAŞLADILMIŞ ÇOK HOŞUMA GİTTİ. AMA BU KAMPANYADAN KAÇ KİŞİNİN HABERİ VAR ACABA BÜYÜK AFİŞLERLE ÇANKIRI VE İLÇELERİNDE BU KAMPANYALARLA DUYURULMALI. HALKIMIZ BİLİNÇLENDİRİLMELİ VE ÇANKIRI FATİHİ EMİR KARATEKİN BÖLGEMİZDE İYİCE TANITILMALI
           ŞEHRİMİZDE ADINI BİRÇOK YERE VERMİŞİZDİR AMA EMİR KARATEKİNİN KİM OLDUĞUNU TANITABİLMİŞMİYİZ AÇABA. BÖYLE BİR KAMPANYA VE ÜSTÜNE YAPILACAK MUHTEŞEM BİR ESER İLE ÇANKIRI BÜTÜNLEŞECEKTİR.
           İLGİLİ YERLERDEN BU KAMPANYAYA DESTEK VE ATAK BEKLEMEKTEYİZ.  
mçevik65
Yukarı Dön
cyavuz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 22.03.2007
Status: Aktif Değil
Points: 23
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cyavuz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22.11.2007 Saat 09:50

Bin Yılın Şükranı

EMİR KARATEKİN

ANIT MEZAR KAMPANYASI

 

1071’de Büyük komutan Alpaslan ile Anadolu’nun bir ucundan başlayan fetih hareketi, O’nun kutlu askeri Emir Karatekin tarafından Çankırı kalesinin fethiyle taçlanmış ve perçinlenmiştir. Artık Anadolu Türkleşmiş ve Çankırı ebediyete kadar inmeyecek Türk bayrağını burçlarına dikmiştir. Bu Çankırı için son kuşatma, son fetihtir.

 

Bugün bu topraklarda süren hayatımızın banisi kutlu asker Emir Karatekin’den kalan sadece mütevazı bir mezardır.  Ancak bin yılın şükranı için bir adım atacak zaman şimdi gelmiştir.

 

Çankırı Araştırmaları Sitesi- Cansaati.Org olarak kutlu asker Emir Karatekin’e vefa borcumuzu ödemek için tüm Çankırılıların seferber olacağı bir çalışma ile O’nun komutanlık şanına yaraşır bir ANIT MEZAR inşa edilmesini öneriyoruz.

 

Kampanya Çağrısı

 

Şuan ki Emir Karatekin türbesi sanat ve tarihi değeri olmayan, sıradan diyebileceğimiz bir yapıdadır. Bir yeni anıt mezar (diğer adlandırma ile türbe veya kümbet) inşa edilmelidir.


Önerdiğimiz eser;

-         Selçuklu dönemi sanatını yansıtmalıdır,

Selçuklu dönemi komutan mezarları genelde Kümbet şeklinde yapılmakta olup, Selçuklu başkentliği yapmış Kayseri’de yada Sivas, Erzurum, Konya gibi şehirlerde  örneklerine bolca  rastlanmaktadır.

-         Karatekin’in komutan vasfını öne çıkartmalıdır,

Şuan ki haliyle türbe Emir Karatekin’in komutanlık vasıflarını yansıtmıyor. Bir “telli baba” türbesi gibi halkın muhayyilesine yerleşmiş durumdadır. Bu anlayışı değiştirmeliyiz..

-         Müştemilatında kesinlikle bir müze bulunmalıdır,

Bir asıl eser olarak kümbet şeklinde yapı yer almalı ve yanında ise küçük bir tarih müzesi, Sandukanın bulunduğu ortamdan ayrı bir mescid inşa edilmelidir. Keza şimdiki haliyle (mezarın yer üstündeki sembolü olan) sandukaya doğru namaz kılınması da namazın esaslarına aykırı bir durumdur.

-         Işıklandırılarak gece ve gündüz şehrin siluetinde yer almalıdır,

Eser Şehre prestij kazandıracak yapıda ve cesamette olmalıdır.

-         Bu türbenin yapılması yaşatılması için bir dernek teşkil edilmelidir,

Eserin inşası ve yaşatılması bağımsız bir dernekle yürütülmelidir. Tabii ki bu konuda karar Valilik ve/veya Belediyemize düşer onlardan da bu konuda bir açıklama bekliyoruz.

-         Finansmanını Belediye, İl Özel idaresi veya başkaca kurumlar karşılayabilir ama mutlaka halkın 1 YTL dahi olsa katkısı olmalıdır,

Karatekin türbesinde halkında katkısı olmalıdır. Kaleye her çıktığımızda sanki kendi mülkümüz gibi görebilmeli ve benimseye bilmeliyiz. Herkes bir nebze olsun vefa borcunun ediminde katkı sağladığına inanmalıdır.

-         Eser proje yarışması ile belirlenmelidir,

Selçuklu dönemini yansıtan, asla beton yada çelik yığını olmayan, fonksiyonel ve büyük ama asla hantal olmayan bir eser olmak şartıyla yarışma açılarak proje tespit edilmelidir.

 

-         Toprak Baba, Billurbey ve Sarı Baba,

Yapılacak eserin daha küçük veriyonları da Karatekin'in.komutanlarının mezarlarına uygulanmalıdır.

 

Halktan ve Yetkililerden Beklentilerimiz:

-         Belediye ve il genel meclisinin bu konuda neler yapabileceğini açıklamalarını,

-         Sanat tarihi uzmanlarından Selçuklu dönemi bir komutan mezarında bulunması gereken unsurları anlatmalarını,

-         Mimarlardan, inşaat mühendislerinden Kaleye yerleştirilecek bir kümbetin teknik olarak ne gibi şartlar ve gereklilikler taşıdığını kısaca anlatmalarını,

-         Halkımızın konu hakkında önerilerini ve yerel yönetimlere  ulaştırmak üzere taleplerini ifade etmelerini bekliyoruz.

 

Yorumlarınızla birlikte şu talebi yinelemenizi rica ediyoruz. “Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.

Saygılarımla (isminiz-  soyisminiz)”

-         Toplumsal duyarlılığı artırmak için bu metni yazıcı çıktısından alarak dostlarınıza dağıtmanızı ve Çankırı’da veya Çankırı dışında, dernekleriniz de yayın organlarınızda gündemde tutmanızı bekliyoruz.

çankırıya değer verenlerin adresi
Cevat YAVUZ
Yukarı Dön
adasci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 19.11.2007
Status: Aktif Değil
Points: 46
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı adasci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.11.2007 Saat 14:11
Çankırımızı fetheden büyük komutan Karatekin beyin anıtının bu güne kadar Çankırıya dikilmiş olması lazımdı.  İnşallah en kısa zamanda dikilir. Bu konu ilin mülki amirlerine duyrulur. Selamlar
 
ALİ DAŞCI
Yukarı Dön
gdestanci Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 06.01.2006
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 51
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı gdestanci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.11.2007 Saat 11:39

Sadece Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep etmiyorum ben Çankırının her yerindeki tarihi yerlerin ortaya çıkarılmasını anıtlar dikilmesini artık Çankırımızın bir tarih kültür şehri olduğunun Türkiye'ye dünyaya duyurlumasını istiyorum. Hemen pes edilmesini kampanyanın geri çekilmesini de istemiyorum . Siz pes ettiyeseniz ben kampanyayı devam ettiriyorum. Sonunda bir duyan bulunur elbet....  

Güven DESTANCI
www.aktasder.c
Yukarı Dön
İbrahim Akyol Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Simge

Kayıt Tarihi: 29.12.2005
Şehir: çankırı
Status: Aktif Değil
Points: 100
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı İbrahim Akyol Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.11.2007 Saat 16:33

“KARATEKİN ANIT MEZAR” KAMPANYASINDAKİ DESTEK İMZAMI GERİ ALIYORUM.

 

7 Mart 2006 tarihinde başlayan “Emir Karatekin Anıt Mezar” kampanyasında bugüne kadar hiçbirşey yapılmamasından dolayı destek imzamı geri alıyorum. Emir Karatekin Hazretleri için anıt mezar istemiyorum. O büyük komutan, asırlardır yattığı, sade ve gösterişten uzak  bir mekan olan türbesinde yatmaya devam etsin. Sadece istediğimiz, o kutlu türbenin, mekanın temiz ve bakımlı olması, ziyaretçilerin de edeb ve ahlak içerisinde o kutlu mekanı, büyük komutanı ve ailesini ziyaret etmeleridir. Eminimki Şeyh Emir Karatekin Hazretleri de böyle düşünüyordur. Düzenleyen İbrahim Akyol - 19.11.2007 Saat 12:18
İbrahim Akyol
Yukarı Dön
dede Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 03.01.2006
Status: Aktif Değil
Points: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı dede Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.06.2007 Saat 19:02
 

       Emir Karatekin Hazretlerinin

Türbesinin ,Atalarımıza saygımızın ifadesi

olarak Çankırı'mıza yakışır ve yaraşır şekilde
 
yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve
 
Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.
 
                                                         R.Dede


Düzenleyen dede - 20.06.2007 Saat 19:03
Yukarı Dön
turgutunal18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 18.06.2007
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı turgutunal18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.06.2007 Saat 23:46

Öncelikle bu çalışmanın Çankırı için çok büyük manevi önemi olduğunu düşünüyorum

Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.Düzenleyen turgutunal18 - 18.06.2007 Saat 23:53
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 19.09.2006
Status: Aktif Değil
Points: 136
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Karaman Bey Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.06.2007 Saat 20:24

Türklere Anadolu kapılarını açan Büyük Komutan Selçuklu Sultanı Alparslan'ın askerlerinden, Türklerin Anadolu da ilerlemesinde katkıda bulunan Çankırı Fatihi Emir KARATEKİN Hazretlerinin kabrinin, Selçuklu Mimarisine uygun olarak inşa edilmesi gerektiğine inanıyor ve tüm yetkililerden talep ediyorum.

Saygılarımla…

        Serdar Karaman

Yukarı Dön
sedefiye Açılır Kutu Gör
Okur
Okur


Kayıt Tarihi: 31.05.2007
Şehir: İstanbul
Status: Aktif Değil
Points: 21
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı sedefiye Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.06.2007 Saat 00:50
Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin

Türbesinin bir Selçuklu Komutanına

yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini

Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden

talep ediyorum.


Yukarı Dön
cyavuz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 22.03.2007
Status: Aktif Değil
Points: 23
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cyavuz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.03.2007 Saat 18:44
Şuan ki Emir Karatekin türbesi sanat ve tarihi değeri olmayan, sıradan diyebileceğimiz bir yapıdadır. Bir yeni anıt mezar (diğer adlandırma ile türbe veya kümbet) inşa edilmelidir.
çankırıya değer verenlerin adresi
Cevat YAVUZ
Yukarı Dön
aslanbey18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 06.12.2006
Şehir: tokat
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı aslanbey18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.03.2007 Saat 14:43
Orjinalini yazan: ali aslan ali aslan Yazdı:

“Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin

Türbesinin bir Selçuklu Komutanına

yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini

Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden

talep ediyorum.

ali aslan sağlık memuru
Yukarı Dön
i_ozyilmaz Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 10.10.2006
Status: Aktif Değil
Points: 33
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı i_ozyilmaz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.03.2007 Saat 14:24

              KALEDE MEFDUN EMİR KARATEKİN HAZRETLERİNİN TÜRBESİNİN BİR SELÇUKLU KOMUTANINA YARAŞIR ŞEKİLDE YENİDEN İNŞA EDİLMESİNİ ÇANKIRI VALİLİGİ VE ÇANKIRI BELEDİYESİNDEN TALEP EDİYORUM.

             ibrahim özyılmaz
Yukarı Dön
murat4 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 20.03.2007
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı murat4 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.03.2007 Saat 22:36

Şu andaki belediye iktidar partisinden olmasına rağmen Emir Karatekin Hazretlerinin Anıt Mezarının hala yapılmamış olmasını kınıyorum. Tarihini öğrenmeyen medeniyetler tarih sayfalarından tek tek silinmişlerdir. Ben 22 yıldır mesleğim gereği Çankırı'dan ayrı olmama rağmen gözümde tütüyor. Allah kısmet ederse yakın bir zamanda temelli yerleşmeyi düşünüyorum, ancak belediyenin çalışmadığınını bu vesileyle söylüyorum ve iktidar partisi Belediyesine yakıştıramıyorum. En azından seçimler yaklaşmışken bari yapın da partinize bir kaç oy kazandırın.

Bu vatanın yararı için elini taşın altına koymayanın başı o taşın altında kalsın!...
Yukarı Dön
Aykut O Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 31.01.2007
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 5
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı Aykut O Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.03.2007 Saat 15:35
Çankırı da okumuş.Çocukluğunun ve gençliğinin en güzel günlerini bu tarihi doku içerisinde yaşamış biri olarak bu kampanyaya katılmamam mümkün değil.Yürekten destekliyorum.
 
Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.
Saygılarımla
Aykut Özel


Düzenleyen Aykut O - 21.03.2007 Saat 17:20
Yukarı Dön
cankiriliis Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 12.08.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 22
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı cankiriliis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.03.2007 Saat 11:14
Çankırı Valiliğine,
 
Sayın Valim,
 
Bizler binlerce yıldır Hak yolunda kılıç sallayan bir neslin ahfadıyız.İçimizdeki Hak- Hukuk anlayışı, kıyamete kadar sönmeyecek bir ateş olarak, devam edecektir.Zira genetik yapımıza Hak- Hukuk duyguları kazınmış vaziyettedir.Genlerimizden bu duyguları çıkaramazsınız.Çıkarılırsa ne olur? O zaman o'nun ismi Türk olmaz. Bakınız dünyaya Hak ve Hukuktan yana olduklarını iddia eden kaç millet var ki, Hakkı Hukuku koruyor olsun. Görüyoruz işte! En güzel misal ABD. Hakkı- Hukuku koruyor.Güya.Örneklerine şahidiz.İşte Irak'ta Hak Hukuk koruyan bir ABD.Hergün kan gövdeyi götürüyor.Hangi Hak'tan bahsediyor ki?
 
Bizlere Hakkın Hukukun ulviyetini öğreten ve Cihana nam salmış yiğit ve Allah dostu Emir Karatekin gibi eli öpülesi Komutanlarımıza çok ihtiyacımız olduğu şu günlerde, Emir Karatekin'e yakışır bir Anıt-mezar'ın yapımı için gereğini saygılarımla arz ederim.        
 
 Çankırılı is


Düzenleyen cankiriliis - 22.11.2007 Saat 10:25
Yukarı Dön
ifranirfan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 16.05.2006
Status: Aktif Değil
Points: 69
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı ifranirfan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.03.2007 Saat 12:06


             Böyle kampanyalar başlatarak, bunları gündeme getiren arkadaşlara   teşekkürler.

         Emir Karatekin hakkında arkadaşlarımız yeterince yazmışlar aynı yazılanları tekrar etmek istemiyorum. Şunu hiç bir zaman unutmamamız gerekiyor. Selçuklular döneminde  başlayan  Anadolu'nun türkleşmesine ve müslümanlaşmasına  öncelik etmişlerdir. Böyle çok önemli şahsiyetlerimizin bulundukları ortamların en iyi  şekilde projelendirilerek hakettiği konuma getirilmesi gerekir. Bu yapılacak anıt mezarAnadolu Türk Mimarlığının genel karakterini  yansıtacak tarzda yapılması, bunlara ilave olarak ,kesme taş malzeme, taş işçiliğine dayanan bir şekilde yapılmasına özen göstermelidir. Bu anıt mezar Çankırı'nın simgesi olması ,Bu yapı görüldüğünde Çankırı hatırlanacak tarzda yapılmasından yanayım.

         Çankırı Kalesinde daim metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden arz ediyorum.
                                                                                       İrfan BÖCEK

         Yukarı Dön
elegance18 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 21.01.2007
Şehir: ağrı
Status: Aktif Değil
Points: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı elegance18 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.03.2007 Saat 10:50
Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin türbesinin bir Selçuklu Komutanına yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden talep ediyorum.
Saygılarımla
 
Latif Soydaş
Yukarı Dön
AK100 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye


Kayıt Tarihi: 10.03.2006
Şehir: istanbul
Status: Aktif Değil
Points: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı AK100 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18.03.2007 Saat 09:08

ÇANKIRILI DİKKAT

 BÜYÜK KOMUTAN KARATEKİN  ANIT MEZARI İCİN KAC ZAMANDIR ANIT MEZAR İSTEGİ VE KAPPANYASI YAPIYORSUNUZ BİR GELİŞME VARMI YOKSA CANKIRI DA ANIT MEZAR YAPACAK YAPTIRACAK KURUMMU YOK EGER YAPILMIYORSA YANINA BİRTARAFADA ERMENİ KİLİSESİ YAPALIM DEN O ZAMAN TÜRKİYENİN KURUMLARININ BAŞI GELİR TEMELİ ATAR YAPIMINI ÜSLENİR İNŞASINI BİTİTTİRİR ACILIŞINI YAPAR
CANKIRIDA SİVİL İNSİYATİF HARAKETE GECSİN BİR DERNEK KURULSUN ANIT MEZAR YAPIM İZNİNİ ALSIN PROJOLENDİREREK BİZ İMECE USULUİLE YARDIMLAŞARAK EN GÜZEL ANIT MEZAR YAPARIZ RAHMETLE MİNNETLE ANDIGIM KOMUTANIMIZA
SAYGILAR
VATAN
Yukarı Dön
by guzel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 03.03.2007
Şehir: istanbul
Status: Aktif Değil
Points: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı by guzel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.03.2007 Saat 23:08
 
 
 
                        
                       
  

Kalede metfun Emir Karatekin Hazretlerinin

Türbesinin bir Selçuklu Komutanına

yaraşır şekilde yeniden inşa edilmesini

Çankırı Valiliği ve Çankırı Belediyesinden

talep ediyorum.

saygılarımızla...

                    Çukurözköyü Dernegi...  
Coşkun Güzel & Enver Gedene


Düzenleyen by guzel - 17.03.2007 Saat 23:11
Yukarı Dön
özcan çalışkan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Kayıt Tarihi: 05.02.2007
Şehir: POLATLI ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 4
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkür (0) Teşekkür(0)   Alıntı özcan çalışkan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.02.2007 Saat 23:35

ÇANKIRI KALESİNDE BULUNAN ANADOLU FATİHİ SELÇUKLU KOMUTANI EMİR KARATEKİN HAZRETLERİNE AİT TÜRBENİN ÇANKIRI TARİHİNİ EN CANLI ÖRNEĞİNİ TEŞKİL ETTİĞİ İÇİN BAŞTA İL KÜLTÜR MÜDÜRÜ OLMAK ÜZERETÜM YETKİLİLERDEN ANITMEZAR ŞEKLİNDE ASLI KORUNARAK YENİDEN İNŞASINI TALEP EDİYORUM TARİHİNİ VE GEÇMİŞİNİ ANLAMAYAN VE BİLMEYEN ULUSLAR GELECEĞİNDEN VE TARİHİNDEN EMİN OLAMAZLAR SAYGILARIMLA

ÖZCAN ÇALIŞKAN
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek