2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ÇANKIRI’LI ve YAPICI OLMAK
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇANKIRI’LI ve YAPICI OLMAK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: ÇANKIRI’LI ve YAPICI OLMAK
    Gönderim Zamanı: 28.02.2006 Saat 16:22

“ÇANKIRILI”   ve “YAPICI” OLMAK

YÖK’le ilgili yazıları bir süredir takip ediyorum. YÖK’ün 3 Şubat’ta yapılan toplantısından Çankırı’nın fakültelerinin kurulmasına ilişkin kararın çıkmamasının ardından bazı arkadaşlarımızın 4 Şubat’tan itibaren veryansın etmeye başlaması,  Çankırı’nın örf ve adabına yakışmayan, Sevgili kardeşimiz Ali’nin ifadesiyle “Yaran’a uymayan” ifadelerin yer alması yakışıksız oldu. Ben Çankırı’da yaşayan bir Çankırılı olarak bunun sıkıntısını etrafımdakilerden de hissetmekteyim. Hatta bazı dostlarım beni arayarak, “Bu yazılar hiç hoş değil. Bize yakışmıyor. Üslubumuz bu olmamalı” şeklinde de uyarılarda bulunuyorlar.

Hiçbir üst düzey yönetici ve kamu görevlisinin  Çankırı’da ağırlanmasına veya ikrama ihtiyacı yoktur. Onların kendi bütçeleri sanırım Valiliğin ya da belediyemizin bütçelerinin çok çok üstünde olduğunu herkes bilir. Hele YÖK gibi özerk bir yapısı olan, Cumhuriyetimizin güçlü ve önemli kurumlarının başında gelen bir kurumun yöneticilerinin Çankırı olarak bizlerin sunacaklarına ne kişisel ne de kurum olarak ihtiyaçları olamaz. Bunu iddia etmek, dile getirmek “Çankırılı adına” hiç hoş olmamıştır..

Konu açılmışken bazı tarihi bilgileri de sunmak gerektiği inancındayım. Sayın YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Çankırı’ya inceleme ziyaretinde bulunduğu günlerde Karabük’te yayın yapan mahalli gazeteler, “Biz YÖK Başkanı’ndan randevu alamazken, Çankırı iki gündür YÖK Başkanı’nı Ağırlıyor” diye manşet attılar. Bu bilgiyi inceleme ziyaretlerinin önemini anlatmak ve o ziyaretleri iyi niyet sınırlarının ötesinde eleştiren arkadaşlarımızın bilgilenmesi açısından sunmak zorunda kaldım.

Bazı işler boyacı küpü değil ki hemen daldır çıkart gerçekleşsin. Zaman ister. Bazen de kişileri aşan durumlar olabilir. İşi yapmak isteyeni aşan konular ortaya çıkabilir. Adeta YÖK’e veryansın yarışı içinde bu acelecilik neden? Anlaşılabilmiş değil. Bir de bu yazıların Çankırı olarak bize ne faydası olacak anlayan varsa beri gelsin. Zımni  düşünceler ve hesaplar, Çankırı’ya yapılacak hizmetlerin aksamasına veya yapılmamasına neden olur. Burada bizlerin tek bir konusu vardır, Çankırı’ya fakültelerin kurulması. Bunun için mücadele verilmeli. Sen zaten şuna şöyle demiştin, buna böyle demiştin, şunu şöyle yapmıştın, bunu böyle yapmıştın, gibi yazılar Çankırı’ya fayda sağlamaz. Sadece başkalarının borazanlığını yapmış oluruz. Biz sadece Çankırı’nın borazanlığını yapmalıyız. Çankırılı olmak bunu gerektirmelidir.

Yukarıda yazdıklarım sadece Çankırı’mıza yapılabilecek her şeyin güzel ve yapıcı olması amacıyladır. Çankırı’da bir taş üstüne taş koyan herkese sonsuz minnettar oluruz.

Allah yar ve yardımcınız olsun.

Saygılarımla…..

Düzenleyen turgut_reis - 01.03.2006 Saat 14:18
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
mustafa Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.03.2006 Saat 00:51

Yazı için teşekkürler...

Y.Ö.K TARAFLIDIR,

ZARARLIDIR.

ÇANKIRILIYIM BEN...
Yukarı Dön
Batuhan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.03.2006 Saat 08:08

Sitenizdeki yazıları bir süredir takip ediyorum. Ama bu yazı pes doğrusu dedirtti. YÖK hakkında sitenizdeki diğer yazıları da okudum. Kusura bakmayın ama hem siyasiler, hem de YÖK başkanı Teziç tarafından Çankırılılar olarak kandırılmışsınız. Bu kandırılmışlık üzerine hala böyle bir yazı yazılmasını anlayamadım.

Diğer bilinmesi gereken bir konu, YÖK Başkanından randevu almak sanıldığı kadar zor değildir. İsteyen Valiler, Milletvekilleri ve hatta sivil yoplum örgütleri rahatça randevu alabilirler. Bence siz diğer üslubunuza devam edin. Kandırıldığınız için sizi yönetenler ve sizleri kandıranlar o üslubun fazlasını hak etmektedirler. Ben Çankırılıları seviyorum ve kandırılmış olmanızdan derin bir üzüntü duyuyorum.

Tüm Çankırılılara selam ve saygılarımı sunarım.

Düzenleyen Batuhan - 01.03.2006 Saat 08:24
Batuhan
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.03.2006 Saat 09:13

"NAZLI BEYLER"

Kendinizi fazla yormayın, sevdiğim, saydığım bir arkadaşıma yukarıda dikte ettirdiğiniz yazıda tarif etmeye çalıştığınız kişi benim.

BEN "BAŞKASININ BORAZANIYIM"..!

Adım İBRAHİM ZECİRCİ, doğum yerim Çankırı, doğum tarihim 10.04.1955, Nüfusa Kayıtlı olduğum İL/İLÇE: ÇANKIRI/MERKEZ, MAHALLESİ:PERDEDAR BABA ADIM:MEHMET, ANA ADIM FATMA, İzmir de ikâmet etmekteyim. Annem halen; Kastamonu cad. Aşiyan Sitesi B blok no:17 ÇANKIRI da oturur. Diğer aile büyüklerim Sarıbaba Kırklarda. Senede iki, üç kere olduğu gibi, önümüzde ki hafta ÇANKIRI'da olacağım. Borazanın sesini notası ile dinlemek isteyeni beklerim.

3. şubat da Çankırı'ya kurulacak fakültelerle ilgili alınacak kararı, YOK Bşk.Yrd. na dayanarak SAYIN VALİMİZ'in verdiği beyanattan yerel basından öğrendik mi?  "Gündem yoğunluğu" nedeniyle YOK kurulunda Çankırı Fakültelerinin görüşülemediğini, ilk yazdığım da "önemli resmi kaynaktan" öğrendim diye belirtmiştim. Bu "önemli resmi kaynak:SAYIN VALİMİZ.  Bunları "FİKRİ TAKİP" ile takip etmedik mi?

Bilgilendirme yasası gereğince; FİKRİ TAKİP'e devam eden Sayın TUNCER ÖZVAR'a YOK yetkilisi Canan UNVAN'ın verdiği cevap en aşağıda..!  ÇANKIRI'ya ÜNİVERSİTE KURULACAĞINDAN  FAKÜLTE GÜNDEMDE YOKTUR. cevabı verildi mi? Verilmedi mi? 

Çankırı'ya Üniversite kuruluyormuş. "ARLANMADAN; UTANMADAN YALANA BAK..! "

ÇANKIRILI olmamı kimseye test ettirmem, on sekiz yıl önce İzmir de doğan kızıma ILGAZ ismini verecek kadar ÇANKIRILIYIM.

Hiç bir İKBAL peşinde değilim. Siyasetle uğraşmam, milletvekili, estek başkanı,  köstek başkanı olma hevesim ve arzum yoktur.

Sadece "ÇANKIRI MÜSTAHDEMİYİM"  münhal kadro buldum girdim.  Bu müstahdemlik VALİLİĞE bağlı değil.  Maaş yok. Emeklilik Sarıbaba da.  Lütfen, dikkat etmenizi rica ederim.

Çankırı ve Çankırılılar senelerdir bu ve benzeri konuda uyutuldu, uyutuluyor. Ama artık "maymun gözünü açtı" Bu defa birileri "iş üstünde" yakalandı" YALAN SÖYLEDİKLERİ ORTAYA ÇIKTI.

Yukardaki yazıyı sipariş edenler, bir kaç gün önce İzmir de araya ricacılar koyarak bu yazılanları silmemi istediler. 

"Zurnanın son deliği bile olmayan,  bir ÇANKIRI MÜSTAHDEMİ'NİN" yazdığından kişiler neden bu kadar rahatsız oldular?

Sevdiğim bir arkadaşımı kullanıyorlar, araya ricacı sokuyorlar neden dersiniz?  

Yukarıda söyendiği gibi "yapıcı olmak" için, kendilerinin BELGELEDİĞİ YALANLARI çok daha başka yerlere, en üst makamlara, meclise ve hatta YARGIYA taşıyacağım. Tehditle, rica ile iş yapmam. İnandığım yoldandan kimse çeviremez. Hele bu Çankırı'ya karınca kararınca bir müstahdemlik hizmetiyse. 

YALAN SÖYLEYEN, RAHATSIZ OLAN KİMSE?  

DERHAL İSTİFA ETSİN...

Biz HANCIYIZ, onlar YOLCU. Başka bir yazımda belirtmiştim. Biz "pipoluları", "papyonluları" da çok gördük.

Biz burada "beştaş oynamıyoruz."

Bu gücümü ÇANKIRI MÜSTAHDEMLİĞİNDEN ALIYORUM.

BEN ÇANKIRI'NIN BORAZANIYIM..!   YA ONLAR ?

O "NAZLI BEYLER" bilsin ki borazanlığa devam edeceğim.

İSRAFİL  SÛR' a üflediğinde neler olacak? Bak gör KIYAMETİ...!  

["Sur'a da üflenmiştir. İşte bu uyarı(nın gerçekleşmesi) günüdür." (Kaf suresi, ayet: 20)]

MERAKLISINA ŞİİRLİ NOT:"Ben sokak kedisiyim"

Kuyruklu Şiir  

Uyuşamayız, yollarımız ayrı;
Sen cigercinin kedisi, ben sokak kedisi;
Senin yiyeceğin, kalaylı kapta;
Benimki aslan ağzında;
Sen aşk rüyasi görürsün, ben kemik.

Ama seninki de kolay değil, kardeşim;
Kolay değil hani,
Böyle kuyruk sallamak Tanrının günü.

Orhan Veli Kanık

yazıyı dikte ettirenlere not:  Yukarda parantez içinde eskimiş olarak yanlış kullandığınız "ZIMNİ" kelimesinin TDK. sözlüğündeki karşılığı.

ZIMNİ:Kapalı olarak yapılan veya söylenen, dolayısıyla anlatılan, kapalı, gizli (biryerleri "örtelim,kapatalım" derken başka yerler açılıyor. Aman dikkat..!) 

Konu:  

Cankirida Fakulte

Gönderen:  

Canan Ünvan <canan.unvan@yok.gov.tr>

Tarih:  

10 Şubat 2006, Cuma, 9:10 am

Alıcı:  

erler@erlerkumas.com.tr

Öncelik:  

Normal

Seçenekler:  

Tüm Başlıkları Göster |  < = =text/> Yazdırılabilir Şekilde Göster

Bilgi Edinme Biriminin 450 Sayili Gonderisi

Sayin Özvar,

Çankırı'da Üniversite kurulacak olması nedeniyle yeni

fakülte kurulması gündemde bulunmamaktadır.

Bunu dosya olarak indir

(Tepkim şahıslara olmadığından ilk yazdıklarımda öze dokunmadan değişiklik yapılmıştır. İ.Z.)

Düzenleyen i.zencirci - 02.03.2006 Saat 08:39
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.03.2006 Saat 14:20

Sayın İbrahim Bey,

"ZIMNİ" düzeltmeniz için teşekkürler.

Ayrıca, tarafıma yapmış olduğunuz ithamların çok ağır olduğunu, benimde bir ÇANKIRI'lı sevdalısı düşüncesiyle Çankırı'da gözlemlediğim düşünceleri ve yaşananları buraya aktarmak ve paylaşmak istedim. Kimse tarafından kullanılmadığım gibi kimse tarafında da bir ricada bulunulmadı. Kaldı ki foruma üye olan herkes yorum yapma hakkına sahiptirler. İsterdim ki; bu tür olayları kişilere indirgemek yerine "Çankırı"  için faydalı olabilecek fikirler üretme yoluna gidebilmek. Çünkü hepimiz "Çankırı Müstahdemi"yiz. Kulvarımız ne olursa olsun.

UNUTMAYALIM; "BAŞKA ÇANKIRI YOK"

Saygıyla..

Düzenleyen turgut_reis - 01.03.2006 Saat 14:32
Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.03.2006 Saat 15:18

Hemşehrilerimizle, sevdiklerimiz, saydıklarımızla polemiğe girmemek için ve muhatabımızda şahıslar olmadığından, burada daha önce yazılanlar tarafımdan silinmiştir. İ.Z.

Düzenleyen i.zencirci - 02.03.2006 Saat 07:45
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01.03.2006 Saat 18:23

Konuyu bütünsel olarak takip edebilmeniz için ilgili diğer yazı ve yorumlar:

YOK Bşk.TEZİÇ ve Bşk.Yrd. EŞME’ye uyarı!
İbrahim ZENCİRCİ

3 Şubat tarihi Sitelerde tartışılıyor
Ali KÖR

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
fkocer Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02.03.2006 Saat 03:58

Saygıdeğer Hemşehrilerim

YÖK dün olduğu gibi bugün de Devlete, Hükümete ve en önemlisi Türkiye' nin menfaatlerine muhalefet etmektedir. Sitede yazan hemşehrilerimin iyi niyetlerinden hiçbir şüphem yok. Ancak zararlı olduğu herkesçe malum olan YÖK' e taraf olmak gaflettir. Niyetiniz halis olduğu için hıyanettir diyemem ama gaflet ve hıyanet aynı sonuca götürür.

Saygılarımla...

Ferhat Kocer
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek