2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Haberler/Etkinlikler » Çankırı Haberleri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ANKARADA SİVRİCEKLİLER COŞTU HA COŞTU
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumANKARADA SİVRİCEKLİLER COŞTU HA COŞTU

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: ANKARADA SİVRİCEKLİLER COŞTU HA COŞTU
    Gönderim Zamanı: 20.03.2009 Saat 10:13

ANKARADA SİVRİCEKLİLER COŞTU HA COŞTU

Çankırı ilimizin Kurşunlu ilçemizin Sivricek Beldesi Ankara Derneği 5. sini düzenledikleri Yâran Gecesi ile birlik, beraberlik, mesajları vererek COŞTULAR.

Bu tür geceler gurbetteki Çankırılıların hasretlerini gidererek hemşeriliklerini pekiştiriyorlar, insan gururla bu şölenlerde Çankırı havası teneffüs ederek, Çankırı Hasletlerine gidererek, örf adetlerine gelenek göreneklerine sahip çıkıyorlar, peşinen, Başta Dernek başkanı, Sayın Şaban GÜRBÜZ Şahsında, “yönetim kurulunu yürekten kutluyorum”.

Beşincisi düzenlenen YÂRAN Gecesinde Çankırı Dernekler Federasyonuna Bağlı Karatekin YÂRAN kültürü yaşatma Derneği üyelerinden oluşan meclisin Büyük başağa lığını Sayın Hasan KIZIL Küçük Baş ağalığını ve aynı zamanda Sivriçek Derneği üyesi eski Baş ağalardan Sayın Hüseyin YEŞİL üstlenmiş ve Yâran ağaların uyumlu hareketleri sonucunda seyircilerden büyük beğeni kazanmışlardır. Bende YÂRAN kültürü YAŞ. Dernek Başkanı olarak haz duyarak izledim Baş ağaların Şahsında Yâran ağalara teşekkür eder ayrı, ayrı yürekten kutlarım.

Yâranlar aslına uygun yerlerini aldıktan sonrasında Dernek Başkanı Sayın Şaban GÜRBÜZ açış konuşması için kürsüdeydi. Dernek yönetimi ve şahsı adına teşekkürlerini bildirdi. ve Bizler Derneğimizi istenilen yerde olması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini, yılın hemen her mevsiminde etkinlikler yaparak üyelerini ve hemşerilerini bir araya getirerek kaynaşmayı çocuklarımızın biri birleriyle tanışmasını sağladıklarına inandıklarını bu nedenle

“TOPLU İFTAR YEMEKLERİ,

YAZ AYLARINDA PİKNİKLERLE,

BÖYLE KIŞ AYLARINDA İSE YÂRAN GÖSTERİLERİYLE”,

Sizlerle buluşuyoruz. Ancak bu yaptıklarımızı siz üyelerimizden aldığımız Maddi, manevi, güçle gerçekleştirdiğimizi özellikle bilmenizi isterim.

Sayın Misafirlerimiz bu Mart ayının 29 ‘unda biliyorsunuz ülkemizde yerel seçimler var bu seçimlerde sivricekte belediye başkanı encümen üyeleri ve Muhtar adaylarımız var, Beldemizde inşallah vatanını Milletini sevenlerin seçilmesidir. Bizler her seçimde olduğu gibi bu seçim dede tüm adaylarımıza eşit mesafedeyiz, ülkemizde bu seçimler inşallah tatsızlık olmadan huzur içinde gerçekleşir. adaylarımıza Başarılar diliyorum. Biliyorsunuz cemiyet içinde olmak özveri gerektirmektedir. Açıkçası gönül işidir. Huzurunuzda özverili çalışmalarından dolayı yönetim kurulumuza teşekkür ederim. Üyelerimizden de bu özveriye aidatlarını aksatmadan ödeyerek destek vermelerini arzu ederim. İyi eğlenceler.

YÂRAN Meclisinin bir iki mahalli ve orta oyunlarının ardından siyasi parti adayları kürsüdeydi,

İlk konuşma MHP Adayı Sayın Hüseyin KARAAĞAÇ Özgeçmişinin ardından Beldelerine yapacaklarını kısa konuşmayla tamamladı. Ve derneğe maddi yardım yapmak istediğini söyleyerek yetkilileri çağırdı ve Bağışını yaptı.

İkinci konuşmayı AK Parti Adayı Sayın Dursun CİMEN Özgeçmişinin ardından Beldelerine yapacaklarını kısa konuşmayla tamamladı. Ve ardından oda Derneğe Maddi yardım yapacağını söyleyerek yetkilileri çağırdı ve Bağışını yaptı.

Üçüncü konuşmacı ise Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanımız Sayın Adem CAN idi Sayın Başkan evvela Sivricek Derneğinin Federasyonumuza Bağlı Derneklerimizin içinde Başarılı Derneklerimizdendir. Tabiî ki bir alkış tufanı koptu bu başarı Dernek Başkanınızı yönetim kurulu, ve siz üyelerin destekleri ile  uyumlu ve özverili çalışmalarının sonucudur.

Bu arada aramızda olan KIRIKKALELİ Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Cemal SERTKAYA Başkanıma hoş geldiniz şeref verdiniz.

Hepiniz biliyorsunuz ki Dernek işleri Gönül işi Olmasına karşın Maddi yükümlü lük’lerini de beraberinde getirmektedir. Dernekler alınan aidatlarla yaşatıla gelmektedir. Bu görevi görüyorum ki Sivricek Derneği üyelerini bu özverilerinden dolayı kutlarım. Bizlerde Çankırı Dernekler Federasyonu olarak acı günlerinizde, Böylesine coşkulu günlerinizde,

Hep yanınızdayız. Ve Sayın Adem CAN’da Dernek Yetkililerini Çağırarak Bağışını yaptı.

Sonrasında KURŞUNLU AK Parti Belediye Başkanı ve Başkan Adayı

Sayın Kadir ŞAHİN Kurşunlu ilçemize yaptıklarını yarım kalan projeleri için tekrar aday olduğunu izah etti. Bu Başkanda yetkilileri Çağırarak Derneğe Bağışını yaptı.

Sayın Dr. Nurettin AKMAN ve Sayın Ahmet BUKAN Milletvekillerimizin Telgrafları okundu.

Değişik sitil, ve tiple, AŞIK MURATAZA skeç şeklindeki mimik hareketlerle, salonu coşturdu, ha coşturdu Sivricek Beldesi Muhtar adaylarıda tek, tek tanıtıldı Muhtar Adaylarıda Derneğe Bağışlarını yaptılar.

YÂRAN Meclisinin orta oyunları değişik skeçler salonda alkış çığlıkları ile yankı buldu. Sivricek Beldesi Muhtar Adayları da Tek, tek tanıtıldı, Muhtar adayları da Derneğe Bağışlarını yaptı.

Günün Sürprizi olan Yöremize has TÜRKÜLERİ Kendine has yorumu ve harika sesi ile, adeta gönülleri fetheden güzel kızımız, Büyük sanatçı

Sayın Aylin AYDINLI’ DAN Başkası değildi.

Harika bir gün yaşanarak stresler atıldı birlik beraberlikler pekiştirildi.

Diyorum ki ALLAH gönüllerden sevgiyi, sofralardan bereketi Çevremizden Sevdiklerimizi eksik etmesin yerel Seçimler huzur içinde gerçekleşsin.                        

15.03.2009

Necati ÜLKER

Karatekin YÂRAN kültürü yaşatma Derneği Başkanı

Necati Ülker
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek