2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ÇANKIRI’YA 18 TRİLYON 456 MİLYAR ÖDENEK
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇANKIRI’YA 18 TRİLYON 456 MİLYAR ÖDENEK

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hikmet ozdemir Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Çankırı Milletvekili - 22. Dönem

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: ÇANKIRI’YA 18 TRİLYON 456 MİLYAR ÖDENEK
    Gönderim Zamanı: 23.02.2006 Saat 15:28

Daha önce de belirttiğim gibi Çankırının sorunlarını yakından takip etmeye Çankırı Milletvekilleri olarak devam ediyoruz. Bu yolda sarfettiğimiz çabalar sonucunu göstermeye başlamıştır. 3 yıllık iktidarımız döneminde hedefimize adım adım ilerliyor verdiğimiz sözleri birer birer yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü (KÖYDES) Merkezi Bütçe Kanunu çerçevesinde, ilimize 2006 yılı ödeneği olarak 18 trilyon 456 milyar ödenek ayrılmıştır. Bu kapsamda ilk ödemesi onaylanan ve 5 Trilyon 537 milyarlık kısmı Köylere Hizmet Götürme Birliğine önümüzdeki günlerde aktarılacaktır.

KÖYDES, tarafından kullanılacak bu ödenek Çankırı köylerinin altyapı sorunlarını hemen hemen kökünden halledecek, yolsuz, susuz, bakımsız köy kalmayacaktır.

Çankırı artık devlet imkanlarından hak ettiği payı almaya başlamış ve almaya da devam edecektir. Bizler bunun takipçisi olacağız. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın da bizzat önem verdiği KÖYDES programları sayesinde altyapı sorunlarımız çözüme kavuşacaktır.

Kullanımı dağılımı ve harcanması tamamen ilimize ait olan bu ödeneğin halkımıza hayırlı olması dileklerimle selam ve saygılar sunarım.

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR

Çankırı Milletvekili

Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.02.2006 Saat 16:22

Teşekkürler Sayın Milletvekilimiz, inşallah memleketimiz için hayırlı olur.

Yalnız bir konuyu merak ettim. Çankırı için tahsis edilen bu ödeneğin başka illerle mukayesesi mümkün mü?  Örneğin:KÖYDES proğramından Kastamonu ili için ne kadar ödenek ayrıldı. 

Affınıza sığınarak sormamın nedeni, malum bu güne kadar Çankırı çok ihmal edildiğinden. Aynı büyüklük ve özellikde olan illerle karşılaştırmalarda biz Çankırı olarak epeyce gerideyiz. Tabiri caizse bu emsal illere karşı 3-0 gibi malup durumdayız. Bu açığı kapatabilmek için Çankırı'nın bir ayrıcalığı olabilir mi? Var mı? 

Bu müjdeli haber için tekrar teşekkürler.

Saygılarımla.    

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
akaraabali Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23.02.2006 Saat 18:17

Sayın Milletvekilim,

İnşallah Bu para gerçekten doğru yerlere harcanır.İnşallah Bu para mütahitlere yedirilmez daha önce olduğu gibi.Çankırının Çehresini değiştirceğinize inanıyoruz.

Ali KARAABALI
İstanbul Çankırı Gençlik Derneği(ÇAN-GENÇ)
--Aynı Toprağın Çocuklarının Buluştuğu Adres---
www.icgd.org.tr www.cankirigenclik.net
Yukarı Dön
mustafa Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.02.2006 Saat 01:52

Sayın Milletvekilim,

İnşallah Bu para gerçekten doğru yerlere harcanır.

butun temennımız bu, SAYGILAR.

ÇANKIRILIYIM BEN...
Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.02.2006 Saat 13:59

Sayın Vekilim

Bu ayrılan ödeneğin köylerimizin yarasını saracak yatırımlar olarak kullanılması en büyük arzumuzdur.

Gelişrtirien projeler ile Çankırı köylerinin verimli tarım ve hayvancılık çalışmalarına elektrik, su ve yol gibi öncelikli yatırımlarla yerinde kullanılması dileğimizdir.

Selam ve saygılarımızı sunuyoruz.

Yukarı Dön
derelli Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.02.2006 Saat 18:49

Sayın Milletvekilim,

Öncelikle şahsınıza ve şahsınızda bu paranın ilimizin hizmetinde kullanılmak üzere gönderilmesinin temini yolunda gösterilen gayretler için tüm siyasilerimize teşekkür ediyorum.

Sn.Zencirci'nin ifade ettiği gibi iller kıyaslaması nedir ve ilimizde planlanan hizmetler,  hangi köylerimizi öncelikli kapsamaktadır. Diliyorum Çankırı il idare kurulu bu konuda halkımızı bilgilendirici açıklamalarını esirgemezler. Saygılarımla. .

Yukarı Dön
CANBAZOĞLU Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24.02.2006 Saat 19:55

sn    Vekilim  çalışmalarınız  ve azminiz için teşekkür ederiz sizinde bildiğiniz üzere  Çankırı ilinin ilçelerinde çok geri kalmış yoksul köyler var umarım umut ışığı olur bu köydes yardımları .

Bu ödenek geldiğindede takipçisi olacagınızı  sanıyorum çalışmalarınızın devamını diliyor ve bekliyoruz

ali canbaz

Yukarı Dön
emre koç Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.02.2006 Saat 19:33

sayın millet vekilim;

ben çankirida 6 senedir basketbol oynuyorum benim gibi basketbol oynayan en az 2000 kisi war ,

yanliz ben artik bir klupde basketbol oynayamiyorum çunku yasim tutmuyor ,yasimda daha 18, benim gibi bu spordan engellenen 200 e yakin kisi war . Ben sizden sunu istiyorum basketbolda buyuk yastakilerinde oynadigi bir lig kurulmasi weya çankiri spor basketbol takiminin kurulmasini istiyorum.Lütfen bizi yardimci olun..

Cankiri'ya ayirilan bütçeden bizde yararlanmak istiyoruz..

Geregin yapilmasi icin elimizden geleni biz yapariz , lütfen sizde elinizden geleni yapin.

Bilginize arz ederim...

EMRE KOÇ

Emre KOÇ
Yukarı Dön
cengizhan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28.02.2006 Saat 10:58

Sayın Vekilim  Bana göre Çankırı'ya yine sus payı verilmiş. Acaba herhangi bir çalışmanız varmı? Çankırı da en kalkınmış köydeki en genç nüfüs nedir? Ben söyleyeyim ortalama genç nüfu yaşı 50 civarında hadi hamamını yaptınız suyunu getirdiniz yolu beton asfalt olsun hayvancılığı bu yaş grubumu kalkındıracak, ekilemeyen arazileri bu nüfusmu eker hale gelecek bu 18 trilyon Allahaşkına bu kadersiz memleketin hangi köyünde hangi katma değeri yaratacak. Acaba Köyünü terketmiş gencecik insanlara hangi ekonomik cazibeyi vaad edecek ki onları topraklaına dönmeye veya topraklarında kalmaya ikna edecek....

Söyleyebilirmisiniz şu fabrika gelecek bu sanayi kurulacak veya ticari mallar üretimine katkı sağlayacak bir projedir bu  diyebilirmisiniz.

Gelin gözlerimizi açık tutalım Zaten köylü idik bize yine köylü kalmayı layık görmüşler bununla mutlu olmayalım. Hala gençlerimiz eğitimlerini başka illerde yapacaklar ve o illerde de hayatlarına devam edecekler işte esas aşılması gereken bu...

Saygılarımla

cengizhan
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek