2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Şimdi reklamlar
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumŞimdi reklamlar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ozanyazar Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Şimdi reklamlar
    Gönderim Zamanı: 19.07.2008 Saat 09:28
Hocam, her zaman sağlık haberlerinizi almak, yazılarınızı okumak isteriz.
Ben hemen özel bir istekle başınızı ağrıtayım. Daha önceden yazdığınız yazı ve şirlerinizdekileri de toparlayarak ve yenilerini ekleyerek "Çankırı Şivesi Örnekleri" diye kaynak olacak bir geniş yazınız veya dizi yazınız için ricam var. Bilinç altımda bu kelimelerin yer etmesi, birikim yapma ihtiyacındayım. Sonuçta amatör biri olarak ben başaramasam da, daha kıymetli, başarılı bir yazarımız, yazacaklarınızı kaynak alıp hayal dünyasında güzel, kalıcı "Çankırı hikayeleri" denebilecek eser/eserler yazabilir.
Saygılarımla

Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.07.2008 Saat 00:33
Değerli Ozanyazar Kardeşim
Önerilerin için yeşekkür ederim. Ildızım ve Çankırı şivesini  bazı yazılarımda kullanıyorum ama ileride bir kitapta toplanacak kadar olmadı. Oysa şu anda yüzlerce nükteli şiirim ve yazım ayrıca ikiyüze yakın karikatürüm kitap haline fetirilmeyi bekliyor. Çalıştığım okullarda başlanan  yeni yeni projeleri takip ediyorum.Çocuklara teknoloji ve sanat dersleri ön hazırlık gerektirdiği için bir hayli yoğun çalışmalarım var. Bu arada yeri gelmişken Türkiye- AB ilişkilerini konu alan karikatürlerimden bazıları  şu an İstanbul'da Kadir Has Üniversitesinde ve  bir kaçı Almanya bonn Üniversitesinde sergileniyor.  (serginin ne zaman biteceğini bilmiyorum)
Demek istediğim şu ki: - Zamanla yarışıyoruz. Günler kısa geliyor. Haftada 200 den fazla öğrenci ile derslerim olduğunu düşünürseniz fazla bir beklentiniz olmaz. Yalnız sizin desteğiniz ve yorumlarınız ile daha geniş ufukları görebiliyorum. Nasip olursa yazılarımı sürdürdükçe bize nasip olmasa da siz değerli kardeşlerimiz bu manevi sorumluluğu yüklenirler. Bundan hiç kuşku duymuyorum.

Karınca kaderince çalışmaya yılmadan devam edeceğiz.
Ben de güzel  öykü ve şiirlerinizi okumaya devam edeceğim. Yazılarıma yorum yazmıyorum. Çünkü kalemine sağlık. Güzel yazıyorsun. Şiirlerin yazılarını da geçiyor bazan. Yazmaya devam edin.

Zaten hiç bir çalışmaya nokta koymak iyi olmaz.
Kaldığı yerden devam..
Hadi gayli .. İki çift lafım vardı. Bitürüyün baylı....
Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.11.2008 Saat 01:27
Değerli Yarenler
Sayın Site yöneticimizin bir ricası var. Bu ricasından dolayı ben de bir ricada bulunarak bu yazımı kaleme aldım. Çok kısa kısa konulara değineceğim.

İlkönce bu yaz tatilnde güzel el sanatları ile Çankırı ve Ildızım'ı tanıtan maketleri ile bende hayranlık bırakan, sabır taşı diyebileceğim Değerli Mehmet Türkyılmaz hemşehrimi kutlamak istiyorum. Bu yaz İstanbulda atelyesini ziyaret ettiğimde Çankırı
Taşmescit maketi ile uğraşıyordu. Yanılmıyorsam üç ay içinde biter diyordu, umarım bitirmiştir. Elinde bulunan yüzlerce Taşmescit resminin maket yapımında kullanması işine verdiği önemi gösteriyordu. Başarılar diledim. kendisinin bir sponsora ihtiyacı var. Çünkü böyle bir çalışmanın maddi masraflarının karşılanması gerekir. Günde 5-10 saatini bu çalışmalara ayıran bir SSK emeklisinin maddi desteğe ihtiyacı olduğu kanısındayım. Yaptığı çalışmalarda hep Çankırı ve Ildızım köyü maketleri var. Oysa bir Zeginin yalısının  maketini yapıppara da kazanabilir. İçindeki Çanırı sevdası henüz sönmemiş. Tebrik ediyor, başarılar diliyorum. İlgililerin bilgilerine sunulur.

Yazılarımı eskisi kadar sık yazamadığımı bir önceki yazımda belitmiştim. Bunun bir nedeni var elbette. Ne size kırgınım ve de size kızgınım. Aklınızdan böyle bir şey gelip geçmesin.  Çünkü elimden geldiğince, dilimin döndüğünce
295 yazı göndermişim. Bu kadar mektubu otuz yıllık gurbet hayatında kimselere göndermedim. Size olan sevgim, Çankırıya olan sevdamın eseridir bu yazılarım.

Gün geçtikce küçüldükçe küçülen, doğanın dengesini, yiyeceklerimizin doğal yapısını , atmosferin koruyucu özelliğini bozduğumuz, insanlar açlık ve yoksulluk içinde bulunduğu
dünyada olaylara seyirci kaldığımızdan dolayı mahcubiyet , çaresizlik içindeyim.

Medyamızı ister istemez takip ediyorum. Çete, sarkıntılık, üçkağıt, kapkaç, alıkonulma, salıverilme, yolsuzluk, trafik, eğitim, cehalet, berdel, töre, cinayet, felaket tellalları ile dünyamız iyice karardı.

Selam verip, borçlu çıkmamak için, Selamsıza mı taşınalım ? Eş-dost akraba ile bağlar gün geçtikçe zayıflıyor ve bağlar koptu kopuyor. Altın yumurtlayan tavukları
Avrupada ve dünyadaki küresel  kriziyle bakır yumurtlamaya başlayınca selamlarını da kesmeye başladılar. Helal olsun iyi gün dostlarıma... Çok şükür kötü günde de hal hatır sorabilecek bir iki dostumuz var.

Çankırımıza henüz
koruk diyebileceğimiz bir yüksek öğretim kurumuna kavuştu. Üniversite demek için tabelanın asılması yetmiyor. Çankırıya bir getirisi olacak mı ? Bunu zaman gösterecek. Tabiki tarlası tapanı olanlar köşe olmaları beni fazla ilgilendirmiyor. Kaç kişi bu öğretim kurumlarından mezun olup, Çankırı Karatekin Üniversitesinin adını duyuracak ?

Bana mı öyle geliyor bilmiyorum ama, bu dönemlerde Çankırıya şöyle bir atılım veya yatırım yapıldı diye duyamıyorum.  Bu ara yarışmalar ve juriler ile Çankırı gündeme getirilmeye çalışılıyor. Vanlılar 44 kurban ile Obamayı bağrılarına basıyorlar. Van kedisi reklamı iyi yapıldı. Çankırıda 17 dönümden yayın yapan kısa dalga radyo gibi ses getirecek bir çalışma için kolları sıvamanın tam zamanı.

Dünyada ses getirecek bir atılım ise Bayramören Dünya Dağ
Paraşüt yarışı olabilir. Bu çankırı sitelerinde ne kadar gündeme geltirldi ?

Gelin şu olaya sahip çıkalım.
Eğşimiz biraz
eğşidi.

Eğşimemiş işlerele uğraşmak için Haydi Çankırı  Haydi Çankırılılar
 OOO zaman bayağı ilerlemiş...
Şimdi
reklamlar.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek