2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Çankırı Sorunları
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇankırı Sorunları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hikmet ozdemir Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Çankırı Milletvekili - 22. Dönem

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Çankırı Sorunları
    Gönderim Zamanı: 21.02.2006 Saat 08:13

Öncelikle şunu ifade etmem gerekir ki Çankırımızın başlıca sorunlarının takibi ve çözüme kavuşturulması için Çankırı Milletvekilleri olarak 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinden sonra halkımızın bizlere verdiği destek ile, Çankırı'ya yapılacak hizmetlerle ilgili verdiğimiz sözleri yerine getirmek için gerekli çalışma, görüşme ve girişimlere Bakanlıklar, Genel Müdürlükler ve ilgili kurum ve makamlar nezdinde devam etmekteyiz.

Çankırının en önemli problemlerinden biri olan su sıkıntısının çözümünde de bir hayli yol almış bulunmaktayız. Bilindiği gibi daha temiz ve sağlıklı bir suyun Güldürcek Barajından getirilmesi ile ilgili çalışma hızlı bir şekilde devam etmektedir. Maliyeti Belediye imkanları ile gerçekleştirilmesi mümkün görünmeyen bu projenin, Devlet Planlama Teşkilatı ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yapılması için gerekli çalışmalarımız devam etmektedir.

Hatırlanacağı gibi Çankırı merkeze uzaklığı 30-35 km olan Güldürcek Barajından suyun getirilmesi için Devlet Su İşleri Genel Müdürü Sayın Prof.Dr.Veysel EROĞLU ile görüşülmüş ve bu konuda yardım ve destek alınmıştı. Ayrıca Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Doç.Dr.Abdüllatif ŞENER'e geçen yıl Çankırı'ya yaptığı ziyaretlerinde bu projenin Devlet Planlama Teşkilatı tarafından programa alınması ve gerekli ödeneklerin aktarılması hususu özellikle bizler ve Çankırılı hemşehrilerimiz tarafından dile getirilmiş ve söz alınmıştı. Ayrıca bu konu ile ilgili olarak bu hafta tekrar görüşerek konu kendilerine hatırlatılmış ve gerekli ödeneklerin gönderileceği tarafıma ifade edilmiştir.

Hükümet ve milletvekilleri olarak Çankırı'ya yapılan hizmetlerde bütün halkımızı bir ve eşit görmekteyiz. İlçe ve siyasi görüş farklılıklarına bakmaksızın imkanlar ölçüsünde hizmetlerin getirilmesine ve devam ettirilmesine hassasiyet göstermekteyiz. Özellikle değişik Bakanlıklardan Belediyelere yapılan alt yapı ödeneklerinden Çankırı'nın tüm belediyelerinin imkanlar dahilinde yararlandırılması için tavassutlarımızı her fırsatta iletmekteyiz. Hiçbir belediyemiz "biz farklı siyasi partiden olduğumuz için yardım alamıyoruz" diyemez. Talepte bulunan her belediye projesinin kapsamı ölçüsünde gerekli ödeneği almıştır. Almaya da devam edecektir.

Çankırı'da hiçbir ayrım yapmadan, önyargılı bakmadan, vatandaşımıza hizmet edebilmenin gururunu yaşamaktayım. Benim için Çankırı bir bütündür. İli, ilçeleri, beldeleri, köyleri aynıdır. Şundandır bundandır demeden elimizden geldiğince vatandaşımıza yardımcı olmaya çalışmaktayım.

Umuyorum ki yapılan ve yapılacak çalışmalarda Çankırı pek çok hizmete kavuşacaktır. Yeter ki herkes elinden geleni yapsın, yeterki kimse kimsenin önünü kesmesin, yeter ki haksız, adaletsiz, önyargılı davranılmasın. Huzur ve sükünet içersinde, birlik ve beraberlik içersinde çalışılsın. Böyle olursa çok iş başarırırız, çok hizmet yaparız. Yapmayada devam ederiz.

Bu hizmetlerimizin bir çoğunu ilgili Bakanları bizzat Çankırı'ya getirerek, Çankırı'yı ve sorunlarını yerinde görmelerini sağlayarak elde edebiliyoruz. Bu bağlamda önümüzdeki aylarda Tarım ve Köyişleri Bakanı sayın M.Mehdi EKER, Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Faruk ÖZAK, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullatif ŞENER (2.defa), Devlet Bakanı (Sosyal Hizmetlerden sorumlu) Sayın Nimet ÇUBUKÇU ilimizi ziyaret edeceklerdir. Bunun sözünü aldık.

Milletvekilleri olarak Çankırı'nın tüm sorunlarını biliyoruz ve imkanlarımız doğrultusunda çözebildiklerimizi burada çözüyoruz. Çözemediklerimizi bizzat yetkilileri ilimize götürerek orada çözüm noktalarını bulmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki 3 yıllık dönemimizde çok iş yaptık. Çok sorun çözdük. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Çankırı Başkentin gölgesinde kalmış küçük bir il görünümünden çıkacak cazibe merkezi haline gelecektir. Hedefimiz, amacımız budur. İnşaallah halkımızın da desteği ile bunu başaracağız.

Saygılarımla

Düzenleyen ahmetgulsen - 21.02.2006 Saat 19:54
Yukarı Dön
akaraabali Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.02.2006 Saat 18:40
Merhaba Milletvekilim,

Ben bir Çankırılı olarak Çalışmalarınızı Dikkatle izliyorum.Ve Çankırıya herşeyden önce mutlaka Yatırım Yatırım gelmesini istiyorum her Çankırılı olarak.Çankırıda Aktif olarak Çalışan bir elin parmaklarını geçmeyecek fabrika sayısı var.Bir Korgun Dikenli Köylü olarak Korgundaki Organize Sanayi Bölgesine Daha fazla önem vermenizi rica ediyorum.

İstiklal Yolu olarak projede Bizim köy sınırları içinden geçiçek yolun Dikenli Payırı altındaki Çeşmeye Daha fazla Önem vermenizi istiyorum.Çünkü Günlük Ziyaretçi Sayısı 2500 kişi civarıdır.Ve bu çeşmenin Restore yapılması halinde oranın bir İstiklal Çeşmesi Haline gelmesi Taleb Ederim..
Ali KARAABALI
İstanbul Çankırı Gençlik Derneği(ÇAN-GENÇ)
--Aynı Toprağın Çocuklarının Buluştuğu Adres---
www.icgd.org.tr www.cankirigenclik.net
Yukarı Dön
endertarım Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21.02.2006 Saat 21:34

Merhaba Sayın Vekilim, izninizle size üç sorum olacak. Birincisi, acaba Korgun Organize Sanayi Bölgesi, gerçek anlamda tam randımanlı işlev görebilecek kapasiteye ne zaman ulaşacak? Çünkü, Korgun diğer ilçeler içinde Çankırı merkeze en yakın ilçe konumunda bulunmaktadır. ( 20 km)Ne yazık ki, bu konumundan yeteri kadar istifade edememektedir.  İkincisi,Çankırı Yaren Kültürünün tanıtılması veya tescili tarzında Kültür ve Turizm Bakanı ile bir görüş alışverişinde bulunma  ihtimaliniz mevcut mu? Korkum o ki, Yaren kültürü istemeden de olsa git gide yozlaşmak üzere...

Üçüncü sorum, Çankırı Üniversitesi Projesinin son hali üzerine olacak. Üniversite konusunda umutlar azaldı mı? Saygılar...

Yukarı Dön
hikmet ozdemir Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Çankırı Milletvekili - 22. Dönem

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.05.2006 Saat 10:08

Bayındırlık ve İskan Bakanı Sayın Faruk Nafiz ÖZAK bugün ilimiz Karayolu ağını ziyaret ediyor

Bugün 10.30'da Çankırı Milletvekilleri nezaretinde Ankara'dan hareket eden sayın Bakan Tekebeli geçişi, Baykuş Boğazı geçişi, Çandır Virajı incelemelerinden sonra ilimiz sınırına intikal ederek il sınırından Çankırı'ya kadar olan yoluda kontrol ederek valiliğe intikal edecektir.

Öğle yemeğinden sonra Ilgaz, Çankırı-Korgun yolu, Ilgaz-Çerkeş yolu, Atkaracalar-Orta-Şabanözü yolunda incelemede bulunduktan sonra Şabanözü Çubuk üzerinden Ankaraya hareket edecektir.

Sayın bakana teşekkür ediyor İlimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR

Çankırı Milletvekili

Düzenleyen hikmet ozdemir - 04.05.2006 Saat 10:18
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek