2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - ÇANKIRI ARAŞTIRMALARI  DERGİSİ 2. SAYISI ÇIKTI
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumÇANKIRI ARAŞTIRMALARI DERGİSİ 2. SAYISI ÇIKTI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yksl18 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Araştırmacı

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: ÇANKIRI ARAŞTIRMALARI DERGİSİ 2. SAYISI ÇIKTI
    Gönderim Zamanı: 07.09.2007 Saat 11:54

Çankırı Belediyesi Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezin yayınlamış olduğu ve yılda bir kez yayınlanan Çankırı Araştırmaları Dergisinin ikinci sayısı çıktı. Çankırı Araştırmaları Dergisinin ikinci sayısı Çankırı Araştırmaları Merkezinde Belediye Başkanı İrfan DİNÇ’in araştırma merkezi yönetim kurulu Başkanı Yüksel ARSLAN’ın ve yönetim kurulu üyelerinin, belediye basın yayın müdürü Ethem YENİGÜRBÜZ’ün, Kültür ve turizm il müdürü M.Kemal KARATATAR’ın ve basın temsilcilerinin katıldığı bir toplantıda tanıtıldı. Çankırı Araştırmaları Merkezi kurulduğu günden bugüne çok ciddi çalışmalar gerçekleştirmiş durumda. Bu çalışmalardan biride akademik ve bilimsel formatta ve İngilizce özetli olarak çıkartmış olduğu Çankırı Araştırmaları Dergisi. İlk sayısı ile yerel yönetimler alanında bir ilki gerçekleştiren araştırma merkezinin dergisi  bazı hakemli dergilerde makale konusu bile oldu.

Çankırı Araştırmaları Dergisinin ikinci sayısı 29 bilimsel makaleden ve bir belge çevirisinden oluşmakta ve toplam 290 sayfa. Dergide şu ana kadar yayınlanmamış özgün ve çok çeşitli konular yer almakta. Dergi içerisinde ulusal tarihe de katkı sağlayabilecek araştırmalar yer alıyor. Dergi içerisinde 22 akademisyenin makalesi  yer almakta ve bunlardan sekizi profesör.

Dergi tanıtımında bir konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan DİNÇ; Çankırı tarih ve kültürü adına Çankırı Araştırmaları Merkezi bilim dünyasının gündemine girecek çalışmalar gerçekleştirmiştir ve bu çalışmalarına devam etmektedir. Gündem oluşturan dergimizin ikinci sayısı da gerçekten emek harcanmış ve Çankırının bir çok kapalı alanını açığa çıkaracak nitelikte. Dergi içeriğine baktığımızda bunu rahatlıkla görebiliriz. Bu anlamda hiçbir karşılık beklemeden gönüllü olarak bu çalışmaları yapan değerli  yönetim kurulu üyelerimizi tebrik ediyorum, dedi.

Çankırı Araştırmaları Dergisinin teknik ve içeriği hakkında bilgi veren yönetim kurulu başkanı Yüksel ARSLAN, amacımız sadece Çankırı tarih ve kültürüne katkı sağlamaktır. Bunu da arkadaşlarımızın özverili çalışmaları ile bir bir gerçekleştiriyoruz. Onun ötesindeki düşünceler bizi ilgilendirmemekte. Bilim adına olan her şeyde varız, dedi.

DERGİ İÇERİSİNDEKİ MAKALE BAŞLIKLARI DA ŞUNLARDIR:

Takdim: İrfan DİNÇ

Editörden: Yüksel ARSLAN

1. Yard.Doç.Dr. Rüstem BOZER

Araş.Gör. Alptekin YAVAŞ

Çankırı-Çerkeş Iv.Murat Cami Ve Osmanlı Dönemindeki Yenileme Projesi

1. Doç.Dr. Ahmet KANKAL

1650-1740 YILLARI ARASINDA Çankırıdaki Esnafa Ve Ticarete Genel Bakış

1. Prof.Dr. Süleyman BEYOĞLU

Osmanlı Arşiv Belgelerine Göre Çankırı Hapishanesi( 1904-1918)

1. Yard.Doç.Dr. Bahri ATA

Bir Çankırılı Tarihçi:Mustafa Çağatay Uluçayve Tarih Eğitimine Katkıları

1. Yüksel ARSLAN

Çankırı Darüs-Siyade Zaviyesi

1. Erhan METİN

1926-1928 Türkiye Tabiiyetinden Çıkartılarak Sürgün Edilenler

1. Ömer TÜRKOĞLU

Çankırı Basın Tarihine Dair Kısa Notlar Ve İNCEGELİŞ Gazetesi

1. Fidan KARAASLAN

Çankırı Buğday Pazarı Camii Gelir-Gider Defteri

1. Mimar Mehmet Akan

Çankırı İli Posta Tarihi

1. Uzman Fuad RECEP

Osmanlı Tahrir Ve Nüfus Kayıtlarına Göre Çankırının Merkezine (Nefs) Ait Mahalle İsimleri

1. İsmail YILDIZ

Osmanlı Devletinde Şehzade Sancağı Ve Çankırı

1. Yüksel ARSLAN

Hacı Evliya Efendi (Büyük Cami Kürsü Şeyhi)

1. Cahit AKTAŞ

Belgeler Işığında Kengırı Kütüphanelerine Genel Bir Bakış

1. Dr. Ahmet ELİBOL

19.Y.Yıl Başlarında Çankırıda Ayanlar Ve Ayanlık Mücadelesi

1. Prof.Dr. Refet YİNANÇ

Şeyh Bahaeddin Vakfiyesi

1. Prof.Dr. Süleyman Hayri BOLAY

Çankırıdan Felsefeye Ferid Kam Hayatı, Eserleri, Ve Başlıca Fikirleri

1. Eğitimci Ali GÖKMEN

22 Nolu Çankırışeriye Sicillerine Göre Çankırıda Nizamı Cedid

1. Prof.Dr. Ayla SEVİM

Çankırıdaki 8 Milyon Yıl Önceki Yaşam

1. Prof.Dr. Sebahattin BAYRAM

Asur Ticaret Kolonileri Çağında Çankırı Ve Çevresi

1. Doçdr. Orhan BATMAN

Araş.Gör. Lütfi Mustafa Şen

Bir Kültürel Turizm Destinasyonu Olarak Çankırıda Turizmin Geliştirilmesi

1. Prof.Dr. Kenan Ziya TAŞ

Çankırı Tarihinden: Viranşehir Sancağından Eskipazar Ve Ovacık İlçelerine

1. Dr. Olcay ÇETİNER

Çankırı Yöresi Konaklama Mekanlarının Turizmi Etkileyen Tasarım Faktörü Açısından Değerlendirilmesi

1. Prof.Dr. Ramazan KAPLAN

Kemal Tahirin Sağırdere Romanında Köylülerin Dünyası

1. İbrahim AKYOL

Sadık Vicdani Ve Çankırı İle İlgili Manzumeleri

1. Kadir ALPER

Abdullah Özayın Kütüphanesi Ve Cöngü

1. Sadık Softa

Kahve, Kahvehaneler Ve Çankırı Kahvehaneleri

1. Dr. Bayram DURBİLMEZ

Şifâi Ve Selvi Han Hikayesi Üzerine Bir İnceleme

1. Dr. Adem ÇELİK

Doç. Dr. Mehmet Ali BAYHAN

Yard. Doç. Dr. Fikri SALMAN

İç Anadolu Bölgesindeki Geleneksel El Dokuma Merkezleri İle Eş Zamanlı Varlığını Sürdüren Bir Yöre: Kurşunlu(Çankırı)

1. Yard. Doç.Dr. Nuri ÖNER

Araş. Gör. Bora İMAL

Çankırı İli Orman Varlığı Ve Ağaçlandırma Çalışmaları

1. Prof.Dr. Ziya ŞİMŞEK

Araş.Gör. Yalçın KONDUR

Recai KAYILI

Çankırı İli Tarım Alanlarında Görülen Entomolojik Sorunlar Ve Çözüm Önerileri

Çankırı Araştırmaları Dergisi birinci sayıda olduğu gibi kargo bedeli istekli tarafınadn ödenmek sureti ile ücretsiz isteklilere gönderilecektir. Önümüzdeki hafta dağıtımına başlanılacak dergi için telefon ve faks numarası verilecektir.

Düzenleyen yksl18 - 07.09.2007 Saat 22:53
Yüksel ARSLAN
Yukarı Dön
Fatih Bayram Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.09.2007 Saat 12:42
Hayırlı uğurlu olsun..
Bu çalışmaya katılan tüm yazar ve bilim adamlarımıza,yayınlanmasında emeği olan Çankırı Belediyesi'ne,Sayın Yüksel Arslan'ın şahsında tüm Dr. Rıfkı Kamil Urga Çankırı Araştırmaları Merkezi çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum..
Dergiyi edinmek için iletişim bilgilerinizi bekliyoruz Sayın Arslan..
Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.09.2007 Saat 23:11

Çankırı'yı gündeme getirecek bu dergilerin Tarih ve edebiyatçılarımızın olduğu kadar diğer medya organlarına da ulaştırılması gerektiği inancındayım. Bu deginin ücretsiz dağıtılmasına karşı olduğumu belirtmek isterim. Zira uzun süre emek verilen bu çalışmaların birim fiatı olmalıdır. Ben yurtdışında olduğum için bu imkanlardan mahrum kalıyorum. Bu derginin bir fiatı olsa kitap satışı yapan büyük dağıtımcılardan isteme imkanım olyrdu.

nasip olursa gelecek sene yaz tatilinde bulabilirsek Çankırı hakkındaki yayınları toplamaya çalışacağım. Ne kaldı zaten? Tatile gelmek için haziran sonunu bekleyeceğiz inş.

Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ederim.
Çalışmalarınızda başarı dileklerimle selam ve sevgiler.
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.09.2007 Saat 13:05

Çankırı belediyemizin çok değerli kültür müdürü Sayın Yüksel ARSLAN'ın şahsında Dr. Rıfkı KAMİL URGA Çankırı araştırmaları merkezi Çankırı'mızın atıl kalmış yada unutulan değerleri akademik düzeyde araştırmalarla ortaya çıkaran kişi ve kuruluşları canı gönülden kutluyorum.

Gelecek nesile çok değerli belgeleri gerçekleri ile hazırlayıp epeyce uğraş vererek derginin ikinci sayısınıda yayına sundunuz, emin olunki harika bir iş yapıyorsunuz inanıyorumki gelecek nesil sizleri unutmayacaktır.
bu çalışmaları ahte vefa olarak bilip sizleri yaad ederek anacaklardır.
bu değerli eserden bir adet edinmek ister emeği geçen herkese sağlık ve başarı dileklerimi sunarım.
YAREN Necati ÜLKER Çankırı dernekler federasyonu Çankırı caddesi NO:74/4  ANKARA Telefon 0312 3091824 
Necati Ülker
Yukarı Dön
mevlutacaroglu Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.09.2007 Saat 14:11
İlk sayısını temin ettiğim bu önemli derginin ikinci sayısını okumayıda sabırsızlıkla bekliyorum.
Emeği geçen herkeze sonsuz teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla.
YEŞİLÖZLÜ
Yukarı Dön
ahmetgulsen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge
Cansaati.Org Yazı İşleri Sorumlusu

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.09.2007 Saat 15:23
Yeni sayıyı haber olarak dahi olsun görmek gelecek için umut verici oldu. Yıl 1 Sayı 1 dergilerinden bıkmıştık.

Avrupadaki gibi asırlık bilimsel dergilerin ülkemizde de bulunması gerekir. Bunun içinde kurumsallaşmalı ve insan yetiştirilmelidir. Umarız belediye bünyesinde yer alan bu dergi kaynak olarak ve/veya yazı işleri yönetimi olarak gelecek muhtemel iktidar/başkan değişikliklerinden en az etkilenecek ve istikrarı yitirmeyecek düzeyde yapılandırılmıştır.

Yukarıda yeralan Recep beyin düşüncelerine katılıyorum. Belki bu ürün için belediye bağlayıcı mevzuatı gereği bir bedel biçip satamaz ama genel olarak tüm Çankırı üzerine yazılmış eserlerin topluca satılacağı bir yer mutlaka bulunmalıdır. Yıllardır bunu dile getirmekteyiz. Çankırıdaki kitapcı arkadaşları bir reyon açın, tüm Çankırı kitapları ticari bir ürün olarak satındiye teşvik ettik. Çünkü "Marifet iltifata tabidir, müşterisiz meta zayidir" sözü gereği her eser bir değer bulup karşılığını görmeli, görmeli ki yeni eserler çıksın, yeni yazarlara cesaret gelsin.

Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, tarafıma gönderilen tüm eserleri tanıtıyor ve isteme adresini, iletişim bilgilerini açıkca yazıyorum. Fakat bir yazarın kendi kitabını kendisinin satıp dağıtması zor. Bunun için ciddi bir satış sistemi gerekmektedir. Çankırılı kitapcı esnafa bu vesileyle birkez daha talebimiz iletmiş olalım, hem siz hem de Çankırı kazansın.

Ahmet GÜLŞEN

http://smmmahmetgulsen.wordpress.com/
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.09.2007 Saat 17:40
Telefonları bekliyoruz Yüksel Bey. Ayrıca ilk sayı elimizde yok onu da edinme imkanımız var mı?

Yukarı Dön
alican1806 Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.09.2007 Saat 22:04
Merhabalar,

ÇANKIRI ARAŞTIRMALARI DERGİSİ'nin Yıl:2 Sayı:2

İkinci sayısı çıkmış. Tanıtımda pek çok tanınmış akademisyenin makalelerinin olduğu görülmektedir.

Çankırı'nın geçmişi hakkında faydalı bilgilerin yer aldığı kuşkusuzdur.

Yararlı bilgiler ışığında geçmişe sahip çıkarak geleceğe yön verileceği düşüncesiyle yeni sayı hayırlı olsun.

Saygılarımla.

NOT: Sayın Arslan, İletişim adresi ve derginin temin edilme koşulları istenmiş. Ama şahsınızdan bir cevap bile gelmemiş. Lütfen istekleri dikkate alalım.
Yukarı Dön
yksl18 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Araştırmacı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.09.2007 Saat 11:34
Çankırı Belediyesinin aşağıda belirtilen faks numarasına belirtilen faksı çektiğiniz takdirde dergi en kısa sürede elinize ulaşacaktır. teşekkürler

Çankırı Belediye Başkanlığına
        Belediyeniz Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan Çankırı Araştırmaları Dergisinden kargo bedeli tarafımdan karşılanmak üzere gönderilmesini talep ediyorum.

Adı Soyadı:
Posta Adresi:
irtibat Tel:

Belediye Faks Numarası
0376 2132505
tel:0376 212 14 00

Yüksel ARSLAN
Yukarı Dön
yksl18 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Araştırmacı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12.09.2007 Saat 22:52
sayın Alican, Derginin tanıtım yazısında bir hafta sonra dağıtımına başlanılacak bilgisi verilmiştir. ve bugün itibari ile gerekli, bilgiler girilmiştir. ayrıca şu an izinli olduğum halde derginin işleri ile meşguliyet içerisindeyim. birinci dergide de aynı yöntem izlenmiş ve tüm talep edenlere gönderilmiştir. talepler dikkate alınmamış gibi bir ifade erken yazılan bir ifadedir diye düşünüyorum. düşünceleriniz için teşekkürler.
Yüksel ARSLAN
Yukarı Dön
Karaman Bey Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20.09.2007 Saat 01:52

Telefonla aradığım dağıtım bölümünden gayet nezaketce ilgilenildikten hemen bir gün sonra dergi elime ulaştı. İkinci sayının içeriği ilgimi çok çekmesine rağmen elimde olmadığı için ilk sayıyı merakla bekliyordum. Allah'tan depodan çıkmış olması beni son derece  memnun etti.

Genelde ilk sayı çıkan dergilerde hissedilmese de bazı eksiklikler olur ama nedense ben bu ansiklopedik değer taşıyan 2 ciltlik dergide malesef bir hata yada fark göremedim. Gerçekten çok güzel itinayla ve özveri ile hazırlandıkları belli. Ayrıca böyle bir külliyatın destek aldıkça büyümesi ve Çankırı tarihi ve kültürü hakkında bilgi vermesi son derece önemlidir. Bunun yanı sıra bu belgelerin çeşitli kurumlarca kullanılması da vakıf adına onur verici bir meseledir.

Baskı kalitesinden içerik kalitesine kadar büyük hacimli ve arşiv niteliğinde ki bu dergilerin editörlüğünü yapan Yüksel Bey başta olmak üzere yapımından, yayımına ve dağıtımına kadar emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Ufak bir ricam, uzun soluklu bir ayrılık yaşatmamak için yılda iki kez yayınlanma durumu olamaz mı? Mesela Şubat-Ağustos gibi. Birde malum sınırlı sayıda olduğundan PDF formatında yada CD olarak çoğaltma imkanı olur mu?

Düzenleyen Karaman Bey - 20.09.2007 Saat 01:55

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek