2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Şehir Araştırmaları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - KİTAP İYİ BİR ARKADAŞTIR
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumKİTAP İYİ BİR ARKADAŞTIR

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: KİTAP İYİ BİR ARKADAŞTIR
    Gönderim Zamanı: 29.03.2007 Saat 09:08

KİTAP İYİ BİR ARKADAŞTIR

Kitap okuma alışkanlığı, kazanmış insanın, en büyük dostu ve rehberi, hiç kuşkusuz, insan tabiatı gereği, öğrenme arzusu olmuştur.Öğrenme  ihtiyacı içindedir, bu ihtiyacı gidermenin yolu da, kitap okumaktır.kitaplar, bilgi ve kültürümüzü geliştirir, ufkumuzu açar, aynı zamanda insanlara hayatı, yaşamayı, ve de başarılı olmanın yollarını öğretir.

Kitap iyi bir arkadaştır. Bir düşünürün söylediklerine bakıldığında,“Bana kitap dolusu bir ev, kitap dolusu bir bahçe verin, dünyalık olarak Bana yeter” insan fikrinin, düşüncesinin, gelişmesini sağlayan kitaptır.İnsanlar ne kadar çok okursa, o insanlardan oluşan millet, ve devlet de  o kadar ileri ve güçlü olur.

Kitapsız medeniyet olmaz!.. dinimizin esaslarını öğrenmenin, uygulamanın ve mutluluğun yolu, okumaktan ve öğrenmekten geçer,

YÜCE ALLAH’IN ilk emri “OKU” olmuştur. Bilgili olmanın yolu kitap okumaktır. 7 yaşında rahmetle andığım babamı kaybettiğimden yüksek tahsil yapamadım, ama her fırsatta kitap okudum. Yeterince olmasa da  kitaplardan hayatımızın, geçmişimizin, kültürümüzün, özünü öğrendim, bir dolu bilgilere sahip oldum. Yeterlimi hayır!....fırsat buldukça okuyorum, okudukça, bilgimin arttığın biliyorum, yeni bilgilere ulaştıkça heyecanlanıyorum bu da bana mutluluk veriyor, öğrendiklerimi, araştırmalara dökerek dile getiriyorum ya da değişik yazı başlıkları ile veya şiirlerle olayları özetlemeye çalışıyorum  bunları da sizler le paylaşıyorum. Bir dolu olumlu yorumlar alıyor, kendimi dünyanın en mutlu insanı olarak görüyorum, yok denecek kadar, olumsuz yorumlarsa, bana okuma ve yazma şevki kazandırıyor, kendimce güzel şeyler yaptığımı, biliyor bu bilinçle araştırmalarıma devam ediyorum.

Sürçü lisan ediyorsam, affınıza sığınırım, kitap okumanın önemi herkes tarafından bilinmesine rağmen ülkemizde, kitaba gereken ilgiyi, artırmak maksadı ile kitap fuarları düzenleniyor, ne yazık ki okuma oranımız çok düşük, olduğunu zaman, zaman, yapılan istatistiklerde görüyoruz, oysa yabancı uyruklu insanlar ülkemize geldiklerinde hemen her (mini) boş zamanlarını bile değerlendirdiklerine şahit oluyoruz, bunları burada sıralamak istemiyorum, zira hepimiz vakıfız. Ecdadımız kitaba gereken değeri vermiş, Kitaba saygıyı nimete saygıyla, eş tutmuştur.

Günümüzde milletlerin gelişmişlik düzeyleri, ve kültür seviyeleri, okudukları kitap oranları ile ölçülmektedir.

Sevelim, sevilelim, kitap okumayı sevdirelim.  Saygılarımla

YARAN Necati ÜLKER ANKARA

Necati Ülker
Yukarı Dön
K.H.K. Açılır Kutu Gör
Okur
Okur

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14.04.2007 Saat 23:55
        Okumanın önemini dile getirmek elbette bizim ülkemizde çok önemli ve ben sizi böylesine kritik konuya değindiğiniz için kutluyorum. Bilmenin önemini anladığımız zaman biryerlere  geleceğiz. Okumak konusunda genç kardeşlerime ben de ne bulursanız okuyun diyorum. Yeterki okuyun inceleyin karşılaştırın ve doğruyu siz ama siz bulun. Başkalarının doğrularını değil tarihten gelen gerçek doğruları bulun, ihtiyacınız olduğunda insanların hizmetine sunun diyorum.

Master programında iken danışmanım Profesörden seminer hazırlarken kaynak alırdım. Bana bile kaynağı imzalı kağıt ve form doldurtarak verirdi. Önceleri çok yadırgardım ve neden diye sorguladım. Şimdi ihtisasını bitirmiş birisi olarak benim için de kitabın önemini anlatmam çok zor. Sadece şunu söylemek istiyorum. DEĞERİNİZE DEĞER KATMAK İSTİYORSANIZ, HAKETTİĞİNİZ YERİ TOPLUMDA ALMAK İSTİYORSANIZ, DAHA GENİŞ BİR PENCEREDEN DÜNYAYA BAKMAK İSTİYORSANIZ MUTLAKA OKUYUN ARKADAŞLAR.
K.H.K.
Yukarı Dön
Misafir Açılır Kutu Gör
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.05.2007 Saat 08:50
Evet haklısınız kitap en iyi arkadaş fakat nedense çocuklarmız da ve büyüklerimizin bazılarındada düzenli temiz kitap okuma alışkanlığı yok bin bir türlü emeklerle ve özenle hazırlanıp okuyucuya sunulan kitaplar daha yılını doldurmadan hurdaya dönüyor. Bence önce nasıl kitap okunur nasıl korunur bunun bilincine varmalıyız.Yazık o kitaplara öğrenci aradığı konuyu yazmanın üşengeçliğinden hemen ordaki çalışanlar görmeden yırtıp gidiyor. o ödev konularından daha sonra başka öğrenciler yararlanamıyor.keşke il halk kütüphanesinde gönüllü hizmet vermek isteyenlerde olsa.
Çünkü her Kamu Kuruluşunda olduğu gibi Çankırı İl Halk Kütüphanesinde de personel sayısı kısıtlı yetişmek çok zor.

Bende kitap hastasıyım. O kitapları parçalı gördükçe içim gidiyor.
Melimizden geldiğince kitapları gözümüz gibi korumaya çalışıyoruz.

NOT:
VELİLER EVLERİNDE ÖNCE ÇOCUKLARINA KİTAPLARI YIRTMADAN GÜZELCE OKUMALARINI ANLATARAK KİTAP SEVGİSİNİ AŞILASINLAR

HAMİDE ŞAHİN

Düzenleyen esmerkız - 26.05.2007 Saat 09:00
Yukarı Dön
camkenarı Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26.05.2007 Saat 14:06
çankırı da özel bir kütühane açmak istense

bunun için hangi resmi işlemlerin yapılması gerekiracaba?

sakarya valiliği geçtiğimiz yıl çok güzel bir faaliyet yaptı.

keşke çankırı için böyle organizasyonlar yapılabilse..
hizmet nimettir
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27.05.2007 Saat 09:53
camkenarı kardeşim özel bir kütüphane açmak istendiğinde sanırım il kültür müdürlüğünden bilgi alınabilinir, diye düşünmekyeyim, sakarya valiliğinin bu girişimini kutluyorum, ilimiz ÇANKIRI'DAN da böyle bir girişimci çıkar valilik izni ile hatta valiliğimizin destekleri ile bizlerde kitap sevenler olarak mutlu olur valiliğimizide kutlarız inşallah desteklerinizden görüşleriniz den dolayı size de teşekkür ederim. YAREN Necati ÜLKER ANKARA
Necati Ülker
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek