2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Ibrahim Zencirci
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - "Bizim yapamadığımızı, ÇORUMLU yaptı"
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli Forum"Bizim yapamadığımızı, ÇORUMLU yaptı"

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Konu: "Bizim yapamadığımızı, ÇORUMLU yaptı"
    Gönderim Zamanı: 07.01.2007 Saat 14:50

 

Alıntı Çorum Valisi Hüseyin POROY

ÇORUM İZMİR FUARI'NIN ONUR KONUĞU

İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, Vali Hüseyin Poroy’un hazırladığı dosya üzerine 2007 İzmir Fuarı’nın onur konuğu olarak Çorum’u seçti

Çorum, 2007 Uluslararası İzmir Fuarı’na çıkarma yapacak.
İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, Vali Hüseyin Poroy’un hazırladığı dosya üzerine 2007 İzmir Fuarı’nın onur konuğu olarak Çorum’u seçti. Genel Müdür İşleyen, Çorum’un fuarın onur konuğu olduğunu açıkladı. Vali Poroy ise, fuarı organize eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ ve Seçici Kurul’a teşekkür etti. İzmir fuarında Çorum’un yöresel yemekleri, halkoyunları ve turizm ögelerinin geniş tanıtımı yapılacak.
İzmir Enternasyonal Fuarı ve çeşitli ihtisas fuarlarını gerçekleştiren İZFAŞ, fuarcılığın yanı sıra, kültürel ve sosyal amaçlı etkinlikleri ile Türkiye'de bu alanda hizmet veren en büyük kuruluştur.
2007 Uluslararası İzmir Fuarı
Türkiye'nin Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Derneği'ne üye ilk fuar organizatörü olan İZFAŞ; İzmir Enternasyonal Fuarı'nı 1931 yılından beri bugünkü mevcut 421 bin metre karelik alanda kurulmuş olan Kültürpark içinde yer alan ve 55.000 metrekarelik alanda kurularak 2004 yılında hizmete girmiş olan Uluslararası İzmir Fuar Alanı'nda düzenlemektedir.
Dünyada hızla gelişmekte olan fuarcılık endüstrisinden gerek ülkenin, gerekse kentin hak ettiği payı almasını sağlamak amacıyla 7 Şubat 1990 tarihinde kurulan İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri) sadece ekonomik gelişmeyi topluma mal etmekle kalmayıp; her türlü kültürel, eğitsel etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.
İZFAŞ, her yıl düzenlediği 35'in üzerinde ihtisas fuarıyla; İzmir, Ege Bölgesi ve genelde Türkiye ekonomisini canlandırdığı gibi ülke tanıtımı ve kültürlerarası iletişim için de çok önemli bir platform yaratma özelliğini sürdürmektedir.
Aynı zamanda, pek çok fuar organizatörünün Kültürpark içinde ihtisas fuarları düzenlemesine olanak sağlayan İZFAŞ'ın ağırlıklı hissesi İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin olmakla beraber, ortakları arasında bölge ve ülke ekonomisine yön veren Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Borsası ve Türk Odalar Birliği de bulunmaktadır
.

 

 

İzmir-Çankırılılar Derneği olarak, 71. ve 74. İzmir Enternasyonal Fuarlarına iki defa Çankırı’nın tanıtımı amacı ile kızlarımızın yaptığı “oya, dantel” işleri ile katıldık.

 

71. İEF öncesi yani ilk katıldığımız yıl büyük bir hevesle, Çankırı Halk Eğitim Müdürlüğü, Turizm İl Müdürlüğü, Sanayi kuruluşları ve Çankırı’nın tanıtımı için aklımıza gelen resmi, sivil her kurum amirine ulaşmaya çalıştık, bizlere “bin dereden su getirerek” resmi, basmakalıp gerekçelerle Çankırı’nın tanıtımı için “ne yapmadıklarını” anlattılar. Daha sonra amacımızı anlattığımız o zaman ki Valimiz Halil ULUSOY’UN emirleri ile harcırahlar (yolluklar) devletten, misafir etmek İzmir deki Çankırılılardan, çok istemeselerde geldiler. Kızlarımızın iğne oyası, tığ işi ve Turizm İl Müdürlüğünün gönderdiği cd.lerle, slaytlarla Çankırı’mızı tanıttık. Şimdi “Dorukta yıldız olan” Ilgaz da ki otelimizi ve Ilgaz’ımızı tanıtabilmek için broşür istedik. Organize Sanayimiz deki fabrikalardan tanıtım amacı ile numuneler istedik. (bu vesile ile öğrendik ki Çankırı da ne sanayi var, ne de turizm, halen de var olduğu söylenemez) Amacımız Çankırı’mızın adını duyurmaktı çok ilgilendiklerini söyleyemem.  Para-Pul istemedik, para ile pulla işimiz yoktu, biz  tanıtım için “Çankırı müstahdem”liğine soyunmuş idik.

 

74.İzmir Enternasyonal Fuarına yine Halk Eğitimizin katkıları ile “tığ işi, iğne işi oya ve dantellerle” Çankırı’mızın sesini tekrar duyurduk.

Sanayi ve Ticaret Bakanımız 74. İEF Çankırı Sergiside Başağa köşesinde.

O sene gördük ki İEF da MARDİN ili onur konuğu olmuş, Mardin’in Valisi, Belediye Başkanı Ticaret ve Sanayi Odaları, Resmi, Sivil kurumları ile illerinin tanıtımı amacı ile çok güzel bir organizasyon yapmışlar. Bir Çankırılı olarak bundan etkilenerek ve de İzmir-Çankırılılar Derneği Başkanı sıfatı ile “haddimi de aşarak” mülki amirimizi aradık. Mardin ilinin bu tanıtımı ile İEF da tüm dünyaya sesini duyurduğunu, seneye bizimde Çankırı’mızın sesinin bu uluslar arası organizasyonda duyurabilmemiz için Sayın Mülki amirimizin başkanlığında, il ve ilçe belediye başkanları, Odalarımız, kısaca tüm Çankırılılar elbirliği ile çalışalım, 75. İEF da Onur Konuğu Çankırı olması için müracaatımızı yapalım arzu ettik. Bu masumane “SAF” arzumuza karşılık adlımız cevap; “Mardin ilinin çok dinli çok kültürlü olduğu, kaymakamlık yaptıkları dönemden bildiklerini, Çankırı’nın bu denli kültürel zenginliğinin olmadığı,vs.”  kısaca Çankırı’nın İEF Onur Konuğu olabilmesi için yetersiz olduğu ve benzeri gerekçelerle bizim “Çankırı Müstahdemliğinden” gelen “saflığımıza” heyecanımıza verilerek anlatıldı. Memleketimiz adına çok üzüldük ve anladık ki tek eksiğimiz “kilisemizle, papazımız”

Mardin Reyhani oyunundan görüntüler.

Neyse bu seneki İEF ’nın Onur Konuğu ÇORUM olmuş. Komşumuz ÇORUMLULAR adına çok sevindik. Bizim bol nutuk atıp, az icraat yapan böyüklerimize de; “SİZİN YAPTIĞINIZI ÇORUMLU YAPMAZ” diyerek teselli bulmaya, avunmaya çalıştık. Darısı başımıza.

"Çorum ile Çankırı'nın arası (İskilip), yandı yüreğimin yarası"

 Düzenleyen i.zencirci - 08.01.2007 Saat 00:40
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
kubilayersoy Açılır Kutu Gör
Okur
Okur
Simge

Kayıt Tarihi: 15.12.2006
Şehir: ÇANKIRI
Status: Aktif Değil
Points: 33
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.01.2007 Saat 11:40
Öncelikle Çankırı'mızın tanıtılmasında en ufak bir yardımı bile olanlara teşekkur ediyorum. Abi bu konuda senın ve bu siteye yazan bir iki abimizin yaptıgı girişimlerin arkasına sıgınıp benım ve butun hemserılerımızın yaptıgı gıbı manevı destek vermek yerıne artık tasın altına elımızı koyma zamanı gelmıstır.
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.02.2006
Şehir: Ankara
Status: Aktif Değil
Points: 520
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.01.2007 Saat 17:47
komşumuz ÇORUM İLİNİ TEBRİK EDİYOR ürünlerini kültürlerini tanıtma imkanı verilmiş bu fırsatı çok iyi değerlendireceklerine inanıyorum. başarılar diliyorum. DARISI ÇANKIRI'MIZA diyor, ümit ediyorumki ÇANKIRI'MIZIN ürünleri, kültürleri de, orada yerinini alır, görmek bizede kısmet olur. ÇANKIRILILAR DERNEĞİ bizleri temsil ediyor kendilerine teşekkür ediyorum. ancak ÇANKIRI İLİ olarak geniş kapsamlı bir organize ile gururla orada olmak daha bir güzel olur. İZFAŞ genel müdürlüğü yetkilileri ileriki yıllar da da ÇANKIRI'MIZI ONUR KONUĞU olarak seçerlerse şimdiden şükranlarımı iletiyor bu muhteşem FUARI İZMİR'E ÇORUM'A DİĞER İLLERİMİZE ÜLKEMİZE SEVGİ BAŞARI HAYIRLI TİCARETLER olmasını YÜCE ALLAH'TAN DİLİYORUM. emeği geçen herkesi kutluyorum.YARAN Necati ÜLKER ANKARA
Necati Ülker
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.01.2007 Saat 21:48

Bu tür konularda, Büyüğümüz, Sayın Valimiz müracaat ederlerse, biz "Çankırı Müsdahdemleri" maddi ve de manevi olarak varız.

Saygılar bizden...

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19.01.2007 Saat 10:48

 

Komşumuz Karabük (malum yeni illerden)

Bu haberde "Çankırılı'ya Çankırı propagandası" yapanlara kapak olsun

Alıntı

Fuara onur konuğu olmak istiyorlar

Vali Can Direkçi başkanlığındaki Karabük heyeti bir dizi ziyaret amacıyla İzmir'e geldi. Heyet dün sabah önce Ege Bölgesi Sanayi Odası'nı (EBSO) ziyaret etti. Karabük Valisi Can Direkçi, Belediye Başkanı Hüseyin Erer, Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Soykök ve Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Akyüz'den oluşan heyet, EBSO Meclis Başkanı Ender Yorgancılar ve Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Taşkın ile bir araya geldi.
Heyet, Karabük'ün gelecek yıl yapılacak uluslararası İzmir Fuarı'na 'Onur Konuğu İl' olarak katılmasının sağlanması için EBSO yöneticilerinden destek
istedi. EBSO Meclis Başkanı Ender Yorgancılar, İEF'teki 'onur konuğu il' belirlemesinin tamamen Büyükşehir Belediyesinin yetkisinde olduğunu belirtti. Bu çerçevede 2007 yılı için başka bir ilin adının geçtiğini ifade eden Yorgancılar, "Ama, 2008'deki fuara onur konuğu olmanız için her türlü desteği sağlarız" dedi.

EXPO'ya destek
Karabük Valisi Can Direkçi, Belediye Başkanı Hüseyin Erer ile Milletvekili Hasan Bilir daha sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu makamında ziyaret etti. Karabük Valisi Can Direkçi, Başkan Kocaoğlu'na İzmir'in EXPO 2015 adaylığı konusunda destek verdiklerini açıkladı. Vali Direkçi, "3 yıllık stratejik planımızı, sivil toplum örgütlerimizin de görüşlerini alarak oluşturduk. İzmir Enternasyonal Fuarı, bu anlamda Karabük için önemli çıkış noktalarından biri olacaktır" diye konuştu.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İEF'nin Karabük gibi potansiyeli olan ancak kabuğunu kıramamış bir kentin tanıtılmasına faydalı olacağını belirterek, bundan memnuniyet duyacaklarını belirtti.

 

İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Kayıt Tarihi: 25.12.2005
Şehir: İzmir
Status: Aktif Değil
Points: 772
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.08.2008 Saat 12:03
 
 
ÇANKIRILIYA, ÇANKIRI  PROPAĞANDASI YAPANLARA İTHAF OLUNUR..!  
 
Alıntı
  
     77. İzmir Enternasyonal Fuarı’na Onur Konuğu İl olarak katılan Karabük’ün standının açılışını CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Karabük Valisi Nurullah Çakır, Karabük Vali Yardımcısı Baha Başçelik, DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve ev sahibi İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç birlikte yaptılar.

İzmir fuar alanı 1 nolu holde bulunan standda Karabük'ün kültürünü, mimarisini ve sanayisini en iyi şekilde anlatma ve tanıtma fırsatı bulan Karabük, tüm kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ile tek yürek halinde Karabük'ü tüm dünyaya tanıtmak için çalışıyor. Karabük Valisi Nurullah Çakır, Karabük'ü merak ederek tanımak için stantlarına gelen misafirler ile özel olarak ilgilenirken, Safranbolu lokumu ikram edip, Karabük'te kendilerini misafir etmek istediklerini söyleyerek davet ediyor.


Vali Nurullah Çakır, özellikle sıcak kanlı Ege insanını Batı Karadeniz'in incisi olan Karabük'e gelerek, Osmanlı mimarisinin en güzel yapıları olan Safranbolu evlerini görmelerini ve bu atmosferi yaşamalarını istedi.


Karabük'ün ağır sanayide büyük bir önem taşıdığını belirten Vali Nurullah Çakır, "İki kanatlı projemizle bir taraftan ağır sanayi ile güçlenen ekonomimizi, bir taraftan da özellikle Safranbolu'da yürüttüğümüz kültür turizmi ile çekim merkezi haline geldik. Hızla gelişen ve yükselen bir il olarak kentimizi en iyi şekilde tanıtacağımızı düşündüğümüz İEF'ye Onur Konuğu İl olarak katıldık. Fuarın uluslararası düzeyde etkili bir fuar olması, Karabük'ün tüm dünyaya tanıtımında önemli bir rol oynayacaktır" dedi.

Vali Nurullah Çakır İzmir Fuarı sayesinde Karabük’ün iki yönüyle Dünyaya açılmış olacağını belirterek “Birincisi Sanayi, ikincisi Kültür Turizmi. Örneğin şuan da Dünyanın 24 ülkesinden Bakanlık ve temsilcilik anlamında katılımlar var. Karabük’ün var olan, Dünyaya açılmış olan kapısını, penceresini sanayi ve ticaret yönünde genişletmek amacındayız. Bizim Karabük’te bir çok hemşehrimiz gidip tek başına Dünya’nın dört bir yanına sistem kurmakta, yatırım yapmaktadır. Diğer bir amacımız da Kültür Turizmini dünyaya tanıtmak ve artık değişen tatil anlayışını Ege’de yaygınlaştırmaktır. Ege’yi, Batı Karadeniz’e çekmek istiyoruz. Özellikle Ege’nin belli yöreleriyle benzeşebilecek, ama çok yönüyle farklı olabilecek, biraz daha öne çıkabilecek Safranbolu ve o bölgemizin turizmini, Ege’lilere tanıtmak, denizden çıkıp yakın çevrelerinde farklı nelerin olduğunu göstermek istiyoruz. Sonbaharda ayrı güzelliğiyle, bakır renkli yapraklarıyla Batı Karadeniz’in o güzel atmosferi içersinde özellikle Yenice Ormanlarımızla, o bölgemizde yine Eflani ilçemizde bir tatil yapmalarını sağlamak arzusundayız. Sonbahar, sözünü etmiş olduğum Yenice ve Eflani ilçelerimizin en güzel dönemleridir. Bu doğa turizmini de görmelerini sağlamak istiyoruz. Safranbolu’nun otantik yapısı içerisinde, lokumunu yiyerek, tarih taşıyan evlerinde konaklamaları ve o güzellikleri yaşamalarını sağlamak istiyoruz.” dedi.

Haber Tarihi : 23.08.2008
Haber Editörü : Karabük Valiliği Basın Bürosu
Haber Kaynağı : Karabük Valiliği


Düzenleyen i.zencirci - 25.08.2008 Saat 12:11
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Nermin Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 22.06.2007
Şehir: ANKARA
Status: Aktif Değil
Points: 205
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25.08.2008 Saat 13:33
Sn:İbrahim bey,sanırım bizim sorunumuz ya kendimizi ifade edemiyoruz veya sadece ediyor görünüyoruz.Ya da havanda su dövüyoruz.Başarı sadece sivil toplum örgütleriyle olmaz.O yörenin her kademesindeki görevlileriyle ve siyasi temsil için meclise gönderilen milletvekilleriyle el ele verilerek olur.Ayrıca'biz çaba sarfettik de olmadı' demek sadece insanın kendisini oyalamasıdır. Kısa bir süre önce Kültür Bakanın Çankırıyı ziyareti değerlendirilebilir.Devlet erkanı ile Çankırı milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinden bir heyet oluşturularak Önümüzde ki yıl yapılacak olan İzmir Kültür Fuarı için şimdiden çalışmaya başlanılmalıdır.Ey ahali çok işimiz var çok.Elleri taşın altına koyma vakti artık...
Ayrıca büyük özveriyle mücadele eden İzmir Çankırılılar derneğini bu çabalarından dolayı kutluyorum.Böyle gönüllü çalışan STK'lar olmazsa vatandaşın hali nice olur...Memleket sevdalıları bu işi başaracaklardır bundan eminim.
 
Nermin AYDINLI


Düzenleyen Nermin - 25.08.2008 Saat 13:57
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek