2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Gündem/Köşe Yazarları » Recep CIRIK
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - Yolculuk Nereye ?
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Kilitli ForumYolculuk Nereye ?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Status: Aktif Değil
Mesajın Direkt Linki Konu: Yolculuk Nereye ?
    Gönderim Zamanı: 10.12.2006 Saat 04:26

Yolculuk Nereye ?

Değerli Okurlarım

Bana ayrılan bir köşede duygu ve düşüncelerimi sizlere yazmaya çalıştım. Siz de sağolun zahmet edip okuma zahmetine katlandınız. Beğendiğiniz yazılarım oldu telefonla arayıp tebrik ettiniz. Beğenmedikleriniz oldu fesuphanallah deyip gülüp geçtiniz. İyi ya da kötü bu günlere kadar geldik. Yarının ne olacağı hakkında bir bilgimiz yok elbette. Şu var ki her zaman yarınlardan ümitliyiz. Çünkü ümitlerini kaybedenlerin yarınları da olmaz.

Siz değerli okurlarımdan sır gibi sakladığım bir olayı paylaşmak ve bunun mutluluğunu sizinle yaşamaya karar verdim. Bazılarına göre çok normal, bazılarına göre anormal, bazılarına göre ‘vay be ! ‘ diyebilecek  ve bundan dört beş yıl önce eşimle birlikte aldığım kararı sizler de duyun. Hem de bu kararımla siz değerli okurlarımla, mesai arkadaşlarımla, konu- komşumla, alış-veriş yaptığım, bir bardak da olsa suyunu içtiğim,yolundan geçtiğim ve düşüncelerimiz uyuşmadığı için sokakta karşılaşmamak için karşı tarafa geçtiğim,  davetine gidemediğim, özel günlerimde unutup davet edemediğim, kırgın olup belli edemediğim, bilerek veya bilmeden hakkını yediğim, selam verdiğim veya veremediğim,yüzüne gülüp arkasından çekiştirdiğim, ‘- sen adam olmazsın dediğim !’ Artık daha ne yaptımsa ... Bu anlamda adı geçen bütün dost ve arkadaşlarımdan bir ricam olacak. Benden kum tanesi kadar da olsa alacağı olan varsa istesin. Olur ya insanlık hali. Bilerek hiç ‘kul hakkı’ yememeye özen gösterdim. Kutsal yolculuğuğa çıkmadan önce bütün dostlarımdam helallik istiyorum. Bir gönül kırmış isem, o gönülü almak için de sizden özür dilemeye hazırım. Çünkü özür dilemenin bir erdem olduğunu biliyorum.

Öğretmenlik mesleğimde geçen otuzaltı yıl boyunca bütün öğrencilerimi ‘önce insan’ olmaları için uğraştım. Eleştirdim. Sağolsunlar. Onları çok seviyorum. Yüzüm ak, alnım pak. Onlar için elimden geldiğince toplumuna, milletine, dinine, devletine, kültürel ve kutsal değerlerine önem veren insanlar olarak yetiştirmeye çaba gösterddim. İyi örnek olmaya çalıştım. Burada beni eleştirecekleri bir yön varsa o da teneffüslerde karşılarında sigara içmek oldu. Onların bana bu konuda ders verdiklerini ve özellikle bir öğrencimin bir dergiden kesip, ban getirdiği sigara içen ve içmeyen insanlara ait akciğer resmini hediye etmesi öğretmene verilmesi gereken güzel bir dersti. Bu öğrencilerimin büyük bir çoğunluğu ile karşılaştığımda ‘- Hocam hiç değişmedin’ iltifatları   daha da gençleştirirken , ben aynı kanıda olmadığımı daha iyi anlıyorum. Çünkü saçların eskisi kadar sık değil, hatta baya döküldü kelleştim. Kel kısımları saçı sağa sola dağıtarark kapatmaya çalışıyorum ama  şapka olmadığı için  gerçekleri de örtbas edemiyorum. Yolda yürürken beni sollayanlar olduğunu görünce de ‘- Recep artık eskisi kadar seri yürüyemiyorsun’ demekten kendimi alamıyorum. Hele sigarayı da bıraktıktan sonra yemeklerin lezzetinin artması ve eskisine göre daha az  hareket etmem nedeniyle otuzyedi olan gömlek numarasının kırkikiye çıkması, elbise bedenine gelince elliiki beden elbiseye ancak sığabilmem eski günlerin geride kaldığının birer belirtisi gibi. Herşeyin göründüğü gibi olmadığı, durumun görünenden daha trajikomik olduğunu bilmenizde yarar vardır.

Belki ilkokulda çalıştığım için ben hala çocukluktan kurtulamadım. Çocuklara ip atlamaktan vazgeçmiş değilim. Yani içimizdeki çocuğun yaşı aynı kaldı ama nüfus kağıtlarımız eskimekte kararlı.

Hayatta açgözlü olmamaya gayret ettim. Çünkü küçük yaşta babamı ve annemi kaybettim. Türkiye Cumhuriyeti’nin parasız yatılı okullarında okudum. Devletime, milletime üç yüksek öğrenim görmüş evlat ile destek olmaya çalışıyorum. Hiziplerden uzak durdum. Toplumun bütün kesimlerini biraraya getirecek girişimlerde bulundum. Yaradandan başka kimseye  eğilmedim, secde etmedim. Eyvallah etmedim. Etmem de...

Türkiye’de kitap basılyor mu ? diyen Gent Belediyesi yekilisine kızıp belçika’da ilk Türk kitabevini açtım. Gençleri spora yöneltmek için Belçika Türk Spor Federasyonu kurucu ve başkanlığını yaptım. Yunus Emre’yi anma yıldönümünde Seda Musiki Korosu’nu kurdum. Belçika’da Türklerin konut sorununu çözümlemek için Ev Bulma Kurumu kurucu üyesiyim. De Poort- Beraber İntegrasyon Merkezinde uzun yıllar  hiç bir ücret almadan yıllarca hizmet verdim. Gent’te 1978-1988 yılları arası en az dörtyüz  Belçikalı Türkçe derslerine ücretsiz katıldılar. İsmini burada yazmayacağım bir siyasi partiye üye oldum. Fakat bu partinin Türkiye ve azınlıklar konusundaki programını beğenmediğim için ayrıldım. Bölgemizdeki hiziplerin ortadan kaldırılması için uğraş verdim. Belçika genelinde başarıda payımız olduysa ne mutlu bize. Bir Belçika’lının  ‘-Türkler neden somurtkan insanlar ?’ sorusuna cevabı üç yıl yayınladığım ‘JETON’ dergisini gösterek ‘- Bizim de Belçika’da mizah dergimiz var !’ diyerek batılıların bir önyargısını daha yıkabildiysek ne mutlu bize.

Türkiye’ye ait geleneksel Türk sanatları’nı tanıtmak için hat ve ebru çalışmalarım ve kurslar ile sanat alanında ülkemizi tanıtmaya devam ediyorum ve bu yıl da yoğun bir şekilde proğramım olduğun u belirtmek isterim.

Hele Avrupa Birliği ve Türkiye konulu karikatürlerim var ki bunlara sponsor olacak ve gelirini Belçika Doğuş Engelliler Derneği adına gelir sağlayacak değerli işadamlarımıza ihtiyacımız var. İnşaallah kısa bir zamanda  yapılacak çalışmalarımızla  Belçika’daki değerli ve duyarlı vatandaşlarımızı bu kampanyaya davet edecekler.

Türkiye’deki engelliler engelleri aşmış olacak.

Sizden  değerli okurlarımdan bir  süre uzak kalacağım. Nasip olursa kutsal topraklarda bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşaması için Yüce Mevla’ya dua edeceğim.

Ben de sizden hayırlısı ile gidip, tekrar aranıza dönmek için hayır dualarınıza ihtiyacım var.

Sizi özleyeceğim.

Allah’a emanet olunuz..

Recep Cırık

Cep tel : 0032475295351

e-mail: recepcirik@hotmail.com

Yukarı Dön
i.zencirci Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10.12.2006 Saat 10:22
İlahilerle, şiirlerle güle güle gidin.

Bizim içinde dua edin. Biliyorum o kutsal topraklarda da Çankırılı arayacaksınız, Nurettin Derelli ağabeyin deyimi ile oralarda  "yuvarlak, toparlak birisini görürsen bil ki Çankırılı'dır"  Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Halim Hıçıplı'dır.  Ola ki karşılaşırsanız ona selamlarımızı iletiverin.

BİZDEN SELAM GÖTÜRÜN(İlahi)

Yağan Nur-i Hüdaya
Merve ile Safa’ya
Muhammed Mustafa’ya
Bizden selam götürün

Yalvarıp Rabbimize
Dualar edin bize
Muazzam Kabe’mize
Bizden Selam götürün

Her yönelen Allah’a
Çıkar nurlu sabaha
Al-i Rasülullah’a
Bizden selam götürün

YUNUS EMRE'den
...........

Dört kitabın manisi, 
Bellidir bir elifte 
Sen elif dersin hoca, 
Manisi ne demektir 

Yunus der ki Ey hoca 
Gerekse var bin Hacca 
Hepisinden iyice 
Bir gönüle girmektir .

(Binlerce gönüle girdinizi bilmenizi isterim)

Düzenleyen i.zencirci - 10.12.2006 Saat 11:09
İbrahim ZENCİRCİ
Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2006 Saat 01:01

Recep bey şimdi yazacaklarıma kızabilir ama lütfen beni olduğum gibi kabul etsin.

Tanıdığım Recep Cırık beyefendi pembe gözlüklü olmasına rağmen pırlanta gibi bir kalbe,düzgün bir karektere sahip milliyetci, vatanperver ve Çankırı sevdalısı bir insandır. Recep bey boş lafı sevmeyen prensip sahibi bir kişilik olması sebebi ile bir çoğumuzun örnek alması gereken özelliklere sahiptir.Hacca gitmek her kula nasip olmaz illa çağrılmak gerekir, bunun içinde önce iyi bir insan sonrada mümin olmak gerekir. Ne mutlu ki sayın Cırık ve muhterem eşleri bu çağrıyı alabilmişler inşallah bize de bu çağrı yapılır ve bizde bu kutsal toprakları görme lütfuna erişiriz.Recep bey ve Muhterem eşlerine hayırlı yolculuklar diler sağ salim vatanlarına kavuşmalarını yüce mevladan niyaz ederim. .Kendilerinden beni iyi tanıdıklarını umarak hatalarım için özür diler ve hellallık dilerim benden kendilerine bir hak vaki oldu ise helal ederim. Yüce Rabbim şimdiden ibadetlerini kabul etsin.

Ali TAŞ
Yukarı Dön
derelli Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2006 Saat 08:41
Sevgili kardeşim, Cumartesi 09/12/2006 günü sizin özelinize epeydir sesiziniz duyulmuyor, rahatsızlık veya herhangi bir problem mi var diye özelinize mesaj yazmıştım ama geri benim mailime düştü. anlayacağınız beceredim. günüller birmiş bu gün yolculuk sebebiyle bir helallik yazınızı okudum. bizden size haklarımız öncelikle helal olsun, ama sizin bize hakkınızın helaline ait bir ifade bulamadım. Size ve eşinize öncelikle hayırlı yolculuklar diliyorum. Allah yolunuzu açık etsin kazasız belasız yuvanıza kavuşunuz. Hacılığınız hayırlı olsun. bizlere de duanızı lütfen esirgemiyiniz. bizimde dualarımız mutlaka sizinle olacaktır. gönlünüz huzurlu, yolunuz açık olsun. sevgilerimle. Nurettin Derelli 110/12/2006
Yukarı Dön
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2006 Saat 09:00

Bizden de Selam Söyle.....

Kutsal topraklara gitme güzelliğine ulaşan değerli Recep abi Güle güle git güle güle gel inşallah, bizlerede dua etmeyi unutma, şahsım adına benim hakkı helal olsun ama senin hakkın bana daha çok geçti. En önemlisi taaaa Belçikalardan gelerek yanıbaşımızda duran tuz'unda hakkı olduğunu (Tuz hakkı) bizlere gösterdiğin ve yaşattığın için teşekkür ederim. (ha bu arada senin bize getirdiğin hediye tuzlukları çevremizdeki eş dost çok beğendi her gören benden istiyor haberin olsun)

HAYIRLI YOLCULUKLAR DİLERİM....

Medineye Varamadım
Medine'ye varamadım
Gül kokusun alamadım
Muhammede doyamadım
Yaralıyam yaralıyam
Kâbe'nin örtüsü kara
Açtı yüreğimde yara
Bulunmadı derdime çare
Yaralıyam yaralıyam
Hacerül esvedin taşı
Akıttı gözümden yaşı
Bulunmaz resülün eşi
Yaralıyam yaralıyam

Elimden tut kaldır beni

Ya vuslata erdir beni

Çok ağlattın güldür beni

Yaralıyım yaralıyım yaralı

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
isa özkan Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2006 Saat 10:03

Sizi Bu kutsal Yolculuğunuzdan dolyı tebrik ederi.ve bizlerinde selamını Medinede yatan "SEN OLMASAYDIN BU KAİNATI MYARATMAZDIM" DEDİĞİ HZ.MUHAMMED'e bizlerden selam götürün,Allah bizlerede haç'a gitmeyi nasip etsin.Amin

Sende Allaha Emanet ol recep abi

isa özkan
Yukarı Dön
kadiryavuz55 Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge
Çevreci

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2006 Saat 13:25

Şimdiden Allah Kabul etsin. Dergâhı ilahinde, Mümtaz kişiliğiniz ve karekterinizi tanıma fırsatına nahil oldum. Eşiniz muhterem ham fendi ile birlikte sizi, Hayatınızdan bir kesit vererek, mütevazı bir açıklama yapmışsınız.

Allah hepimize en az sizin kadar dürüst, çalışkan vatanperver yapsın ki Ülkemiz Milletimiz, içine düştüğü bu güç durumdan kurtulabilsin,

Mekke’yi münevverde yapacağınız dualar hiç şüphesiz ki Allah indinde kabul görecek dualardır. Hele sizler gibi mümtaz kişilik ve karakterde ki insanlarımızın duaları na gerçekten memleketimizin, insanlık âleminin ve de tüm dünyamızın ihtiyacı var.

Bu dualarınızı esirgemeyip, yapacağınızdan da eminim.

Allah güle güle gidip gelmenizi nasip etsin. Saygılarımla

Çevreci Kadir Yavuz

Yukarı Dön
ZEYNEP DİNÇ Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11.12.2006 Saat 22:20

Muhterem büyüklerim Sayın Şerife ve Recep Cırık,

Bu mübarek yolculuğunuzun hayırlı  ve kabul olmasını temenni eder;saygı ve selamlarımı sunarım.

Zeynep Dinç

Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2007 Saat 12:29

Değerli Yarenler

Dinimizn beş şartından biri olan hac farzını yerine getirmek için gittiğimiz kutsal beldeden sağlık ve afiyet içinde, manevi açıdan gönül rahatlığı ile sevdiklerimize kavuşmanın mutluluğu içindeyiz. Rabbimize şükürler olsun ki bu hazzı yaşamayı bize bahşetti. Medine'de Ravza'da selamlarınızı ilettim. Ve SAV 'in selamlarımızı aldığını da hadi-i şeriflerine dayanarak kabul ettiğini size de o kutsal beldelerden selamlar getirdim. 

Sizlerden uzak kaldığım süre içinde manevi olarak beraberliğimiz sürdü. Hatta o kadar güzel olaylar oldu ki Çankırı yine gündeme geldi. Arafat'ta Öğle ezanı değerli hemşehrimiz İsmail Coşar tarafından okundu. İstanbul- Brüksel hattında  sefere konan THY  uçağımız ise Çankırı adını taşıyordu.

Acaba Çankırı uçağı ile Brüksel'e uçabilecek miyiz diye eşime sordum.  1939 sefer sayılı saat 14 te 5/1/2007 tarihli THY uçağı Çankırı ismini taşıyordu.

İnşaallah bütün dileklerimizi, dualarımızı Rabb'imiz gerçekleştirir.

Selam, sevgi, saygı ve dua ile

Recep

Yukarı Dön
turgut_reis Açılır Kutu Gör
haberci
haberci
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2007 Saat 21:11

Hoş Geldin Sefalar getirdin çok değerli Hacı Recep abi, mübarek yerlerden getirmiş olduğun selamına, ALEYKÜMSELAM Allah senden razı olsun bizim selamımızı mübarek yerlere götürdüğün için.

Saygılarımla....

Ne Mutlu Türk'üm Diyene...
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2007 Saat 21:32

HACI Recep HOCAM

Sayın hacı recep hocam islamın şartların dan birisi olan haç farizasını yerine getirmek üzere mübarek yerlere gidiyor olmanıza aşırı mutlu oldum.

İNŞALLAH haccınız kabul olur, vecibelerin yöresinde, huşu içinde bu onurlu yolculuğu bitirip sağlıklı bir şekilde aramıza dönersiniz.

Bir YAREN olan kişiliğimle YARENLER başlıklı yazılarınızda, o mübarek yerlerden de gelince bahsedeceğinizi umut ediyorum. ALLAH’TAN her şeyin gönlünüzce olmasını diliyor, bu yazıma ilaveten duygu yükü ile yazmış olduğum,(HACCA GİTMEK ARZUSU) ŞİİRİMİ tüm okuyucularla bu vesile ile paylaşmak üzere yayınlıyorum.

Eşimle ALLAH’TAN arzumuz sağlığımız yerindeyken o mübarek yerlere gitmeyi çook arzu ediyoruz, herkese selam olsun gönüller sevgiyle dolsun.

YARAN Necati ÜLKER  SİNCAN ANKARA

HACCA GİTMEK ARZUSU

Niyetlendim hacca gitmeye,

Arzuladım mübarek yerleri görmeye,

Kısmet olurmu? beytullah’ta tavaf etmeye

Maddiyatım engeldir hacca gidemem.

Nasip olup hacca gitseydim,

Ellerimi açıp dua etseydim,

Kanlı gözyaşımı orda dökseydim,

Hak nasip eylese düşseydim yola,

Rabbim nasip etsin haccı her kula,

Hak rızası ile kesseydim kurbanı bile,

Günahlar dökülürdü düşerken kanı yere.

Arafat’a giderken ihrama girseydim,

Arafat’ta bir gece kalabilseydim,

Müzdelife de sabah namazı kılabilseydim,

Beytullah’ ta tavafa durabilseydim.

Mekke minede şeytanı taşlasam,

Manevi gıdamı orada alsam,

Resulüm Muhammed’e huzura dursam,

Dualarımı onun huzurunda yapsam.

Medine de resulüm yatar,

Zemzem suları şifalar saçar,

Hacca gidenlere gözlerim hüzünlü bakar,

Biçare gönlüm ciğerimi yakar.

Giden hacıların güler yüzleri,

Dönüşte inşallah bekleriz sizleri,

Rabbim kısmet et unutma bizleri,

Gidin hacılar vecibelerin yöresine,

Umarım layık olursunuz ALLAH’IN sevgisine,

Dualar yapın bizlerinde oraları görmesine,

İzin verin geldiğinizde ellerinizin öpülmesine.

19.10.2006 mübarek kadir gecesindeki duygularımla yazılmıştır.

Necati ÜLKER AND SİTESİ SİNCAN ANKARA

Necati Ülker
Yukarı Dön
Necati Ülker Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.01.2007 Saat 22:01

HOŞ GELDİNİZ sefalar getirdiniz yazışmalar aynı günlere denk geldi bundada var bir hikmet hayırlısı olsun haccınız kabul olsun umarım sağlığınız iyidir.ALLAH BİZLEREDE NASİP ETSİN DUALARINIZ DUALARIMIZ KABUL OLSUN. GÖNÜLLERİMİZ ALLAH SEVGİSİYLE DOLSUN. DOSTLUKLAR BAKİ KALSIN. YARAN Necati ÜLKER ANKARA       

Necati Ülker
Yukarı Dön
Recep Gülşen Açılır Kutu Gör
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.01.2007 Saat 09:49

Haccınız mebrur olsun.

Hoşgeldiniz, safalar getirdiniz...

Recep Gülşen
Yukarı Dön
derelli Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.01.2007 Saat 10:56

Sevgili kardeşim, hacılığınız mübarek olsun. Darısı bizim gibi olamayanlara olsun. Dualarınızı Allah kabul etsin. amin. Sevgilerimle.

Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09.01.2007 Saat 07:56
Sayın Recep Cırık ve muhterem eşlerinin hac yolculuğundan döndüklerini sevinçle öğrenmiş olduk,Cenabı Allah haç ibadetlerini kabul etsin.Başta Necayi ağabey olmak üzere cenabı Allah bizlere ve arzu eden tüm müslümanlara hacca gitmeyi nasip etsin.Amin
Ali TAŞ
Yukarı Dön
Recep C Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17.02.2008 Saat 20:03

Sayın Ümit Coşar'dan gelen e- postayı ve yazdığım yanıtı aynen aktarıyorum.

Değerli Ümit Bey
Önclikle yazımda adı geçen İsmail Bey ile Diğer İsmail Bey'in adının karışması için gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür ederim.

Adı İsmail ve soyadı da Coşar olunca araştırmadım.
Allah sizden razı olsun. Demek ki ismail'lerimiz oldukça ezanlarımız susmayacak.
Sayın İsmail Hocam'a saygılarımı ve selamlarımı  iletiniz.
selam, sevgi ve dua ile
Recep Cırık

----- Original Message -----
Sent: Sunday, February 17, 2008 12:26 PM
Subject: ismail coşar hk.

sayın recep bey,

Hacca gittiğinizi yazınızdan okudum.Öncelikle Allah kabul etsin ve gönlü orada olanlara Allah nasip etsin.
 Ancak bir yanlışı düzeltmek adına size mail atmak istedim.Kocatepe Camii imam Hatibi ve geçen sene ve bir önceki sene Arafatta ezan okuyan İsmail COŞAR Bursa ili Osmangazi ilçesi Çağlayan köyü doğumlu'dur. Ancak sizin ismen karıştırdığınız İsmail COŞAR eski refah partisi Çankırı milletvekili  olan İsmail COŞAR' dır.Bir dönem Din görevlileri federasyon başkanlığı'da yapmıştır.

Saygılarımla

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.16
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

Popup Örnek