2002 yılından buyana kesintisiz hizmet

Üye olun yazmaya başlayın ve Çankırı'nın geleceğine siz yön verin. Çankırı Araştırmaları Sitesi [www.cansaati.org]

Forum Anasayfası Forum Anasayfası » Araştırmalar » Çankırı İçin Düşünüyorum
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar RSS - OVACIK GRUBU SU  ÇALIŞMALARI
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 


Kilitli ForumOVACIK GRUBU SU ÇALIŞMALARI

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
hikmet ozdemir Açılır Kutu Gör
Köşe Yazarı
Köşe Yazarı
Simge
Çankırı Milletvekili - 22. Dönem

Kayıt Tarihi: 26.12.2005
Status: Aktif Değil
Points: 26
Mesajın Direkt Linki Konu: OVACIK GRUBU SU ÇALIŞMALARI
    Gönderim Zamanı: 08.12.2006 Saat 16:06

Çankırı ilimiz genelinde yapılan çalışmaların herkes tarafından dikkatle izlendiği bir gerçektir. Bizler Milletvekilleri olarak Çankırı'nın sorunlarını yakından takip etmekte ve çözüm bulmak için yoğun bir çalışma içersindeyiz. Önem arzeden ve önceliği olan projelerimiz özellikle takip edilmekte ve çözümlenmektedir.

İşte Merkeze bağlı bazı köyleri ile Yapraklı'nın 7 köyünü kapsayan Ovacık Grubu Su çalışmalarında sona gelinmiştir. Çalışmaların kısa sürede (önümüzdeki günlerde) bitmesiyle 2 kısımdan oluşan ve 28 adet üniteyi kapsayan çalışmalar tamamlanmış olacaktır. Böylece bu köylerimizin içme suyu problemi çözüme kavuşmuş olacaktır.Ovacık Grubu ana isale hattı I.ve II. Kısımları ile birlikte 91.469 mt.dir. Şube ve yan kollarla beraber toplam 126.915 mt.dir.Şimdiye kadar toplam 1.649.584,48 YTL harcanan proje, Ana İsale Hattı, Ana İshale Hattı II, Şebeke ve Yankolları I.kısım, Şebeke ve yan kolları II.kısım 28 adet üniteyi kapsamaktadır. Önümüzdeki günlerde tamamen hizmete girecek çalışmalar öncesinde daha önce yapılan çalışmaların revizyon ve tamiratı da ayrıca gerçekleştirilmiştir.

Ovacık köyü ile Danabaş köyü arasında 24.664 mt boru döşenerek ana isale hattının en son köyüne su akıtılmıştır. Kuzu, Alaçat, Haydar, Altınlı, Çırçır, Ağzıbüyük, Mollamehmet köylerinin depo ve şebekeleri tamamlanıp su verilerek tesisler çalışır hale gelmiştir. Grubun en son köy ve mahalleleri olan Gazibekir, Hacıömer, Danabaş, Başçoban, Sarımehmet, Yeniyapan ünitelerinin şebeke ve depoları tamamlanarak su verilmiştir.

Ovacık grubu çalışmalarının hizmete girmesiyle Çankırı'mızda çalışması gerçekleşen grupta yer alan ve şimdiye kadar su sıkıntısı çeken köylerimiz tamamen suya kavuşmuş olacaktır.

KÖYDES çalışmaları kapsamında içme suyu, yol ve alt yapı çalışmalarına büyük önem veren Hükümetimiz 2007 yılı itibariyle yolsuz, susuz köy bırakmama çaba ve gayreti içerisindedir. Bizlerde Çankırı Milletvekilleri olarak bu düşüncelerle Çankırı ve Bakanlıklar nezdinde çalışmaları dikkatle takip etmekteyiz.

Hızlı bir şekilde büyüme ve ilerleme kaydeden ülkemizde gerçekleştirilen çalışmalardan Çankırımızda hakettiği payı alacaktır.

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR

Çankırı Milletvekili

Yukarı Dön
Ali TAŞ Açılır Kutu Gör
Yazar
Yazar
Simge

Kayıt Tarihi: 18.04.2006
Status: Aktif Değil
Points: 197
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.12.2006 Saat 17:12
Hizmetlerin hepsinin önemi vardır ancak suyu olmayan köylere su getime hizmeti bana göre her hizmetin önünde gelir, bu bakımdan susuz köylere su getirilmesi prorejesinde emeği geçenlere özellikle sayın milletvekillerimize teşekkür ederiz.Ak parti iktidarının bana göre en büyük eksikliği yapılan hizmetlerin yeterince duyurulmamasıdır bunun en büyük örneği Çankırımıza açılan Polis okuludur bu hizmetin haberi malesef hiç duyurulmamış veya yeterli derecede duyurulmamıştır.Bu iş öncelikle Ak parti teşkilatlarının görevidir.
Ali TAŞ
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
  Share Topic   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.
Yeni Sayfa 1

Güncel Sitemiz için tıklayınız.

Çankırı Araştırmaları Sitesi Ağustos 2013 3 ncü dönem sitesi

2002 yılından bu güne kesintisiz hizmet veren sitemizin binlerce yazı ve görselin bulunduğu arşivleri

2000-2005 I. Arşiv       2006-2013 II. Arşiv

 

Popup Örnek