Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Fatih BAYRAM [Üniversiteden]
 
57.Alayın Sancağı
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Fatih Bayram
Yetkili Üye


Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 22/03/2005 :  16:39:46    

Çanakkale Savaşı'nda kahramanca savaşan ve tamamı şehit olan 57.alayın sancağı Avustralya'da bir müzede sergilenmektedir...

Ve altında şu yazı bulunmaktadır;

Bu Alay Sancağı Gelibolu Savaş Alanın dan getirilmiştir. Ama tutsak edilmemiştir.Çünkü Türk ordusunun milli geleneklerine göre, bir alayın sancağı, Alayın sonuncu eri ölmeden teslim edilemez. Bu sancak, sonuncu muhafızının da altında ölü olarak yattığı bir ağacın dalına asılı olarak bulunmuştur. Kahramanlık timsali olarak karşınızda duran bu Türk alay sancağını selamlamadan geçmeyiniz..!

Ayyıldızı yerlere atan hainlere duyurulur..!

_________________________
Herşey Çankırı İçin...

korgun
Çankırı Gönüllüsü231 Cevap
Gönderim - 23/03/2005 :  11:35:30       
  Senin gibi her neslin Fatih'leri oldukça Allah'ın izniyle Şanlı Bayrağımız asla yere düşmeyecektir güzel kardeşim.

 sayfa başına git

makav
Çankırı Gönüllüsü202 Cevap
Gönderim - 23/03/2005 :  21:00:56     
  Fatih bende seni tebrik ederim. Çok güzel konular seçiyorsun.Okulunda başarılar.

 sayfa başına git

inandikli
Yetkili Üye


istanbul
176 Cevap
Gönderim - 24/03/2005 :  08:20:25       
  Böyle bir hainliğin kesinlikle cahillikten ve birtakım insanların kışkırtması sonucu olduğu kanaatindeyim.Yoksa bu kadar şerefli ve onurlu bir bayrağa ihanet eden insanın aklını yitrmesi gerekir.Allah bizi vatan ve millet şuurundan yoksun bırakmasın.

Murat Karaca  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git