Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Ali KÖR [Köşe Yazıları]
 
olaylara bakış
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Ali Kör
Bizim Çankırı Gazetesi Sahibi


Çankırı
18 Cevap
Gönderim - 21/09/2005 :  16:58:51      
Çankırı’nın girişinin güzelleştirilmesi herkesi memnun ediyor ama,
Yeşil alan için ağaç dikimi unutuldu mu?

Çankırı Belediyesinin Karayolları 15. Bölge’nin işbirliği ile başlattığı Çankırı’nın girişini güzelleştirme projesi her Çankırı’lıyı memnun ediyor ama, Çankırı’nın yeşil alana ihtiyacı olduğunu düşünenlerde yapılan tratuvarda ağaç dikmek için unutulan yerler vatandaşın dikkatini çekmiş, bizden hatırlatması istendi.
Çankırı’nın yerleşim alanının genişlemesi ile birlikte yok edilen bahçeler ve ağaç ile iklimin değiştiğini ileri süren vatandaşlar, Çankırı’da ağaç neslesinin azalması ile birlikte, Yanlar boğazında yağmur yağarken, Sanayi Çarşısı ile birlikte yağış görülmeyişi herkesin dikkatini çekmektedir. Yarının Çankırı’sını hazırlarken bu görüşlerin dikkate alınması gerektiği artık düşünülmeli.
Bir de, yapılan tratuvar herkesi memnun ediyor. Tratuvarın kapladığı alan ile yolun 3 şeritten 2 şerite indirilmesi ile sürücüleri memnun etmiyor.

Bu görüşünde bir düşünülmesi gerekmiyor mu?
Ya da vatandaşlara da bir görev düşüyor: 25-30 metre yol yürümeyi bırakarak, yapılanların üzerinden atlanması hiçte hoş değil. Bir vatandaşta bizler kendi kendimizi tenkitte edelim diyerek bunu bize iletti. Lütfen herkes bastığı yeri görsün!..

Madem bu yol yapılıyor, Çankırı gidişine yayalar için yapılan bu alanda yaya o güneşli havada nasıl yürüyüş yapacak? Bu bir.
Yapılan yol kordon boyundan daha güzel bir manzara arz edecekse, neden ağaç dikimi düşünülmüyor? Bu iki.

Yeşil Çankırı projesi her zaman söz edilirken, neden böylesi ağaç dikim yerleri şimdiden belirlenmiyor. Yarın unuttum diye bu yerler açılacaksa o zaman da millet zarar eder. Bu üç.
Zararın neresinden dönersen kar derlerse, bizde zarardan dönülmesi için hatırlatıyoruz.

Ali Kör
Bizim Çankırı gazetesi Sahibi

AB Dereli
Yetkili Üye


ÇANKIRI
95 Cevap
Gönderim - 24/09/2005 :  11:25:09       
  DEĞERLİ ALİ BEY,
YOL BOYU KALDIRIM ÇALIŞMALARINDA FİDAN VE AĞAÇ DİKİLMESİNDEN YANAYIM. AŞIRI SICAKLARDA ÇAY KENARINDAKİ AĞAÇLARIN GÖLGESİNDE YÜRÜYÜŞ YAPMANIN KEYFİ BİR BAŞKA....

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ ILGAZ....

 sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye


Gent
373 Cevap
Gönderim - 24/09/2005 :  17:55:50       
  Değerli Ali Bey
Yeşile verdiğiniz önem ve hatırlatmadan dolayı teşekkür ederim.
Avrupa kentlerinde yenibir uygulama var son yıllarda. Trafiğin şehir mekezlerinden dışarı çıkarılması ve süratin sona erdirilmesi için otolara ayrılan yollar daraltılıyor. Bisikletliler için yeni düzenlemeler yapılıyor.
Size bulunduğum şehirde kaç km hızla gittiğimizi gösteren bir site adresini veriyorum.
Resimleri incelediğinizde çankırıdaki yaya kaldırımlarının daha da genişletilmesi gerektiğini göreceksiniz.

Umarım gün gelir burada yaya ya ve bisiklete ayrılan yolları görebilirsiniz.
site adresi
http://www.digitalefotosite-corenjoke.com/gent.htm

http://www.digitalefotosite-corenjoke.com/brugge.htm

selam, sevgi ve saygılar

 sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git