Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Ali KÖR [Köşe Yazıları]
 
İnsanları Ürperten Ses…
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Ali Kör
Bizim Çankırı Gazetesi Sahibi


Çankırı
18 Cevap
Gönderim - 20/08/2005 :  08:56:35      
İnsanları Ürperten Ses…
Türk toplumu SU SESİ, KUŞ SESİ’nden ne kadar hoşlanmakta ise de, Cankurtaran Ambulans (ACİL SERVİS) larda kullanılan siren sesinden de o kadar nefret etmeye başladı dersek, her halde yanılmıyoruz!..
Bugün Çankırı’da insanlar arasında bir anket yapsak ve insanlara, ÇANKIRI’DA EN ÇOK HANGİ SESİ DUYUYORSUNU ? sorusunu sorsak, her halde alacağımız cevap , AMBULANS SİREN DÜDÜĞÜ olur.
Çankırı insanı duyduğu siren sesi ile adeta korkar oldu. Bir taraftan bir insanın hayatını kurtarmaya koşan bir ambulansın, yol geçiş üstünlüğü varken, toplumda da böyle bilinirken, çok acı bir şekilde insanları rahatsız eden bu sirenin kullanılması, yaşlı kesimi adeta korkutur olmakta, bazen de yolda giden yaşlıların hemen arkasında çalınan ses korkutmakta olduğuna herkes şahit olmaktadır.
Bir zamanlar Ankara’ya giden Ambulansların gidiş güzergahını Vali Halil Ulusoy, Yeni Mahalle Zafer Caddesi üzeri olarak talimat vermiş, insanlar bir müddet siren sesini az duymuşlar, herkes memnun olmuştu.
Toplumsal olayların boyutunun arttığı, küresel küçülme ile birlikte Çankırı bir süreçten geçerken, insanları rahatsız eden bu siren sesinin de bir ölçüye alınması, Ambulans şoförlerinin bir eğitimden geçirilmelerini kendiliğinden ortaya koyuyor!..
Bizim olaya bakış açımız böyle!..
Toplumun isteklerine kulak vermekte yetkililerin görevi!..
Biz toplumun sesini ilgililere aktarıyoruz.

Ali Kör
Bizim Çankırı gazetesi Sahibi


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git