Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Ali KÖR [Köşe Yazıları]
 
Merhaba Ali Ağabey!
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Karatekin Tatlıçay
Yetkili Üye


Çankırı-Korgun/Ankara-Kızılay
21 Cevap
Gönderim - 19/07/2005 :  17:16:59    
Fırsat buldukça, namazımızı kılmak için İmaret Camii'ni tercih ederdik. Çünkü, insan güzeli bir imamı vardı. Ahlakı, tilaveti, sohbeti ve gençlere ilgisiyle İmareti bizim için büyülü kılan Mustafa Hoca idi ama, başka sebeplerde oldu daha sonraları.. Cami'ye gidip gelirken de İmaret Vakfiyesi'ne ait olduğunu sandığım, cami avlusuna açılan küçük bir dükkandaki faaliyet dikkatimi çekerdi. Mini bir matbaaydı burası. Bir gün yanımdaki bir arkadaşla cesaret edip girdik içeriye. Daha sonrada arada bir ziyaret ettiğimiz yer haline dönüştü. Çünkü, bu mini matbaa büyük konuların konuşulduğu, büyük ufukların açıldığı bir dünya gibiydi. Buradaki adam; özgün, cesur ve zeki bir adamdı... Öyle çok konuşmaz, konuşurken de biraz öfkeli gibidir ve herşeyi bilir bir aklın sahibinin ağırlığını taşır hali vardır ve bu haliyle bizi cezbetmişti. İlk önceleri biraz çekingen başlayan ziyaretlerimiz onu tanıdıkça geçti ve rahatladı. Bu adam Ali Kör'dü. Çankırılı bir muhaliftir Ali Kör, aslına bakarsanız önemi Çankırı'nın ilk kuşak gazetecilerinden olmasından daha çok bu muhalif kişiliğindedir. Çankırı'nın önemli karakterlerinden biridir. Mesleğinde mahirdir. Hatta derler ki, Ali Kör isterse tipo ile ofset gibi baskı yapar. Zaman zaman rahmetli Kemal ağabey ile bir arada yakaladığımızda geçen muhabbetlerin keyfini açıklamam mümkün değil.
Bütün bunları Ali Kör'ü birazcık tanıtabilmek için yazdım. Ali Kör, Çankırı'nın kendine has, müstesna karakterlerinden biridir ve cansaati'ne yazıyor olması sitemiz adına bir kazançtır. Ancak, birilerinin Ali Ağabey'i konuşturması gerek :) yani öyle küçük bir kaç Çankırı haberi ile bizi idare etmesine izin vermemek gerek.
Merhaba Ali ağabey,
Ben Karatekin,
Hani şu arada uğrayıp selam veren, uğradığında elindeki iş herneyse bırakıverdiğin ve Hakan! koş şurdan iki çay söyle dediğin ve tatlı sert bir iki fırçadan sonra tatlı muhabbetini esirgemediğin delikanlı.
cansaati sitesi'ne hoşgeldin.
Saygı ve sevgilerimle.

Düzenleyen - Karatekin Tatlıçay on 19/07/2005 18:13:43

Düzenleyen - Karatekin Tatlıçay on 19/07/2005 22:36:49

Karatekin Tatlıçay


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git