Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Nurettin DERELLİ [Köşe Yazıları]
 
SİHİRLİ DEĞNEK
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
derelli
Yetkili Üye


ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 20/08/2004 :  10:33:21      
SİHİRLİ DEĞNEK
Nurettin DERELLİ

Mart 2003 Seçimlerinin üzerinden yaklaşık 6 ay geçmesine rağmen Belediyemiz çalışmaları ile ilgili müspet veya menfi bir kelime yazmadım. Sadece değindiğim bir konu vardı o da Sayın başkanın ağzından çıkmış veya çıkmamış kelimeleri birileri yerel ve görsel medya aracılığı ile seslendirmeye başlaması ile ilgili olarak Sayın başkanın 5 milyonluk bir şehir belediyesi değil 50 bin kişilik bir ilin belediye başkanlığı görevini yürütmesinden dolayı arayıcıya ihtiyacının bulunmadığını halkla doğrudan kendisinin temas etmesinin yerinde olacağı idi. Çalışmalarını övmedim yermedim. Sebebi ise belediye çalışmalarının bir kısmının plan proje kapsamında yapıldığı için bu süreci beklemek zorunluluğunun bulunduğunu bilmemden kaynaklanıyordu.

Belediye seçimlerinin üzerinden 6 aya yakın geçen süre içinde öyle bir gelişmeler oldu ki insanın adeta sabır taşını çatlattı.

Okurlarımızın bildiği üzere, internet denen teknoloji sayesinde her gelişen teknolojiye büyük bir merak ve uyum sağlayan olumlu gelişmelerimizle bu gün için Çankırı adını taşıyan 100 ün üzerinde web sayfaları açıldı herkes yazılı medya yanında görsel olarak da birbirleri ile rahatça iletişim kurabiliyorlar. İşte bu oluşum içinde yerini alan Cansaati Org sayfasında buluşan ve yurt dışında öğretmenlik yapan değerli hemşehrilerimizden biri Vatan özlemi içerisindeki duyguları ile hemşehrilerine bir gün bir çağrı yaptı. Bu değerli kardeşimiz Çağrısında Gelin Ağustos ayında Çankırı’mızda bir şenlik yapalım buranın ekmeğini yedik suyunu tuzunu kullandık memleketimize tuz hakkımızı ödeyelim esprisi ile davetini yaptı. Bu güzel ve ihtiyaç duyulan bir davet olduğu için belirtilen gün ve saatte web sayfasından tanışan hemşehrilerimizin büyük ilgisi ile toplantı Çankırı’da “Tuz Şenliği” adı ile yapıldı. Amaçlı, programlı bir şenlik olduğu için de büyük ilgi gördü.

Aradan 10 gün geçmedi, Sayın İrfan Dincin Belediye Başkanı sıfatı ile bir davetiye yayımlandı. Bu davet yine web siteleri aracılığı ile Türkiye geneline duyuruldu. Tüm Hemşehrilerimiz daveti inceledi. Davetiye programının içeriği bom boş adeta 8 günlük program sihirbaz üstadı Sayın Sabura isimli bir vatandaşın sırtına sarılmış. Bir kısmı Ankara Büyük Şehir Belediyesinin sırtına yüklenmiş , gerisi ıvır zıvır program. Sayın başkan şunu samimi olarak söylemek istiyorum. Şayet yanlış anlamadan kaynaklanarak kamuya Cansaati.org kanalı ile duyurulan program doğru ise, kusura bakmayın siz amatörlerin altında da bir program hazırlamışsınız. Yani işin özü siz bu işi bilmiyorsunuz.

Bu durumda önerim şu, ya bu programı bu işi bilen birileri ile vakit varken revize ediniz veya bırakınız Ağustos ayı başında bu işi başlatan arkadaşlarınız Belediyenin yapabileceği bir destek varsa “Tuz Şenliğin”nin gelişmesine, hedefine ulaşmasına destek veriniz.

Aksi takdirde zati alinizin program diye ileriye sürdüğünüz programların içinde içerik yönüyle her biri ayrı ayrı program halinde gözükmektedir. Onun için de bu programlarınızı detay olarak halka sunulması gerekir. Örneğin Tuz Paneli, panelistler kimlerdir. Üstlendikleri konular nedir. Haliyle panele gelecek kişiler konuya ilgi duyan kişilerden oluşacağından sizin sadece dinleyici olarak gördüğünüz kişilerden konuya hazırlıklı olarak geleceklerde elbet bulunacaktır. Yoksa sizin program sunusundaki mantığınıza göre tuzu değil Dünyaya tanıtma ifadenizden hareket edecek olursak Türkiye’ye tanıtma şansınız Olmayacaktır.

Yok amacınız birilerinin başlattığı “Tuz Şenliğini” kamufle etmekse ki geçmişte birtakım oluşumları gerçekleştirmeye çalışan hemşehrilerimizin bu çalışmalarını başka yollarla kamufle eden ve bu yönde başarı gösteren kişilerin oluşturdukları sosyal yapılı dernek ve vakıfların bugünkü hali ortadadır. Umarım bu hatayı siz yapmazsınız.

Yersiz ve zamansız bu da yetmezmiş gibi sadece gecelere sıkıştırılan programınıza ne kadar kişi ilgi gösterecektir bunu 23/30 Ağustos tarihleri arasındaki günlerde göreceğiz. Umarım sihirli değneğiniz beni yanıltır.

Nurettin Derelli 20/08/2004

captanblack
Çankırı Gönüllüsü


ankara
108 Cevap
Gönderim - 20/08/2004 :  22:31:31     
  Nurettin Bey festivale gelirken Sihirbaz SABURA Bey o değneği de beraberinde getirir.

Cengizhan Savul  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye


Gent
373 Cevap
Gönderim - 21/08/2004 :  01:11:32       
  Sayın Derelli
Sihirli yazınız için teşekkürler.
Biliyorsunuz sihirbazlar 'ne sihirdir ne keramet, el çabukluğu ile yapılır bu marifet' derler.
Sayın Dinç ile tanışmak mümkün olmadı. Tanışsaydık mutlaka iyi bir iletişim kuracağımızdan emindim. Zira aynı amaçlara la hizmet esiyoruz. O elini taşın altına görevi olduğu için koyuyor bendeniz ise baltayla odun kesene huh demekten ileri gidemiyorum. Bazan o huh'ların bile Sayın Başkan'a enerji ve sinerji vereceğine inanıyorum.
Tuz Hakkı Şenliği'nin Cansaati org'da konuşulup tartışılması bile bu yılki ''Festival'' için bir sinerji verdiği kanısındayım. Siyaset ve resmiyetten uzakta fakat gönül gönile yaptığımız Tuz Hakkı Şenliği bir nebze de olsa Çankırı'da bir festival düzenlenmesine vesile olduysa bundan mutluluk duyarız.
Hiç kimse sihirli deynekle işleri yoluna koyamaz. Bunun bir yolu vardır. Birlik ve beraberlik içinde çalışmak. Sabura'nın deyneği ile işler düzelmez.
Yunus'un dediği gibi' İlimi ilimi bilmektir, İlim kendin bilmektir ,,,, dizelerinde gizli değil mi ?
Teşekkür, saygı ve selam ile

 sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü


çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 21/08/2004 :  18:29:04       
  Çankırı okus pokusla kalkınacak !

Hasan BAKIR  sayfa başına git

Karatekin Tatlıçay
Yetkili Üye


Çankırı-Korgun/Ankara-Kızılay
21 Cevap
Gönderim - 22/08/2004 :  09:00:40     
  Tebrik ederim Sayın Derelli.

Karatekin Tatlıçay  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git