Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 İdarecilere Soruyorum
 
BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜRLER
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
paradisee18
Okur


ÇANKIRI
14 Cevap
Gönderim - 04/02/2005 :  22:01:52    
BELEDİYEMİZE KALDIRIMLARIMIZI BİZE TEKRAR KAZANDIRDIĞI İÇİN TEŞEKKÜRLER. BAZI ESNAFIMIZ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN BUNU HOŞ KARŞILAMAMIŞLAR AMA İLERİDE ÇOCUKLARI AİLELERİNE EMİNİM TEŞEKKÜR EDECEKLERDİR.
BELEDİYEMİZ YETKİLİLERİNDEN VE DİĞER YETKİLİLERDEN BİR KONUDA YARDIM VE YANIT BEKLİYORUM. BEN ÖRNEK TAKSİ CİVARINDA OTURUYORUM. BELKİ BİR KISMINIZIN ÖRNEK TAKSİ MACERASI OLMUŞTUR. DUYDUĞUM KADARIYLA BELEDİYEDEN BAZI KİŞİLERİNDE OLMUŞ. BİZ ÇEVRE SAKİNLERİ OLARAK BU DURAKTAN YILLARDIR ŞİKAYETÇİYİZ. BAZILARIMIZIN ARABALARI PARK YERİ OLMAMASI NEDİ İLE DURAĞIN EN SONUNA KISA SÜRELİDE OLSA PARK ETTİĞİMİZ İÇİN ZARAR GÖRDÜ. ARABALARIMIZ ÇİZİLDİ, LASTİKLERİ PATLATILDI YADA SÖZLÜ VE YAZILI TEHDİTLER ALDIK. PARK YERİ SORUNU ORTADA ÖZELLİKLE ŞEHRİN BU KISMINDA. ARTIK ARABA MOTORU ISITMAK İÇİN ARABALARINI ÇALIŞTIRIP SESİ DEĞİŞTİRİLMİŞ EGZOS GÜRÜLTÜLERİ EŞLİĞİNDEKİ BAĞIRTILARINI, GECELİ GÜNDÜZLÜ YÜKSEK SESLE TUHAF MÜZİKLER ÇALMALARINI, DURAĞA ARAÇ PARKEDENLER İÇİN TEHDİTLER SAVURMALARINI İSTEMİYORUZ. SONUÇTA DURAKLARINI İŞGAL ETMİYORUZ. BİZLER BİR ŞEY YAPAMIYORUZ. ARAÇLARIMIZ ZARAR GÖRDÜĞÜNDE POLİS DAHİ KANIT YOK DİYE BİR ŞEY YAPAMAMIŞTI. ONLARIN YAPTIĞI AP AÇIK ORTADA ÇÜNKİ ARABANIN CAMINA KOYDUKLARI NOTLARI HALA ELİMİZDE. FAKAT POLİS BUNU KANIT OLARAK KABUL ETMİYOR. KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAK İSTEMEYİZ AMA BİZE ZARAR VE RAHATSIZLIK VEREN BU ÇETE KILIKLI KİŞİLERİN MAHALLEMİZDEN GİTMESİNİ İSTİYORUZ. BİZE BU KONUDA YOL GÖSTERECEK OLAN HER BİREYE AYRI AYRI TEŞEKKÜRLERİMİZİ ŞİMDİDEN İLETİYORUZ. HEPİNİZE İLGİNİZDEN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDERİZ. LÜTFEN BU KİŞİLERDEN , BU DURAKTAN KABA KUVVET KULLANMADAN VE KİMLİĞİMİZİ AÇIĞA ÇIKARMADAN NASIL KURTULACAĞIMIZI BİLİYORSANIZ CEVAPLARINIZI YADA YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ. HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER.

Düzenleyen - paradisee18 on 04/02/2005 22:03:49

Bu Vatan Hepimizin

turgut18
Üye


Çankırı
1 Cevap
Gönderim - 04/02/2005 :  22:25:45     
  sayın komşum, malesef bende bu durağın gazabına uğrayanlardanım. Fakat bende bir şey yapamadım. Benimde camımda not vardı ama ben polise bildirmedim. Zararı sineye çektim ve beddua etmekten başka bir şey yapamadım. Ben kaba kuvvetle bir çözüm doğacağına inanmam ancak böyleleri anca falaka ile adam olur. Bu da bu devirde olmayacak birşey. İmza toplamayı falan çok düşündüm ama bazı şeyleri öğrenince vaz geçtik. Bu durağın arkasında yani onları koruyan ve orayı onlara tahsis ettiren kişi burda olduğu sürece oraya dokunacaklarını sanmıyorum. Bu kişinin adını vermek istemiyorum. Sanırım bazılarınız kim olduğunu biliyorsunuz. Resmi bir müdehale olmadıkça o durağın mahallemizden gitmezi çok uzak bir ihtimal. Resmi müdehale için ise isimlerimizin ortaya çıkması gerekir, bu da sağlığımıza pek iyi gelmeyeceği ortada. Bu durağı anca yaşayan bilir diyorum. Umarım birileri sesimizi duyar ve yardımcı olurlar. Keşke birazcık insan olsalardı, ama zerresi yok.

 sayfa başına git

paradisee18
Okur


ÇANKIRI
14 Cevap
Gönderim - 26/05/2005 :  09:11:35     
  malesef son haftalarda esnafımızın kaldırım işgalleri yeniden başlamış durumda. çoğunuz farketmişsinizdir. belediyemizin bu konuda aldığı kararı bir kaç ay değil sürekli uygulaması gerekmezmiydi. neden son zamanlarda kaldırım işgallerine yeniden göz yumulmaya başlandı anlamıyorum. bu konuda belediye yetkililerimizi daha duyarlı olmaya çağırıyorum. 26.05.2005

Bu Vatan Hepimizin  sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye


Ankara
153 Cevap
Gönderim - 26/05/2005 :  10:31:52     
  Vay be güzel Çankırımın sokakları ve insanlarının düşdüğü hale.

Kotanoğlu hocanın bir sohbetinde şunu dinlemişdim.
Ben Çankırı müftüsü iken Çankırının asayişini 3 Osman idare ediyordu,Bakçi Osman,Polis Osman,Komser Osman,son gitdiğimde her taraf Osmanlarla dolmuş ifadesi beni düşündürmüşdü.
Saygılarımla.

Düzenleyen - nuri lafci on 26/05/2005 10:34:20

lafcigil  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git