Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 İdarecilere Soruyorum
 
ÇANKIRILI YAYALAR KALDIRIMINI İSTİYOR!!!
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  


Poll:
 
View Results


Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
turgut_reis
Yetkili Üye


ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 23/06/2004 :  11:57:13      
kültürKıymetli arkadaşlar Çankırı İl Merkezinde yaya olmak başlı başına bir dert yaya kaldırımını boş bulabilene aşk olsun. Kimisi arabasını park etmiş. Kimi esnaf bütün mallarını yaya kaldırımına yayarak işgal etmiş. Sonra da Çankırılılar kaldırımda yürümüyor deniyor vatandaş nasıl yürüsün olmayan kaldırımdan. Bütün yetkilileri bu konuya duyarlı olmaya davet ediyorum. Selamlar Saygılar
ÇANKIRILI KALDIRIMI İSTİYOR.............

Çayırpınar''lı

mhm402
Okur


Çorum
11 Cevap
Gönderim - 16/08/2004 :  17:25:27       
  Merhaba,

Kaldırım konusunda ben de muzdaribim.Ben Çankırı'nın bir il mi yoksa koskoca bir köy mü olduğu konusunda karasızım.Kaldırımlar konusunda bir standart olmadığı kesin.Sakın sağa sola bakarak yürümeyin Çankırı'da.Basamak boşluğu ya da bir çukur sizi bekliyor olabilir.Dikkat edin.

Mesela Helvacıoğlu Tatlıcısının önü dümdüz.Mozayikle yapılmış.O kadar kaygan ki buz pateni yapılabilir!Biraz ilerisinde tirtişli bir asfalt karşınıza çıkıyor.Tabii biraz dalgalı..İniş biraz Boyalıca sırtlarını andırıyor.

Çankırı kaldırımlarında sakın bir bebek arabasıyla ya da pazar arabasıyla yürümeyin.Basamaklara bazı yerlerde küçük araba yolu konmamış.Siz en iyisi yolu ortalayın yürü yün.Aman arabalara da dikkat yani....!

 sayfa başına git

paradisee18
Okur


ÇANKIRI
14 Cevap
Gönderim - 13/11/2004 :  02:34:47     
  EVET KALDIRIMLARIMIZ DİYORUM AMA ASLINDA BU SÖZ ÇANKIRIDA GERÇEĞİ PEK YANSITMIYOR. NEDENİNİ HEPİNİZ GÖRÜYOSUNUZ SANIRIM. OTOGARDAN ÇIKIP TELEKOM BAŞ MÜDÜRLÜK BİNASINA DOĞRU GELDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜN. ÖNCE KALDIRMIDAN YÜRÜYORSUNUZ AMA SONRA YOLA İNMEK ZORUNDA KALIYORSUNUZ. ÇÜNKİ BİR LOKANTA KALDIRIMA DÖNER TEZGAHINI KURMUŞ,BİRAZ İLERLEYİNCE KALDIRIMI BIRAKIN ARTIK YOLA TAŞMIŞ İKİ MANAVLA KARŞILAŞIYORSUNUZ. YOLDAN YÜRÜMEMEK ELDE DEĞİL. KALDIRIMI KULLANMAK İSTERSENİZ MANAVIN İÇİNDEN GEÇMEK ZORUNDA KALIRSINIZ. DİYELİMKİ ORAYIDA HALLETTİK SIRA KARŞIYA GEÇMEK KALIYOR. AMA SANDIĞINIZ KADAR KOLAY DEĞİL. ÖNCE KARŞINIZA BİR TAKSİ DURAĞI (örnek taksi) ÇIKIYOR.4 ARABALARI VAR 12 ARABALIK YERİ İŞGAL ETMİŞ DURUMDALAR. DEVLETİN YOLUNU TRAKTÖR JANTLARDAN YAPTIKLARI BARİYERLERLE KAPAMIŞLAR. DEDİM YA 4 ARABALARI VAR 12 ARABALIK YERİ KENDİ ÖZ MALLARI GİBİ KAPATMIŞ DURUMDALAR. AMAN ORAYA ARABA FALAN PARK ETMEYİN. (aracınızın başına bir şey gelebilir!!!) ZATEN PARK ETTİRMİYORLAR, DENEMEYİN BİLE. BİRDE DURAKLARI TAM KALDIRIMIN EN KÖŞE YERİNDE VE TAM KALDIRIMIN ÜSTÜNDE. BİRDE TABURE ALIP ÖNÜNE KURULMUŞLARSA VE BAYANSANIZ KALDIRIMI KULLANAMAZSINIZ. DOĞRU YOLA HADİ BAKALIM. DİYELİM Kİ BU KALDIRIMIDA BÖYLECE GEÇTİNİZ VE KÖŞEYİ DÖNDÜNÜZ. ÖNCE BURNUNUZA MİS GİBİ DÖNER VE KOKOREÇ KOKUSU. TAMAM MİDEMİZE HİTAP EDEBİLİR AMA YA YOLDAKİ EZİLME TEHLİKEMİZ? İŞTE BURDAKİ KALDIRIMI KULLANMANIZ OLANAKSIZ. KESİN YOLA İNİYORSUNUZ VE BİR KORNA VE FREN SESİ HER AN SİZİ BEKLİYOR. KAÇIRIP ÜZÜLMEYİN. GENÇLİK PARKINA GİTMENİZE GEREK YOK BU KALDIRIMLARI DENEYİN.

İŞİN ESPİRİSİ BİR YANA KİM BU ŞAHSİYETLERE HEPİMİZİN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN YAPILMIŞ KALDIRIMLARIMIZI BU ŞEKİLDE İŞGAL!!!! ETME HAKKINI VERİYOR YADA GÖZ YUMUYOR. KİM NEDEN , GÖRDÜĞÜ HALDE BİR ŞEYLER YAPMIYOR. SADECE BURALAR DEĞİL ÇANKIRIMIZDA BİR ÇOK KALDIRIM ESNAFIMIZIN MALLARIYLA İŞGAL EDİLMİŞ DURUMDA. MALLAR TAMAM AMA YA O TAKSİ DURAĞI, MANAVLAR VE KÖFTECİ? KÖFTECİ İKİNCİ KABİNİNİ EKLEDİ VE ORDA DA TAVUK DÖNER SATIYOR. AÇ OLANLARA DUYRULUR. NERDE BELEDİYEMİZİN ZABITA EKİPLERİ? ACABA BU KÖFTECİ SAĞLIKLIMI? MUTFAĞI OLMAYAN SEYYAR BİR DÜKKAN NE KADAR SAĞLIKLI OLUR DERSİNİZ?

SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ İRFAN BEYE SORUYORUM. BU KONUYLA İLGİLENEBİLİRLERMİ ? BİZ SADECE KALDIRIMLARIMIZI İSTİYORUZ. BU İŞGALCİLERİ GÖRÜN ARTIK. KALDIRIMDA TAKSİ DURAĞI İSTEMİYORUZ,YOLUN YARISINI KAPATMIŞLAR VE HAKLARI OLMADIĞI HALDE BARİYER ÇEKEREK KİMSEYE PARK ETTİRMİYORLAR.PARK ETMEK İSTEYENLERİ TEHDİT EDİYORLAR. BU TAKSİ DURAĞINI BURDA İSTEMİYORUZ. EN AZINDAN BARİYERLERİNİ KALDIRIN. BAŞKANIMIZDAN YADA BİR YETKİLİDEN CEVAP BEKLİYORUZ.
SEVGİLER VE SAYGILAR.

Bu Vatan Hepimizin  sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye


Izmir
301 Cevap
Gönderim - 13/11/2004 :  02:48:21       
  KALDIRIMLAR 2

Başını bir gayeye satmış kahraman gibi,
Etinle, kemiğinle sokakların malısın!
Kurulup üzerine bir tahtırevan gibi,
Sonsuz mesafelerin üstünden aşmalısın!

Bahtın kadırımlara düştüğü günden beri,
Erimiş ruhlarınız bir derdin potasında.
Senin gölgeni içmiş onun gözbebekleri;
Onun taşı erimiş senin kafatasında.

İkinizin de ne eş, ne arkadaşınız var,
Sükût gibi kimsesiz, çığlık gibi hürsünüz.
Dünyada taşınacak bir kuru başınız var
Onu da ne tarafa olsa götürürsünüz.

Ömrünüz taş olsa da gide gide yorulur,
Bir gün ölüme çıkar bu yolun kıvrımları.
Ne kaldırımlar kadar seni anlayan olur;
Ne senin anladığın kadar kaldırımları...

NECİP FAZIL KISAKÜREK


Düzenleyen - izencirci on 13/11/2004 03:23:41

 sayfa başına git

hatce18
Okur


çankırı
20 Cevap
Gönderim - 23/11/2004 :  09:21:37     
  Hakikaten değerli arkadaşlar Çankırı caddelerinde kaldırımdan yürümek büyük bir mesele, yukarıda belirten arkadaşın dediği gibi Terminalden çıkdımı Belediye İş Merkezine kadar kaldırımda yürümek ne mümkün, diğer taraftan Atatürk bulvarı da ona keza esnafın en kısa zamanda yaya kaldırımlarımızı biz yayalara bırakmalarını istiyoruz.........

HER ŞEY ÇANKIRI İÇİN  sayfa başına git

derelli
Yetkili Üye


ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 23/11/2004 :  11:55:51       
  Benim konuyla ilgili bir önerim olacak, sitede yayımlanan yaya kaldırımlarla ilgili yazılarımızdan prentere bir suret kopyalayalım ve bu örnekleri bir dilekçeye bağlayıp Çankırı Belediye Başkanlığına gönderelim ve kaldırımların bu sorunlarının çözümü hakkında ne düşünüyorlar.
saygı ve hürmetlerimle. Nurettin Derelli

 sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye


ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 23/11/2004 :  13:34:43       
  Nurettin abi gerçekten güzel bir düşünce fakat aylardır yazıp çiziyoruz sayın başkan yada yetkililer hangi konuyu değerlendirmeye aldı ki bu konuyu alsın. Bizi yöneten ve yönettiklerini sanan yetkili yetkisiz, partili, partisiz herkesi bu sitede yayınlanan konulara dikkat kesilmelerini bekliyoruz. Çünkü burada boş şeyler yazılıp çizilmiyor da ondan........

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

derelli
Yetkili Üye


ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 23/11/2004 :  14:02:07       
  Güzel kardeşim, düşüncenizde büyük ölçüde haklılık payı var. olması gerekeni düşünüyor ve gündeme getiriyorsunuz.
Ancak, konunun daha bir ciddiyet kazanması, yani hukuken de bireysel haklılık kazanılması yönünde devlette asıl olan yazılı başvuru gerekir esasından hareketle (belge) bizlerinde ilgili kuruma ki şu anda konunun çözümü için muhatap Belediye Başkanlığı olduğuna göre yazılı başvurularımızın ilerde gelişecek durumlarda mesnet olabilmesi düşüncesinden hareketle birde bireysel yazılı başvurunun sağlıklı sonuç getireceğine inanmaktayım. Saygı ve hürmetlerimle.

 sayfa başına git

Fazlı
Cansati.Org Denetçisi


İSTANBUL
52 Cevap
Gönderim - 23/11/2004 :  14:18:17       
  Aslında ben Nurettin abi'mizin yazısından biraz sonra cevap yazmıştım ama herhalde teknik hatadan dolayı benim yazı buhar olup yok oldu. Nurettin Abi konuyla ilgili ÇANKIRI belediye'sine bir suret kopyalamaktan başka Mantıklı yol yok gibi görünüyor.örnekleri dilekçeye bağlayıp ÇANKIRI belediyesine gönderelim.SAYGILARIMLA...

Fazlı BOZ  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye


ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 04/02/2005 :  08:15:48       
  Çankırılı yaya kaldırımını istiyor konulu yazımız nihayet ses getirdi ve ilgililer kaldırımları işgal eden esnafları uyararak yaya kaldırımlarının bolaştılması ve dükkanların teşhir reyonları gibi olmaması için çalışmalar başlattı. Çankırılı bir nebzede olsa yaya kaldırımlarına kavuştur. Teşekkür ediyoruz.

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici


Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 04/02/2005 :  08:36:13         
  Evet bayramda farkettik, biraz olsun kaldırımda yürümek kolaylaşmış.

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git