Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 İdarecilere Soruyorum
 
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin ÇELİK Geliyor
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN
Okur


ÇANKIRI
20 Cevap
Gönderim - 15/03/2005 :  11:00:08      
ÇANKIRI, ÜNİVERSİTESİNİ İSTİYOR !!!


Sayın Bakanım, Çankırı’ nın kalkınmasının en önemli ayaklarından biri Çankırı Üniversitesi’ nin kurulması olduğu bir gerçektir. Son Bakanlar Kurulu kararıyla üniversite kurulmasına karar verilen iller arasında Çankırı’ nın olmadığını üzüntü ile görmüş bulunmaktayız. Bizler Çankırı’ ya üniversite kurulması kararı beklerken hayal kırıklığı yaşadık. Halbuki Çankırı kalkınmasını tamamlayamamış, işsizliğin üst düzeyde yaşandığı ve milli gelirden gerektiği kadar pay alamayan, başkente çok yakın olmasına rağmen kalkınamamış bir ildir. Çankırı sanayi yönünden gerekli atılımları yapamamış, ticari hacmi yetersiz bir memur şehri konumundadır. Üniversite bu sebeplerle elzemdir.
Türk Eğitim-Sen Çankırı şubesi Çankırı’ nın en büyük sivil toplum örgütüdür. Sivil toplum örgütlerinin içerisinde, Çankırı’ da eğitim denilince akla gelen, önemli misyonlarından biri de eğitim sorunlarını çözmek olan Türk Eğitim-Sen, Çankırı’ ya üniversitenin mutlaka kurulması gerektiğini savunmaktadır. Öğrenci potansiyeli yüksek olan Çankırı’mızın bunu hak ettiği aşikardır.
Çankırı’ ya üniversite kurulması için geçmişteki vekillerimizden özellikle Sayın Nevzat Ayaz, Sayın İrfan Keleş, Sayın Hakkı Duran, Sayın Hüseyin Karagöz, Sayın Ahmet Uyanık ve o dönemlerde ilimizde görev yapmış valilerimizin ve bürokratlarımızın gerekli çalışmaları yaptıklarını biliyoruz. Fakat maalesef bu güne kadar bu konuda 1 Orman Fakültesi, 1 Meslek Yüksek Okulu ve 1 Sağlık Meslek Yüksek Okulundan öteye gidemedik. Yıllardır yapılan çalışmaların semeresinin bunlarla kısıtlı kalması bizleri çok üzmektedir.
Bu konudaki çalışmalarından dolayı Sayın valimiz A.Haydar Öner’ i, millet vekillerimiz Sayın Prof.Dr. Hikmet Özdemir, Sayın Tevfik Akbak, Sayın İsmail Ericekli ve ayrıca çalışmalarında konuya hassasiyet gösteren sivil toplum örgütlerinin bu gayretlerini destekliyoruz. Bu gayretlerin devamını da siz Bakanımızdan bekliyoruz. Van ilimize üniversitenin katkılarını en iyi siz bilirsiniz.Çankırı da bu nimetlerden yararlanmayı bekliyor. Çankırı’ ya Çankırı Üniversitesini kurmakla Çankırılı’ nın gönlünde kendinize de daha güzel bir yer bulacağınız kanaatindeyiz.
Çankırı’ ya Çankırı Üniversitesini kurma işi, Türkiye’ nin AB kapısında 40 yıldır bekletildiğine benzemeye başlamıştır.Çankırı’ lı bunu hak etmiyor. Daha fazla sürüncemede bırakılmadan bu konudaki beklentilerimizin yerine gelmesini bekliyoruz.


TÜRK EĞİTİM-SEN ÇANKIRI ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

ÇANKIRI TÜRK EĞİTİM-SEN

hasan
Çankırı Gönüllüsü


çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 15/03/2005 :  11:07:35       
  Ne yani BAKAN Çankırıya Üniversite sözü vermeyemi geliyor????
Boşuna nefesinizi tüketmeyin gündemde böyle bişey yok!!!!!!

Hasan BAKIR  sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici


Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 15/03/2005 :  11:20:28         
  Sayın Sendika yöneticileri,
yukarıda yazdığınız talebi ve daha önce http://www.cansaati.org/link.asp?TOPIC_ID=158
yürüttüğümüz üniversite kampanyası hakkındaki bilgileri Bakan ve/veya danışmanları tarafından incelemeleri düşüncesiyle kendilerine e-mail vasıtasıyla ulaştırdım.

Üniversiteye odaklanmak güzel bir faaliyet ancak Bakan gelmişken başkaca sözlerde alınabilmelidir.

Konu hakkında yorumu olanların vakit kaybetmeden burada yazmalarını tavsiye ediyorum en azından sayın Bakanın/Danışmanlarının gündemine somut şekliyle Çankırıyı taşımış oluruz.

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

mahmut
Okur


ankara
29 Cevap
Gönderim - 15/03/2005 :  12:24:08     
  ÜNİVERSİTE PLATFORMUNUN ÇABALARINI ÇANKIRI BASININDAN OKUDUK ÇABALARINA TEŞEKKÜR EDİYORUM SİYASİ İKTİDARDAN VE VEKİLLERİMİDEN HABER BEKLİYORUZ ÜNİVERSİTE OLMAZSA ÇANKIRILIMIZ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYACAKTIR ŞUANDA GÜNDEMDE OLMASA BİLE KISA ZAMANDA ÇÖZÜMÜNÜ BEKLİYORUZ

 sayfa başına git

Celal
Yorumcu


Çankırı
47 Cevap
Gönderim - 15/03/2005 :  12:28:21     
  Çankırı'nın kalkınmasında Üniversite Olmazsa olmazların en başında gelmektedir. Eğitimsiz kalkınmanın olamayacağı bilincindeyiz. Çankırı'lıya hizmet etmek istiyorsanız, Siz lerden bir umut ışığı, bir müjde bekliyoruz. Saygılarımla.

Düzenleyen - Celal on 15/03/2005 12:30:01

Celalettin KIZILAY
 sayfa başına git

derelli
Yetkili Üye


ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 16/03/2005 :  06:21:12       
  Sayın Milletvekilim;

Çankırı insanının Çankırı’ya 10 yıldır üniversite açılması ile ilgili kurduğu hayal ve bu uğurda verdiği mücadeleye inanmak istiyorum ki Sayın Milli Eğitim Bakanımızın 15 veya 17 Mart 2005 günü yapacağı ziyaretin önemi Çankırı için tarifi mümkün olmayan bir yarasının sarılmasına vesile olacaktır.

Çankırılı tüm insanı ile sivil toplum kuruluşları ile taşrada yerleşik insanları ile yıllardır hasretle beklediği üniversitesine zati alinizle birlikte davetiniz üzerine yapılacak ziyarette verilecek “bu iş tamamdır Bakanlığıma döndüğümde kesinlikle Bakanlığımın Çankırı’ya bir üniversite açılması ile ilgili öneri yapacağım “ sözü Çankırı’lılara hayatlarının en büyük müjdesi olacaktır.

Çankırı’ya üniversite kurulması konusunda Çankırı’lı muallak ve ümütvari ifadeleri artık duymak istememektedir. Bu konuda haklıdır. Demokrasi demek insanlara istedikleri hakkı vermek demektir. İsteklerin sınırsız, tatmin vasıtalarının sınırlı olduğunu Çankırı insanı çok iyi bilmektedir. İşte bu tariften yola çıkarak kişiler sakın ola ki söz konusu Çankırı olunca imkanlarımız sınırlı demesinler. Kıyaslama olarak düşünülmezse üniversite açılan yerlerde aranmayan özellikleri bu gün AB’nin Türkiye’mize yaptığı gibi kayda değmeyen özellikleri aramaya kalkarlarsa işte bu noktada Çankırı’nın haklılığı gün be gün netlikle anlaşılmış olacaktır. Valiliğimizde Üniversite açılması için gereken argumanlar mevcuttur. Sivil toplum kuruluşlarımızda da yeteri kadar arguman bulunmaktadır. Aradan geçen 10 yıl içinde birkaç tane hükümet kurulmuştur. Bunlara Çankırı insanı üniversite açılır mı umudu ile şans tanımıştır. Bu umut son defa sizlere kullanılmıştır. Lütfen bunun takdirini vicdanlarında yapılması gerekir.

Bir Çankırılı olarak umut etmek istiyorum ki ! herşeyden önce iki eğitim kökenli insan olarak Sayın Milli Eğitim Bakanımız ve zatı aliniz ve kadronuz o gün Çankırı’lıların bir kabusunu ortadan kaldıracak müjdeyi verecektir.

Saygılarımla.

Nurettin Derelli

 sayfa başına git

DURSUNOĞLU
Okur


ÇANKIRI
17 Cevap
Gönderim - 16/03/2005 :  08:42:33       
  Sayın Bakanım Çankırı' ya üniversitenin kurulmasını istememizin tek nedeni elbette ekonomik değil.Ekonomi vazgeçilmez bir neden ama eğitim düzeyini yükselterek Çankırı' daki Sosyal yapı ve gelişmemiş dediğimiz sanayileşmeye de bir zemin oluşturacağı için, üniversite ilimize mutlaka şart.Çileli anadolu insanları adına sizden mutlaka bir müjde bekliyoruz.Olmazsa olmaz dediğimiz sınırdayız.

 sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye


ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 17/03/2005 :  07:45:56       
  MİLLİ EĞİTİM BAKANI
Sayın Doç.Dr. Hüseyin ÇELİK’in
Çankırı Gezi Programı.

- 11:00 Ankara’dan Hareket
- 13:00 Çankırı’ya Geliş ve Çankırı Yarenevinde Öğle Yemeği.
- Çankırı Valiliği Ziyareti
- Çankırı Meslek Yüksek Okulu Ziyareti
- Çankırı Belediyesine Ziyaret
- AKP İl Başkanlığına Ziyaret
- 16:30 Çankırı N.AYAZ Anadolu Öğretmen Lisesi Laboratuar Açılışı
- 17:00 Milli Eğitim Sorunları toplantısı (Defterdarlık toplantı salonunda)
- Ankara’ya dönüş

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

Sefer Toruk
Çankırı Gönüllüsü


ankara
154 Cevap
Gönderim - 17/03/2005 :  10:23:04       
  Temenniler hep aynı ama Üniversite gündemde yok.
Daha çokkkkk bekleriz.

(daco)Sefer TORUK  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye


Gent
373 Cevap
Gönderim - 17/03/2005 :  11:52:15       
  Saat 17 de gündemdeki maddenin Çankırı Üniversitesi için ileriye dönük çalışmalar olmasını isterdim.
Gündem maddeleri turistik bir gezi ve mahiyetinde olmaması dileğiyle.

 sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici


Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 17/03/2005 :  15:26:02         
  Bakanın bugünkü MYO ziyareti sonucu yapılan haberin osman ayhan tarafından email adresimize ulaşan metnini ilginize sunuyoruz:

Bakan Çelik, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Çankırı'da Kredi Yurtlar Kurumu'nda kalan öğrencileri ziyaret etti. Yurdun kantininde Bakan Çelik'i karşılarında gören öğrenciler, önce şaşırdılar, sonra cep telefonlarıyla fotoğraf çektirdiler.


Kantinde öğrencilerle sohbet eden Bakan Çelik, gittiği yerlerde öğrencilere siyasetçi olmak isteyip istemediklerini sorduğunu ve öğrencilerden (hayır) yanıtını aldığını belirterek, şöyle konuştu:

''İyi yetişmiş bilgili insanlar siyaseti kirli bir alan görerek uzak dururlarsa, sonsuza dek ikinci sınıf insanlar tarafından idare edilmekten kurtulamazlar. Eğer bir şeyin düzelmesini istiyorsak biz de taşın altına elimizi koymalıyız. Tabi herkes politikacı, siyasetçi olacak diye bir şey yok. Maalesef Türkiye'de 12 Eylül'den sonra gençlerin yanlış düşünmemesi için adeta onları düşüncesizliğe davet eden bir ortam oldu. Üniversite gençliği özellikle düşünen, sorgulayan, muhakeme eden, neyi niçin meselesini sürekli kendi gündeminde tutan ve kitap okuyan insan olmalıdır.''

Kitap okumayı önemsediklerini ve bu anlamda Türkiye çapında ciddi kampanyalar başlatacaklarını ifade eden Bakan Çelik, ''Ders kitaplarını kast etmiyorum. Sizin bir alanda profesyonel olmanızı sağlayan kitapları kast ediyorum. Ama entelektüel derinliği olan kitaplar diyorum. Her birimiz bu toplumun birer üyesiyiz. Her birimiz sağlam olacağız ki bu toplum yoluna sağlam devam etsin'' diye konuştu.

Eğitim sisteminin daha verimli olabilmesi için sürekli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Bakan Çelik, şöyle devam etti:

''Okulda çok konuşan çocukların susturulduğu bir eğitim anlayışı olamaz. İlk ve ortaokul müfredatını değiştiriyoruz. Artık kafamıza bilgi depolayan sistemi değiştiriyoruz. Sadece bilgi kopyalama işimizi görmüyor. Meslek yüksekokullarında büyük bir reform düşünüyoruz. Bu okullardaki fiziki yetersizlik ve öğretim elemanı sıkıntıları nedeniyle öğretim kalitesi düşüyor. Buradan mezun olan öğrenciler de iş bulmakta zorlanıyor.''

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

makav
Çankırı Gönüllüsü202 Cevap
Gönderim - 17/03/2005 :  18:37:53     
  Mutlaka sizlerde duymuşsunuzdur.Dünyanın başarılı ilk 500 Üniversitesi arasında Türkiyeden bir tane bile üniversite yok.
Üniversite isteğimiz haklı , haklı olmasınada Ben birde bu gerçek ışığında baksak diyorum.

 sayfa başına git

DURSUNOĞLU
Okur


ÇANKIRI
17 Cevap
Gönderim - 18/03/2005 :  08:42:19       
  Yerel gazete haberleri inşaallah haklı çıkar Sayın Bakanın Çankırı'ya Üniversite kurma sözü verdiği üzerine temennimiz hemen gerçekleşmesi verilen birçok söz gibi olmaz.

 sayfa başına git

Fatih Bayram
Yetkili Üye


Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 18/03/2005 :  12:06:49     
  Sayın bakan,meslek yüksek okullarda reform yapacaklarını söylemiş...
Zaten en büyük reform sınavsız geçişin sağlanmasıyla olmuştur ve gerek var yeni bir reforma!
üniversiteleri gelip bir görseniz,bu sınavsız geçişle gelenlerin bilim yuvalarını ne hale getirdiklerine bir şahit olsanız..!

_________________________
Herşey Çankırı İçin...  sayfa başına git

inandikli
Yetkili Üye


istanbul
176 Cevap
Gönderim - 18/03/2005 :  13:22:26       
  Sevgili Fatih arkadaşıma katılıyorum.Reform yapalım derken ünivrsitelerdeki eğitim kalitesini düşürdüler.Sadece eğitim değil her konuda problem oldu...

Murat Karaca  sayfa başına git

hatce18
Okur


çankırı
20 Cevap
Gönderim - 08/12/2005 :  10:41:32     
 
'Başörtüsü için söz vermedik'

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, seçim meydanlarında halka, "Başörtü sorununu çözeceğiz" diye söz vermediklerini söyledi.

Kamudaki meslek okullarının Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilmesiyle ilgili tasarı üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Çelik, "Başörtü meselesini hiçbir zaman meydanların konusu yapmadık. 'Biz bu meseleyi çözeceğiz' demedik. 'Birbirimizi hırpalamadan, düşmanlarımızı sevindirmeden, bu ülkede bu eğer bir problemse, kurumlararası mutabakat yaparak çözmeye çalışacağız' dedik. Hiçbir zaman bunu seçim malzemesi yapmadık. Siyasetimizi bunun üzerine oturtmadık" ifadelerini kullandı.
ANAP'lı İbrahim Özdoğan da, AKP'nin "dindarları aldattığını", Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın söyleminde "Allah'a şirk (eşkoşma) koşan" ifadeler bulunduğunu savundu.
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Leyla Şahin'in AİHM'deki davası için gönderdiği dilekçede türban yasağını savunduğunu belirten Özdoğan, şöyle devam etti.

'İkiyüzlülüktür'
"Bu ikiyüzlülüktür. Dindarları aldatmayın. İki çocuğum imam hatip lisesinde okudu. Bir veli olarak ben de şikâyetçiyim. Bunu da buradan dindar vatandaşlara mesaj olarak aktarmak istiyorum; aldanmayın değerli vatandaşlar, ikiyüzlülük yapıyorlar."

http://www.memlekethaber.com/bolge.asp?bolge=İç%20Anadolu

NE DERSİNİZ ACABA SAYIN BAKANIN DEDİĞİ GİBİ Mİ OLDU. MECLİS BAŞKANININ BAŞÖRTÜSÜ NAMUS BORCUMUZ DEDİĞİ HALA KULAKLARIMDA ÇINLANIYOR.
ACABA SAYIN ÇANKIRILI VEKİLLERİMİZ NE DÜŞÜNÜYOR BU KONUDA.
SAYGILARIMLA


Düzenleyen - hatce18 on 08/12/2005 10:45:27

HER ŞEY ÇANKIRI İÇİN  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git