Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Resimlerin size hatırlattıkları
 
Bir Aile Fotografı
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
admin
Çankırı Gönüllüsü


kayseri
123 Cevap
Gönderim - 24/10/2003 :  17:01:17      
Çankırı'da çekilmiş ve artık tarihi bir vesika olarak gördüğümüz bu resim hakkında düşüncelerinizi almak istiyoruz. Dönem, giyim kuşam, kuşaklar arasında ki fark ve insanların gözlerinde geleceğe yansıyan ışıklar. vs. .....

Çankiri'dan bir nostalji

Resimle ilgili görüşlerinizi yazınız.

sezen
Yetkili Üye102 Cevap
Gönderim - 25/08/2004 :  08:40:45     
  Ben bu fotoğrafa baktığımda acı elem keder göremedim.Zira anadolu insanının yaşantısı zor olsa bile onlar kanaat sahibi insanlardır.O zamanlarda fotograf cektirmek önemli birşeymiş yüzlerinde bunun heyecanını görmemek mümkün değil hele çocukların yüzündeki o şaşkınlık ifadesi...Ayrıca oradaki iki bayanında aileden değil orada görevli ögretmenler olabileceği kanısındayım buda çankırı insanının egitime ve yeniliklere ne kadar acık oldugunu birkez daha göstermiş oluyor.

 sayfa başına git

forvet
Çankırı Gönüllüsü


İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 22/09/2005 :  19:58:42       
  Siyah beyaz resimde hatlar çokta iyi seçilemiyor . Yani çok berrak bir resim değil.Arka plandan hiç bir şey anlaşılamıyor(ip ucu yok),Kalabalık bir aile ve konukları veya aynı mahalleden insanlar büyük ihtimal.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

münib
Üye


istanbul
2 Cevap
Gönderim - 29/10/2005 :  15:31:26     
  kım bılır belkı de resımdekı bır cok kısı hayatta bıle degıldır.Bana bır bayram gunu veya bır dugunu cagrıstırdı.O resmın cekıldıgı tarıhlerde bası acık bayana rastlamak enteresan bır ogretmen bıle olsa..kım bılır belkıde olabalır

 sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye


Ankara
153 Cevap
Gönderim - 30/10/2005 :  02:01:05     
  O günkü Öğretmenler, Köy yerlerinde Aileden sayılırdı,başı açık bayanlarda öğretmen olduklarına göre,onlarda Köy Halkını kendilerinden bilirlerdi.Nostajik bir Aile fotorafı diye yorumlıyorum.Gözlerindeki ifadeler normal günlüğü sergiliyor.

lafcigil  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git