Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Süreyya Ayhan'a Tebrikler

YAZIK ETTİLER SÜREYYA AYHANA
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 04/02/2005 :  08:47:30      
Ayhan'a iki yıl ceza

1 Şubat, 2005
Süreyya Ayhan davasının üçüncü duruşmasında karar çıktı

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu, milli atlet Süreyya Ayhan Kop'a, iki yıl müsabakalardan men cezası verdi.

Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonu (IAAF) tarafından anti-doping kurallarını ihlal ettiği ileri sürülen milli atlet Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop'un Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Merkez Ceza Kurulu'nda görülen duruşması sonuçlandı.

Merkez ceza kurulu, yaklaşık dört saat süren bugünkü oturumdan sonra Süreyya Ayhan'a, müsabakalardan iki yıl men cezası verdi.

Toplantı sonrasında milli atlet gözyaşlarını tutamazken, antrenör Yücel Kop, yaptığı açıklamada, "beklemediğimiz bir ceza aldık. Çok üzgünüz. Gerekli yerlere itirazlarımızı yapacağız" diye konuştu.

Süreyya Ayhan Kop ise, çok üzgün olduğunu ifade ederken, başka bir açıklamada bulunmadı.

Çayırpınar''lı

ademiroz
Yetkili Üye

istanbul
121 Cevap
Gönderim - 04/02/2005 :  09:54:59       
  Uluslararası Atletizm Federasyonu (IAAF), Süreyya Ayhan ile ilgili soruşturmasının sonunda, sporcunun doping yapmadığının anlaşıldığını, verilen idrar örnekler içinde de bir başka kişinin idrarına rastlanmadığını açıklamıştı. Yine IAAF, Edirne'de meydana gelen Süreyya Ayhan ve Yücel Kop ile Uluslararası Doping Kontrol Merkezi (WADA) görevlileri arasında karşılıklı bir sürtüşme yaşandığını ifade etmiş, Süreyya Ayhan'a ceza vermeyip, son kararı Türkiye Atletizm Federasyonu'na bırakmıştı.
Türkiye Atletizm Federasyonu, hangi akla hizmetle bu sporcuyu ceza kuruluna sevk etti, GSGM Ceza Kurulu, hangi akla hizmetle, doping yapmadığı uluslararası federasyon tarafından teyit edilen sporcumuza iki yıl ceza verdi, anlaşılacak gibi değil.
Yargı yolu açık, Tahkim Kurulu'nun olmazsa uluslararası spor tahkim kurulunun bu yanlışlığı düzelteceğine inanıyorum.

Düzenleyen - ademiroz on 04/02/2005 17:08:12

sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 04/02/2005 :  15:24:07       
  Süreyya'ya yapılan ve bu olaylara neden olan şark zihniyetinin haksız yere çıkarılan bu faturanın cezasınıaslında Süreyya değil aslında bir ulus da onunla birlikte çekiyor. Çankırı'mızın medarı iftiharı Süreyya'mızın yanındayız. Ona destek olmaya sonuna kadar devam edeceğiz.
Eğer kendilerine ulaşabilmem mümkün olursa Süreyya ve Yücel Bey'i 21-22 Mayıs tarihlerinde düzenleyeceğimiz Gençlik ve Spor Bayramı törenlerine ve Atatürk Kupası futbol karşılaşmalarına 'Şeref Konukları' olarak Sayın Milletvekilimiz Prof.Dr Hikmet Özdemir Beyefendi ile birlikte Belçika'da ağırlamak istiyoruz. Onların morale ihtiyacı var. Yeni Süreyyaların yetişmesi ve yurtdışındaki gençlerin spora teşvik edilmesi için bu önerimize olumlu yanıt alacağımızı ümit ediyorum.
Selam, sevgi ve saygılarımla...

sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 11/02/2005 :  20:28:24       
  Süreyya birazda kendi kendine yazık etmedimi SİZCE????

Hasan BAKIR  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 14/03/2005 :  14:39:13       
  Süreyya Ayhan'ın cezası 1 yıla indirildi...

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu'nun, doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle, spordan 2 yıl men ettiği milli atlet Süreyya Ayhan'ın cezası 1 yıla indirildi.
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu, 2004 Atina Olimpiyatları öncesinde doping kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle, Avrupa şampiyonu milli atlet Süreyya Ayhan’a verdiği ceza 1 Ekim 2004 tarihinden itibaren başlamış olacak ve 1 Ekim 2005 tarihinde sona erecek.
Milli atlet Süreyya Ayhan’ın, avukatları aracılığıyla, bu cezanın da fazla olduğu ve indirimde bulunulması için Uluslarlarası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) itirazda bulunacağı bildirildi. Bu son karar da değişmezse Süreyya Ayhan 2005 yılında Helsinki’de yapılacak olan Dünya Atletizm Şampiyonası’na katılamayacak.

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 14/03/2005 :  15:24:59       
  Değerli Turgut Reis
Gençlik ve Spor Müdürlüğünün verdiği bu ceza çok. Süreyya Ayhan'ın mayıs 2005 sonunda bitmesini isterdik. Çünkü ağustos sonlarında başlayan koşulardan mahrum edilmesi bir sezonu daha değerlendirememesi anlamına gelir.
Brüksel. Berlin, Münih, Paris müsabakaları birbirine bağlıdır. Ümit ediyorum ki Helsinki olimpiyatlarına ve Memorial Van Damme koşularına katılması engellenmez.
Uluslararsı tahkim mahkemesi hangi yönde karar verir bilmem. Dikkat edelim aman. Dimyat'a pirince gierken evdeki bulgurdan olmayalım.
Haydi Süreyya...
Bütün bu olumsuzlukları yenecek güçtesin.
selam, sevgi ve saygılar...

sayfa başına git

Recep Gülşen
Yönetici

Konya
76 Cevap
Gönderim - 18/03/2005 :  15:42:47       
  Süreyya Ayhan'dan yaylım ateşi

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop, gerekirse başka ülke adına yarışabileceğini söyledi. Yücel Kop dışında hiçbir antrenörle çalışmayacağını belirten Ayhan, cezasının kaldırılması için de CAS'a gideceğini açıkladı.

Ayhan, kendisine ve eşine karşı bir kompo olduğunu belirterek, "şu an da beni atletizmden koparmaya çalıştıklarını hissediyorum. Eğer beni istemiyorlarsa çıksınlar söylesinler" dedi.

Ayhan, birçok ülkeden Türkiye'den çok daha iyi imkanlarla teklif aldığını söyledi. Milli atlet, "ancak ben halkın desteğini gördüğüm için ısrarla ülkem için birşeyler yapmaya çalışıyorum" diye konuştu.

"Sadece hocamla çalışırım"

Süreyya Ayhan, atletizm federasyonunun aynı zamanda eşi olan antrenörü Yücel Kop'un yerine başka antrenör görevlendirmesi durumunda Türkiye'nin Süreyya Ayhan'ı kaybedeceğini açıkladı.

Ayhan, "ben başka bir antrenörle çalışmam. Öyle olursa o zaman başka Süreyyalar bulsunlar" diye konuştu.

Milli atlet, "eşim üzerime benzin döküp yaksa dahi gıkım çıkmaz. Hocam atletizmi bırakmamı bugün bile istese bir saniye bile düşünmeden bırakırım. Hocamla ölene dek birlikteyiz, bizi kimse ayıramaz" ifadelerini kullandı.

Yücel Kop'un Ceza Kurulu'na sevk edilmesini değerlendiren Ayhan, "önce bana haksız yere iki yıl ceza verdiler. Bakdılar bizi yıldıramıyorlar. Bu sefer de hocamla uğraşmaya başladılar. Madem hocam suçluydu sekiz aydır nerdeler, niye o zaman ceza kurulan sevk etmediler" dedi.

"CAS'a başvuracağım"

Süreyya Ayhan cezasının iki yıldan bir yıla indirilmesiyle ilgili, "bana verilen iki yıllık ceza zaten haksızdı. Bu haksızlığın yüzde ellisini indirdiler. Diğer yüzde ellisinin de kaldırılıcağına inanıyorum. Kalan cezamın kaldırılması için CAS'a (Spor Yüksek Mahkemesi)başvuracağım ve haklı olduğumu herkes görecek" ifadelerini kullandı.

Finlandiya'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası'na kendisini hazırladığını ve çalışmalarını bu yönde yürüttüğünü ifade eden Ayhan, büyük sıkıntılar yaşadığı dönemde hiçbir yetkili kurumun kendisini aramadığını söyledi.

Ayhan, "Gençlik Spor Genel Müdürü dahil olmak üzere beni ne aradılar ne sordular. İki yıl ceza aldıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay beni aradı. Ben de telefonuna çıkmadım. Galiba iki yıl ceza aldığım için sevincini belirtmek için aramıştı" diye konuştu.

Haber 7'den alınmıştır.

Recep Gülşen  sayfa başına git

Recep Gülşen
Yönetici

Konya
76 Cevap
Gönderim - 19/03/2005 :  16:37:30       
  Süreyya'ya 'haddini bil' açıklaması
Milli atlet Süreyya ve antrenörü Yücel Kop'un, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu'na sevkinden yaptığı açıklamalarına, Atletizm Federasyonu Başkanı Terzi'den sert yanıt geldi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet , göreve geldiği günden bu yana, camiada uzlaşmacı bir tavır sergilemeye çalıştığını ve tüm kırgınlıkların bir kenara bırakılıp Türk atletizminin eliştirilmesine yönelik ortak çalışma hedefiyle yola çıktığını söyledi. Terzi, şöyle dedi: ''Süreyya Ayhan Kop, Atletizm Federasyonu çatısı altında spor yapan bir atlet olduğunu unutmamalıdır. Federasyonumuz kendisi ve kendisini yetiştirmek üzere görevlendirdiği antrenörüne, bugüne kadar Türk spor tarihinde neredeyse hiçbir sporcuya ve antrenöre tanınmayan büyük imkanlar sunmuştur. Buna tüm kamuoyu bizzat şahit olduğu gibi, federasyonumuzun bu desteği uluslararası atletizm camiasınca da bilinmekte ve müşahede edilmektedir.''

Ancak Atina 2004 Olimpiyat Oyunları öncesinde başlayan süreçte sporcu Süreyya Ayhan Kop ve aynı zamanda eşi olan antrenörü Yücel Kop'un h emen her platformda ''başta Atletizm Federasyonu olmak üzere tüm spor teşkilatını itham edici, aşağılayıcı ve küçük düşürücü, spor etiği ve erdemliğine yakışmayan demeç ve açıklamalarının dikkatlerden kaçmadığını'' kaydeden Terzi, ''Atletizm Federasyonu, Gençlik ve Spor
Genel Müdürlüğü'nden aldığı destekle sporcu Süreyya Ayhan Kop'a sınırsız derecede imkanlar sunduğu halde yapılan bu asılsız açıklamalar bir aile olan atletizm camiasını da derinden yaralamaktadır. Sporcu ve antrenörü tarafından yapılan ve hiçbir yetkilinin kendileri ile ilgilenmediği yönündeki açıklamalar tamamen
asılsızdır'' diye konuştu.

-ORTAK HAREKET TEKLİFİ-
Mehmet Terzi, federasyon olarak sıkıntılı süreçte sözkonusu sporcunun her zaman yanında olmak istediklerini vurgulayarak, ''Destek teklifinde bulunuldu. Ortak hareket etme önerisini defalarca kendilerine ilettik'' dedi.

Ancak gerek sporcu ve gerekse antrenörünü, bizzat kendisinin defalarca yaptığı ön görüşmeleri sonrasında, gelecekte federasyon olarak neler yapabileceklerini güşmek için yaptığı davete olumlu yanıt vermediğini aktaran Terzi, şöyle devam etti:"Federasyonumuz yine de görev sorumlulukları gereği ve bir kez de resmi bir yazı ile sporcu ile görüşme talebinde bulunmuştur. Yapılan görüşmede sporcuya talepleri, ve diğer makamlardan istekleri sorularak kendisine maddi ve manevi her türlü desteğin verilmek istendiği söylenmiş ve federasyon olarak psikolog, spor hekimi, diyetisyen, masör ve gerekli ekibin kurulabileceği belirtilmiştir. Sporcu ise kurulacak ekibin federasyona maddi yükolacağını, antrenör olarak sadece eşi Yücel Kop ile çalışacağını, anlaşmalı olduğu bir doktoru olduğunu, bu kadar detaylı ekibe gerek olmadığını belirtmiştir.

Ayrıca yapılan görüşmede Ayhan, sadece koşmak istediğini, başka bir şey düşünmediklerini, çalışma programlarını Merkez Ceza Kurulu kararı sonrası başkanlığımıza ulaştıracaklarını söyledi. Bu görüşme sonrası biz Süreyya Ayhan Kop için yapacağımız hazırlıkları planlarken, basında çıkan spor teşkilatını suçlayıcı, Türk Milli Takım formasını taşımış bir sporcuya yakışmayacak tarzda (başka ülkeye gider, orada spor yaparız) tarzındaki açıklamaları federasyon olarak üzüntü ve şaşkınlıkla karşıladık.

Tüm bu yaşanan gelişmelere rağmen bugün ulusal basında yer alan ve hiçbir yetkilinin kendilerini arayıp sormadıklarına ilişkin demeçleri
Türk spor kamuoyunu aldatmaya çalışmaktan başka bir şey değildir.''

-''TOPLUMA MAL OLAN SPORCULAR DAHA DUYARLI OLMALIDIR''-

Mehmet Terzi, ''Başarısı ne olursa olsun, hiçbir sporcu ve antrenör kendini devletten üstün görmemelidir'' görüşünü de dile getirdi. Terzi, ''Başarılar sonrasında halkın ve özellikle devlet büyüklerinin yakın ilgisi ile topluma mal olduklarını düşünerek, bu sorumluluğun bilincinde hareket etmeli ve diğer sporculara örnek olmalıdırlar'' açıklamasını yaptı.

Atletizm Federasyonu Başkanı Terzi, Yücel Kop'un demeçleri neticesinde, Süreyya Ayhan'ın, kendisine destek olan kişi ve kuruluşlar ile sponsor olan Vestel firması ve TOKİ Spor Kulübü'nün hem antrenör, hem de sporcuya sağladıkları desteklerden mahrum kaldığına dikkati çekerek, ''Bu bakımdan Süreyya Ayhan Kop çevresiyle anlaşması zor insan haline getirilmiştir. Bir sporcu ve antrenörün bağlı olduğu federasyonu, genel müdürlüğü ve bakanlığı mahkemeye vereceğini açıklaması ve türlü şekilde itham etmesi de tüm bu yakışıksız davranışların bir örneğidir'' diye konuştu.

-HUKUKİ SÜREÇ-

Hukuki sürecin henüz tamamlanmadığını hatırlatan Terzi, ''Gönül ister ki sporcumuz hiç ceza almasın ve yeniden pistlere dönsün'' dedi. Ancak Uluslararası Atletizm Federasyonu'nun (IAAF) kuralları ve kararlarının kesin olduğunu ifade eden Terzi, ''Anlaşmazlık durumları
ise ülkelerin kendi bünyesinde ve sonrasında CAS'da (Uluslararası Spor Mahkemesi) sonuçlanır. Buna da hukuk adamları karar verir. Süreyya Ayhan Kop'un demeçlerindeki komplo teorileri şeklindeki açıklamaları asılsız ve tutarsızdır'' dedi.

-''SÜREYYA'YI KAZANMAYA ÇALIŞACAĞIZ''-

Tüm yaşananlara rağmen, federasyon olarak Süreyya Ayhan Kop'un yeniden Türk sporuna kazandırılması için her türlü desteği vereceklerini vurgulayan Terzi, açıklamasını şöyle tamamladı: ''Unutulmamalıdır ki bu sporcu, aziz milletimizin emeğinden ve ekmeğinden keserek verdiği vergilerden ayrılan bütçelerle yetişmiş ve bugünlere gelmiştir.''

Haber 7'den alınmıştır.

Recep Gülşen  sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 21/03/2005 :  07:32:23       
  "Gidene KAL, Kalana GİT" denmezmiş.
Allah yolunu açık etsin Süreyya Yıldızımız,
"Hocadan KOCA, Kocadan HOCA olmazmış" öğrendik sayelerinde.
Gidecekleri "ülkelerinde" şimdiden başarılar.
"Kızımız diye herşeye rağmen, bağrımıza basmıştık" Milyonların sevgisi ile bir kişinin sevgisi arasında tercih yapmak hakkı elbette kendisinindir.
Milyonların içindeki yüzbinlerce Çankırılının sevgisi çıkarsız, karşılıksızdı.
En sonunda Çankırılıları da, sevenlerini de bıktırdılar. "HOCA" eseri ile övünebilir.
Güle Güle Git Süreyya, Biz Çankırılılara yaşattığın mutluluk ve paylaştığın gurur için sana binlerce teşekkürler. Biz Çankırılılar böyle mutluluklara alışkın değiliz. Bu kadarı bile yetti...
Sağolasın, ömür boyu "hocanla" mutlu olasın...

Düzenleyen - izencirci on 02/04/2005 11:50:17

sayfa başına git

ahmetykr
Okur

14 Cevap
Gönderim - 02/04/2005 :  17:21:42     
  bayraklar1 bayrak yapan kand1r. toprak, eger ugrunda ölen varsa vatandir.

sayfa başına git

aliyildirim
Yetkili Üye

NİĞDE
185 Cevap
Gönderim - 07/04/2005 :  07:44:02     
  Süreyya Ayhan a yapılan eleştrileri kınıyorum böyle bir sporcuya sahip çıkılmadı eleştiri yapanlarda kendileri hayatta başarı sağlayaman kişilerdi isimleri dahi duyulmamış kişilerdi çankırının gururuydu üzültüm

Düzenleyen - ALİ YILDIRIM on 07/04/2005 07:44:36

civiky@hotmail.com
YILDIZHAN YARAN EKİPİ  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 20/04/2005 :  07:18:15       
  Türkiye için evini satıyor

2006 Salon Dünya Şampiyonası’na destek bulamayan Süreyya Ayhan, madalya için kararlı: Ülkeme borçluyum

Maliyeti 40-45 bin dolar

SÜREYYA Ayhan Kop'un Almanya'nın Münih kentinde bir yıllık süreyle kamp başvurusunun federasyon tarafından kabul edilmemesinin yankıları sürüyor. Süreyya Ayhan, bunun üzerine tüm masraflarını kendisi karşılamak üzere Ankara Bahçelievler semtindeki evini satışa çıkardı. Bir yıllık kamp maliyetinin 40-45 bin dolara malolacağını ifade eden milli sporcu, "Bu kampı her şeye karşın yapmak istiyorum, kimse beni yolumdan alıkoyamaz" dedi.

11 aylık süre var

ÜLKESİNE ve ulusuna borçlu olduğunu belirten Kop, "Bunu çalışarak ödeyeceğim. Bunun için de şampiyon olmam lazım. Cezam Temmuz ayında bitecek. 6 aydır hazırlıklarımı sürdürüyorum. 2006'nın mart ayında Moskova'da Salon Dünya Atletizm Şampiyonası yapılacak. Buna hazırlanmam için 11 aylık bir süre var. Bu zamanı iyi bir şekilde değerlendirip, şampiyon olmak istiyorum" diye konuştu.

Bize yazı gelmedi

SPORCUNUN eşi ve hocası Yücel Kop ise, kamp programı müracaatının kabul edilmemesinin hukuk dışı olduğunu belirterek, "Bize Federasyon tarafından henüz bir açıklama gelmedi. Konuyu basından öğrendik. Korkmuyoruz. Korksaydık hakkımızı korumak için de konuşmazdık. Bize kamplarımızda 5 kişilik bir ekip için sponsor bulduğunu ve programı hemen isteyen Başkanı Mehmet Terzi'nin bu konudaki tavrını da merak ediyoruz."

Mehmet Atalay: Ödenek veremeyiz

GENÇLİK Spor ve Genel Müdürü Mehmet Atalay, kamp programı kabul edilmeyen Süreyya Ayhan'a ödenek veremeyeceklerini söyledi. Atalay, Cezalı olduğu için kendisine maddi olarak hiçbir destek sağlayamayız" dedi. Bu arada, Ayhan, federasyonun, hocası Yücel Kop'un yerine başka bir antrenör vermesi durumunda kesinlikle çalışmayacağını söyledi.
www.tercuman.com

Düzenleyen - turgut_reis on 20/04/2005 07:19:55

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 21/04/2005 :  12:59:53       
  MİLLİ ATLET HEMŞEHRİMİZ SÜREYYA AYHAN
NTV'YE SORUN'DA
Konu: Süreyya Ayhan'ın Kamp Tartışması
Konuk: Süreyya Ayhan - Milli Atlet
Yücel Kop - Antrenör

Atletizm Federasyonu, Milli Atlet Süreyya Ayhan ve Antrenör Yücel Kop'un Almanya'da gerçekleşecek kamp programı başvurusunu, doping kontrol prosedürüne uymadıkları gerekçesiyle reddetti. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Yücel Kop'un kamp programının reddinin hukuk dışı olduğu iddiasına yanıt olarak "Federasyon Hukuk Kurulu talebi inceleyerek, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) antidoping kuralları çerçevesinde bir karar vermiştir" dedi. Verilen ret kararı sonucu çıkan tartışmalar, Yücel Kop'un kamuoyunu yanılttığı iddiaları ve Süreyya Ayhan nezdinde Türkiye'nin atletizm başarısıyla ilgili sorularınız 17:10'da NTV'ye Sorun'da yanıtlanacak. Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, canlı telefon bağlantısıyla Ayhan ve Kop'un iddialarına yanıt verecek.

hatce18
Okur

çankırı
20 Cevap
Gönderim - 21/04/2005 :  13:06:00     
  SÜREYYA AYHAN ATEŞ PÜSKÜRDÜ
www.spor.mynet.com

Milli atlet Süreyya Ayhan, 2006 Mart ayında Dünya Şampiyonası için iddialı konuşarak, "Mart ayında dünya şampiyonu olduğumuz zaman neler olacak, kim ne diyecek çok merak ediyorum. O günü iple çekiyorum" dedi.

Kamp programlarının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) tarafından reddedilmesinin ardından İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Kop çifti, çalışmalarının çok iyi gittiğini, ancak kampın kabul edilmediğine yönelik aldıkları haberle morallerinin bozulduğunu söylediler. Milli atlet Süreyya Ayhan, kampın onaylanmamasının üzücü bir durum olduğunu belirterek, "Yaklaşık bir buçuk ay önce federasyon tarafından ihtiyaçlarımız ve kamp programımız soruldu. Bizde programı kendilerine bildirdik. Bunun cevabını bugün basından duyduk. Bu çok üzücü bir olay ama üzülmemeye çalışıyoruz. Kampı kendi imkanlarımızla devam ettireceğiz. Seneye Mart ayında dünya şampiyonu olduğumuz zaman neler olacak, kim ne diyecek çok merak ediyorum. O günü iple çekiyorum" diye konuştu.

Bundan sonra geçmişi düşünmek istemediğini ifade eden Ayhan, "Biz herşeyi bıraktık. Dün bile dünde kaldı. İleriyi görmek istiyoruz. Programımız iyiye, güzele ve başarının en üst düzeyine hazırlanmış bir şekilde devam ediyor. Bu yapılan herşeyde bir sporcunun psikolojinin düşünülmesini gerçekten isterdim" dedi.

Süreyya Ayhan'ın eşi ve aynı zamanda antrenörü olan Yücel Kop ise sezon itibariyle çalışmaların iyi gittiğini ifade ederek, "Moralimiz iyiydi ama bugün biraz bozuldu. Basından kampın kabul edilmediği öğrendik. Rahatsız edici şeyler bunlar. Olmamalıydı ancak oldu. Ama biz kampa devam ediyoruz. Federasyon kamp için bizi resmi yazıyla çağırdı. Bizde gittik gerekli şeyleri konuştuk. Herşey hazırdı. Ancak aldığımız cevap kampın verilmeyeceği oldu. Bu olay lahana turşusuyla perhize döndü" şeklinde konuştu.

Kampın iptal edilmesinin kendilerini etkilemeyeceğini ve çalışmalara aynen devam edeceklerini anlatan Kop, 2006 Mart ayında düzenlenecek olan Dünya Atletizm Salon Şampiyonası'ndan altın madalya kazanacaklarını öne sürerek, "Buradan şampiyon olarak ülkemize geri döneceğiz. Biz bu ülkenin çocuğuyuz. Bu ülkeye çok şey borçluyuz. Bize kamp verilsin ya da verilmesin hiç önemli değil" dedi. Kop, devletin desteğinin azlığında yakınarak, "Devletin desteğini görüyorsunuz. Yapılanlar geride kaldı ama şu an yapılacak şeyler yapılmıyor. Bu da önemli değil. Biz işimizi yapacağız. Çıkıp koşacağız" ifadelerini kullandı.

Kop, Süreyya Ayhan'ın başka bir ülke adına yarışmasına yönelik basında yer alan haberlerin hatırılması üzerine, "Teklifler oldu. Ancak biz bunu hiç düşünmedik. En zor anımızda bile bunu aklımıza getirmedik. Biz bu ülkenin çocuğuyuz. Bu sporu bir iki kişi için yapmıyoruz. Sporu ülke için, Türkiye için yapıyoruz" karşılığı verdi.

Bir bayan olarak Süreyya Ayhan'a yapılanları kınıyorum.

Düzenleyen - hatce18 on 21/04/2005 13:08:44

HER ŞEY ÇANKIRI İÇİN  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git