Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 İdarecilere Soruyorum

KALDIRIMLARIMIZ
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
paradisee18
Okur

ÇANKIRI
14 Cevap
Gönderim - 13/11/2004 :  02:27:10    
EVET KALDIRIMLARIMIZ DİYORUM AMA ASLINDA BU SÖZ ÇANKIRIDA GERÇEĞİ PEK YANSITMIYOR. NEDENİNİ HEPİNİZ GÖRÜYOSUNUZ SANIRIM. OTOGARDAN ÇIKIP TELEKOM BAŞ MÜDÜRLÜK BİNASINA DOĞRU GELDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜN. ÖNCE KALDIRMIDAN YÜRÜYORSUNUZ AMA SONRA YOLA İNMEK ZORUNDA KALIYORSUNUZ. ÇÜNKİ BİR LOKANTA KALDIRIMA DÖNER TEZGAHINI KURMUŞ,BİRAZ İLERLEYİNCE KALDIRIMI BIRAKIN ARTIK YOLA TAŞMIŞ İKİ MANAVLA KARŞILAŞIYORSUNUZ. YOLDAN YÜRÜMEMEK ELDE DEĞİL. KALDIRIMI KULLANMAK İSTERSENİZ MANAVIN İÇİNDEN GEÇMEK ZORUNDA KALIRSINIZ. DİYELİMKİ ORAYIDA HALLETTİK SIRA KARŞIYA GEÇMEK KALIYOR. AMA SANDIĞINIZ KADAR KOLAY DEĞİL. ÖNCE KARŞINIZA BİR TAKSİ DURAĞI (örnek taksi) ÇIKIYOR.4 ARABALARI VAR 12 ARABALIK YERİ İŞGAL ETMİŞ DURUMDALAR. DEVLETİN YOLUNU TRAKTÖR JANTLARDAN YAPTIKLARI BARİYERLERLE KAPAMIŞLAR. DEDİM YA 4 ARABALARI VAR 12 ARABALIK YERİ KENDİ ÖZ MALLARI GİBİ KAPATMIŞ DURUMDALAR. AMAN ORAYA ARABA FALAN PARK ETMEYİN. (aracınızın başına bir şey gelebilir!!!) ZATEN PARK ETTİRMİYORLAR, DENEMEYİN BİLE. BİRDE DURAKLARI TAM KALDIRIMIN EN KÖŞE YERİNDE VE TAM KALDIRIMIN ÜSTÜNDE. BİRDE TABURE ALIP ÖNÜNE KURULMUŞLARSA VE BAYANSANIZ KALDIRIMI KULLANAMAZSINIZ. DOĞRU YOLA HADİ BAKALIM. DİYELİM Kİ BU KALDIRIMIDA BÖYLECE GEÇTİNİZ VE KÖŞEYİ DÖNDÜNÜZ. ÖNCE BURNUNUZA MİS GİBİ DÖNER VE KOKOREÇ KOKUSU. TAMAM MİDEMİZE HİTAP EDEBİLİR AMA YA YOLDAKİ EZİLME TEHLİKEMİZ? İŞTE BURDAKİ KALDIRIMI KULLANMANIZ OLANAKSIZ. KESİN YOLA İNİYORSUNUZ VE BİR KORNA VE FREN SESİ HER AN SİZİ BEKLİYOR. KAÇIRIP ÜZÜLMEYİN. GENÇLİK PARKINA GİTMENİZE GEREK YOK BU KALDIRIMLARI DENEYİN.

İŞİN ESPİRİSİ BİR YANA KİM BU ŞAHSİYETLERE HEPİMİZİN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN YAPILMIŞ KALDIRIMLARIMIZI BU ŞEKİLDE İŞGAL!!!! ETME HAKKINI VERİYOR YADA GÖZ YUMUYOR. KİM NEDEN , GÖRDÜĞÜ HALDE BİR ŞEYLER YAPMIYOR. SADECE BURALAR DEĞİL ÇANKIRIMIZDA BİR ÇOK KALDIRIM ESNAFIMIZIN MALLARIYLA İŞGAL EDİLMİŞ DURUMDA. MALLAR TAMAM AMA YA O TAKSİ DURAĞI, MANAVLAR VE KÖFTECİ? KÖFTECİ İKİNCİ KABİNİNİ EKLEDİ VE ORDA DA TAVUK DÖNER SATIYOR. AÇ OLANLARA DUYRULUR. NERDE BELEDİYEMİZİN ZABITA EKİPLERİ? ACABA BU KÖFTECİ SAĞLIKLIMI? MUTFAĞI OLMAYAN SEYYAR BİR DÜKKAN NE KADAR SAĞLIKLI OLUR DERSİNİZ?

SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ İRFAN BEYE SORUYORUM. BU KONUYLA İLGİLENEBİLİRLERMİ ? BİZ SADECE KALDIRIMLARIMIZI İSTİYORUZ. BU İŞGALCİLERİ GÖRÜN ARTIK. KALDIRIMDA TAKSİ DURAĞI İSTEMİYORUZ,YOLUN YARISINI KAPATMIŞLAR VE HAKLARI OLMADIĞI HALDE BARİYER ÇEKEREK KİMSEYE PARK ETTİRMİYORLAR.PARK ETMEK İSTEYENLERİ TEHDİT EDİYORLAR. BU TAKSİ DURAĞINI BURDA İSTEMİYORUZ. EN AZINDAN BARİYERLERİNİ KALDIRIN. BAŞKANIMIZDAN YADA BİR YETKİLİDEN CEVAP BEKLİYORUZ.
SEVGİLER VE SAYGILAR.

Bu Vatan Hepimizin

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 13/11/2004 :  02:39:08       
  KALDIRIMLAR 1

Sokaktayım kimsesiz bir sokak ortasında,
Yürüyorum arkama bakmadan yürüyorum.
Yolumun karanlığa saplanan noktasında,
Sanki beni bekleyen bir hayal görüyorum.

Kara gökler kül rengi bulutlarla kapanık.
Evlerin bacasını kolluyor yıldırımlar.
İn-cin uykuda bir tek iki yoldaş uyanık.
Biri benim bir de serseri kaldırımlar

İçimde damla damla bir korku birikiyor,
Sanıyorum her sokak başını kesmiş devler,
Üstüme camlarını hep simsiyah dikiyor.
Gözüne mil çekilmiş bir ama gibi evler.

Kaldırımlar, çilekeş insanların annesi,
Kaldırımlar, içimde yaşamış bir insandır.
Kaldırımlar, duyulur ses kesilince sesi,
Kaldırımlar, içimde kıvrılan bir insandır.

Bana düşmez can vermek yumuşak bir kucakta.
Ben bu kaldırımların emzirdiği çocuğum...
Aman sabah olmasın bu karanlık sokakta,
Bu karanlık sokakta bitmesin yolculuğum.

Ben gideyim yol gitsin, ben gideyim yol gitsin,
İki yanımdan aksın bir sel gibi fenerler...
Tak tak ayaksesimi aç köpekler işitsin.
Yolumun zafer takı gölgeden taş kemerler.

Ne sabahı göreyim, ne sabah görüneyim!
Gündüzler size kalsın verin karanlıkları.
Islak bir yorgan gibi sımsıkı bürüneyim.
Örtün üstüme örtün serin karanlıkları.

Uzanıverse başım taşlara boydan boya,
Alsa buz gibi taşlar alnımdan bu ateşi.
Dalıp sokaklar kadar esrarlı bir uykuya.
Ölse kaldırımların bu kara sevdalı eşi.

NECİP FAZIL KISAKÜREK

Düzenleyen - izencirci on 13/11/2004 02:50:39

Düzenleyen - izencirci on 13/11/2004 03:30:49

sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git