Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Süreyya Ayhan'a Tebrikler
 
"WADA, Süreyya'yı batırmak istedi "
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Fatih Bayram
Yetkili Üye


Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 04/11/2004 :  18:35:10    

Dünyaca ünlü birçok atletin yanı sıra Süreyya Ayhan'ın da menajerliğini yapan Hollandalı Jos Hermens, ''Dünya Anti-Doping Ajansı'nın (WADA) Rumen görevlileri, Süreyya'yı batırmak istedi'' dedi.

Dünya atletizm camiasında çok sayılan ve sevilen bir isim olan Hermens, Süreyya'ya karşı yapılan suçlamaların yetersiz ve WADA'nın Türkiye'ye yollandığı Rumen görevlilerin, yapılan araştırmalar sonucu taraflı, milliyetçi ve siyaset içeren davranışlarda bulunduğunu iddia etti.

Hermens, WADA yetkililerinin Süreyya Ayhan'ı cezalandırma amaçlı hareket ettiklerini ve onu dopingli çıkarmak istediklerini iddia etti.

Kontrole gelen Rumen yetkililerin birçok prosedür hatası yaptığını vurgulayan Hermens, şöyle devam etti: ''Doping alımının nasıl yapılacağı açık olarak kurallarıyla belirtilmiştir. Ama yetkililer bu kurallara uymayarak 4 tane büyük hata yapmışlar. Süreyya Ayhan, bu arada istenen numuneleri vermiş ve sonuçlar negatif çıkmış. Tek iddia ettikleri olay, Yücel Kop'un 3. ve 4. numune taleplerini reddetmesi. Ama bu, WADA'nın, Ayhan'ın suçlu olduğuna dair tutunabileceği bir delili olmadığını gösteriyor. Süreyya hem numune vermiştir, hem de temiz çıkmıştır. Rumen yetkililerin, Ayhan'ı dopingli çıkarıp cezalandırma amaçlı gittiklerine inanıyorum. Tarafsız davrandıklarına dair hiçbir unsur görmedim. Aksine, tecrübelerime göre, Rumen yetkililerin siyaset içeren milliyetçi duygularla davrandıklarını, WADA kurallarına uymadıklarını gördüm. Söylediklerim doğrulanırsa bu kişilerin cezalandırılması gerekir. WADA'nın da bu olayda büyük hatası var. Ayhan gibi üst düzey bir atlete gönderdiği yetkililerin doğru dürüst İngilizce bilmemesi, yanlarında tercüman olmaması zaten profesyonel olmadıklarını gösteriyor. Rumen yetkililerin provakatif davrandıkları da ortaya çıkıyor.''

Hermens, IAAF'nin topu Türkiye'ye yolladığını belirterek, ''Türk federasyonu çabuk davranmalı, hükümet de Süreyya'ya destek vermeli'' dedi.

Atletizm Federasyonu tarafından Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Kurulu'na sevk edilen Süreyya Ayhan ile antrenörü ve eşi Yücel Kop'un, sözlü savunmaları alınacak.

Aralık ayı başında çiftin sözlü savunmasını alması beklenen GSGM Merkez Ceza Kurulu, konuyla ilgili son kararı verecek.

_________________________
Herşey Çankırı İçin...

Recep Cirik
Yetkili Üye


Gent
373 Cevap
Gönderim - 05/11/2004 :  15:26:37       
  Romenlerin böyle bir girişimde bulunması ve taraflı davranmasının ardında yanılmıyorsam Romanyalı bayan atlet Gabreva(ismi tam hatırımda değil) için birincilik şansı yaratmaktır.
Aslında tarafsız bir ülkeden ve 1500 metre koşuda iddiası olmayan bir ülkeden yetkilinin bulunması gerekirdi diye düşünüyorum.
Gerçekler gün ışığına çıktığı için sevinçliyiz.
Süreyyamıza başarılar diliyoruz.

 sayfa başına git

ademiroz
Yetkili Üye


istanbul
121 Cevap
Gönderim - 16/11/2004 :  20:54:18       
  Süreyya Ayhan'a dopingi yakıştıranlar sanırım şimdi nasıl yanıldıklarını daha iyi anlayacaklar. Kızımıza asıl doping bu iddialar olacak. İnanıyorum ki, Süreyya daha bir hırsla bu çirkin tezgaha cevabını pistlerde verecek

 sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git