Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 İdarecilere Soruyorum

ÇANKIRI'NIN DOĞUSU AĞAÇLANDIRILMALIDIR
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
mhm402
Okur

Çorum
11 Cevap
Gönderim - 26/08/2004 :  11:14:02      
Herkese Merhaba,
Çankırımız mesire yeri bakımından pek de fakir sayılmaz. Fırsat buldukça sağa sola gidip mangal ya da semaver yakmayı adet edinmişiz ama sevgili Çankırımızın doğusunun "dekolte kafa" gibi olması hiç birimizi şimdiye kadar rahatsız etmemiştir. Eski Boyalıca yolunun iki tarafının ağaçlandıranlardan, Bademlik tepelerini yeşertenlerden, bize Fidanlık gibi ormanı hediye edenlerden Allah razı olsun diyoruz ama bizden sonraki nesiller Boyalıca tepelerine baktıkça bizim için aynı şeyi düşünmeyecekler. Biz daha uzun yıllar "Rabbena hep bana!" demeye devam edeceğiz. Çankırı'daki ilgili kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve sendikaların başlarını kaşımaya vakitleri yok ki (:)) yeşillikleri ya da gelecek nesilleri düşünsünler. Evler, arabalar, beton yığınları, rant kapıları dururken kim bakar doğuya, batıya? Tamam. İyi. Güzel de Fidanlık'ta, Kale'de, Bademlik tepesinde, Şahin tepesinde çayımızı, kolamızı yudumlarken, mangalınızı tüttürürken hiç mi Boyalıca tepelerine bakarken bir burukluk hissetmeyiz?

Tüm Çankırılıların dikkatini bu kunuya çekmek istiyorum.
Selamlar ve Saygılar.

sevkice
Çankırı Gönüllüsü

ANKARA
114 Cevap
Gönderim - 26/08/2004 :  13:32:52         
  Güzel ve yerinde bir tepbit olmuş, tebrikler.Çankırı'nın iki tarafıda yeşillik (Eldivan tarafı ve Korgun-Ilgaz tarafı) ama ortada çıplak yerler çok sırıtıyor. Bir zamanlar tuz ağaç köklerini yakıyor diye açıklamalarla ağaçlandırma konusunda birşeyler yapılamadığı idda ediliyordu. Ben buna inanmıyorum. İstenirse heryer yemyeşil olur.
Saygılarımla.
Şevki ÖZTÜRK  sayfa başına git
Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 26/08/2004 :  13:40:37         
  Evet olur ama çalışmak gerekir. Bunu yerel idare organlarından bekmeden halk yapmalıdır. Halkı ise Çevre Kültür Dernekleri organize etmeli, öncülük etmelidir. Ama ne var ki Çankırı'da çevre dernekleri 'kendi çevresinin' dışına çıkmıyor. Muhtarlar ikametgah onaylamaktan başka birşeyle ilgilenmiyor.

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 26/08/2004 :  13:45:07       
  Yukarıda belirtilen bölgenin bir bölümü askeriye tarafından hali hazırda ağaçlandırılmaktadır.
Bilgilerinize

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

sevkice
Çankırı Gönüllüsü

ANKARA
114 Cevap
Gönderim - 26/08/2004 :  13:51:55         
  Selamlar
Geçenlerde Çankırı'da buluşup Tuz Hakkı isminde bir organizasyon yapılmıştı üyelerimiz tarafından. Bence bu konuda bir faaliyet başlatalım. Yeşil Çankırı Projesi adında olabilir. Sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerle konuşulup böyle bir projeye imza atalım.
Şevki ÖZTÜRK  sayfa başına git
ademiroz
Yetkili Üye

istanbul
121 Cevap
Gönderim - 27/08/2004 :  20:38:51       

Ağaçlandırma konusundaki teklifleri okuyunca, bu sitede 19 Nisan 2004'te yazdığım bir yazı geldi aklıma. Yazının sonunda destek ve önerileri beklediğimi de belirtmiştim. Ancak sayın Ahmet Gülşen haricinde tek bir cevap yazan dahi olmadı. O zaman dikkatlerden kaçtığına inandığım bu yazıyı yeniden aktarıyorum

...Şimdi, geçen yıl Sayın Ahmet Gülşen tarafından gündeme getirilen ve Sayın Salim Levent Arguç'un son cevabıyla tekrar gündeme gelen Çankırı'nın ağaçlandırılması konusunda bir çok güzelliği bir arada yaşatacak bir proje aklıma geldi.

Valilik ve çeşitli kurumlar tarafından başlatılan fidan dikme kampanyasına sitemiz olarak yeni bir hava katalım.
Bu sitede görüşlerini paylaşanlar, bu sitenin müdavimleri ve gurbette yaşayan Çankırılılar,Çankırı merkezden başlamak üzere her yıl belirli tarihte bir ilçede fidan dikelim. Eğer bunu başarırsak arkası gelir. Bugüne kadar 'Çankırılı yapamaz' denilen bir çok şeyi yaparız. Ben varım, eminim 'Ben varım' diyenlerin sayısı, bu yazıyı gönderdiğim andan itibaren çığ gibi artacak.

Tarihçemize baktığımda, ormanlardan,vahşi hayvanlardan bahsedildiğini görüyorum. Nerede o ormanlar? Demek ki, bir mirasyedi mantığıyla tüketmişiz güzellikleri. Şimdi, dedelerimizin hatalarını onarma zamanıdır. Çocuklarımıza, torunlarımıza bugünkünden daha yeşil bir Çankırı bırakma zamanıdır.

konuyla ilgili destek ve önerilerinizi bekliyorum.
Saygılarımla.

sayfa başına git

sevkice
Çankırı Gönüllüsü

ANKARA
114 Cevap
Gönderim - 15/09/2004 :  01:42:29         
  Hadi birşeyler yapılsın,bu konular önemli olduğu halde neden insanlar okuyup geçer anlamıyorum.  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git