Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 İdarecilere Soruyorum

PLAKALAR
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
mhm402
Okur

Çorum
11 Cevap
Gönderim - 16/08/2004 :  17:13:40      
Herkese Merhaba

Çankrı'daki 06 ve sair kentlerimize ait plakaların bolluğu sinirlerimizi bozuyor. Çankırı sanki il değil de Ankara'nın bir ilçesiymiş gibi geliyor. İnsanlarımız malesef çankırılılıklarından utanıyorlar galiba ki, kendi kentlerinin plaka numarasını araçlarında taşımaktan kaçınıyorlar. Otobüsü, minibüsü, arabası, kamyonu... Bir araştırma yapılsa eminim Çankırı'daki araçların %50'sinden fazlasının Ankara plakalı oldoğo anlaşılır. Sağ olsunlar, köylerden gelen traktörler durumu biraz kurtarıyorlar.
Çankırılı olmanın neden bu kadar utanılacak bir şey olduğunu anlamakta güçlük çekiyorum. Anlayan varsa bana lütfen anlatsın. Ben Çorum'da görev yapıyorum. Orada Çorum plakası taşımayan minibüslere ruhsat vermiyorlar. Bizde ise-otogara bir göz gezdirebilirsiniz- tam bir başıboşluk var.
Yetkililer lütfen bu görüntü kirliliğine bir çözüm yolu bulsunlar.

Mahmut Doğan

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 26/08/2004 :  11:52:27       
  Sayın Mahmut DOĞAN beyin fikirlerine aynen katılıyorum. Çankırı 18 plakalı bir il değil sanki Ankaranın bir ilçesi. Bütün iller plakalarına sahip çıkarken bizde varsa yoksa 06 plakası ne varsa bunda. Çankırıda yüzbinlerce araba varken hala plaka serisi DF lere yeni geldi. Birde adamlar Çankırı merkezde sayılır kişilerden herkes onların Çankırıda oturduğunu biliyor adamların arabasının plakası 06 sonu 18 sanki nispet yaparcasına. Kusura bakmayın ben bu insanları kınıyorum. Baştarafı 18 olan plakalardan utanıyorlar sonunu 18 yapıyorlar. Ondan sonra Çankırılıyız diye övünüyorlar. Kusura bakmayın plakasında utanmayanlar 18 yapsında babayiğitliklerine görelim. Türkiyenin heryerine 18 plakası yayılsın. Çankırıyı böylede tanıtırız.
Selamlar Saygılar

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 15/12/2004 :  14:03:46     
  Çankırı'da 06 plakalı araç sayısı gerçekten çok fazla;doğrumudur bilemiyorum ama sebebini sorduğumda 06 plakalı aracı elden çıkarmak daha kolay oluyor yanıtını aldım.
Ankara'da yaşayan Çok sayıdı Çankırı'lı olduğu da bir gerçek 06 plakalı araç sayısında bunun da etken olabileceğini düşünüyorum.

2002 Seçimlerinde kullanmak üzere Antalya-Gazipaşa'dan 1982 model bir pejo marka minubüs satın almıştım.
Çankırı'ya getirdiğimde plakasının 07 olması dolayısı ile eleştiriler yöneltilmişti.
Mensubu bulunduğum parti yöneticileri plakayı 18 ile değiştirmemi önerdilerBende şu cevabı verdim:
Ben Alanya'da yaşıyorum mevcut yasalar gereğince araç sahipleri hangi ilde ikamet ediyorlarsa plakası da ikamet ettiği yere ait olmak zorundadır,siz benim plakamla uğraşacağınıza ÇANKIRI'da ikamet ettiği halde 06 plakalı araç kullanananlarla uğraşın bu şahısların arasında bildiğim kadarı ile 3 tane siyasi parti il başkanı var, uğraşacaksanız onlarla uğraşın;ayrıca bir şey daha söyleyeyim 18 AF 018 plakalı Yeşil ANADOL Alanya sokaklarında geziyor,bir sembol oldduğu için,nostaljik değeri olduğu için satmadık.
Milliyetçilik söylemde değilde eylemde olduğu zaman birşeyler ifade ediyor sanırım.
Plaka ile ilgili anımı böylece paylaşmak istedim,tüm Hemşehrilerime sevgi ve saygılarımla
Ertuğrul YEŞİLDAL

sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 15/12/2004 :  14:07:39     

alıntı:

Sayın Mahmut DOĞAN beyin fikirlerine aynen katılıyorum. Çankırı 18 plakalı bir il değil sanki Ankaranın bir ilçesi. Bütün iller plakalarına sahip çıkarken bizde varsa yoksa 06 plakası ne varsa bunda. Çankırıda yüzbinlerce araba varken hala plaka serisi DF lere yeni geldi. Birde adamlar Çankırı merkezde sayılır kişilerden herkes onların Çankırıda oturduğunu biliyor adamların arabasının plakası 06 sonu 18 sanki nispet yaparcasına. Kusura bakmayın ben bu insanları kınıyorum. Baştarafı 18 olan plakalardan utanıyorlar sonunu 18 yapıyorlar. Ondan sonra Çankırılıyız diye övünüyorlar. Kusura bakmayın plakasında utanmayanlar 18 yapsında babayiğitliklerine görelim. Türkiyenin heryerine 18 plakası yayılsın. Çankırıyı böylede tanıtırız.
Selamlar Saygılar

sayfa başına git

ildizim
Okur

istanbul
22 Cevap
Gönderim - 15/12/2004 :  14:27:39       
  küçük şehirlerde 06 plakalı araba kullanılması arabaları ve sürücülerini bazı saldırı tehditlerden koruyormuş ankaralı devlet memuru ya da görevli gelmiş imajı veriyormuş. satışı kolaymış, prestijliymiş. mış muş muş
hürriyet gazetesinde yayınlanan bir yazıda okumuştum. araştırmada da pilot olarak diyarbakır van hakkari seçilmiş.

ILDIZIM KÖYLÜ
http://ildizim.sitemynet.com
 sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye

Ankara
153 Cevap
Gönderim - 17/12/2004 :  13:43:32     
  Sayın Mahmut Dogan kardeşim, Çankırı'da neden 06 plakalar çoğunlukta,tabiki Çankırı Ankaraya 130 km bir mesafede onun için,Ankaradan gelen giden çok olduğundan, Çankırılı hemşehrilerimizin çoğunluğuda ankarada ikamet etmektedir.Şunu iyi bilelimki bu tür konularla kafamızı yormamak lazım, 06 plakalı hemşehrilerimiz Çankırılıktan çıkmaz, çünkü onun mayasında Çankırılık var.Şahsım Ankarada ikamet etmekteyim. Bana soruyorlar nerelisin, Allahıma şükürler olsunki cenab-ı mevlam beni Çankırılı yaratmış diyorum ve gurur duyuyorum Çankırılı olmaktan. Ben Çankırılıyım diyenlerde aynı cevabı veriyorlar, vermelilerde,Çünkü Çankırı insanı,Dinine Diyanetine bağlı, saf, masum, iyilik sever, misafirperver,devletine,Milletine, hiç bir zaman hiyanetlik yapmamış, nüfus yüzdesine göre bu vatan için en çok şehit vermiş illerdendir.Bunun aksini düşünen zaten Çankırılı değildir olamazlarda çünkü onlar, egois kişlerdir, Manaviyatı unutmuş maddecilerdir.

Saygılarımla.
Nuri Lafcı

lafcigil  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git