Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Ahmet DEMİRÖZ [Köşe Yazıları]
 
Vurun abalıya
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
ademiroz
Yetkili Üye


istanbul
121 Cevap
Gönderim - 12/08/2004 :  14:57:51      
Vurun abalıya
Ahmet DEMİRÖZ

Süreyya Ayhan ile ilgili bir iddia var. İddia diyorum, şu anda ıspatlanmış bir olay yok. IAAF (Uluslarası Atletizm Federasyonu) Süreyya'dan savunma istedi. Şampiyon savunmasını verecek ardından soruşturma tamamlanacak ve IAAF kararını verecek.
IAAF "Süreyya doping yaptı" diye bir şeyi kesinlikle söylemiyor. "İdrar vermede problem yaşandı soruşturacağım" diyor. Bu da gayet normal...
Normal olmayan ne?
Olayın Türkiye'deki yansıması.
***
IAAF'dan gelen soruşturma yazısı gizli olmasına rağmen, görevden alınan Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Ayhan İnanlı'nın ifadesine göre, GSG Müdürü Mehmet Atalay, baskı yaparak bu yazıyı alıyor ve hemen ardından da basın toplantısını düzenliyor.
Ne diyor basın toplantısında?
"Elimizde bulgular var. Soruşturma sonuçlanmadan bunları açıklamayız. Süreyya'yı ve hocasını Ankara'ya çağırdık"
Bu da normal.Ancak Sayın Atalay'ın yanlışı, gizli kalması gereken bir yazışmayı alel acele kamuoyuna duyurması ve konuşması sırasında, Süreyya'nın doping kullandığını ima eden kelimeler kullanması.
Şimdi IAAF, bir taraftan Süreyya hakkında soruşturma yürütürken, diğer taraftan da, GSG Müdürü Atalay'ı gizli dosyaları açıkladığı için mahkemeye verecek.

***
Asıl bu gelişmeler sırasında normal olmayan, "Vurun abalıya" misali Süreyya'nın üzerine yüklenilmesi. Süreyya'nın diyorum, çünkü bu olayların tamamında tek masum olan kişi Süreyya.
Maalesef, "Vurun abalıya" diyenlerin başında da Çankırılılar geliyor. Durun be kardeşim!
Daha dün kürsüye çıktığında bu sitede tebrik yağmuruna tutan bizler değil miydik?
"Dünya Çankırıyı seninle tanıdı, sana ihtiyacımız var, koşan ayakların altın olsun, Süreyya sen bir tanesin, Çankırı'nın artık mazereti yok" diyenler bizler değil miydik?
Asıl sahip çıkma böyle zamanlarda gerekli. Kimse ayaklarının üzerinde dururken bastona ihtiyaç duymaz.
'Bu olaylarda tek masum Süreyya' demiştim. Biraz açayım...
Çankırı'nın Korgun ilçesinde bir kız çocuğu. Babasının gayretleriyle ve yırtık ayakkabıyla atletizm adına bir şeyler yapmaya çalışıyor. O zaman bu ilçenin, bu şehrin belediye başkanı nerede? Sivil toplum örgütleri nerede? Zenginleri, işadamları nerede? Niye sahip çıkılmadı bu kıza?

***
Çünkü Süreyya'nın yapabileceklerini maalesef hiç bir Çankırılı hayal bile edemiyordu. Tabiatta bir gerçek vardır: Hiçbir şey boşluk kabul etmez. O boşluk derhal doldurulur.
Kendi köyünde, ilçesinde, ilinde sahip çıkılmayan Süreyya'ya da Yücel Kop denilen adam sahip çıkıyor. Önce hoca talebe ilişkileri, ardından hoca sevgili ve en sonunda da hoca karı-koca ilişkisi.
Evet, Çankırılı'nın sahip çıkmadığı cevher, bir başkasının elinde işlenmeye başlıyor. Ancak ne yazık ki, onun istediği şekilde...
Bilmem dikkatinizi çekiyor mu?
Her zaman konuşan Yücel Kop, Süreyya'nın sesi çıkmıyor. Zavallı kız, adeta bir izolasyon altında. Bir konuşsa acaba kimlere sitem edecek?

***
Dostlarım;
Yücel Kop'un eline düşene kadar sahip çıkmadığımız, zaferden zafere koşarken alkışladığımız, yere göğe sığdıramadığımız Süreyya'nın şu anda başı dertte.
Bana sorarsanız, bizim şimdi diğerleri gibi ona yüklenmemiz değil, başımızı ellerimizin arasına alıp düşünmemiz lazım. "Niçin biz kendi değerlerimize sahip çıkmıyoruz" diye. Düşünelim ki, en azından bundan sonra kendi değerlerimize, kendi insanımıza kendimiz sahip çıkalım. Esenlikle kalın...

Recep Cirik
Yetkili Üye


Gent
373 Cevap
Gönderim - 12/08/2004 :  14:38:23       
  Sayın demiröz
Yazınız için teşekkür ediyorum.
Bu günlerde Ayhan ailesinin morale çok ihtiyacı var.Onlara bu günde sahip çıkmamız gerekiyor.
Süreyya Ayhan Çankırı'mızın gururudur.
Onu. dinlemeden. ne olduğunu bilmeden yargızsız infaz yapanları kınmak görevimiz olmalı.
Süreyya Ayhan her ne kadar Yücel Kop'un eşi olsa da O Türkiyemizin yetiştirdiği ender sporculardan biridir.
Eğer bir hata olmuşsa bunu yine Süreyya'nın değil Süreyya'ya Hocalık ve Kocalık eden Sayın Yücel Kop yanıtlamalıdır.
Süreyya Ayhan gösterilen kilometreyi koşma dışında hiç bir konuda Sayın Kop'tan izinsiz bir şey yapabileceğini zannetmiyorum.
Şu şark anlayışını bir türlü bırakamadık.
Bir gün göklere çıkardığımızı, ertesi gün ayaklarımızın altında ezebilen başka bir toplum var mı acaba...
Selam, sevgi ve saygılar,,,

 sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye


ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 12/08/2004 :  15:10:53       
  Bu memlekette zaten işler hep böyle işliyor. Kazandıysan senden büyüğü iyisi yok. Eğer birde küçük bir yanlışa düşmüşsen yandın. Ne olacak bu memleketin medyasının hali allah ıslah etsin bu insanları doğru dürüst araştırmadan haber yapıyorlar. Böyle haber yapan herkesi lanetliyor kınıyorum.
Herkesi Süreyya AYHAN'a sahip çıkmaya davet ediyorum.
Dayan rüzgar kız bu günler elbet geçer ve seni en kısa zamanda parkurlara bekliyoruz. Herkese bir ders ver. Biz Çankırılıların başını kaldır.
Allah yar ve yardımcın olsun..........

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

kekeç
Okur


çankırı
10 Cevap
Gönderim - 12/08/2004 :  21:02:58     
  ewt SÜREYYA AYHAN için her ağızdan bir ses cıkıyor kimi diyor doping kimi diyor sakat dediğim ğibi herkezden değişik değişik yanıtlatr cıkıyor bizler SÜREYYA AYHAN'IN hemşerileri olarak ona inanmalıyız ve arkasında olmalıyız biz arkasında olalım herkez onun arkasında olsun. örnek olarak basın bugün ki haberlerde açıklama yaptıı ve SÜREYYA AYHAN'IN arkasında olduklarını duyurdular ve SÜREYYA AYHAN için kesinlikle doping kullanmaz dediler bende inanıyorum ki SÜREYYA AYHAN DOPİNG KULLANMAZ. umarım sizlerde buna inanıyorsunuzdur. SAYGILARIMLA

İSMAİL KEKEÇ  sayfa başına git

makav
Çankırı Gönüllüsü202 Cevap
Gönderim - 13/08/2004 :  21:51:25     
  Bütün bu olup bitenlerin baş sorumlusu Yücel Kop'tur.

 sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici


Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 14/08/2004 :  13:14:40         
  Eskisi gibi destek olmalı,

Süreyya Ayahan için sayın Hakkı Duran döenmlerinde yaptığı bir çalışmadan bahsettiler ve bir resim gönderdiler. 2002 yılında tüm şehir ve Çankırı dernekleri birlikte Süreyya'ya destek vermiş şehirde ağırlamış, ödüllendirmişler. Kimbilir belki şimdi desteğe daha çok ihtiyacı vardır.

Sorun neyse çözülmelidir. İdari bir zaafiyet mi yoksa uluslararası bir koplo mu?

alıntı:
Sayın Hakkı DURAN'ın notu: 2 ekim 2002 de Süreyya AYHAN'ı federasyondan izin alarak Şahsım ve Çankırı Derneklerinin katkıları ile Çankırı'ya getirmeyi başardık, Ticaret ve Sanayi odasınında desteği oldu.


Resim: Süreyya Ayhan çankırıda 21. dönem milletvekili Hakkı Duran ve Çankırı Dernekleri yöneticileri ile birlikte

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

ayyildiz
Çankırı Gönüllüsü


ankara
129 Cevap
Gönderim - 14/08/2004 :  22:00:36       
  Süreyya olayının tek ve gerçek sorumlusu Yücel Kop'tur.
Adeta tekeline aldığı Milli Atleti bugünki çıkmaza itende odur.
Televizyona demeç veriyor ve diyorki : Bakın Yunanlılar dopingli 2 atletine nasıl sahip çıktı.Yücel Efendi akşam haberlerini izlediyse mutlaka bu 2 atletin Yunan Olimpiyat Komitesince Olimpiyattan çekildiklerinide öğrenmiştir.Ve diyorki eğer emekliliğim dolduysa emekli olacağım.Birader emekli olup olmadığını sen bilmicende bizmi bileceğiz.Süreyya'nın gelecekteki başarıları için KOP derhal antrenörlüğünü bırakmalıdır.
Çankırılılar onunla gurur duymaya devam edecek .Olay sadece onun düşürüldüğü durumla ilgilidir.Yoksa kimse Süreyya'ya zaten bişey demiyor.

Şaban AYDIN  sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git