Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Ahmet DEMİRÖZ [Köşe Yazıları]
 
Tanıtım, tanıtım, ille de tanıtım
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Önceki Konu  
ademiroz
Yetkili Üye


istanbul
121 Cevap
Gönderim - 23/06/2004 :  23:01:35      
Sayın Hasan Pulur’un, Çerkeş Bedil köyündeki ağaç dikme törenini köşesine taşıdığı yazıyı okuduğumda içim kıpır kıpır oldu. Hemen aklıma 19 Nisan’da yazdığım ağaçlandırma ile ilgili yazım geldi.
Ne demiştim o yazıda?
“Bu sitede görüşlerini paylaşanlar, bu sitenin müdavimleri ve gurbette yaşayan Çankırılılar, Çankırı merkezden başlamak üzere her yıl belirli tarihte bir ilçede fidan dikelim. Eğer bunu başarırsak arkası gelir. Bugüne kadar ‘Çankırılı yapamaz’ denilen bir çok şeyi yaparız. ‘Ben varım’, eminim, ‘Ben diyenlerin sayısı, bu yazıyı gönderdiğim andan itibaren çığ gibi artacak.”
Peki ne oldu? ‘Ben varım’ diyenler çığ gibi arttı mı?
Maalesef...
Bir tek sayın Ahmet Gülşen, ‘Karatekin Orman Çiftliği’ projesini getirdi o kadar. Bunun dışında sanki kimse yazıyı okumadı. Ne görüş bildiren ne eleştiren...
Ben hâlâ bu konuyu düşündükçe heyecanlanıyorum. Nasıl heyecanlanmayayım. Diyelim ki, bu yıl Kurşunlu’da buluştuk. Belirlenen yerde fidanları diktik. Tanıştık, o fidanlarla dostluklarımız da, güzelliklerimiz de büyümez mi? Bir sonraki yıl daha büyük kalabalık Korgun’da, sonra Çerkeş’te, Sonra Atkaracalar’da...
Ne diyeyim, İnşaallah bir gün bu hayallerimiz gerçek olur...

****
Sevgili Fatih (Fatih Bayram), “Savaş Ay’lı A Takımı’nı Çankırı’ya getirelim” dedi. Kimseden ses çıkmayınca, gençliğin de verdiği heyecanla hemen ümitsizliğe kapıldı.
Fatih kardeşimizin bu teklifi üzerine projeler üretilmeliydi halbuki...
“Hangi etkinliği düzenleyelim de Savaş Ay’ı Çankırı’ya getirelim” diye.
Yaz dönemindeyiz; şenlikler, şölenler birbirini takip ediyor. Yanılmıyorsam, birkaç gün sonra da Atkaracalar’da Hoşislamlar Şenliği var. Böyle bir şenliğe Savaş Ay veya diğer TV programları davet edilse güzel olmaz mı? Veya özel bir Yaren düzenlense...
****
Hasan Pulur Hocam, köşesinde yazdı, Bedil köyünü binlerce kişi okudu. Bir TV programında böyle bir etkinlik yayınlansa yüzbinler tanıyacak Çankırı’yı.


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   


-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git