Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Çankırı Haberleri ve yorumları
 
KARATEKİN DERGİSİ YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Seref
Yetkili Üye


Ankara
13 Cevap
Gönderim - 19/12/2005 :  23:11:29      
Değerli Hemşehrimiz Sn. Dr Ahmet KIYMAZ ın bir duyurusu var. İlişikte sunulmuştur. Tüm samimiyetimizle kendilerini destekliyoruz.

Değerli Yârenler, Kıymetli Hemşehrilerim!


ÇANKIRI KARATEKİN DERNEĞİ yöneticileri olarak yöresel - ulusal konu ve olayları içerecek düzeyde hazırlanmış, Ocak 2006’da ilk sayısını çıkaracağımız “Karatekin” dergisiyle karşınızda olmayı plânlıyoruz. Bu amaçla, siz değerli Yâren Meclisi müdavimlerini bilgilendirmeyi, ortak bilince sahip olabilmek için yöremiz ve ülkemiz menfaatleri doğrultusunda aynı hedefe oklarımızı göndermeyi teklif ediyoruz.
Ocak 2006’da ilk sayısı ile yöremiz ve ülkemiz insanıyla tanışacak olan “Karatekin” dergimizin öncelikle, Çankırı yöresine hizmet etmeyi kaygı haline getirmiş Çankırı Karatekin Derneği, Çankırı Dernekler Federasyonu, Çankırılılar Vakfı, Çankırılılar Derneği başta olmak üzere Çankırı yöremize yönelik bütün dernek ve vakıflar ile köy dernekleri de dahil bütün demokratik sivil toplum örgütlerimizin ortak sesi olmasını arzu ediyoruz.

Bu amaçla, BİRLEŞTİRİCİ ve BÜTÜNLEŞTİRİCİ bir yapı içinde adı geçen bütün dernek ve vakıflarımızın yöneticileri ve üyelerinin faaliyetlerine, hizmetlerine en etkin ve en uyumlu bir şekilde dergi sayfalarında yer vermeyi düşünüyoruz. “Ben Çankırılıyım” diyen bütün hemşehrilerimizin duygu, düşünce ve projelerine dergi imkânları ölçüsünde geniş yer vermek istiyoruz.

“Karatekin” dergimiz; öncelikle Çankırı’nın sanat, kültür, edebiyat, tarih, mimari, eğitim, turizm, ekonomi, sanayi, tarım, ziraat, teknoloji vb. özelliklerini ele alacak; bu alanlarla ilgili sorun ve çözüm yollarını irdeleyecek boyutta yazı ve dokümanlara yer verecektir. Ayrıca, ulusal konu ve sorunlarla ilgili bakış açılarını belirleyecek; bilinç ve ufuk artırıcı yorum ve değerlendirmelerle ulusal değerlerimiz ve menfaatlerimiz ölçüsünde yeni fikir tartışmalarının oluşturulmasına ve bu doğrultuda yeni çözüm yollarının ortaya konulmasına katkılarda bulunacaktır.

ÇANKIRI KARATEKİN DERNEĞİ’nin de Yönetim Kurulu Üyesi olan değerli hemşehrimiz Sayın Selahattin DÜZBASAN Beyefendi’nin sponsor ve finansörlüğünde (Bu duyarlı, bilinçli ve örnek davranışından ve yardımından dolayı Sayın DÜZBASAN’a, derneğimiz ve bütün Çankırılılar adına şükranlarımı arz ederim.); ÇANKIRI KARATEKİN DERNEĞİ’nin Yönetim Kurulu ve üyeleri başta olmak üzere bütün hemşehrilerimizin özverili faaliyet ve hizmetleri ile yayın hayatına başlayacak olan “Karatekin” dergimizde yazı, fotoğraf ve malzemelerinin yayımlanmasını arzu eden; fikir ve araştırmalarını bizlerle paylaşmak isteyen hemşehrilerimizin aşağıdaki e-posta ve telefon numaraları ile irtibatı sağlamasını önemle duyururuz. Ayrıca,

Gönderilecek yazıların 12 arial harf karakterinde, bilgisayar ortamında hazırlanmasını; elden disket / cd ya da e-posta aracılığı ile yazıların ve malzemelerin ulaştırılmasını;

Yazıların içerikleri ile uyumlu bir şekilde fotoğraf, grafik, istatistikî bilgi ve belgelerin (var ise) gönderilecek yazıya iliştirilmesini;

Yazarların kısa özgeçmişlerinin, vesikalık ya da masa önünde / koltukta çekilmiş, yayımlanabilir türden fotoğraflarla birlikte gönderilmesini;

Yazı ve dokümanların en geç 21 Aralık 2005 tarihinde ulaştırılmasını önemle rica ederiz.

Bu vesile ile bütün hemşehrilerimi selâmlar; gönülden saygılarımı iletirim.

Sağlıcakla kalınız; güçlü ve mutlu kalınız…

Dr. Ahmet KIYMAZ
Çankırı Karatekin Derneği Başkanı

Şeref ÇAKIR
Dernekler Uzmanı

Erhan Metin
Yetkili Üye


Çankırı
30 Cevap
Gönderim - 20/12/2005 :  11:59:35       
  Karatekein Dergisinin yayımlanmasını büyük bir mutluk ve heyecanla bekliyorum. Derginin hazırlanmasında ve yayımlanmasında emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyor yayım hayatında başarılar diliyorum.

 sayfa başına git


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git