Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Ali KÖR [Köşe Yazıları]

Fakülteler Kapıya geldi
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Ali Kör
Bizim Çankırı Gazetesi Sahibi

Çankırı
18 Cevap
Gönderim - 19/12/2005 :  19:03:19      
Cumartesi ve Pazar günü ilimizde incelemelerde bulunan
YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. İsa EŞME samimiyetiyle açıkladı:
Çankırı’ya Güzel Sanatlar ve Teknoloji Fakülteleri kurulacak
Bizim Çankırı
Valimiz Ali Haydar Öner'in davetlisi olarak ilimize gelen Yüksek Öğretim Kurumu Başkan Vekili Prof. Dr. İsa Eşme, iki gün boyunca ilimizde bulunan Yüksek Öğretim Kurumları ve Eğitim okullarında incelemelerde bulundu.
Prof. Dr. İsa EşmE şerefine Pazar günü akşamı bir yemek düzenlenerek, Pazar gününün şartlarında davet çıkarılabildi.
Saat 17.00 de Çankırı Borsası Sosyal Tesislerinde yenen yemeğe Garnizon Komutanı Kur. Alb. Mehmet Köksal, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Başsavcı Vahit Kemal Esengin, Prof. Dr. Sabahattin Balcı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Ericekli, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kenan Börekci, Doğru Yol Partisi İl Başkanı Yüksel Sönmez, İl Genel Meclisi Başkanı
Osman Canbaz, Yardımsevenler Derneği, Türk Anneler Derneği, Polis Eşleri Vardım Derneği, Gazeteciler Cemiyeti, Borsa ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri, Bürokrasi ve seçkin işadamları katıldılar.
Samimi bir havadan yenen yemek sonrası ev sahibi olarak Borsa Başkanı Hüsnü Ünal kısa bir konuşma yaparak, Çankırı halkının “ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLMA” azmini anlattı, Prof. Dr. İsa EŞME’den yardım istedi.
Vali Ali Haydar Öner kısa bir konuşma yaptı. Çankırı'nın hedefine ulaşmak için bütün kuruluşları ile birlikte yoluna emin adımlarla ilerlediğini söyledi.
Vali Öner'in öncülüğü ile yemeğe katılanlar kendilerini sıra ile takdim etmeleri sonrası, Prof. Dr. İsa Eşme kısa ve öz bir konuşma yaparak,
Çankırı halkının beklediği müjdeyi verdi:
“Çankırı Üniversiteyi çoktan hak eden illerimizden. Kurulacak olan eğitim yuvası. Zamana ihtiyaç var. Mensubu bulunduğum YÖK Başkanlığında Çankırı için iyi gelişmeler var. İlk önce, yakın bir tarihte Güzel Sanatlar Fakültesi ile TEKNOLOJİ Fakültelerinin kurulması kararı çıkarılacak. Ben
bunu samimiyetimle sizlere söylüyorum.”
dedi.
Prof. Dr. İsa Eşme, Çankırı'nın Türkiye'de ve uluslar arasında tanınmasına yardımcı olmak üzere YÖK'ün 2006 Eylül veya Ekim aylarında yapılacak olan Uluslararası Sempozyumu Çankırı'ya yapmayı planladıklarını, devamı olarak birçok programların Çankırı'da yapılmasının sağlanacağını söyledi.
Prof. Dr. İsa EŞME “ÖZ benliğini kaybetmemiş Çankırı için bana düşen görevi yapacağım, Çankırı için kararlar çıkartacağım.” diyerek sözlerini tamamladı.
Vali Ali Haydar Öner Prof. Dr. İsa Eşme beye bir takım kahve takımı, Eşlerine ise Cezveyi verdiler.
Ankara'ya yetişecek olan Prof. Dr. İsa Eşme hemen Çankırı'dan Ankara'ya hareket etti, toplantıya katılanlar Borsa'dan ayrıldılar.
Çankırı halkının hayali olan Üniversite şehri olmada önemli bir adım atıldığının ilk müjdesini veren Prof. Dr. İsa EŞME'ye halk adına teşekkür ediyoruz.

Ali Kör
Bizim Çankırı gazetesi Sahibi

husnuekizceli
Yetkili Üye

DENİZLİ
180 Cevap
Gönderim - 19/12/2005 :  19:35:50     
  Değerli Ali Bey,
Siz tecrübeli bir gazeteci olarak şimdiye kadar ne samimi itiraflar ve ne samimi açıklamalar işitmiş olmanız lazım.

Desenize YÖK Başkanı da Başkanvekilide Çankırı'yı çözmüşler.En istekli oldukları alanda nabıza göre şerbet verip gidiyorlar.

Haydi Hayırlısı. Çankırı Üniversitesi kurulsun biz yanılmış olmaya çoktan razıyız.

En derin selam ve saygılarımla
Hüsnü EKİZCELİ
DENİZLİ

sayfa başına git

kanibey
Yetkili Üye

çankırı
74 Cevap
Gönderim - 20/12/2005 :  13:53:28         
  YÖK idarecilerinin de politikacılardan aşağı kalır yanı yok.Resmen politika yapıyorlar.Geçtiğimiz aylarda Çankırı ziyaretinde YÖK başkanı da birçok güzel sözler sarf edip, vaadlerde bulunup gitmemiş miydi? Eğer, gerçekten samimi olsalardı kaç yıldır YÖK'te bekleyen Çankırı'ya kurulması gereken fakültelerin kararlarını çoktan çıkarırlardı.Bu kararları almak,imzalamak çok mu zordu? Bunu Çankırı'ya gelince bizlere anlatmasınlar da gereğini bir an önce yerine getirsinler artık.On beş yeni üniversite kurulurken bir iki fakültenin şehrimizde açılması da büyük bir lütuf değil.
"Çankırı Üniversiteyi çoktan hak eden illerimizden. Kurulacak olan eğitim yuvası. Zamana ihtiyaç var. Mensubu bulunduğum YÖK Başkanlığında Çankırı için iyi gelişmeler var." Hem hak etti diyeceksiniz hem de YÖK'te bekleyen Çankırı'da kurulacak fakültelerin kararını yıllarca bekleteceksiniz. Bahsedilen vakit ne zaman acaba? Bir, iki üç yıl daha mı bekleyeceğiz? Eğer, yeni üniversite açılması kararlarının içinde bizim adı geçen fakültelerimizin açılması gerçekleşirse bunda çok geç kalmış olmadınız mı?
Dikkatimi çeken bir konu da sürekli açılacak fakültelerin adlarının değişmesi.Bundan önceki haberlerde Teknik Eğitim ve Eğitim Bilimleri Fakültelerinin adı geçiyordu.Şimdi ise başka fakülte adları geçiyor. İnşallah fakültelerin hepsi birden kurulur.
Her şeye rağmen inşallah "YÖK Başkanlığında Çankırı için iyi gelişmeler var." sözü havada kalmaz da en kısa zamanda gerçekleşir.
Selam ve saygılarımla.

osman çiğdem  sayfa başına git

ademiroz
Yetkili Üye

istanbul
121 Cevap
Gönderim - 20/12/2005 :  14:20:41       
  Sayın meslektaşım, halk adına teşekkür etmeden önce, verilen eski sözlerin takibini yapın. Malumunuz gazetecinin görevi, 'Fikri takip'tir. Bırakın halk adına teşekkürü belediye başkanları, valiler yapsın.

sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye

Ankara
153 Cevap
Gönderim - 20/12/2005 :  17:24:30     
  Güzel bir ziyaret olmuş, ye kürküm, ye,
Havanda su döğme demek böyle oluyor.
Boş sözler, icraat lazım, icraat.

lafcigil  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 20/12/2005 :  20:49:32       
  Değerli Ali Bey
Habere gülsem mi ağlasam mı karar veremedim. Birincisi Güzel Sanatlar Fakültesinin Çankırı'ya sanat dışında bir getirisi olacağını ummuyorum. Turizm, ticaret gibi okulların bulunmasında yarar olabilir. Teknoloji Fakültesi ise tek başına bir fakülte olarak anlam ifade etmez. Kurulacak fakülteler arasında bir iletişim kurulabilecek olanlar tercih edilmelidir. Benece bu bana oyalamaca fakülteleri gibi geliyor.
Umarım ben yanılırım.
İşte buraya yazıyorum 20/12/2005 .

Bakalım bu yazdığımı ne zaman silebileceğim.
Bunun içinde iki seçim dönemi süre veriyorum.

İnşaallah utanan ben olurum.

Selam ve saygı ile...
Recep

Düzenleyen - Recep Cirik on 20/12/2005 20:51:53

sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git