Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org
   
 

 

 
 Tüm Forumlar
 Çankırı Haberleri ve yorumları
 
KIZAK VE KAYAK FEDERASYONUNA ADAYIZ
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Seref
Yetkili Üye


Ankara
13 Cevap
Gönderim - 12/12/2005 :  00:09:30      
Kayakta seçim 5 Ocak'ta

Kayak ve Kızak Federasyonu'nun seçim tarihi 5 Ocak olarak açıklandı. Danıştay'ın çerçeve statüdeki bazı maddelerini iptal etmesiyle sekteye uğrayan özerk federasyon seçimlerinin önündeki engel, yapılan itirazın kabul edilmesiyle kalktı. Kayak ve Kızak Federasyonu'nun seçiminin olimpiyat sonrası yapılması planlanırken, Federasyon ana statüsünü hazırlayıp 5 Ocak 2006 tarihinde seçime gitme kararı aldı. Mevcut başkan Erdoğan Üstünsoylu'ya seçimlerde, Yavuz Tanyeri, Özer Ayık, İmdat Yarım, Fuat Kulaçoğlu'nun rakip olması bekleniyor.

Çankırı Dernekler Federasyonu üye derneklerden Çankırı Kayak Hocaları ve Antrenörleri Derneği Başkanı ve Federasyon delegesi Hemşehrimiz Sayın İMDAT YARIM ı canı gönülden desteklememiz gerektiğine inanıyorum.

Türkiye genelinde 250 delegenin oy kullanacağı seçimlerde oy kullanacak delegelerin isimlerini tesbit ettim ama burada yayınlamanın uygun olmayacağını düşündüm.

UZAYAN KOL BİZDEN OLSUN

İmdat YARIM Aslen Çankırı dır. Ankara 12.08 1970 doğumludur. İlkokulu Çankırı, orta ve lise öğrenimini Ankara da tamamlamıştır. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mehmet Ali Eren İlköğretim Okulun da Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmaya başlamıştır. 1994 yılında Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunca açılan Araştırma Görevlisi kadrosunda çalışmaya başladı. 1996 yılında Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. Hale doktora eğitimi devam etmekte olan Yarım Evli ve bir çocuk sahibidir.

Ankara da 1983 yılında başladığı kayak sporunda 1994 yılına kadar yarışmacı olarak devam etti. Bu tarihler arsında defalarca Türkiye Şampiyonu oldu ve Milli Sporcu olarak ülkemizi temsil etti. 1995 yılında Türkiye Kayak Federasyonu teknik kurul üyeliği ve milli takım antrenörlüğü görevlerinde bulundu. Tekerlekli Kayak ve Kayaklı Koşu dallarında birçok milli sporcu yetiştirdi. 2001 yılında Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Yarım bir çok spor kulübünde yöneticilik yaptı. Halen Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Kayak Teknik Kurul Üyeliği, Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kayak İl Spor Temsilciliği ve Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) Tekerlekli kayak alt komite üyeliği görevlerini yürütmektedir.
İmdat Yarım Kayak Antrenörü,Kayak Hakemi ve Atletizm Antrenörüdür.

Projeleri
Uluslar arası Kayak Federasyonunun (FIS) faaliyetleri arasında olan tekerlekli kayak sporununun ülkemizde yapılması ve kayak federasyonu nezninde yarışmaların organize edilmesinde öncülük yapmış ilk resmi tekerlekli kayak yarışmasını Ankara’da organize etmiştir. Ülkemizde ilk tekerlekli kayak takımını kurmuş ve ilk uluslar arası yarışmaya bu ekiple katılınmıştır.Türk kayak sporu tarihinin en iyi sonuçlarının alındığı bu disiplinde ülkemizi uluslar arası kayak camiasında temsil etmiş ve halen Uluslar arası Kayak Federasyonu(FIS) Kayaklı Koşu Komitesi, Tekerlekli Kayak Alt Komite Üyesidir http://www.fis-ski.com/insidefis/fiscommittees.php?id=99

Şeref ÇAKIR
Dernekler Uzmanı


Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

   Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git