Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Prof. Hikmet ÖZDEMİR [Köşe Yazıları]

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
hikmet özdemir
Çankırı Milletvekili

ANKARA
35 Cevap
Gönderim - 23/11/2005 :  18:48:30      
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

Sevgili Hemşehrilerim;

Bir ülkenin kalkınmasında en önemli faktörlerden birisi eğitimdir. Eğitim, öğretmen , öğrenci ve okul üçgeninde gerçekleşen bir süreçtir. Bu süreçte en önemli faktörlerden birisi de Öğretmendir. Öğretmen bilgisi ve tecrübesi ile çocuklarımızı geleceğe hazırlar ve onlara yarınlarımızı emin bir şekilde teslim etmemizi sağlar.

Öğretmen; sahip olduğu misyon itibariyle rastgele bir insan değil, toplumun rehberliğini üstlenmiş bir konumdadır. Toplumumuzda lokomatif şahsiyet olmaları itibariyle doğruyu, güzeli, çağdaşlığı ve kalkınmayı öğreten, geleceğin temellerini atan bir kişiliktir. ATATÜRK'ün "Milletleri kurtaracak yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözünden de anlaşılacağı üzere Öğretmenlerimiz geleceğimizdir.

Bilindiği gibi Dinimizin ilk emri "OKU"dur. Dinimizin Eğitime ve öğretmene verdiği önemi Hz.Ali'nin "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" veciz ifadesinde görmekteyiz. Buradan da anlaşılacağa üzere Öğretmenlik mesleği içersinde bir kutsallık vardır.

Hükümetimiz Öğretmenlerimizin ve eğitim sistemimizin sorunlarını yakından takip etmekte ve çözümü noktasında gerekli çalışmaları yapmaktadır. 3 yıldır genel bütçeden en büyük pay Milli Eğitime ayrılmaktadır. Yine bu süre içersinde (3 yıl) 60 bin derslik yapıldı. Eğitime %100 destek kampanyası çerçevesinde 2 katrilyon liralık kaynak sağlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı İlimizde yapımı devam eden ilköğretim okulları için 2005 yılı yatırım programı çerçevesinde toplam 2 trilyon 496 milyar lira ödenek göndermiştir. Yine ilimizde bulunan eğitim kurumlarının onarımı için ise 1 trilyon 116 milyar harcanmıştır.

Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 kasım Öğretmenler gününü en içten duygularımla kutlar, sağlık sıhhat ve başarı dolu nice 24 kasımlar dilerim.

Prof.Dr.Hikmet ÖZDEMİR
Çankırı Milletvekili

Düzenleyen - hikmet özdemir on 23/11/2005 18:49:18

metamer71
Okur

Çankırı
23 Cevap
Gönderim - 24/11/2005 :  00:44:11     
  Sn. Vekilim Hükümetinizin yaptığı icraatları takdir etmemek elde değil. Ancak Öğretmenlerimizin cebine yansıyan fazla bir durum olmadığından öğretmenlerimiz hala maddi açıdan mağdur durumdadırlar.Biz öğretmenler hükümetinizden sosyal haklarımız yanında maddi iyileştirmeler bekliyorduk.Diğer bakanlık çalışanlarına yapılan yan ödemeler göze gözükmezken Öğrermenlere verilecek ders ücretleri hemen göze büyümektedir. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi dileğiyle saygılar sunarım  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git