Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Ibrahim ZENCİRCİ [Köşe Yazıları]

Çankırı'da Yarım Kalan Yatırımlar 1
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet
Sayfalar:
       1  |  2      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa | Yenile

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  09:29:29      
Yatırımları Takip Ediyoruz
Yeni Devlet Hastanesi inşaatı neden bitirilemiyor?

Bu Dosyada: 1) Kampanya çağrısı - 2) Halkın Talebi - 3) İlgili Dönem Milletvekili sayın Duran'ın Cevabı - 4) Sağlık Bakanlığının Cevabı - 5) Sağlık İl Müdürlüğünün Cevabı - 6) Tercüman Gazetesi haberi - 7) TBMM'ye yazılı Soru Önergesi metni mevcutur

Çankırı için tahsis edilmiş bir kamu yatırımı niteliğindeki yeni devlet hastanesi uzun zamandır inşaatı tamamlanıp faaliyet geçememiştir. Bir vatandaş olarak bu durumdan çok müteessir olduğumuzu belirtmek isteriz. Bunun için biran önce bir şeyler yapılması gerekiyor. Bize düşen acilen bir kampanya başlatarak ilgililerin dikkatini çekmek ve sonuç için adım atmaya davet etmektir.

Duyarlı hemşerilerimizin katkılarıyla bir hareket planımız var;

Birinci adım, Sağlık Bakanlığı, Çankırı Valiliği ve Akgünler İnşaat Tic. ve San. A.Ş. (Müteahhit firma)'ya 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunun, demokratik ve şeffaf yönetimin gereği olan eşitlik, tarafsızlık ve açıklık ilkelerine uygun olarak kişilerin bilgi edinme hakkını kullanmalarına ilişkin esas ve usuller gereğince ve ilgili kanunun öngördüğü süre içersinde bilgi talep etmek,

İkinci adım, TBMM de soru önergesi verilmesi için Milletvekillerine e-mail göndermek. TBMM dilekçe komisyonuna sunmak. (Aşağıda atacağınız imzalar üç vekile de gönderilecektir.)

Üçüncü adım, tarafların vereceği resmi cevapların siteye taşınmasıyla konunun tetkik edilmesi ve çözüm önerilerinin tespiti,

Dördüncü adım, duyarlı vatandaşlar ve STK’larla inşaat alanında incelemelerde bulunmak, ulusal-yerel basının ve politikacıların dikkatini çekmek,.

Bizler sokakta konuşulanları aktarmak yada devlet memurlarından yarım yamalak, gayri resmi bilgi alıp buraları yazmanın uygun olmadığı inancındayız. Ancak 2003 yılı haziran ayında Sağlık Bakanlığına teslim edilmesi gerekirken bu güne kadar neden teslim edilemediğini sorgulamak zamanının da geldiğinin farkındayız.

Kıymetli hemşehrilerim, biz şimdi birinci adımı gerçekleştirmek üzere bilgi edinme kanunu gereği dilekçeleri ilgili kurumlara gönderdik. Cevap gelene kadar sizler de ilginizi göstermek için aşağıda imza atmak suretiyle kampanyaya katılın. Bu imzalar diğer kampanyalarımızda da olduğu gibi ilgili taraflara iletilecektir.

İmza örneği; "Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  09:36:05         
  "Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.” saygılarımla

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

derelli
Yetkili Üye

ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  13:12:29       
  Temeli at 25 yıl bekle. bu uygulama 2005 yılında da devam edecekse geçmişlerden bir farkı mı kalıyor. farkı kalmayacaksa önüne çıkan aksaklıkların bir an önce giderilmesini istiyorum.

sayfa başına git

Van Basten
Yorumcu

KIRIKKALE
52 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  14:21:55     
  Çankırıya yapılmakta olan Hastane aradan geçen bunca zamana rağmen neden tamamlanamamıştır ?

S.G  sayfa başına git

mahmut
Okur

ankara
29 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  15:15:22     
  çankırı devlet hastanesi inşaatının temel atma törenine katılmıştım bütün ödeneğinin hazır olduğunu yetkililer söylüyordu neden bitirilemedi aynı sistemle kırıkkale hastaneside yapılmıştı o iktidarın ömrü yetmedi ozaman oluyorki şimdiki yetkililerin işi takip etmediği görülüyor yetkililrden rica ediyoruz bir an önce bitmesi ve hizmete açılmasını diliyorum saygılarımla

sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  17:20:37       
  Buda yeni bir yılan hikayesimi ? Bu iş niye uzuyor.Kestane kebap acele cevap .

Hasan BAKIR  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  19:38:35       
  Çankırılılar olarak duyarlılık gösterecğimiz bir konu gündeme getirlmiş. Sayın Zencirci'ye teşekkür ederim.
Herşeyin başı sağlık olduğuna göre bu inşaatın bir an önce bitmesi için vatandaş olarak ne yapılacaksa onu yapmaya hazır olalım.

Bu engellerin kalkması ile ilimiz, büyük illere hasta taşımaktan kurtulmuş olacaktır.

sayfa başına git

captanblack
Çankırı Gönüllüsü

ankara
108 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  21:20:24     
  Üye sayısı az önce baktım 1258 e ulaşmış. Sitedeki kampanyalarda daha çok mesaj daha çok görüş yer almalı bu sayıya bakınca.Sivil dayanışma veya örgütlenme çok mühim bir güç.Elbette bu güçten kasıt Çankırımıza yapılabilecekler konusunda sıkı bir beraberlik sergilememiz.Şimdi bende soruyorum Hastane neden bitirilemiyor ?

Cengizhan Savul  sayfa başına git

Recep Gülşen
Yönetici

Konya
76 Cevap
Gönderim - 09/11/2005 :  09:37:00       
  Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.

Recep Gülşen  sayfa başına git

isa cicek
Yetkili Üye

Ankara
120 Cevap
Gönderim - 09/11/2005 :  10:03:04       
  Örneğin; Sabancı veya Koç yada memleketimin ileri gelen diğer zenginlerinin, bir binaya ihtiyaçları var ve bunu dışarıdan bir firmaya yaptırmaya karar verdiler. Bu binada varsayalım, Hastane binası olsun. (Tesadüf bu ya.)
Ne olur acaba; Önce mutlaka işten iyi anlayan bir uzman bulurlar, nereye, nasıl ne kapasitede, bir bina yapacaklarını planlarlar. Sonra kendilerine göre ortalama maliyet çıkartırlar. Piyasa araştırması yaparlar, firmalarla görüşürler. Fiyat alırlar, gerekli sözleşmeleri en ince ayrıntısına kadar yaparlar, tabiri caizse eşeği sağlam kazığa bağlarlar ve iş başlar.

Ve emin olun bu iş ya sözleşmede belirtilen zamanda biter yada daha önce. Sözleşmede daha önce belirtilen meblağlar ödenir, ne eksik ne de fazla ve hastane binası açılması gereken zamanda açılır.

Ama bu hastane binası devlet eliyle ve milletin parasıyla yaptırılacaksa, işler böyle yürümez. Nasıl yürüdüğüne gelince, uzun uzun anlatmaya gerek yok. Çankırı Yeni Devlet Hastanesi İnşatında olduğu gibi yürür işler, daha doğrusu yürümez.
----------------------------------------
Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması için, önündeki engellerin bir an evvel kaldırılmasını istiyorum.

Saygılarımla,

İsa Çiçek

sayfa başına git

kanibey
Yetkili Üye

çankırı
74 Cevap
Gönderim - 09/11/2005 :  12:24:40         
  Çankırı'daki hastanenin yetersizliğinden dolayı Çankırı köylerinden gelipte Ankara'daki hastanelere ambulansla gönderilirken Çankırı Ankara yolunda ölen amcası ve yakın akrabası olan bir bayanı kabetmiş birisi olarak Çankırı'nın bu eksikliğini uzun zamandır bilen ve acısını yaşayan bir vatandaş olarak bu eksikliğin bir an önce giderilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu eksikliğin Türkiye için utanç verici bir eksiklik olduğunu söylemeye bilmem gerek var mı? Daha dün il olan ilçelerin bile koca koca devlet hastanelerine sahip olduğunu okuyunca Çankırı ve Çankırılılar adına içim yanıyor.Daha fazla söze hacet yok sanırım.

Bir an önce Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.
Saygılarımla.

osman çiğdem  sayfa başına git

ekbal
Okur

20 Cevap
Gönderim - 09/11/2005 :  13:44:43       
  Sevgili dostlar...
Farklı fikirleri dercetmek ayrı bir özelliğimiz olmalı mutlaka. Konular ve gündem hakkında fikirlerimizin farklılığını gözler önüğne sermeliyiz...Farklı fikirlerle yeni pencereler açmalıyız..
Ama...
Bazen de "tabi" olmayı bilmeliyiz..Doğru olarak kabul ettiğimiz, arkasında destek olacağımızı hissettiğimiz şeyin altına imza atmalıyız..Bir meseleye ille de "farklı versiyon", ya da bir başka "farklı ifade tarzı " çabası katmak yerine,sunulmuş bir imza örneğinin ardında olmayı da bilmeliyiz...

Farklılıklarımızı göstereceğimiz yerler olduğu zaman yine gösterelim... Ama şu anda "atılmış bir imza" eğer onayımıza açılmışsa bunu da hep beraber imzalayalım...
İmza örneği; "Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

ekrem balta  sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye

Ankara
153 Cevap
Gönderim - 09/11/2005 :  14:52:36     
  Sayın Zencirci teşekkür ederim.
Çankırılı olarak bende soruyorum, Çankırıda yarım kalan yatırımlar neden bitirilmiyor? Çankırıda yapılmakta olan Hastanenin, bir an evel engellerin kaldırılıp,hizmete açılması dileğimle,
Saygılarımla.

Düzenleyen - nuri lafci on 09/11/2005 14:54:20

lafcigil  sayfa başına git

cahidce
Yetkili Üye

Çankırı
15 Cevap
Gönderim - 09/11/2005 :  15:40:48       
  Önemli bir konuyu gündeme getitdiği için sayın Zencirci yi Tebrik ediyor,tüm Çankırılıların bu kampanyaya katılmasını diliyorum
Bir an önce Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.
Saygılarımla

Cahit AKTAŞ  sayfa başına git

milan
Yorumcu

ankara
85 Cevap
Gönderim - 09/11/2005 :  17:26:09       
  Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.
Saygılar sunuyorum.

sayfa başına git

AB Dereli
Yetkili Üye

ÇANKIRI
95 Cevap
Gönderim - 10/11/2005 :  09:22:33       
  hastanemi "ACİL"en istiyorum.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ ILGAZ....

sayfa başına git

Fazlı
Cansati.Org Denetçisi

İSTANBUL
52 Cevap
Gönderim - 10/11/2005 :  14:18:54       
  "Çankırı'da yapılan Yeni hastane binasının hizmete açılması için, önündeki engellerin bir an evvel kaldırılmasını istiyorum".saygılarımla...

Fazlı BOZ  sayfa başına git

cenk
Yorumcu

istanbul
48 Cevap
Gönderim - 11/11/2005 :  00:11:12     
  Çankırı'da Yarım Kalan Yatırımlar 1 başlığı altında açılan kampanya eylem planının 1. adımına katılıyorum ve Çankırı'da yapılan Yeni hastane binasının hizmete açılması için, önündeki engellerin bir an evvel kaldırılmasını istiyorum.
Saygılarımı sunuyorum.

sayfa başına git

metamer71
Okur

Çankırı
23 Cevap
Gönderim - 13/11/2005 :  01:57:30     
  Sn.Zencirci gündeme taşıdığınız bu önemli konu için teşekkür ediyorum.Bir eksikliği de ben dile getireyim sizin aracılığınızla İmam Hatip Lisesi ile Sağlık Meslek Lisesi aynı binada ders görüyorlar demek isterdim ancak bu çok mümkün görünmemektedir.Bu durum hastaanenin bir an önce bitirilmesi ile çözüleceğini umuyor saygılarımı sunuyorum.

Dost
 sayfa başına git

murat
Okur

ankara
9 Cevap
Gönderim - 14/11/2005 :  11:47:36     
  GÜNDEMDE BULUNAN HASTANEMİ İSTİYORUM KAMPANYASINA ŞABANÖZÜ KARAÖREN KÖYÜNDEN KATILIYORUM.
NEDEN ÇANKIRIDAKİ HASTANE GİBİ
İLÇEMİZDE YAPIMINA BAŞLANAN İNŞAATININ
NEREDEYSE %80 BİTEN İNŞAAT BİNASI YAKLAŞIK 10 SENEDİR NEDEN ÇÜRÜMEYE TERKEDİLDİ.BUNUDA MERAK EDİYORUM.EGER HASTANEYE GEREK YOKSA DİĞERİNİDE KALDIRALIM OZAMAN KİMSE HASTALIKLA UĞRAŞMAZ KISA YOLDAN HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞUR.
HİÇ OLMAZSA ANKARADAKİ HASTANELERDE SÜRÜNMEYİZ.
YENİSİ YAPILACAK HERHALDE YİNE BİRİLERİ KASASINI DOLDURACAK....
MURAT NALBANT

sayfa başına git

İbrahim AKYOL
Yetkili Üye

Çankırı
63 Cevap
Gönderim - 14/11/2005 :  12:27:32       
  "Çankırı'da yapılan Yeni Hastahâne binasının hizmete açılması için, önündeki engellerin bir an evvel kaldırılmasını istiyorum".Saygılarımla...

sayfa başına git

muzafferakdogan
Yetkili Üye

İstanbul
6 Cevap
Gönderim - 14/11/2005 :  13:20:05         
  "Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

Muzaffer AKDOĞAN
İstanbul Üniversitesi  sayfa başına git

korkmazC
Yorumcu

İstanbul
30 Cevap
Gönderim - 14/11/2005 :  18:02:56     

CaK  sayfa başına git

ayyildiz
Çankırı Gönüllüsü

ankara
129 Cevap
Gönderim - 14/11/2005 :  19:51:45       
  Yeni Devlet Hastanesi inşaatı neden bitirilemiyor?

Şaban AYDIN  sayfa başına git

Hakkı Duran
21. Dönem Çankırı Milletvekili

Ankara
308 Cevap
Gönderim - 16/11/2005 :  22:25:48       
  Değerli İbrahim Zencirci,

Çok önemli bir konuyu gündeme getirdiniz. Temel atmasında milletvekili sıfatıyla bulunduğum bir yatırımın bürokratik engellemelere takılması beni de çok üzmektedir.

Yıllarca bitirilemeyen yılan hikayesine dönen yatırımlar gibi olmasın diye, zamanın Sağlık Bakanı değerli hemşehrimiz Osman Durmuş’un -yeni bir ihale sistemini- uyguladığı sağlık yatırımlarından biriydi. Bu sistemde süre bir yılı geçmiyor, daha önemlisi yatırım ödeneğinin tamamı tahsis ediliyordu. Benzeri bir yatırımı, ilgili müteahhit firma Kırıkkale ilimizde öngörülenden bir ay önce ; sanırım 10 ayda teslim etmişti. Osman Bey, benzeri bir yatırımı Çankırı için gerçekleştirmek istedi. Uzun süre arsa arandı. Sonunda uygun arsa bulundu. Proje ve ihale safhasından sonra temel atıldı. Sağlık Bakanı Osman Durmuş, o günün parasıyla 8 Trilyon lirayı Çankırı Valiliği İl özel İdaresi emrine defaten ödedi. İl Özel İdaresine verilmesinin sebebi, paranın Çankırı’nın kasasına girmesi düşüncesiyledir. Hastane inşaatı, 8-9 ay sürede bitirilecekti. Sonra seçimler yapıldı. Yeni bir siyasi iktidar iş başına geldi. Bizim hastanenin açılış haberini duymayı bekledik. Bir türlü olmuyordu. Projede hata varmış denildi. Vali özel idareye yüksek faiz getirisi var diye geciktiriyor rivayetleri dolaştı. İşin yetkili ve sorumluları doyurucu bir açıklama yapmadılar.

Çankırı, yeni iktidarın ilk açıkladığı 15 bin km.lik bölünmüş karayolu projesinden hiç pay alamayınca; dönemin valisi özel idare imkanlarıyla Çankırı- Ankara karayolu yapmaya kalkıştı. Yapılan köy yolu standardında karayolu(!)ydu. Bu arada köy hizmetleri araçları, görevleri olmayan bir alanda çalıştığı için köy yolları ihmal edildi. Köy hizmetlerinden araç isteyen muhtarlardan yakıt parası istendi. Ne hastane bitti, ne faiz paraları verimli kullanılabildi. Velhasıl kaynak ve zaman israfını önleme niyeti, arzulananın tersi sonuç verdi.

Şimdi yapılacak iş, bu inşaatın bitirilmeyiş sebeplerini kamuoyuna doyurucu biçimde açıklamaktır. Çankırı Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğümüz’den doyurucu açıklama bekliyoruz.

Sizi ve bu kampanyaya destek veren kardeşlerimizi kutluyorum.

Hakkı DURAN  sayfa başına git

makav
Çankırı Gönüllüsü

202 Cevap
Gönderim - 18/11/2005 :  05:52:50     
  Ben bi türlü anlayamıyorum bu işleri Türkiyede.Bu kadar insan soru soruyor kimse cevap vermiyor.Sağlık kadar hayati öneme haiz bir konuda niye cevap verilmiyor ?Kimse kalıcı değilki .Lütfen hastahane gibi çok gerekli bir yapıyı daha fazla bekletmeyin.Diyorsanız bu bina lüzumsuz o vakit niye başladınız ?

sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 01/12/2005 :  10:24:08       
  Sağlık Bakanlığı ve Sağlık İl Müdürlüğü Cevap Verdi

08/11/2005 tarihinde "Çankırı için tahsis edilmiş bir kamu yatırımı niteliğindeki yeni devlet hastanesi uzun zamandır inşaatı tamamlanıp faaliyet geçememiştir. Bir vatandaş olarak bu durumdan çok müteessir olduğumuzu belirtmek isteriz. Bunun için biran önce bir şeyler yapılması gerekiyor. Bize düşen acilen bir kampanya başlatarak ilgililerin dikkatini çekmek ve sonuç için adım atmaya davet etmektir." dedik ve bir kampanya başlattık. Kampanyanın Birinci adımı, Sağlık Bakanlığı, Çankırı Valiliği ve Akgünler İnşaat Tic. ve San. A.Ş. (Müteahhit firma)'ya 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı kanunu ile bilgi talep etmek olduğunu belirttik. Bugün tarafımıza ulaşan cevapları ilginize sunuyorum. Çankırı Araştırmaları Sitesi olarak Kampanyanın diğer aşamlarını da adım adım devam edeceğiz.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü'nün Cevabı

Subject: bilgi edinme kanunu çerçevesinde "Yeni Hastane İnşaatı" hakkında
Date: Fri, 25 Nov 2005 15:31:23 +0200
From: "cankırı" <cankIrI@saglik.gov.tr>
To: izencirci@yahoo.com

4982 sayılı kanun gereğince;Yeni devlet hastanesi inşaatı hakkında vermiş olduğunuz dilekçeyle ilgili olarak sağlık müdürlüğümüz bilgi edinme bürosunca araştırılmış olup konu ile ilgili açıklamalar ekte gönderilmiştir.

Bilgilerinize rica ederim.

Çankırı İl sağlık Müdürlüğü

Ek:

Sayın;İbrahim ZİNCİRCİ

17 Kasım 2005 tarihinde 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde Yeni Devlet Hastanesi hakkında vermiş olduğunuz dilekçeyle ilgili olarak bilgi edinme büromuzca gerekli araştırmalar yapılarak aşağıya çıkarılmıştır.

İlimiz yatırım programında 2001I000130 proje numarası ile yer alan 150 yataklı Çankırı Merkez Devlet Hastanesi inşaatının ihalesi 05.09.2002 tarihinde Sağlık Bakanlığı Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığınca yapılmış olup; halen %75 inşaat seviyesindedir. Bu yatırım ihalesi ve kontrollüğü Sağlık Bakanlığınca yapılmakta olup; Saymanlığı Çankırı İl Özel İdare Müdürlüğüdür.

Bu inşaatın durma sebebi olarak, Sağlık Bakanlığı ile inşaatı yürüten müteahhit firma arasında hukuki problemler olduğu ve halen bu konu, Danıştay incelenmesinde bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi için Konunun, işin ihalesi ve kontrollüğünü yapan Sağlık Bakanlığı Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Kurulu Başkanlığına sorulması gerekmektedir.

Bilgilerinize rica ederim.

Çankırı İl Sağlık Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı'nın Cevabı

Subject: Sağlık Bakanlığından Bilgi Talebinizle ilgil i..
Date: Fri, 25 Nov 2005 15:15:03 +0200
From: "Mustafa.Akin" <mustafa.akIn@saglik.gov.tr>
To: izencirci@yahoo.com

Bilgi talebinize verilen cevap ekteki dosyadadır.

İyi Günler Dileriz

Ek:

BİLGİ NOTU
Konu: İbrahim ZENCİRCİ’nin Bilgi Edinme İsteği

Sayın İbrahim ZENCİRCİ,

Çankırı Yeni Devlet Hastanesi inşaatının gecikmesinin sebepleri ile ilgili olarak Bakanlığımızdan talep ettiğiniz bilgilere istinaden;

Çankırı Yeni Devlet Hastanesi inşaatının % 75 fizikî ve nakdî gerçekleşmesi sağlanmış durumdadır. Yüklenici firmanın maddî sorunları ve çıkan bazı ihtilâflar nedeniyle konu mahkemeye intikal etmiş olduğundan inşaat durmuş olup, inşaatın devam etmesi için Danıştay kararı beklenmektedir. Bu karar doğrultusunda yapım işinin ivedilikle devam ettirileceği bilgilerinize sunulur.

Mustafa Akın
Mühendis (APK)

Kıymetli hemşehrilerim, bizler kampanyamıza devam etmeliyiz. Bu forumda yarım kalan bu yatırımın tamamlanması için imza atarak talebimizi yenilemeliyiz. Yargı kararının neticelenmesi de nihayetinde bir takip gerektirecektir. Konu daima gündemimizde olsun.

Düzenleyen - izencirci on 01/12/2005 10:46:09

sayfa başına git

aliyildirim
Yetkili Üye

NİĞDE
185 Cevap
Gönderim - 01/12/2005 :  15:00:04     
  Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

civiky@hotmail.com
YILDIZHAN YARAN EKİPİ  sayfa başına git

AB Dereli
Yetkili Üye

ÇANKIRI
95 Cevap
Gönderim - 01/12/2005 :  17:19:53       
  Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyor

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ FOTO ÇAĞRI ILGAZ.....

Düzenleyen - AB Dereli on 01/12/2005 17:21:25

sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 01/12/2005 :  17:34:51     
  Bu köşeye sadece yarım kalan yatırım olarak devlet hastanesi yazılmış.
İki düşünce geliyor insanın aklına...
İktidar ya çok iyi çalışıyor onun için yarım kalan başka yatırım yok,hepsini bitirmiş
Yada ÇANKIRI'ya yatırım yapılmıyor
Acaba hangisi doğru????

sayfa başına git

By_MaLKoM
Okur

çankırı
18 Cevap
Gönderim - 01/12/2005 :  22:20:03       
  valla hemşehrilerim bence ne yatırım yapılıyor nede iktidar çalışıyor yarım kalmışlar var ve artık hiç bir yatırıma el koyan yok çünki yarıda kalıyor neden yarıda kalacagı baştan belli olan bir tarıma gidilsin ki aslında sizinkide güzel soru ama gerçekten ben boyle düşünüyorum....

SAYGILARIMLA

Yavuz Yiğit

www.ilgazlilar.com

www.forumilgaz.tr.cx  sayfa başına git

heaven
Okur

Bolu
6 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  02:10:37     
  "Çankırı’da yapılan yeni hastane binasının hizmete açılması önündeki engellerin kaldırılmasını istiyorum.”

Ayşe ÇAKIROĞLU  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  08:44:29       
  İlgili Makama
Çankırımıza yapılmaya başlanılan ve tahminen % 80 i tamamlanan Devlet Hastanesinin açılmasında önünde bulanan engellerin kaldırılmasını istiyorum.
Eğer kaldırılmıyor ise sebebini Çansaatinde açıklanmasını bekliyorum.
Saygılarımla...

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

By_MaLKoM
Okur

çankırı
18 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  10:07:52       

www.ilgazlilar.com

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  15:51:19         

Bu haber H.O. Tercüman Gazetesinin 03.12.2005 tarihli nüshasının 11. sayfasında "Bitmeyen İnşaat İsyanı" başlığı ile yayınlanmıştır.

Gazetenin İnternet Baskısındaki Haber
Haber metni aşağıdadır.

alıntı:
Bitmeyen inşaata isyan

BİR yıl içinde tamamlanmak üzere 2002'de temeli atılan Çankırı Devlet Hastanesi inşaatının hâlâ bitirelememesi, Çankırılar'ı kızdırdı.

57. Hükümet döneminde, Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından, temeli atılan ve 150 yataklı olarak planlanan hastane inşaatının bir yıl içinde tamamlanması öngörülüyordu. İnşaat tutarı olan 8 trilyon lira da Sağlık Bakanlığı tarafından Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi'ne ödendi. Çankırı Devlet Hastanesi inşaatıyla aynı dönemde ve aynı şartlarda temeli atılan Kırıkkale Devlet Hastanesi'nin inşaatı 10 ayda bitirildi ve hastane hizmete girdi. Çankırı Devlet Hastanesi inşaatı ise bir türlü bitmek bilmiyor. Aradan 3 yıl geçmesine rağmen şu anda inşaatın yüzde 75'lik bölümü tamamlanabilmiş durumda. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, inşaatın tamamlanmama nedenini müteahhitle olan hukuki sorunlara bağladı. Cansaati.org adlı internet sitesinde inşaatın bitirelemeyişine isyan eden Çankırılılar, "Hastalarımız daha ne kadar Ankara yolunda perişan olacak" dedi.

Seçime kurban gitti

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Çankırı eski Milletvekili Hakkı Duran, DSP-MHP-ANAP iktidarının bir süre daha görevde kalması halinde hastanenin tamamlanmış olacağını belirterek şöyle konuştu:

"Dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş, yıllarcak bitirilemeyen, yılan hikâyesine dönen yatırımlar gibi olmasın diye, yeni bir ihale sistemi uygulamıştı. Bu sistemde, yatırım ödeneğinin tamamı ödeniyor ve inşaatın bir yılı geçmemesi sağlanıyordu. Benzer yatırım Kırıkkale'de de yapıldı. Orada inşaat 10 ayda bitti. Sayın Durmuş tarafından proje tutarı 8 trilyon lira İl Özel İdaresi'ne ödendi. Ancak araya seçimler girip iktidar değişikliği olunca bu proje aksamaya başladı."

Sağlık Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise inşaatın Sağlık Bakanlığı'nca kontrol edildiği, saymanlığı ise Çankırı İl Özel İdare Müdürlüğü'nün yürüttüğü belirtilerek şöyle denildi:

"Çankırı Yeni Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 75 fiziki ve nakdi gerçekleşmesi sağlanmış durumdadır. Yüklenici firmanın maddi sorunları ve çıkan bazı ihtilâflar nedeniyle konu mahkemeye intikal etmiş olduğundan inşaat durmuş olup, inşaatın devam etmesi için Danıştay kararı beklenmektedir. Bu karar doğrultusunda yapım işinin ivedilikle devam ettirileceği bilgilerinize sunulur."

Daha kaç kişi ölecek?

Öğretim Üyesi Osman Çiğdem de, Çankırı'daki hastanenin yetersizliğinden dolayı Çankırı köylerinden Ankara'daki hastanelere ambulansla gönderilirken yollarda iki yakın akrabasını kaybettiğini belirterek, "Türkiye için utanç verici bu eksiklik bir an önce giderilsin. Daha dün il olan yerlerde koca koca devlet hastaneleri bulunurken, Çankırı'dan bunun esirgenmesi niye" diye konuştu.

Ahmet DEMİRÖZ
03.12.2005

By_MaLKoM
Okur

çankırı
18 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  16:10:33       
  Tşkler Ahmet GÜLŞEN bey sesimizi daha büyük duyurabiliyoruz sayenizde daha da büyüğünü istesek ayıp etmiş oluruz galiba ama Çankırı'mız için ben bu ayıbı gogüslemeye razıyım daha büyük sesleri istiyoruz Ahmey bey, Çok daha büyük sesler ve inşallah da bu sesimizi sadece Çankırı ve çevresine degil tüm Dünya'ya duyuracagız..

SAYGIALRIMLA

Yavuz YİĞİT ILGAZ

Düzenleyen - By_MaLKoM on 02/12/2005 16:12:10

www.ilgazlilar.com

hilmi
Okur

çankırı
21 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  16:18:05     
  ÖNCELİKLE HASTAHANEMİ İSTİYORUM!.....
ANCAK ÇANKIRI'YA NE ZAMAN BİR YATIRIM VEYA ORTAKLIK BİR İŞ YAPILMAYA KALKILSA MUHAKKAK ÖNÜNE BİR ENGEL ÇIKIYOR. BİR ÇANKIRI'LI OLARAK BUNU ANLAMIŞ DEĞİLİM. SEBEP ÇANKIRI' MI YOKSA ÇANKIRI'LIMI ŞÖYLE BİR GERİYE DOĞRU BAKTIM ZAMAN; NE ZAMAN BİR YATIRIM YAPILSA , BİR YERLERE GELİP TÖKEZLİYOR VEYA TÖZELETTİRİLİYOR . BAKIYORSUN YOLU ÖYLE KORGUN YATIRIMLARI ÖYLE KURULAN DİĞER YATIRIMLARI KEZA ÖYLE ÇANKIRI'NIN HİÇ BİR İŞİ DÜZGÜN GİTMEZMİ NE OLURSUNUZ YETKİLİLERE SESLENİYORUM; BU İŞİN SIRRINI BİR ÇÖZÜN ARTIK YARIM KALAN İŞLERDEN GINA GELDİ ARTIK ÇANKIRI' YI ŞEHİR YERİNE KOYMUYORLAR, ÇANKIRI'LIYIDA İNSAN YERİNE' Mİ KOYMUYORLAR? HERHALDE ÇOK İÇERLİYORUM BU DURUMA . TÜM ÇANKIRI' YA SAYGILARIMLA

şanteknik  sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  17:44:08       
  Sayın Hilmi Bey
Yukarıda söyledikleriniz de çok haklısınız. Bunun bir nedeni var ve çok basit. En son örneğini TV.deki haberlerde iki gün önce hepimiz izledik. AKP grup toplantısında kameralar gösterdi, seyircilerin bulunduğu balkondan, arka arkaya iki kişi başbakana sesini duyurdu, bu kişilerden ilki ÇANKIRILI, ikincisi BİNGÖL'lü idi.
Başbakana grup toplantısınıda kameralar önünde bağıran ÇANKIRILI NE İSTİYOR DU? BİNGÖL'LÜ NE İSTİYOR DU?
Haklı olarak yakındıklarınızın cevabı, bu farklı kişilerin taleplerinde gizli Hilmi bey.
Bunun cevabını ilerki günlerde vereceğim. Seyredenlerin o toplantıyı, o talepleri hatırlamalarını ve yorumlarını öğrenmek istiyorum.
Selamlar,Saygılar.

sayfa başına git

isa cicek
Yetkili Üye

Ankara
120 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  18:14:17       

alıntı:
Başbakan Erdoğan AK Parti'nin Meclis Grubu'ndaki yaptığı konuşmayı sona erdirmek üzereyken, salon balkonundan bağırışlar duyuldu.

Başbakan'ın sözleri önce yaşlı bir adam tarafından, hemen ardından da bir başka erkek tarafından kesildi.

"Başbakanım yanınıza gelmek istiyorum" dediği duyulan yaşlı adama korumalar müdahale etti. Erdoğan, korumalardan sözkonusu kişiyi alıp yanına getirmelerini istedi.

Hemen ardından Başbakan'ı ikinci bir vatandaş yine baslkondan seslendi. Bingöl'e üniversite yapılmasını isteyen vatandaşı soğukkanlılıkla karşılayan Erdoğan, Bingöl'e üniversite istiyor, hakkıdır dedi. Erdoğan bu talepleri dikkate alacaklarını söyledi.

Sözlerini, "Coşkunuz coşkumuzdur. Ben kendilerine güzel Ankara'mıza bir kez daha hoş geldiniz demek istiyorum" diyerek sonlandıran Erdoğan, partililerin alkışları arasında kürsüden indi.

HABER7 / 29 Kasım 2005

Bu haberi okumuştum, hatta üniversite ile ilgili forumların birinede eklemiştim.

Ancak ikinci bağıran kişinin Çankırılı olduğunu sizden öğrendim.

Hemşehrimiz, ya üniversite istemiştir, yada hastane inşaatını gündeme getirmiştir.

Saygılarımla,

Düzenleyen - isa cicek on 02/12/2005 18:20:06

sayfa başına git

By_MaLKoM
Okur

çankırı
18 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  22:09:08       
  ALINTI

Bu haberi okumuştum, hatta üniversite ile ilgili forumların birinede eklemiştim.

Ancak ikinci bağıran kişinin Çankırılı olduğunu sizden öğrendim.

Hemşehrimiz, ya üniversite istemiştir, yada hastane inşaatını gündeme getirmiştir.

Saygılarımla,

Sayın isa çiçek Bey, evet haklısınız ya ünv için bagırmıştır bu vatandaşımız hemşerimiz yada hastane için ama duyan kim menfaat olmadan is yapan var mı TÜRKİYE'de bilinki Bingöl'de menfaat vardır....

www.ilgazlilar.com

kanibey
Yetkili Üye

çankırı
74 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  10:50:57         
  O haberi Kanal 7 anahaberde de ben de izledim. Hemşehrimiz olan amca ne üniversite istedi ne de hastaneyi gündeme getirdi.O kendi özel isteğini dile getirdi.Sesini duyurabildiği için o amcayı kutlarım. İnşallah başbakanla görüştükten sonra sorununa bir çözüm bulunmuştur.Şu anda söylediklerini tam aktaramıyorum ama
Çankırı'da herkesin bizim gündemimizle yatıp kalktığını, o amcanın da bunlardan haberi olduğunu zannetmiyorum.
Buna dayanarak yapılacak yorumları önlemek için bilgi mahiyetinde yazdım.
Saygı ve selamlarımla.

kanibey
Yetkili Üye

çankırı
74 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  10:57:34         
  hmet Beyin bahsettiği haber bugünkü Tercüman'da yayınlandı.Haber aşağıya alıntılanmıştır.

Bitmeyen inşaata isyan

Dönemin Sağlık Bakanı Durmuş tarafından, 2002'de bir yılda bitirilmek şartıyla temeli atılan Çankırı Devlet Hastanesi inşaatı hâlâ sürüyor. Çankırılılar soruyor Daha kaç hasta Ankara yollarında hayatını kaybedecek

BİR yıl içinde tamamlanmak üzere 2002'de temeli atılan Çankırı Devlet Hastanesi inşaatının hâlâ bitirelememesi, Çankırılar'ı kızdırdı.

57. Hükümet döneminde, Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından, temeli atılan ve 150 yataklı olarak planlanan hastane inşaatının bir yıl içinde tamamlanması öngörülüyordu. İnşaat tutarı olan 8 trilyon lira da Sağlık Bakanlığı tarafından Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi'ne ödendi. Çankırı Devlet Hastanesi inşaatıyla aynı dönemde ve aynı şartlarda temeli atılan Kırıkkale Devlet Hastanesi'nin inşaatı 10 ayda bitirildi ve hastane hizmete girdi. Çankırı Devlet Hastanesi inşaatı ise bir türlü bitmek bilmiyor. Aradan 3 yıl geçmesine rağmen şu anda inşaatın yüzde 75'lik bölümü tamamlanabilmiş durumda. Sağlık Bakanlığı yetkilileri, inşaatın tamamlanmama nedenini müteahhitle olan hukuki sorunlara bağladı. Cansaati.org adlı internet sitesinde inşaatın bitirelemeyişine isyan eden Çankırılılar, "Hastalarımız daha ne kadar Ankara yolunda perişan olacak" dedi.

Seçime kurban gitti

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Çankırı eski Milletvekili Hakkı Duran, DSP-MHP-ANAP iktidarının bir süre daha görevde kalması halinde hastanenin tamamlanmış olacağını belirterek şöyle konuştu:

"Dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş, yıllarcak bitirilemeyen, yılan hikâyesine dönen yatırımlar gibi olmasın diye, yeni bir ihale sistemi uygulamıştı. Bu sistemde, yatırım ödeneğinin tamamı ödeniyor ve inşaatın bir yılı geçmemesi sağlanıyordu. Benzer yatırım Kırıkkale'de de yapıldı. Orada inşaat 10 ayda bitti. Sayın Durmuş tarafından proje tutarı 8 trilyon lira İl Özel İdaresi'ne ödendi. Ancak araya seçimler girip iktidar değişikliği olunca bu proje aksamaya başladı."

Sağlık Bakanlığı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise inşaatın Sağlık Bakanlığı'nca kontrol edildiği, saymanlığı ise Çankırı İl Özel İdare Müdürlüğü'nün yürüttüğü belirtilerek şöyle denildi:

"Çankırı Yeni Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 75 fiziki ve nakdi gerçekleşmesi sağlanmış durumdadır. Yüklenici firmanın maddi sorunları ve çıkan bazı ihtilâflar nedeniyle konu mahkemeye intikal etmiş olduğundan inşaat durmuş olup, inşaatın devam etmesi için Danıştay kararı beklenmektedir. Bu karar doğrultusunda yapım işinin ivedilikle devam ettirileceği bilgilerinize sunulur."

Daha kaç kişi ölecek?

Öğretim Üyesi Osman Çiğdem de, Çankırı'daki hastanenin yetersizliğinden dolayı Çankırı köylerinden Ankara'daki hastanelere ambulansla gönderilirken yollarda iki yakın akrabasını kaybettiğini belirterek, "Türkiye için utanç verici bu eksiklik bir an önce giderilsin. Daha dün il olan yerlerde koca koca devlet hastaneleri bulunurken, Çankırı'dan bunun esirgenmesi niye" diye konuştu.

Ahmet DEMİRÖZ
03.12.2005

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  11:43:14         

hilmi
Okur

çankırı
21 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  11:55:51     
  NE HİKMETTİRKİ ÇANKIRI'YA YAPILAN HANGİ YATIRIM OLURSA OLSUN BİR ŞEYLERE SEBEP KURBAN GİDİYOR ZATEN NE OLUR BİRAZ UYANALIMDA KOYUN GİBİ KURBAN OLMAKTAN KURTULALIM YAHU DOĞU DOĞU DİYE KIYASLANMAK DİKİME GİTMEYE BAŞLADI GELSİNLER ÇANKIRI İLE KİYASLASINLAR TARİHİNE BAKILDIĞI ZAMAN EN ESKİ BİR ŞEHİRKEN GİDEREK ANKARANIN EN ÜCRA KENAR SEMTLERİ KADAR BİLE OLAMADI GİDEREKTE KENT OLMA ÖZELLİĞİNİDE KAYBEDECEK BÖYLE GİDERSE ....
UYANIN EYYYYYYY ÇANKIRILIM UYAN MEMLEKETİNE SAHİP ÇIK HERKESE SAYGILAR...

şanteknik  sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  14:55:04       
  KISIR DÖNGÜ'DEN KURTULMAK BİZİM ELİMİZDE..!
Yukarıda konu açıklandı ve netleşti;
Çankırılı ÖZEL işi için görüşmek istiyor. Bingöllü memleketi için bir şeyler istiyor.
Hilmi bey,farkımız malesef bu, yıllardan beri Çankırı'nın "makûs"(uğursuz,kötü) talihini yenememesinin altındaki yatan neden bu...
BİR BERABER OLAMADIK... Dilerim şimdi uyanmış olalım.
Biz Çankırılılar kişisel kazançlarımızla kurtulduğumuzu, refaha erdiğimizi sanıyoruz. Sonuç ortada ve eğer SAMİMİ isek bundan sonra değişiriz. Bu konuda kimseye ihtiyacımız yok. Bizim, biz Çankırılılar'ın değişmesi gerek. Yaşım elli otuz yıl öncede böyleydi, şimdide aynı.Bir otuz yıl sonra benzer yakınmamaların olmaması için bizim BİR, BERABER olmamız gerekiyor. Eski alışkanlıklarımızdan kurtulmamız.Kısır çekişmeleri,DEDİKODULARI bırakmamız gerekiyor.
"ÇANKIRILI ÇANKIRILI'NIN KURDU OLMASIN"

sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  20:42:16       
  Değerki Üyeler
Bu konudaki duyarlılığımızı sürsürelim. Bu hastahane inşaatının bizden sonraki kuşak da tartışmasın.
Çankırı'yı temsilen bütün sivil kuruluşlarımız derneklerimiz ve federasyonlarımızi başbakanlık, sağlık bakanlığı , milletvekillerimizi , valiliğimizi ve özel idare olmak üzere e-posta yağmuruna tutalım.
İnannınki dosyalar tozlu raflardan çıkarılacaktır. Eğer bu olaya sahip çıkarsak sonucunu da kısa sürede alacağız.

Sayın Ahmet Gülşen
Bu konu ile ilgili kurum ve kuruluşarın, bakanlıkların da olmak üzere e- posta adreslerini burada belirterek yazılmış dilekçe örneğini gönderelim.

Bu konuda gereken yazı ile kampanyayı daha da genişletelim.
Gatta faksı olan kardeşlerimiz faks ile de ulaşmaya gayret etsinler.
Eğer bu yazılar bizim Çankırılı bürokratlarından Çankırılı olduğunu unutmayanların eline geçerse hastanemize kavuşuruz.

Sağlıklı günler diliyorum.

Bu konuda

sayfa başına git

Hakkı Duran
21. Dönem Çankırı Milletvekili

Ankara
308 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  23:50:26       
  BİR NOT DAHA:

İlimiz için önemli olan bir yatırıma site üyelerinin gösterdiği hassasiyet ve ilgi sevindiricidir. Gazete haberi olmasını sağlayan arkadaşlara da müteşekkiriz.

Ortaya çıkan son durumda konunun üç ana muhatabı vardır:

1-Çankırı Valiliği İl Özel İdaresi, 2- İnşaatın teknik kontrollüğünü yapan Sağlık Bakanlığı, 3- İhaleyi almış olan müteahhit firma.

Bilebildiğim kadarıyla sözleşmede gecikmenin müteahhit firmadan kaynaklanması halinde, gecikilen her gün için 35 MİLYAR LİRALIK TAZMİNAT ödenmesi söz konusudur.

Konunun hukukî boyutu da açıklanmaya muhtaçtır. Dosya ne kadar zamandır danıştaydadır .

Öncelikle Çankırı Valiliği, bu işin bugünkü hale gelme sebeplerini ayrıntılı olarak açıklamalıdır. İşin sahibi olan-maddî kaynakları elinde tutan- Çankırı İl Özel İdaresinden hiç ses çıkmamakta, sorular onlara yönelmemektedir. Bütün bunların paranın faiziyle ilgili olduğu iddiası giderek haklılık kazanmaktadır. (Ayrıca, Özel idare kaynaklarının Çankırı-Ankara karayolu için harcanması konusu da irdelenmelidir. Özel idare imkanları ve köy hizmetleri araçlarının bu şekilde kullanılması, köylerimizi mağdur etmiştir. Uzun süreden beri, bir takım hizmetler için köylerden yakıt parası istenmektedir.)

Hakkı DURAN  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 05/12/2005 :  09:53:35       

Değerli dostlar farkındamısınız bilmiyorum. Çansaati artık Çankırıyı aştı artık Çankırılı için güç kaynağı olmaya başladı. Sitede ele alınan konular Türkiye Ulusal basınında da yer almaya başladı. Bu da sitenin gücün artığını göstermektedir.
Ayrıca Çankırı ve Çankırılıya gösterdiği duyarlılıktan dolay Halka ve Olaylara TERCÜMAN Gazetesini teşekkürler.
150 yatatlı Çankırı Devlet Hastanesinin yılan hikayesine dönüşmeden bir an önce halkın hizmetine sunulması dileklerimle....

Düzenleyen - turgut_reis on 05/12/2005 10:40:42

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 05/12/2005 :  18:25:42     
  Bir Hukukçu olarak Konunun Danıştay ile rabıtasını merak etmekteyim.Borçlar yasası çerçevesinde özel hukuk kuralları ile Adli Yargı Merciinde çözülebilicek bir meselenin DANIŞTAY boyutunu anlamamış bulunmaktayım.
Kim dava açmış davanın Konusu nedir, yetkililer eğer bir açıklamada bulunursa aydınlanmış olacağımız gibi ,düşüncemizi açıklama konumuna erişiriz diye düşünüyorum.
İHTİYATİ TEDBİR KARARI YOKSA İNŞAAT NİYE DURDURULSUN Kİ????
Ya yüklenici firma edimini yerine getirmiyordur yada devlet ödenek ayırmıyordur başka bir problem aklıma gelmiyor
Bir ilinin HASTANE PROBLEMİNİ ÇÖZEMEYENLER Avrupa birliğine nasıl girecek merak ediyorum
saygılarımla
Ertuğrul YEŞİLDAL

sayfa başına git

abidinak
Üye

ÇANKIRI
3 Cevap
Gönderim - 07/12/2005 :  02:46:37     
  Yukarıdaki cevaplar bir Çankırılı olarak beni tatmin etmedi.
BEN ISRARLA:

sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 07/12/2005 :  14:47:14     
  Antalya milletvekili Atila EMEK tarafından Çankırı Devlet Hastanesinin durumu hakkında, Sağlık Bakanı tarafından Yazılı olarak cevaplandırılmak üzere 07.12.2005 tarihinde soru önergesi verildi.

Önerge Tarihi: 07/12/2005 Sayı: 9422

ATİLA EMEK - ANTALYA CHP
MANAVGAT - 1947, Mestan - İsmihan - İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi - Almanca - Serbest Avukat - Maliye Bakanlığı Bakan Özel Müşaviri, CHP Genel Merkezi Halkla İlişkiler ve Kamu Yönetimi Uzmanı, Alanya Cumhuriyet Eğitim Vakfı Kurucu Üyesi - Evli, 2 Çocuk.

sayfa başına git

nuri lafci
Yetkili Üye

Ankara
153 Cevap
Gönderim - 07/12/2005 :  15:24:07     
  Ne günlere kaldık, bu forumda yorum üzerine yorumlar yapdık,sesimizi Çankırı ya duyuramadık ama,çok şükür'ki Antalya'ya duydu.Ne diyebilirim,TEŞEKKÜRLER ANTALYA.Kutlarım sizi sayın Vekilim.
Saygılarımla.

Düzenleyen - nuri lafci on 07/12/2005 15:28:23

lafcigil  sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 07/12/2005 :  15:46:02       
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI

MADDE 80. – Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, seçildikleri bölgeyi veya kendilerini seçenleri değil, bütün Milleti temsil ederler.

Düzenleyen - izencirci on 07/12/2005 16:17:29

sayfa başına git

5mustafa
Üye

çankırı
1 Cevap
Gönderim - 07/12/2005 :  15:54:08     
  Çangırının birde gizli vekili varımışda bilmezmişiz.

sayfa başına git

aliyildirim
Yetkili Üye

NİĞDE
185 Cevap
Gönderim - 08/12/2005 :  10:25:25     
  ANTALYA MİLLETVEKİLİNE TEŞEKKÜR EDMEKDEN BAŞKA ÇAREMİZ KALMADI

SAĞOLUN ANTALYA MİLLETVEKİLİ

SAYIN ATİLLA EMEK

Düzenleyen - aliyildirim on 08/12/2005 11:17:13

civiky@hotmail.com
YILDIZHAN YARAN EKİPİ  sayfa başına git

hatce18
Okur

çankırı
20 Cevap
Gönderim - 08/12/2005 :  10:54:11     
  Bende Hastanemi istiyorum artık.
Yeter bu memleketin çektiği allah için lütfen....

HER ŞEY ÇANKIRI İÇİN  sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 08/12/2005 :  11:12:31       
  YENİ ALANYA GAZETESİNDEN....

alıntı:

Çankırı’nın derdi bizim vekili gerdi!

CHP Antalya Milletvekili Atila Emek’in Alanya’nın onca sorunu dururken Çankırı Devlet Hastanesi’nin niye tamamlanmadığını sorması garipsendi

- Adem TEKİN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Atila Emek, Alanya'da onca sorun varken, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) Çankırı ilinin sorununu taşıdı.
CHP Milletvekili Emek, 57. hükümet döneminde yapımına başlanan Çankırı Devlet Hastanesi'nin halen tamamlanamadığına dikkat çekti. Çankırı'da vatandaşların zor durumda olduğunu belirten Emek, Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından cevaplandırılması için soru önergesi verdi. İşte Sağlık Bakanlığı'na verilen 4 maddelik soru önergesi:
1- 57. Hükümet döneminde, 2002 yılında Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından 150
yatak kapasitesi planlanarak temeli atılan, yatırım bedelinin Çankırı İl Özel İdaresi'ne peşin
ödenmiş olan ve Çankırı halkı için son derece önem arz eden Çankırı Devlet Hastanesi'nin yapımı hangi aşamada, neden durmuştur?
2- Yatırım bedelinin peşin ödenerek, bir yılda bitirilmesi planlanan Çankırı Devlet
Hastanesi'nin inşaatı, seçim dönemine rast gelmesi ile yapımı seçimlerin ardından neden
durmuş ve 58'inci AKP Hükümetleri döneminde, Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmesi gereken inşaat, neden devam ettirilmemiş ve bitirilememiştir?
3- Aradan geçen üç yılda birçok hasta vatandaşımız, Çankırı'daki hastane yetersizliğinden dolayı, ambulansla Ankara'ya taşınırken, yolda hayatlarını kaybetmiş olmalarına rağmen, Çankırı Devlet Hastanesi'nin bitirilmesi için Sağlık Bakanlığı'nca gerekli çalışmalar neden
yapılmamıştır?
4- Bu kadar önem arz eden bir konuda, Sağlık Bakanlığı, Çankırı Devlet Hastanesi'nin,
yapımını bitirmek için herhangi bir çalışma yürütmekte midir? Yürütmekte ise bu nedir ve
hastanenin bitirilmesi için belli bir tarih öngörülmekte midir?

http://www.yenialanya.com/default.asp?PG=78418

Düzenleyen - izencirci on 08/12/2005 11:16:56

sayfa başına git

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 08/12/2005 :  11:42:53       
  Çankırı da, Alanya da ve TÜRKİYE'NİN her yerinde; "AKİL ADAM" A R A N I Y O R...
Aşağıdaki elektronik posta, Yeni Alanya Gazetesi sahibine gönderilmiştir. İ.Z.

alıntı:
Sayın Mehmet Ali Bey,
Aracılığınızla, Sayın Adem Tekin'e aşağıdaki Anayasanın 80. maddesini hatırlatırım.
Alanya da veya Çankırı da "AKİL" insanlara ihtiyacımız var.
Saygılar bizden...
İbrahim Zencirci

Meraklısına Not:Alanya'nın "Kuzeyden gelen"sorunları ile özellikle ilgileneceğiz,bilginize.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ANAYASASI
MADDE 80. – Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, seçildikleri bölgeyi veya kendilerini seçenleri değil, bütün Milleti temsil ederler.

http://www.cansaati.org/link.asp?TOPIC_ID=1755

www.cansaati.org

sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 08/12/2005 :  16:23:07     
  Teşekkürler sevgili ibrahim; sayın Adem TEKİN'e benim telefonla ilettiğim serzenişi sen gazete patronuna iletmişsin.
Adem TEKİN'e ilettiğim bir bilgiyi buraya da aktarmak hemşehrilerimizin bilgisine sunmak istiyorum.
Bilindiği üzere CHP 2002 Milletvekili seçimlerinde Çankırı'dan milletvekili çıkaramadı,
ve parlementoya da CHP den başka MUHALEFET PARTİSİ girememişti.Bu koşullarda Çankırı mecliste üvey evlat durumuna düşmesin diye Sayın Atila EMEK'ten rica ettim.Fahri milletvekilimiz olurmusun diye o da seve seve kabul etti.Bu konu Sayın Deniz BAYKAL'a iletildi VE ODA ÇOK İYİ DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZ DEDİ ve onayladı.
Zaman zaman başka İllerin milletvekilleri de Çankırı'nın sorunlarına değindiler; yerel basında ve Ulusal basında yer aldı.
Sayın Zencirci'nin de belirttiği gibi; ANAYASANIN 80 maddesine göre Milletvekilleri seçildiği bölgenin değil Türk milletinin vekilleridir.
Bu bağlamda Türkiye'nin her karış toprağında görev yapmaları Anayasa gereğidir.
Bu arada Çankırı'nın seçilen sayın Milletvekillerinin aleyhine bir durumun ortada olmadığını da belirtmeliyim.
Grupta azıcık sesini çıkaran milletvekilinin disiplin kuruluna gönderildiği belki bir vakadır ama Muhalefetsiz demokrasi olmaz.
İktidar çalışacak; yetersiz kaldığı noktalarda muhalefet eleştirecek ve çalışmaya davet edecek.
Bu sayede Çankırı'ya hizmet gelecek.Bundan üzüntü duymamamız gekir.
Bu DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN Hemşehrilerimde varolmasından dolayı büyük mutluluk duydum.
İşte Cansaati.org sitesinin her geçen gün büyüyerek renklenmesi de bu husustan kaynaklanıyor.
Saygılarımla,
Ertuğrul YEŞİLDAL

Düzenleyen - ertugrulyesildal on 08/12/2005 17:00:52

sayfa başına git

ertugrulyesildal
Yetkili Üye

Antalya
75 Cevap
Gönderim - 09/12/2005 :  14:29:32     

Yeni Alanya gazetesinin 09.12.2005 tarihli nüshasından
http://www.yenialanya.com/default.asp?PG=78519

alıntı:

Çankırı’da CHP’den milletvekili adayı olan Av. Ertuğrul Yeşildal, Alanya’nın sorunları dururken Çankırı’nın sorunlarını dile getirdiği için eleştirilen Emek’i desteklediğini söyledi

- Adem TEKİN

Daha önce Çankırı’da CHP’den Milletvekili adayı olan ancak Alanya'da çalışan Av. Yeşildal, Çankırı Devlet Hastanesi inşaatının halen tamamlanamamış olmasının bir ayıp olduğunu belirtti.
Çankırı'da sadece 3 AKP'li milletvekili bulunduğunu ifade eden Yeşildal, "Söz konusu ilde CHP'li veya başka bir partiden milletvekili yok. Muhalefet olmadığı için oradaki yatırımlar yarım kalıyor. Halkın sesini TBMM'ye duyuran yok. Çankırı adeta kaderine terk edilmiş bir şehir” dedi.

Av. Yeşildal, Çankırı Devlet Hastanesi ile ilgili TBMM'ye soru önergesi sunan CHP Milletvekili Atila Emek'e de destek verdi. Yeşildal, "Anayasa gereği, bir milletvekili sadece seçildiği bölge ile ilgili değil Türkiye'nin her yeri ile ilgili meclise sorun iletebilir. Milletvekilimiz Atila Emek de, yıllardır hastanesi bulunmayan Çankırı ile ilgili soru önergesi vermiştir. Kendisi Çankırı'nın aynı zamanda fahri vekili görevini üstlenmiştir" dedi.

sayfa başına git

Atila_Emek
22. Dönem Antalya Milletvekili

2 Cevap
Gönderim - 14/12/2005 :  17:11:04     
  Değerli Çankırı’lı Hemşehrilerim,

Türkiye Büyük Millet Meclisi 22.Döneminde, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili olarak görev yapmaktayım.

Çankırı ilimizden, Cumhuriyet Halk Partisi listesinden seçilmiş bir milletvekili olmadığından, bu eksikliğin giderilmesi amacı ile Çankırı ilimizin fayri milletvekilliği görevini de üstlenerek siz değerli Çankırılı yurttaşlarımıza hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyuyorum.

Çankırı’nın sağlık konusunda çektiği sıkıntıyı ortadan kaldırmak ve yeni Çankırı Devlet Hastanesi’nin bir an önce hizmete girmesini sağlamak gayesi ile ilgililerin dikkatini bu konuya çekmek için Sağlık Bakanlığına bir soru önergesi vermiş bulunuyorum.

Çankırı’mız için çok önemli saydığım ve hakkettiği Üniversitenin kurulması konusunun, hükümet tasarısında yer almayışı karşısında bütün Çankırılı hemşehrilerimin duyduğu haklı tepkiye tercüman olmak için hazırlayıp sunduğum bir soru önergesi ile konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdığımı belirtirim.

Bu duygu ve düşüncelerle her zaman Çankırı’nın ve Çankırı’lı hemşehrilerimin hizmetinde olduğumu ve sorunların çözümü konusunda çalışmalarımızın devam edeceğini ifade eder, tüm Çankırılı hemşehrilerime en içten sevgilerimi, saygılarımı sunarım.

Atila EMEK
Antalya Milletvekili
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi  sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Bu Konu ile ilgili 2 Sayfa:
       1  |  2      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa | Yenile

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git