Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Site Hakkında [teknik ve içerik]

2005 Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 25/10/2005 :  11:08:07        
Çankırı Belediyesi ve Çankırı Araştırmaları Sitesi - Cansaati.Org 2005 Fotoğraf Yarışması
Yarışma Konusu -Hediyeler -Sonuçlar -Ödül Töreni -Sergi Notları

Çankırı belediyesi ve Cankırı Araştırmaları Sitesinin [Cansaati.org] birlikte tertip ettikleri 2005 Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren eserler aşağıda sıralanmış olup, söz konusu eserler Ramazan Bayramında Çankırı Araştırmaları Merkezinde ziyaretçilerin ilgisine sunulacaktır. Ödül töreni tarih ve saati ise daha sonra bildirilecektir.

Siz değerli hemşehrilerimze tavsiyemiz 2006 yarışması için şimdiden hazırlıklara başlayın.

DERECELENDİRMELER

A KATEGORİSİ-ÇANKIRIDA DOĞAL ALANLAR

1. HASAN ATABAŞ-464703-1-KIRKPINAR GÖLETİNDE SABAH
2. HASAN ATABAŞ-464703-2-IŞIĞIN GİZEMİ
3. YUSUF BİÇER- Y31989-A-1

B-KATEGORİSİ-ŞEHRİN İNSANI-ÇANKIRIDAN İNSAN MANZARALARI

1. ALİM KORKMAZ-TELLİM-1
2. ALİM KORKMAZ-TELLİM-2
3. ALİM KORKMAZ-TELLİM-4

C-KATEGORİSİ-ÇANKIRI EVLERİ- ESKİ VE YENİ EVLER

1. MUSTAFA ALBAYRAK-530618-1
2. FERİDE ŞAHİN-522027-4
3. MUSTAFA ALBAYRAK-530618-3

TEŞVİK-ELİF IŞIK-66666-1

JÜRİ

Eserler jürilerin ayrı ayrı ve isimler görülmeden (numaralı kodlarla) puanlamalarına tabii tutulmuş olup, son olarak elde edilen puanlara göre de derecelendirme tespit edilmiştir.

İRFAN DİNÇ
Çankırı Belediye Başkanı

YÜKSEL ARSLAN
EĞ.V. KÜL.MD.

ETHEM YENİGÜRBÜZ
BAS. V. YAY. MD.

AHMET GÜLŞEN
Cansaati.Org Yöneticisi

A. BÜLENT DERELİ
FOTOĞRAFÇI

MURAT KIRIKER
FOTOĞRAFÇI

Çankırı Belediyesi ve Çankırı Araştırmaları Sitesi
2005 Fotoğraf Yarışması

KONU
"Bütün Yönleriyle Çankırı"

KATEGORİLER
A KATEGORİSİ : "Çankırı'da Doğal Alanlar"
B KATEGORİSİ : "Şehrin İnsanı" / "Çankırı'dan İnsan Manzaraları"
C KATEGORİSİ : "Çankırı Evleri, Eski ve Yeni Mekanlar"

YARIŞMANIN AMACI:
Fotoğraf sanatını desteklemek, yaşadığımız yere farklı bir bakış açısıyla bakarak Çankırı'nın zengin kültürel varlıklarını ve güzelliklerini açığa çıkartmak-belgelemektir.

YARIŞMAYI TERTİP EDEN:
Çankırı Belediyesi ve Çankırı Araştırmaları Sitesi [Cansaati.Org]

DEĞERLENDİRME:
Eserler resim tekniği ve muhtevasında yakalanmış imge ile değerlendirilir.

Son katılım tarihi: 25/09/2005 olup, eserlerin 01 eylülden sonra 25 eylül 2005 tarihinden önce postaya verilmesi gerekmektedir.

Ödüller:

A KATEGORİSİ
Birincilik--Digital Fotograf Makinesi
İkincilik---MP3 Çalar
Üçüncülük---Çankırı Külliyatı (5 Kitap)

B KATEGORİSİ
İkincilik---MP3 Çalar

C KATEGORİSİ
İkincilik---MP3 Çalar

Ahmet GÜLŞEN

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 28/10/2005 :  13:53:41         
  Yarışma ile ilgili haberimiz Türkiye Gaztesinin 28 EKİM 2005 CUMA tarihli nüshasında yayınlanmıştır

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

Hakkı Duran
21. Dönem Çankırı Milletvekili

Ankara
308 Cevap
Gönderim - 28/10/2005 :  14:45:19       
  TEBRİKLER

Fotoğrafçılık, teknolojiyle paralel gelişen bir sanat kolu. Eline her makinayı alan aynı perspektif ya da kareyi yakalayamıyor. Sanat yeteneklerine sahip olmak icap ediyor. Bu yarışmayı düzenleyenleri, katılanları ve dereceye giren sanatçıları tebrik ederim.

Dereceye girenlerin bundan sonraki hedefleri Türkiye çapında yarışmalarda kendilerini göstermek olmalıdır. Sonra da milletlerararası yarışmalar...

Başarı dileklerimle...

Hakkı DURAN  sayfa başına git

cenk
Yorumcu

istanbul
48 Cevap
Gönderim - 28/10/2005 :  17:44:38     
  Hani fotoğraflar nerde niye sitede yayınlanmadı ?

sayfa başına git

derelli
Yetkili Üye

ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 28/10/2005 :  20:27:30       
  Çok yakından tanıdığım TRABZON ilimize kayıtlı ve Halen Milli Eğitim Bakanlığında Genel Müdür Yardımcılığı görevini yapan 30 yıllık yakın arkadaşım büyüğüm ve bitki fotoğrafları üzerinde uzun yıllar araştırmalar yapan sayın Hasan Atabaşı bu büyük başarısından dolayı özellikle kutluyorum, İstiyordum ki Sayın Atabaşla'da NİÇİN ÇANKIRI başlığı altında doyumsuz bir mülakat yapayım ve Sayın Hasan Atabaşı sizlere tüm yönleriyle tanıtayım,ancak, bana göre sitenin son zamanlardaki sıkıntısından dolayı böylesi bir girişimi lüzumsuz gördüğüm için bu çalışmadan vazgeçtim. Ama bir Çankırı'lı olarak sayın Hasan Atabaş'a Çankırı'mızı sevdirmenin kıvancını yaşadığım için de mutluyum. Çankırı'lılar arasına hoşgeldiniz sevgili dostum büyüğüm Sayın Hasan Atabaş. Saygılaraml.a

Düzenleyen - derelli on 28/10/2005 22:10:45

Düzenleyen - derelli on 28/10/2005 22:16:51

sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 09/11/2005 :  16:39:26         
  11 kasım 2005 cuma Çankırı Araştırma Merkezinde saat 17.00 da Çankırı Belediyesi ve Cansaati.Org işbirliğinde yapılan Fotoğraf yarışması resimlerinden oluşan sergi açılışı ve ödül törenine tüm hemşehrilerimiz davetlidir.

makav
Çankırı Gönüllüsü

202 Cevap
Gönderim - 11/11/2005 :  07:11:44     
  Fotoğrafları niye siteye koymuyorsunuz Ahmet bey bizde görelim.

sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 11/11/2005 :  08:43:04       
  Böyle güzel bir yarışmayı tertipleyenleri, yarışmaya katılanları ve yarışmada dereceye girenleri tebrik ediyorum.
Her yıl geleneksel olarak yapılması dileklerimle.
Bütün Hemşehrilerimizi ödül törenine ve serginin açılışına davet ediyoruz.

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 11/11/2005 :  09:17:55         
  Sayın Oğuz resimler Çankırı'da Belediye Kültür Müdürü Yüksel bey sergi için hazırladı inşallah digital ortama da hazırlayacak. Ben malum kayserideyim bayramda o kadar ilgilenme imkanım olmadı. İnşallah sitede yayınlanması da sağlanacak. Acele etmeyelim ancak oluyor bazı şeyler. Bakın bir fotoğraf yarışması belki Türkiye'de bir il olarak web sitesi + belediye işbirliği ile gerçekleşti. Bu web sitesinin büyük haber portalleri gibi maaşlı çalışanının ve maddi imkanlarının olmadığını düşünürsen yarışmada önemli bir başarı sağladık. Tarama ve siteye taşıma işi belki en zahmetsiz bölümü. Onu da halledeceğiz.

İnşallah 2006 yılı yarışmasında digital ortamda birer nüshayı da baştan isteyelim. Unutturmayın.
iyi çalışmalar.

muzafferakdogan
Yetkili Üye

İstanbul
6 Cevap
Gönderim - 11/11/2005 :  13:11:13         
  Çankırı Belediyesi ve Çankırı Araştırmaları Sitesi - Cansaati.Org 2005 Fotoğraf Yarışması'nda derece alan fotoğrafları, ziyaret amaçlı gittiğim Çankırı Araştırmaları Merkezi'nde görme fırsatı bulmuş biri olarak çok beğendiğimi belirtmeliyim. İnanıyorum ki 11 Kasım 2005 Cuma(yani bugün) sergi açılışında bulunan ya da daha sonra ziyaret eden hemşehrilerim de beğenecektir. Bence tadilat ve tefrişatıyla hem Çankırı Araştırmaları Merkezi hem de fotoğraf yarışmasında ödül alan eserler görülmeye değer. Semeresi bol nice yarışma ve çalışmalar yapılmasını temenni ederken bu türden faaliyetlerin Çankırı için artı bir değer olduğunu unutmayalım.
Yarışmayı tertip eden ve neticelendiren heyete ve herkese saygılarımla...

Muzaffer AKDOĞAN
İstanbul Üniversitesi  sayfa başına git

fkocer
Yorumcu

Newyork
42 Cevap
Gönderim - 12/11/2005 :  07:11:52     
  Sevgili Site Yoneticileri ve Uyeleri

Arkadaslar fotograflari gormek istemis; haklilar, ben de isterdim dogrusu. Ayrica site icerisinde Cankri' nin guncel fotograflarina da yer verirseniz, benim gibi gurbetteki arkadaslari sevindirmis olursunuz. Yazi karakterinden dolayi affiniza siginirim, cunku klavyemde Turkce karakter yok. En derin sevgi ve saygilarimla...

Ferhat Kocer  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 14/11/2005 :  10:31:04       
  Çankırı Belediyesi ve Çansaati org işbirliği ile düzenlenen fotoğraf yarışması ödül töreni ve sergisinin açılışında nacizane bende bulundum ve mülki erkan oradaydı.

Çankırı araştırmaları binasında yapılan törende Çankırı Belediye Başkanı sayın İrfan DİNÇ ve Çankırı Valimiz Sayın Ali Haydar ÖNER beyler birer konuşma yaptılar. İlk defa sanal bir internet sitesi ile belediyemizin yaptığı bu işbirliğini memnunlukla karşıladığını, bu tür faaliyetlerin devam etmesi dileğinde bulundular.

Ayrıca Sayın Valimiz Sitemizin kurucusu Sayın Ahmet GÜLŞEN beye gıyabında teşekkürlerini ilettiler.

Daha sonra sergi açılışı yapıldı, sergi gezildi, yarışmada dereceye girenlerin ödülleri verildi ve ikramın ardından proğram sona erdi.

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 15/11/2005 :  23:51:36         
  Çankırı Belediyesi ve Çankırı Araştırmaları Sitesi Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girenler Ödüllerini Aldılar

Sadık SOFTA/Çankırı- Çankırı Belediyesi ve cansaati.org birlikteliği ile geçtiğimiz günlerde düzenlenen kategorili resim yarışmasında dereceye girenlerin ödülleri geçtiğimiz Cuma günü Çankırı Belediyesi Dr. Kamil Rıfkı Urga Araştırma Merkezi’nde verildi.

Yarışmaya katılan resimlerden bir sergi düzenlendi. Sergiye Çankırı Valisi Ali Haydar Öner, Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Vali Öner’in konuğu Şair Yazar Faika Sarp ve Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdür Yardımcısı Hasan Atabaş’ın katılımı ile açılışı yapıldı.
Cansaati org sitesini temsilen programa katılan Sadık Softa ödülünü Vali Öner’den aldı.

Açılış konuşmasında Vali Öner, ‘Çankırı Belediyesi ve cansaati.org’un yapmış olduğu bu güzel etkinlik örnek bir davranıştır. Hele ki, sanal bir ortamda sürdürülen bu etkinlik Çankırı’nın örnek olacak bir başarısıdır’ dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, ‘Böylesine önemli sanatsal faaliyetlerin arkasında her zaman Çankırı Belediyesi olacaktır. Bu resim yarışmasının bir diğer önemi ise Çankırılı olmayıp da Çankırı resimleri ile yarışmaya katılan sanatçılarımızın bulunmasıdır.’ Diyerek açılış gerçekleştirildi.

Resim sergisindeki bütün resimleri tek tek ve beğeniyle izleyen Vali Öner ve davetliler büyük ilgi gösterdiler.

Vali Öner’in konuğu Faika Sarp hanımefendi de sergilenen resimleri Başkan Dinç’in eşi Zeynep Hanım ile incelerken, ‘Bu güzel memleketin her bir insanında sanatçı ruhu var. Bunları görüyorum ve gerçekten çok mutlu oldum.’ diyerek şükranlarını iletti.

Kültür Müdürü Yüksel Aslandan aldığımız bilgilere göre yarışma üç kategoride yapıldı.
A Katagorisi: Çankırı’da Dogal Alanlar
B Kategorisi: Şehrin İnsanı / Çankırı’da İnsan Manzaraları
C Kategorisi: Çankırı Evleri / Eski ve Yeni Mekanlar

Yarışmada dereceye girenler üç kategoridede de şu ödüller verildi:
Birincilik: Digital Fotograf makinesı
İkincilik: MP3 çalar
Üçüncülük: Çankırı Külliyatı (5 kitap)

makav
Çankırı Gönüllüsü

202 Cevap
Gönderim - 17/11/2005 :  05:23:37     
  Resimleri hala göremedik.

sayfa başına git

ekerbicer
Üye

Ankara
4 Cevap
Gönderim - 28/11/2005 :  17:51:02     
  Resimleri hala göremedik. +1
resimleri bende gormek isterim.

sayfa başına git

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 30/11/2005 :  15:52:24         
  Bir başarılı fotoğraf yarışması çıkarttık. Açık, şeffaf, herkesin katılımına açık, devletin kurumlarıyla ortaklaşa, bir web sitesi topluluğunun fevkinde bir organizeyle başardık. Eserleri bayrama yetiştirmek için acele edildi, Çankırıdaki arkadaşlar tabii ki bizim gibi “web” mantığıyla düşünemedikleri için biran önce çerçevelettiler. Sonra sergi gerçekleşti. Biz de resimlerin daha sonra çerçevelerden yıpratılmadan çıkartılmasına ve öyle taranmasına karar verdik. Ben Çankırı’ya 500 km uzaktayım, bayramda üç gün zor kalıyorum. Bana rağmen her şey halisane.

Dün bir güzel e-mail aldım. Çankırı’dan (daha önce tanışmadığım, sitemizi takip eden) bir memur arkadaşımız bu forumdaki yazışmaları okumuş ve “Bende gittim kendi makinamla fotografların fotografını çektim sırf sitenin müdavimlerinden bu sergiyi gezmeyi arzu edip çeşitli sebeplerden dolayı gezme imkanı bulamayanlar görsün diye...” diyor. Sayın Ahmet BÖREKÇİ'ye teşekkür ediyorum. Çankırı’nın kalkınmasının ilk şartı böylesi özverili ve iyi niyetli insanlar olmasıdır.

Sayın BÖREKÇİ’nin çektiği yarışma resimlerden birini ve kendi çalışması olan bir resmi yayınlamak istiyorum. Sabrettik, biraz daha sabredip resimleri kalitesini gösterecek biçimde orijinal tarama ile yayınlayacağız.

Yarışmadan kim ne kazandı;

- Bir faaliyetle daha halkına yaklaşarak Belediye kazandı,
- Hediyeler satın alınarak Çankırı esnafı kazandı,
- Ödüle layık görülmek suretiyle yarışmacılar kazandı,
- Belki bazı resimler Çankırı’da tab edildi, fotoğrafçı esnaf kazandı,
- Resimler çerçeveletildi, Çankırı’da camcı esnaf kazandı,
- Sergi açılmasıyla bir sanatsal etkinlik oldu, halk kazandı,
- Tanıtım için materyal elde edildi Çankırı kazandı,
- Bir yarışma ile Vali, Belediye başkanı ve halk bir araya geldi, toplum kazandı
- Gelecek yıl ki yarışmalara şimdiden hazırlanan genç yetenekler kazandı
- Peki biz ne kazandık: hiç

Yarışmadan bir resim

Ahmet BÖREKÇİ'nin kendi çalışması

özgür_çocuk
Okur

Çankırı
18 Cevap
Gönderim - 01/12/2005 :  09:29:26     
  Peki yarışma fotoğrafları vede çankırımızla ilgili diğer fotoğraflara nasıl ulaşabiliriz...

sayfa başına git

By_MaLKoM
Okur

çankırı
18 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  10:16:12       
  Tebrik etmekten başka yapacagımız bir şey yok galiba herkesin yüregine emegine saglık teşekkür ediyoruz....

SAYGILARIMLA

YAVUZ YİĞİT ILGAZ

www.ilgazlilar.com

www.forumilgaz.tr.cx  sayfa başına git

metamer71
Okur

Çankırı
23 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  22:14:05     
  Sergimiydi yarışmamı pek anlayamadım.Ya Çankırıda bu işe gönül veren çok az yada yarışmayı duyan çok az. Katılım mı yoktu yoksa sadece dereceye girenler mi sergilendi.Yine de bu tür faliyetler Çankırı'nın çehresinde değişiklikler oluşturduğu kanatindeyim.Hazırlayanlara katılanlara saygılar sunuyorum.

Dost
 sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

-2147467259|Operation must use an updateable query.
Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git