Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Sanatçılarımız

Sanatçılarımızla Söyleşi: Turgay BAŞYAYLA
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet
Sayfalar:
       1  |  2      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa | Yenile

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
SALİHA
Okur

ANKARA
6 Cevap
Gönderim - 05/12/2005 :  12:39:30     
  aslında sevgili turgay başyaylayı dinleyip seven kişi oldukça fazla ancak önceki kasetlerin biraz talihsizliğinden daha doğrusu promosyonun yetersizliğinden ismini hak ettiği şekilde duyuramadı... çoğu zaman yeni arkadaş gruplarına girdiğimizde ve konu bi şekilde müziğe geldiğinde ismen değil şarkı ve görünümü ile turgay beyi tanıyorlar.... umarım bundan sonra da ismen tüm türkiye duyacak ve tanıyacak çankırımızın gururunu....

sayfa başına git

tahsin1979
Okur

6 Cevap
Gönderim - 12/12/2005 :  00:48:38     
  turgay abi çankırıda klip çekmek istiyordu senelerdir ve belediyedeki bir arkadaşımdan duydum çankırının içinde yürürüm isimli şarkısına klip çekip tüm türkiyeye ve dünyaya çankırıyı izletecekmiş ama kaynak bulunamıyormuş :( ne kötü nerede hemşerilerimizz.. bu nasıl çankırı sevgisi!!! yokmu bir babayiğit işadamı .. isa bey sizesesleniyorum biran önce sponsor bulalım bu fırsatı kaçırmayalım.. onlarca tv de çankırımız ve sanatçımız boy göstersin... ben gücüm kadar yardıma hazırımm

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 12/12/2005 :  00:51:10     
  Yürürüm gece yanarım senin için bilirim yine de sen asla dönmeyeceksin!!! klip gelmesi acil gerekli olan bir şarkı zaten :(

sayfa başına git

isa cicek
Yetkili Üye

Ankara
120 Cevap
Gönderim - 12/12/2005 :  09:43:02       
  Sayın Turgay Başyayla'nın göndermiş olduğu mesaj aşağıdadır;

Merhaba...
Herzaman olduğu gibi haftalık programımı sizinle paylaşmak istedim...

* 13 Aralık 2005 Salı Kıbrıs (girne konser)

* 14 Aralık 2005 Çarşamba Kanal 7 Şebnem Kısaparmak saat 16:00

* 14 Aralık 2005 Çarsamba ve 15 gün arayla esinti kırevi (yakacık)

* 19 Aralık 2005 Pazar Hürriyet Gala Dergi Söyleşi

* 24 Aralık 2005 Paris Konser (Salon Melodi Paris/Stand)

* Yakın Tarihteki Programlar (Tarihleri belli olduğunda bilgi göndereceğim.)

* Kral tv bir albüm hikayesi
* Seda Show
* Sabah Yıldızları
* Ha Babam De Babam
* Ya Şundadır Ya Bunda
* İbo Show
* A'dan Z'ye
* Zara TRT
* Televizyonca

Mutlu ve Huzurlu Günler Dilerim...
Saygılarımla,
Turgay Başyayla,

* * *

Ayrıca; Turgay Başyayla'nın Çankırı'da Klip çekmesi için başta Çankırı Belediyesi olmak üzere, Çankırı'da faaliyet gösteren firmalar sporsor olabilir.

Yine Çankırı'da tuz üretimi üzerine faaliyet gösteren firmalar sponsor olduğu takdirde, başta tuz mağaraları olmak üzere, Çankırının diğer tarihi mekanlarında güzel bir klip çekilebileceği ve bu kliple Çankırının tanıtımının iyi bir şekilde yapılabileceğini düşünmekteyim.

Saygılarımla,

İsa Çiçek

sayfa başına git

SALİHA
Okur

ANKARA
6 Cevap
Gönderim - 12/12/2005 :  10:18:31     
  lütfen ne olur artık Çankırımıza gereken önemi gösterelim siz değerli iş adamları Turgayın öncülüğü ile böyle güzel bir düşünce ortaya konmuş
desteklerinizi sadece Çankırımız için esirgemeyin keşke bizim de böyle bir imkanımız olsa da kapıları sonuna kadar açsak..
İnanınki burdaki ufacık bir desteğiniz size tekrar fazlası ile geri dönecektir..
Dönmese bile sanki herşey Çankırımız için değilmiki.......
Ankaradan Çankırıma Kızılırmağıma selamlar....

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 12/12/2005 :  13:20:32     
  inşallah sponsor bulunur bende cankırıyı gormeyi isterim orayı gormemiş biri olarak sevindirir beni turgay abim çok yogun bu bir gercek ama bu yogunluk once ona daha sonra da cankırıya yararlı olacak herkesi mutlu edecek boyle devam et abicim basrılar seninle olsun

sayfa başına git

hako
Yetkili Üye

Çankırı
71 Cevap
Gönderim - 14/12/2005 :  19:40:07       
  Uzun bir zamandan sonra, bu akşam Şebnem Kısaparmak'ın programında izleme fırsatı bulduğum Turgay BAŞYAYLA, o değişik yorumu, beyefendiliği, YARENLİĞİ, duygusallığı, Çankırıya ve Çankırılılara yaptığı atıflar ile tüm izleyicileri ve bizleri mest etti, bizlere büyük bir gurur yaşattı. Bizlere hediye ettiğiniz Neredesin Sen ? türküsü için teşekkürlerimi sunarken , cevaben DAİMA YANINDAYIZ diye haykırmak geliyor içimden, yüreğine gönlüne sağlık Sayın BAŞYAYLA...

Hakan DİNCEL  sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 14/12/2005 :  20:31:05       
  Değerli Hemşehrim Başyayla
Bu gün Kanal 7 proğramının son bölümlerine doğru canlı yayında izleme olanağı buldum.
Öncelikle tebrik ediyorum. Tırnaklarının ucuyla zirveye tırmanıyorsun. İnşaallah daha iyi yerlere geleceksin.
Hemşehrin olarak elimizden gelen her şeyi yapmaya söz veriyoruz. Yeterki yılmadan çalış. Zaten bu başarı da yılmadan çalışmanın bir ürünüdür.
Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Türkiye'nin magazin medyasına girmeden gelenler oldukça azdır. Tavır ve kültürünle,birikim ve iradenle zorlukları yeneceksin. Bundan eminiz.
Bu duygularımı yalnız kendi adıma değil seni sevenler, ne yazsam ve nasıl yazsam diyen cansaati üyeleri adına da yazılmıştır.
Selam ve sevgiler
Recep Cırık- Belçika

sayfa başına git

saner06
Üye

ankara
1 Cevap
Gönderim - 15/12/2005 :  09:01:19     
  12.12.2005 TARİHİNDE TRT NİN BİR KANALINDA BİR MÜZİK PROĞRAMI İZLİYORUM.HEMŞERİMİZ SAYIN TURGAY BAŞYAYLA KONUK,BEKLİYORUM MEMLEKET HASRETİMİ GİDERECEK CANIM ÇANKIRI'MIN TÜRKÜLERİNDEN SÖYLEYECEK BİR NEBZE HASRET DİNDİRECEK DİYE AMMA NERDE HEMŞERİMİZ ?? EGENENİN ZEYBEK HAVALARININ TÜRKÜLERİNİ SÖYLÜYOR,BİR GÜZELDE ZEYBEK OYNUYOR SONUÇ BENDE HÜSRAN BEN BİZİM ORALARDAN BİZİM OYUNLARIMIZDAN OYNAMASINI BEKLERDİM.AMMA OLMADI NEDEN SÖYLEMEDİ ANLAMADIM BENİM TUHAFIMA GİTTİ VE SİZLERLE PAYŞALMAK İSTEDİM.İNŞALLAH BEN YANILIYORUMDUR.HEMŞERİM EGENİN DEĞİL BİZİM TÜRKÜLERİMİZİN VE KÜLTÜRÜMÜZÜN REKLAMINI YAPAR.

sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 15/12/2005 :  10:35:04       
  Sevgili Turgay'ın 14 Aralık 2005 de KANAL 7 televizyonundaki proğramını bende seyrettim ve Çankırılı olmaktan bir kez daha gurur duydum işte hiç birşeyinden ödün vermeden o camia da temiz kalan nadir sanatçılardan birisidir. Çankırımızı en iyi şekilde temsil eden bir yaren kardeşime yolun açık olsun diyorum.

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

hako
Yetkili Üye

Çankırı
71 Cevap
Gönderim - 15/12/2005 :  13:37:21       
  Dün akşam, Sayın BAŞYAYLA’ nın adeta ışıl ışıl parlayan yüzünün ve yüreğinin, ekranlardan evlerimize taştığı programın, hala güzel etkilerini yaşıyorum. Çoğumuzun hayat felsefesi olarak benimsediği ve yakın dostlarımızla paylaştığımız görüşleri, Sayın BAŞYAYLA’ nın ağzından milyonlara duyurulması, okuduğu türküler, saygı duyduğum Şebnem Hanım’ın güzel şiirleri, programın formatı, oluşan duygusal hava birçok sıkıntıyı unutturup farklı alemlere götürdü beni.

Ahmet Beyin forumda yer alan eleştirisinin haklı yanları olabilir. Ama bende kişisel olarak, ailesinin Ankara’ da oturmasına rağmen adının başına ANKARALI etiketini almayı değil de , milyonlara Çankırılıyı ve Kültürümüzü Türkiyeye duyurmayı kendisine misyon olarak yüklenmiş, özü ve sözü ile bizden birine, biraz daha toleranslı olabiliriz sanırımdiye düşünüyorum. Eşimin Aydınlı olması ve Denizlide okumamız dolayısı ile Zeybek Kültürünü de biraz biliyorum. Şahsen Zeybek oyunundaki tavrın da bizimle, Çankırı Kültürüyle, Çankırılının kahramanlığıyla çok örtüştüğünü düşünüyorum. Sayın BAŞYAYLA da belki de böyle düşünerek, son albümünde Orta Anadolu türkülerinin yanında Ege türkülerine de yer vermesi bu yüzden olabilir bilemiyorum, ama en azından benim düşüncelerim böyle. Her şeye rağmen Sayın BAŞYAYLA’ nın bizim türkülerimizi katıldığı programlarda daha çok okuması, beni tüm Çankırılılar gibi daha çok mutlu eder burası da kesin. Onun içindir ki Sayın BAŞYAYLA’ nın siteden öğrendiğim kadarı ile İbo show’ a çıkması halinde, özellikle Çankırı türkülerine daha çok yer vermesini, kültürümüzden,ÇANIKIRILININ KİM OLDUĞUNDAN, ÇANKIRININ NERESİ OLDUĞUNDAN daha çok bahsetmesini, hepiniz gibi bende çok istiyorum.

Birde o programa Yaren Ekibini çıkarıp da onlarla beraber kendisine çok yakışan o güzel figürleri beraberce milyonlara izlettirirlerse …

Sevgilerle…

Düzenleyen - hako on 15/12/2005 13:39:13

Hakan DİNCEL  sayfa başına git

Fatih Bayram
Yetkili Üye

Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 24/12/2005 :  10:21:20     
  Turgay Başyaylayı hafta içi Şebnem Kısaparmak'ın programında izledim.Muhteşem bir sahne performansı var,ayrıca halk oyunları konusunda da tam bir "usta"...Tebrikler tekrar..

xgulsenx
Üye

edirne
1 Cevap
Gönderim - 24/12/2005 :  15:06:12     
  mrh öncelikle ben çankırılı değilim ama toplumun unutmaya yüz tutmuş değerlerini yeniden hatırlatıp büylebir site kurulumu ve birleşmeleri çok güzel birşey

sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Bu Konu ile ilgili 2 Sayfa:
       1  |  2      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa | Yenile

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git