Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 Sanatçılarımız

Sanatçılarımızla Söyleşi: Turgay BAŞYAYLA
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet
Sayfalar:
       1  |  2      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa | Yenile

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
isa cicek
Yetkili Üye

Ankara
120 Cevap
Gönderim - 10/10/2005 :  15:49:17      
ÇANKIRI’DAN YETİŞMİŞ SANATÇILARIMIZ 1: Turgay BAŞYAYLA

Türkücü, Oyuncu ve Sinema Sanatçısı

Söyleşiyi Yapan: İsa Çiçek

Çankırı’dan yetişmiş sanatçılarımızı sizlere tanıtmaya çalışacağımız bu dizide, ilk olarak Sayın Turgay Başyayla ile başlamak istedik.

Çankırı’mızın yetiştirdiği ender sanatçılarımızdan birisi olan Turgay Başyayla ile yaptığımız bu söyleşide kendisini tüm yönleriyle tanımaya ve sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Turgay Başyayla'nın bugün çoğumuz sadece müzik yönünü biliriz. Ancak Turgay Başyayla, TBMM’de halk konseri veren ilk sanatçı unvanına sahiptir. Televizyon ve sinema filmlerinin yanısıra, usta sinema yönetmeni Mesut Uçakan’ın çektiği ve başrolünü Turgay Başyayla’nın oynadığı, Anne yada Leyla filminin 2005 yılında Türkiye'nin Oscarı sayılan "Antalya Altın Portakal Film Festivalinde" aday gösterildiğini biliyor muydunuz?

İşte özel yaşamından, müzik, oyunculuk ve sinema hayatına kadar tüm yönleriyle, Turgay Başyayla.

Kıymetli Hemşehrimiz, Sayın Turgay Başyayla,

Çankırılı hemşehrilerimizi (sanal olarak) bir çatı altında toplamaya devam eden ve alanında Türkiye’nin en iyi sitelerinden biri olan Cansaati.org sitesi çok yönlü çalışmalar yapmaktadır.

Bunlardan bir tanesi de Çankırı’mızdan yetişmiş, Çankırılı sanatçılarımızı tanımak ve bu sanatçılarımızı başta Çankırılı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm Türkiye’ye tanıtmaktır.

Çankırılı sanatçılarımızı tanıtırken Çankırı’mızın da tanıtımını sizlerin katkıları ile yapmış oluruz. Yeteneği olan müzik ve sanatın diğer kollarına eğilimi olan çocuklarımıza ve gençlerimize örnek teşkil etmesi amacıyla bu söyleşiyi yapmak istedik ve şimdiden bu söyleşiye katıldığınız için, Cansaati.Org sitesi okuyucuları adına teşekkür ediyorum.

Turgay Başyayla;
Öncelikle herkesin mübarek Ramazan ayını kutluyorum ve tüm hemşehrilerimize, Müslüman camiasına, tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

İsa Çiçek;
Sorularıma öncelikle özel yaşamınızdan başlamak istiyorum.
Nerede ve kaç yılında doğdunuz? Anne ve babanız nereli, daha doğrusu Çankırı’nın neresinden?

Turgay Başyayla;
1976 yılında babamın işi dolayısıyla bulunduğu Zonguldak’ta dünyaya gelmişim.

Çankırı’nın Eldivan ilçesi, Elmacı köyündeniz.
İsmail Başaga’nın torunu, Kamil Başyayla’nın ikinci oğluyum.
Annem Kızılırmak’tan Ahmet Özdemir’in çilekeş kızı Emine Başyayla.

İsa Çiçek;
Kaç kardeşsiniz?

Turgay Başyayla;
Dört kardeşiz, isimleri sırasıyla İsmail, Turgay (yani ben), Ahmet ve Gamze.

İsa Çiçek;
Hangi okulları okudunuz, eğitim durumunuz nedir? Okulda nasıl bir öğrenciydiniz?

Turgay Başyayla;
Gazi İlköğretim Okulundan sonra, Dr.Refik Saydam da eğitim gördüm. Okul yıllarımda, bağlama çalmayı ve basketbol oynamayı severdim.
Beni ya Halk Eğitim Merkezinin kurslarında yada Merkez İlköğretim Okulu veya Çankırı Lisesinin bahçesinde basketbol oynarken görürdünüz.
(Hala da eğitimime devam ediyorum. Şuan biraz işi büyütüp tüm dünya ve Türkiye’nin en iyi sahnesini gerçekleştiren bir Çankırılı oldum. Yedi bölge halk oyunu oynuyorum ve aynı zamanda sinema eğitimi alıyorum.)

İsa Çiçek;
Okul yıllarında basketbol oynadığınızı söylediniz. Bugün sporla aranız nasıl, spora vakit ayırabiliyor musunuz?

Turgay Başyayla;
1991’de yılında babamın işleri dolayısıyla Antalya’ya taşınmak zorunda kaldık. Orada Akev Kolejinde okudum ve okulun basketbol antrenörü ve öğrenci temsilcisi oldum. Basketbol da 1.lige kadar yükseldim. Bugün hala fırsat buldukça basketbol oynamaya çalışıyorum.

İsa Çiçek;
Müzikle tanışmanız nasıl oldu?

Turgay Başyayla;
Okul yıllarımda, bağlamaya karşı bir ilgim doğdu. Halk Eğitim Merkezinin kurslarına gittim ve yeteneğimde vamış ki bu özelliğimi geliştirdim, hep severek yaptım bu işi. Liseler arası müzik yarışmalarında dereceler aldım. Daha sonraları babamla birlikte ticarete atıldım. Dört sene boyunca hem okudum hem de çalıştım. Liseden sonra Doğu Akdeniz Üniversitesinin Uluslararası İlişkiler bölümünü kazanıp Kıbrıs’a gittim. Müzik yaşamım Kıbrıs’ta da devam etti. Orada Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları kurdum, yani hep müzikle içiçeydim.

İsa Çiçek;
Müzik hayatınızda profesyonel anlamda ilk adımı ne zaman ve nasıl attınız?

Turgay Başyayla;
1998 yılında rahmetli Hilmi Topaloğlu ile tanıştım, beni İstanbul’a davet etti. Profesyonel olarak müziğe ilk adımı 2000 senesinde “NAZLICAN” albümü ile attım, sesimi bu albümle duyurdum. Ardından 2002 senesinde ikinci albümüm “BEN PATLARSAM EĞER”i müzik severlerin beğenisine sundum. Her iki albümüm de yurt dışı ve Anadolu da büyük beğeniyle karşılandı. Anadolu’nun birçok vilayetinde ve beldesinde çok sayıda konserler ve imza günleri düzenledim. Aynı yıllarda motif halk oyunları vakfında, halk oyunları eğitimine başladım ve ulusal organizasyonlarda bu gurup ile birlikte ortak projelere imza attım.

İsa Çiçek;
Son albümünüz “ÖZ”den biraz bahseder misiniz?

Turgay Başyayla;
Son albümüm “ÖZ” Orta Anadolu ve Ege türküleri ağırlıklı bir repertuardan oluşuyor. Büyük üstat NEŞET ERTAŞ, NURETTİN RENÇBER ve YÜCEL ARZEN’den bestelerinde bulunduğu albümün ilk klibini, yaklaşık 100 kişiden oluşan ve dünya birinciliği dahil birçok uluslararası ödüle layık görülen MOTİF HALK OYUNLARI ekibi ile RUMELİ HİSARINDA çektik.

İsa Çiçek;
Sinema ve oyunculuk hayatınızdan bahseder misiniz, nasıl başladı oyunculuk?

Turgay Başyayla;
İlk oyunculuğa geçiş filmim yani ilk oyunculuk denemem “Şizofren Aşk” isimli ATV için çekilen tv filmiyle başladı. Bu filmde aldığım rol ile oyunculuk kariyerimin ilk filmini çekmiş oldum. Geçtiğimiz Mart (2005) ayında, Kavanozdaki Adam, Reis bey, Kelebekler Sonsuza Uçar, Yalnız Değilsiniz gibi başarılı filmlere imza atan değerli yönetmen MESUT UÇAKAN ile birlikte TRT‘nin önemli projelerinden olan OTEL İSTANBUL isimli yapıtta başrolde oynadım. Temmuz 2005’te senaryosu yine MESUT UÇAKAN’a ait, ulusal ve uluslararası birçok festivalde yer alacak olan ANNE YADA LEYLA isimli sinema filminde başrol oynadım. Ayrıca bu filmle Antalya Altın Portakal Film Festivaline aday oldum. Bundan sonraki oyunculuk kariyerimi daha emin adımlarla sürdürmek için tiyatro üstadı ve yönetmen ARSLAN KAÇAR’dan sinema ve oyunculuk dersleri alıyorum.

İsa Çiçek;
Hayatta yapmak istedikleriniz amaç ve hedefleriniz nelerdir?

Turgay Başyayla;
Hayatta yapmak istediklerime gelince, ben Hilmi Topaloğlu ve ailemin isteğiyle şuan yaşamak zorunda olduğum hayatı seçtim. Hayallerim arasında müzik yoktu ama nasip işte. Yaptığım bütün işlerde hep en iyisini yapabilme hedefini koydum önüme. Madem meslek olarak sanatı seçtim, ekmeğimi bu işten kazanıyorum, o halde en iyisini yapmalayım dedim. Bu yüzdendir ki mevcut özelliklerimi hep geliştirme çabasında oldum. Folklar ve oyunculuk üzerine dersler aldım ve almaya devam ediyorum.

İsa Çiçek;
Sanat hayatınız boyunca, Çankırılı hemşehrilerinizden destek gördünüzmü? Onların varlığını arkanızda hissetinizmi?

Turgay Başyayla;
Ben zor bir yolu seçtim, popüler olanı değil. Memleketime ve bana yakışanı yapmaya çalıştım. Ama arkama baktığımda sizleri yani Çankırılı hemşehrilerimi göremedim kimi zaman. Yinede yılmadım ve memleketimi tanıttım tüm Türkiye ve dünyada.

Sizler; Namık ve Oğuz Yılmaz gibi görmek istediniz beni ama ben pes etmedim ve memleketimin hak ettiği kaliteden ödün vermedim. Yaren diyarı ve seymen diyarı memleketimin artık gözünü açıp çocuklarını önemseyip bu sanatçıları dışlamasını beklerken bizi tüm Türkiye’ye rezil eden bu isimlere değer verdiniz. Müziği ve kültürümüzü yozlaştıran bu insanlara.

Bu yüzden sizlere biraz Kırgınım.

Türkiye’de en az albümüm Çankırı’da sattı.

Ama Türkiyemizin 80 vilayetinde desteğini görüp rekorlar kırdım kimse duymadı!!!

İsa Çiçek;
Çankırımızdan maalesef çok sanatçı çıkmamış, ama çıkanların da kıymetini bilmeliyiz diye düşünüyorum. Çünkü ileride daha çok sanatçılar yetiştirebilmemiz için yeni nesillere örnek lazım, örnek olacak sanatçılar. Ne dersiniz?

Turgay Başyayla;
Kesinlikle haklısınız. Dilerim memleketimiz ve insanımız için her şey güzel olur bundan sonra. Sanata adım atmayı düşünen çocuklarımız ve gençlerimiz için iyi bir örnek olmaya çalıştım ve inşallah bundan sonra Çankırı’mızdan çıkacak gerçek sanatçılar çoğalacaktır.
Çoğalsın ki Çankırı’mızın tanıtımını daha çok ve daha iyi yapabilelim.

İsa Çiçek;
Son olarak Cansaati.org üye ve ziyaretçileri ile tüm Çankırılılara neler söylemek istersiniz?

Turgay Başyayla;
Bir yaren gibi yaşattı babam bizi ve öylede öleceğim.

Magazin ekranlarına ve sayfalarına bulaşmadan, Rabbimin bana yüklediği misyonla gençlere ve çocuklarımıza kültürlerini özlerini ve benliklerini anlatıp bu ülkeye faydalı ve hak yolunda hizmet veren bir sanatçı olmak olabilmek için var gücümle çalışmaya devam edeceğim.

Ben hizmete devam ediyorum ve yılmadan da edeceğim.
Çocuklarımız ve bu ülkenin gençleri için.
İster yanımda olun ister olmayın, ben genede hemşehrilerimi her şeye rağmen seviyorum ve sevmeye devam edeceğim.

Saygı ve Sevgilerimle.

İsa Çiçek;
Sevgili hemşehrimiz Sayın Turgay Başyayla’ya bu içten söyleşi için Cansaati.org üyeleri ve tüm Çankırılılar adına çok teşekkür ediyorum.

Ve son olarak şunu eklemek istiyorum.

Çankırı dışında, Ankara’da, İstanbul’da, İzmir’de ve yurdun dört bir yanında, Çankırı’dan daha çok Çankırılı bulunmaktadır. Eminim ki bu hemşehrilerimiz kasetlerinizi almışlar ve sizi büyük bir zevkle dinliyor ve takip ediyorlardır.

İnşallah bundan sonra Çankırı'da da kasetleriniz çok satar ve Çankırılılardan beklediğiniz ilgi ve desteği görürsünüz.

Başarılarınız artarak devam etmesini diliyorum.

Saygılarımla,

İsa Çiçek.

Turgay Başyayla'nın web sitesi.

http://www.turgaybasyayla.net/

Düzenleyen - isa cicek on 19/10/2005 10:42:37

Düzenleyen - isa cicek on 31/10/2005 08:53:37

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 19/10/2005 :  10:00:04         
  çankırımızın yetiştirdiği değerler üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu kez sanatçılarımızla bir röportaj serisi yapmayı planladık. Bunun ilki Tutgay BAŞYAYLA ile yapılan söyleşidir. İsa beyin özverili çalışması ile yapılan bu mülakat ile Çankırının bir sanatçı yetiştirip yetiştiremediğini sorgulama imkanı bulacağız.

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

hako
Yetkili Üye

Çankırı
71 Cevap
Gönderim - 19/10/2005 :  18:44:19       
  Tüylerim diken diken oldu. Aynı fikirleri sizinle paylaşıyorum Turgay Bey. YILMADAN HİZMET ETMELİYİZ VATANIMIZA VE ÇANKIRIMIZA ...
Bu sohbeti gerçekleştiren İsa Bey sizede binlerce TEŞEKKÜR...

Hakan DİNCEL  sayfa başına git

AB Dereli
Yetkili Üye

ÇANKIRI
95 Cevap
Gönderim - 19/10/2005 :  20:48:44       
  TURGAY BAŞYAYLA GİBİ ŞAHSİYETLERİ MÜZİK DÜNYASINDA ÇOK ENDER GÖRÜYORUZ. HEMŞEHRİLERİMİZE MUTLAK SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ, ELİMİZDEN GELENİN EN FAZLASINI YAPMALIYIZ.
İSA VE AHMET BEYEDE DUYARLI DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ FOTO ÇAĞRI ILGAZ...

sayfa başına git

AB Dereli
Yetkili Üye

ÇANKIRI
95 Cevap
Gönderim - 19/10/2005 :  21:13:31       
  TURGAY BAŞYAYLA ALBÜMÜNDEN....

ALİ BÜLENT DERELİ FOTO ÇAĞRI ILGAZ..

..

Düzenleyen - AB Dereli on 19/10/2005 21:17:41

sayfa başına git

hako
Yetkili Üye

Çankırı
71 Cevap
Gönderim - 19/10/2005 :  23:12:28       
  Ali Bey bende Ilgazlıyım. Şu an Orta YİBOda Md. Yrd. olarak çalışıyorum. Ilgaza geldiğimde size uğrayacağım , Görüşmek üzere...

hasanduran26
Üye

tokat
2 Cevap
Gönderim - 23/10/2005 :  02:00:06       
  bende sayın abim turgay başyaylaya canı gönülden katılıyor ve destekliyorum.ahlakla alakası olmayan yozlaşmış ve bi o kadarda seviyesiz çapulcuları başımızın tacı yapıyoruz ki gerçek sanatı unutur hale geldik

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 24/10/2005 :  16:10:57     
  turgay abimi bir çorumlu olup antalyada yaşayan bir hayranı olarak beğenerek,örnek alarak dinliyorum ben onun kasetlerinin çankırıda daha fazla sattığını zannadiyordum ama söyleşiyi okuyunca oyle olmadığını duydum ve gercekten ço üzüldüm turgay abiyi bir kez dinleyin çankırılılar bırakamzsınız.ben burda onu kasetlerine ulaşmak için kendimi paralıyorum sizin oyle davranmanız olmuyor hadi herkes turgay abinin sitesine yada kasetçilere onu dinleyin bir kerecik bana hak vereceksiniz.bu söyleşiyi yapana teşekkürler

sayfa başına git

murat
Okur

ankara
9 Cevap
Gönderim - 25/10/2005 :  10:50:57     

From: Murat Nalbat
Sent: Monday, October 24, 2005 4:33 PM
To: 'yarenmeclisi@yahoogroups.com'
Subject:

23/10/2005 tarihli star televizyonununda yayınlanan ibo show adlı programda

Ankara yöresine ait türkü okuyan sanatcılar vardı.

Çogunuz seyretme imkanını bulmuşsunuzdur.

Hasan Yılmaz ‘ın Ankara lı Namık Çankırı ‘lıdır dediğinde

Sayın çok muhterem ibo bey

Çankırı ‘da neresi nereye bağlı diye benim kanıma dokunacak kelimeler sarf etti.

Sayın ibo bey Çankırıyı tanıman için

Çankırı da :

Hiçbir baba kızına ve oğluna esrar ve kaçakcılık parasıyla kazandığı kilolarca altını düğünde

millete göstere göstere hediye olarak vermemiştir,

Çankırı bu ülke için en çok şehit veren il olduğu için adını fazla duymamışsındır.

Cahil insanlara para vererek ellerine de birer silah tutuşturarak ben babayım diyen kimse çıkmadığı için duymamışsındır.

İnsanlık ayıbı sayılan kan davası olmadığı için belki duymamışsındır.

Ve bunun gibi daha bir sürü ………………

ONUN İÇİN ÇANKIRI NERESİDİR TABİKİ BİLMEZ SİZ VE SİZİN GİBİLER.

UMARIM BU E-MAIL STAR TELEVİZYONUNA İBRAHİM TATLISESE ULAŞMASI DİLEĞİYLE

Yeni kasetide çıkmış hayırlı olsun……………………

sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 25/10/2005 :  11:02:10       
  Sevgili Turgay BAŞYAYLA nerde Çankırı ile ilgili bir etkinlik olsa orada bulunuyor. Özürlülerin gecelerinde, festivallerde ve bilimum Çankırıyı ilgilendiren hayır işlerinde baş sanatçı olarak bulunmaktadır. Turgay her zaman Çankırı ve Çankırılıların yanında gördüğüm kadarıyla, artık Çankırılılarında Turgayına sahip çıkma zamanı geldide geçiyor.
Bak adamın birisi daha Çankırının neresi olduğunu bilmiyor. Ama Çankırıda binlerce kaset satıyor.
Saygılar

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

murat
Okur

ankara
9 Cevap
Gönderim - 25/10/2005 :  11:03:47     
  benim öyle bir zoruma gittiki anlatamam sizlere
çankırının böyle lanse edilmesine.
demekki bizler veya yetkililer çankırımızı yeteri kadar başkalarına tanıtamamışlardır.
buda çankırılı olarak beni çok üzüyor.
murat nalbant.

sayfa başına git

makav
Çankırı Gönüllüsü

202 Cevap
Gönderim - 27/10/2005 :  04:33:43     
  İsa beyin röportajından sonra Turgay beyin son kasedini temin ettim çok güzel.Bu genç kardeşimize destek olursak hem hak ettiği yere gelir hemde Çankırıya daha fazla katkısı ve tanıtımı olur.

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 28/10/2005 :  14:36:21     
  turgay abi kadar sevecen yaptığın her işin hakkını veren birisi yok çankırılı sanatçılar arasında.onu takip ettiğim süre zarfında ben bunu öğrendim.canım abim ulasabildigi kadar insana ulaşmak istiyor onu mutlu etmek ve gerçekten arkasında durmak istiyorsanız onu dinleyin ve destek olun.bazı müzik yapıyorum diyenleri desteklememeyi bir kez daha düşünün çankırıda ve bir çok çankırılıların evinde dinlenen sanatçının daha çankırının nerde olduğunu bile bilmemesi onu dınlememeye yetiyor bence.ayrıca turgay abicim canımsın sen kendini bahsettiğin sanatçılarla eş tutma sen onlardan onların tahmin edemeyeceği kadar farklısın

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 28/10/2005 :  22:28:43     
  merhaba sitenizi tesadüfen gördüm çok güzel...benim Çankırıyla alakam yok fakat Turgay beyin söyleşisini okumak için girmiştim ve sizlere teşekkür ediyim dedim...Her yer sanatçısına böyle sahip çıkmaz tebrikler...saygılar sunuyorum hepinize

sayfa başına git

isa cicek
Yetkili Üye

Ankara
120 Cevap
Gönderim - 29/10/2005 :  13:44:49       
  Kıymetli sanatçımız ve sevgili hemşehrimiz,
Turgay Başyayla'dan Cansaati.org ailesine gelen mesaj sunuyorum.

Cumhuriyet Bayramınız,
Mübarek Kandiliniz ve
Ramazan Bayramınız şimdiden kutlu olsun...

Bu günden sonra konser ve tv programlarımı sizlerle paylaşacağım...

1 Kasım Salı Orhan Hakalmaz türkü şölenindeyim TRTINT saat 21:30,

4-5 Kasım Ankara da konserim var,

18 Kasım İstanbul Taksim (şüpheli:)),

24 Kasımda Paris Konserim,

26 Kasım Almanya,

İlginiz için teşekkür ederim.

Saygı ve sevgilerimle,
Turgay Başyayla.

Düzenleyen - isa cicek on 30/10/2005 00:59:13

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 29/10/2005 :  14:00:29     
  teşekkür ederiz...iyimiş tarihler :)

sayfa başına git

AB Dereli
Yetkili Üye

ÇANKIRI
95 Cevap
Gönderim - 29/10/2005 :  14:06:00       
  DEĞERLİ SANATÇIMIZ VE HEMŞEHRİMİZİN TRT DEKİ PROGRAM VE SAATLERİ..

İlk program TRT de Orhan Hakalmaz'la Türkü Şöleni
01.11.2005 21:30 / TRTINT Canlı
01.11.2005 18:40 / TRTTÜRK
03.11.2005 17:55 / TRT4 (TEKRARI)

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,

ALİ BÜLENT DERELİ FOTO ÇAĞRI ILGAZ...

Düzenleyen - AB Dereli on 29/10/2005 14:08:10

sayfa başına git

faça
Üye

bursa
2 Cevap
Gönderim - 29/10/2005 :  15:30:14     
  TURGAY BEYİ BU GÜZEL SÖYLEŞİSİNDEN VE BİZLERİ BİLGİLENDİRMESİN DOLAYI KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ÇIKARMIŞ OLDUĞU ÜÇ ALBÜMÜDE BENDE MEVCUT AMA ŞUNA İNANIYORUM TURGAY BAŞYAYLA KENDİNİ ÖNCE ÇANKIRIDA BİR KONSER VEREREK HEMŞEHRİLERİNE TANITMALI VE SONRA KASETLERİNİN SATIŞINA BAKMALIYDIHALA ÇANKIRILI OLDUĞUNU BİLMEYENLER VAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM BURSA ÇANKIRILILAR DERNEĞİ BAŞKAN VEKİLİ TANSEL ÜNLÜ

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 29/10/2005 :  18:05:17     
  mrb.sayın tansel ünlüye katılıyorum bencede hemşerilerinin seni tanımasını istiyorsan çankırıda bir konser ver canım abicim
.sen bitanesin her zaman örnek alacağım birisin her düşüncende senin yanındayım.zaten başarılısın ama başarılarının devamı dileğiyle

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 29/10/2005 :  18:10:47     
  trtyi mutlaka izleyin türk halkı eminim dinlemeyenler turgay abimi dinleyince fikirleriniz değişecek buna garanti veriyorum o çok iyi bir insan ve çok iyi bir müzisyen arkanda seni sevenler hep var olacak abicim buna emin ol

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 29/10/2005 :  18:37:24     
  selin ne güzel bir hayranlık bu tebrikler...ben de 2000 yılından beri ne bir programını ne de konser tarhilerini kaçırmadım trt yide izliyecem allahtan bir aksilik çıkmaz ise:) senin gibi bu yaşta türkü dinleyen türkü yürekli türkü gözlü kızlarımız çok az malesef ki devam et yolunda canım ...

Düzenleyen - nazlican on 29/10/2005 18:39:43

sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 30/10/2005 :  02:46:23       
  Değerli İsa Çiçek Ve Turgay Başyayla
Bu ropörtaj için teşekkür ediyorum.
Değerli iki hemşehrimi yakından tanıma fırsatı buldum.
24 Kasım paris, 26 kasım Almanya olduğuna göre bu iki yer arasında ikamet ettiğim için konserine gidemeyeceğim.
Yalnız bizim Gent'ten geçerlerse bir kaç saate olsan ağırlamaktan mutluluk duyarım.
Eğer birkaç önceden haberdar olsaydım konser için Belediye'den yer sağlayabilirdik.

Umarım gelecek sefere bunu gerçekleştiriz.
Tavır,sesi ve yakışıklılığı ile geleceği'nin açık olduğunu belirtmek isterim.
Turgay kardeşim yolun açık olsun.
Ulaşmak için cep tel: +32 475295351

Selam ve sevgiler
Recep Cırık
Gent- Belçika

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 31/10/2005 :  15:16:21     
  yarın akşam trt 1 deki programa az kaldı :) mutlaka izleyin ben ce böyle iki türkü dehasını her zaman bir arada göremezsiniz Orhan Hakalmaz ve TURGAY BASYAYLA...kesinlikle izleyin Turgay beyin hemşerileri :) soru sorup kontrol edecem izleyip izlemediğinizi:)

Düzenleyen - nazlican on 31/10/2005 15:19:08

sayfa başına git

Sefer Toruk
Çankırı Gönüllüsü

ankara
154 Cevap
Gönderim - 01/11/2005 :  15:28:14       
  bende sayın abim turgay başyaylaya canı gönülden katılıyor ve destekliyorum.ahlakla alakası olmayan yozlaşmış ve bi o kadarda seviyesiz çapulcuları başımızın tacı yapıyoruz ki gerçek sanatı unutur hale geldik

(daco)Sefer TORUK  sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 01/11/2005 :  15:45:54     
  trt 1 yazmışım trt net olacak dı :)

Düzenleyen - nazlican on 01/11/2005 16:11:29

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 01/11/2005 :  16:06:31     
  herkeze merhaba bu akşam herkes trt yi izliyor değil mi?izlemezseniz üzülürüz ona göre.ayrıca sayın nazlıcan teşekkürler düşünceleriniz için türkülerin türkü sevenlerin söyleyenlerin herzaman yanındayım iyi akşamlar

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 01/11/2005 :  16:17:46     
  01.11.2005 03:20 / TRTINT
01.11.2005 21:30 / TRTINT
01.11.2005 18:40 / TRTTÜRK
03.11.2005 17:55 / TRT4
05.11.2005 19:00 / TRT4
05.11.2005 17:00 / TRTTÜRK

03.20 de yayınlandı yani gece zaten :)canlı değilmiş program gece de olsun yine de bu akşam iyi seyirler bol bol tekrar izleriz doya doya :)

sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 02/11/2005 :  00:31:52       
  Değerli Yarenler

TRT-İNT kanalından Değerli Turgay Başyayla'yı izledim.
Her hali ve hareketi ile geleceği parlak.
Ekip çalışması, İşinin ciddiyeti ile iyi bir izlenim bıraktı. Umarım kısa sürede hem yurdumuzda hem de yurdışında tanınır.
Tavırlar Sümer Ezgü'yü andırıyor. Eğer Belçika'da konser verecekse en azından iki- üç Emirdağ Türküsü okumalı.
Ege'ye bağlı kalmayıp repertuarını daha da geniş tutmasını tavsiye ederim.
Konserlerini bitirken bir oynak Çankırı Türküsü ile noktalarsa bizler daha da mutlu olacağız.
Yolun açık olsun Turgut Kardeşim

sayfa başına git

hako
Yetkili Üye

Çankırı
71 Cevap
Gönderim - 02/11/2005 :  12:05:30       
  Dün gece okulda nöbetçi olduğum için Turgay Bey' in programını seyretme fırsatım olamadı. Bunu için çok üzgünüm, ancak tekrarlarını izleyebileceğimi düşününce moralim düzeliyor. En kısa zamanda Turgay Beyi hakettiği yerlerde görmek istiyoruz. Hepimiz üzerimize düşeni yapalım.

Sevgilerimle..

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 02/11/2005 :  17:41:48     
  dünkü programı izlemişsinizdir umarım ben trt türk ve intdeki tüm yayınları izledim ve diğer tekrarlarınıda izleyeceğim.izleyenlere teşekkürler izlemeyenleri ise tekrarlarına davet ediyorum.dün program canlı değildi ama bir başka programın canlı olmasını canı gönülden diliyorum ve istiyorum.turgay abim her zaman ki gibi efendiliğini,saygısını,güzelim sesini bir kez daha gösterdi bizlere daha nice başarı örneklerine abicim

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 02/11/2005 :  18:01:43     
  evet kesinlikle harika bi şölen oldu bence, çok büyük zevk aldım izlerken . böyle şeyleri sık sık görmek istiyoruz:) Turgay Basyayla her zaman ki gibi yüksek performansını sergiledi...Selin ben kayda aldım programı istersen yollarım sana 7/24 izlersin canım :)

sayfa başına git

tahsin1979
Okur

6 Cevap
Gönderim - 02/11/2005 :  20:24:40     
  böyle bir sahneyi ilk defa izledim.. konserlerinde görüyordum ..aynı elektriği tv de de yakalamış...çok az kaldığını görüyorum türkiyeyi sallamasına..
bu arada yakında shov tv de dizisi başlıyor.. bunu önemli bir kaynaktan öğrendim.. futbol camiasıyla alakalı bir dizide başrol teklifi aldı shov tv den:)
ibo show a seda show a mail yağmuru gerçekleştirelim arkadaşlar.. yüzlerce farklı arkadaş bu önemli tv programlara mail atarsa daha çabuk görürüz ekranlarda turgay abiyi..

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 02/11/2005 :  22:47:32     
  nazlıcan çok sevinirim boyle birşey olursa ama sizin nerede bulunduğunuzu bilmiyorum.ben antalyadayım.ayrıca tahsin bey sanırım benden büyüksünüz ama sunu söylemeden gecemeyeceğim hadi seda show neysede ibo showa neden mail atalım ki daha turgay abimin memleketini bilmiyor kendisi turgay abi gidince çankırının yerini mi öğretecek kendisine ben ibo show fikrini tavif etmiyorum şahsen umarım yanlış anlamazsınız beni bu sadece benim fikrim:)

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 02/11/2005 :  22:54:10     
  turgay abim herşeyiyle bitanedir.bence artık onun gibi büyüklerimizin,onun gibi gençlerimizin arkasında durma vaktidir televizyonu açınca karşımıza çıkan saçma sapan kim olduğu bilinmeyen çapulculara destek vermek yerine daha efendi işini ön planda tutan insanlara değer vermenin tam vaktidir.bunu gelin turgay abi ve daha niceleriyle birlikte yapmaya başlayalım bu siteye bu konuyla ilgili yazı yazan en küçük kişi benim herhalde büyüklerim beni destekler bu görüşlerim nedeyle sanırım hepinize saygı ve selamlarımla hayırlı bayramlar ellerinizden öperim

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 02/11/2005 :  23:09:43     
  selincim tabiiki bu konuda hemfikiriz seninle bundan emin olabilirsin.Ama unutma ki biim toplumdakaliteli sanatçıları ön planda tutmak zordur zoru başarmak bizim görevimiz sanırım...Ayrıca ben bursada yaşıyorum sanırım sana iletmem zor olacak canım ben seninyerine de izliyim o zaman :)

sayfa başına git

haruncanbaz
Orta İlçe Habercisi

Orta/Çankırı
151 Cevap
Gönderim - 03/11/2005 :  10:37:46       
  Burdan öncelikle Turgay BAŞYAYLA'ya çok teşekkür ediyorum albüm çıkarttıgı için ve asla benliginden vazgeçmedi başkaları gibi.Çankırı'lıyım dedi,Çankırı'lı olcak dedi ve asla gerçek kimligini gizlemedi.
Ankaralı Namık beyfendi:
Bildiginiz gibi namık Çankırı ilinin Kurşulu İlçesinin Yeşilöz köyünden.Dedi ki Herkes Çankırı'yı Ankara'nın ilçesi sanıyor Çankırı tanınmadı tanınmıyor diye kendini Ankara'lı tanıttı.Namık beyfendi ÇANKIRI'LI OLMAK Bİ GURURDUR BİR ŞEREFTİR BİR ONURDUR ASLA KİMLİGİNDEN VAZGEÇME.
Ben kendimi Çankırı'lı diye Orta'lı diye tanıtıyorum bilmeyen biliyorögrenmeyen ögreniyor Çankırı'yı
Çankırı'yı ve Orta'yı Tanıtmak için elimden geleni yapacam yapmaya hazırım.
HELAL OLSUN SANA TURGAY BAŞYAYLA.ÇANKIRI SENİNLE GURUR DUYUYOR.

Harun CANBAZ  sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 04/11/2005 :  23:42:17     
  selam sayın nazlıcan siz o kaydı cdye aktarsanızda bana yollasananız olmaz mı postaya verirsiniz bir sorun çıkmaz ama olursa sevinirim

sayfa başına git

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 05/11/2005 :  02:48:13       
  Artık işin tadını ve rengini kaçırıyorsunuz .Lütfen biribirinize özel mesaj olarak ne söyleyecekseniz söyleyin ikidebir başka konu yokmuş gibi bu röportajı tepeye çıkartmayın.Bayramda Mehmetçik şehit ediliyor sizde burda aynı mevzuyu ısıtıp ısıtıp sürüyorsunuz ortaya.Kardeşim bu nasıl araştırma sitesi anlamış değilim.Turgay beyin resmi sitesi varsın girsin yazsınlar oraya ne bu böyle sıktınız artık tadında bırakın hem sonra Çankırının tek derdi de bu değil ......

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

tahsin1979
Okur

6 Cevap
Gönderim - 05/11/2005 :  03:54:59     
  www.anneyadaleyla.com da sinema filmiyle alakalı olan site turgay abinin ...biraz önce buldum:)

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 05/11/2005 :  13:20:32     
  sayın forvet kişilerin ne yorum yazdıklarının sizi ilgilendirmediğini umuyorum madem öyle siz neden yazıyorsunuz konuyla alakası olmayan bir şeyi buraya...Burada ÇANKIRILI olan Turgay Bey adına bir forum açılmış bunu her şekilde değerlendirmek bizim en doğal hakkımız. Sukut lehçesini bildikten sonra söze ne gerek var ki...

sayfa başına git

isa cicek
Yetkili Üye

Ankara
120 Cevap
Gönderim - 06/11/2005 :  00:05:37       
  6 Kasım Pazar akşamı saat 21:15 te
TRT 2 de sinema kuşağında, başrollerini
TURGAY BAŞYAYLA ve NİLÜFER AÇIKALIN 'ın paylaştığı
"OTEL İSTANBUL" isimli tv filmi yayınlanacaktır.

Saygılarımla,

İsa Çiçek

Düzenleyen - isa cicek on 06/11/2005 00:08:59

sayfa başına git

nazlican
Okur

bursa
12 Cevap
Gönderim - 06/11/2005 :  00:11:10     
  oy oy oyyy :)

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 07/11/2005 :  18:16:21     
  sayın forvet bizde kaybettiğimiz mehmetçiklere üzülüyoruz onlar için yapabileceğimiz bundan sonraki işimizin sorumluluğumuzun ne olduğunuda emin olun sizden daha iyi biliyoruz ama dikkatinizi bir noktaya çekmek isterim burası turgay abime açık bir forum yani eğer o konuyu konuşursak tartışırsak asıl o alakasız olur başka bir forumda konuşulacak bir konu o.buna dikkat etmek bu kadar zor olamaz değil mi?sizinle bu konuyu tartışmak bile istemiyorum sanırım buyuklerimde benimle aynı düşüncededir.yani burada değil bilmem anlatabildim mi?

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 07/11/2005 :  18:30:24     
  ayrıca dünkü filmi izlemişsinizdir umarım anne yada leyla filminin içeriğine benzettim ben ama bu tamamen benim fikrim.ama turgay abim her kulvardaki başarısını sergilemiş yine seni çok seviyoruz abicim sen bunu zaten biliyorsun.bu arada unutmadan anne yada leyla filminede gitmenizi öneririm ben galasına katıldım ben beğendim filmi valla vizyona girince sizde gidin

sayfa başına git

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 07/11/2005 :  18:48:12       
  Artık bu siteyi ciddiye almıyorum.Sözde araştırma sitesiyiz diye kendini tanıtan ama aşure gibi gündemiyle her telden çalan bu siteyi şarkıcı türkücü takımına bırakıyorum.Çoluk çocukla muhatap olacak halim yok.Aklı başındaki bazı yazanlarında durumu fark ederek bu siteye pirim vermeyeceklerine inanıyorum.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

tahsin1979
Okur

6 Cevap
Gönderim - 07/11/2005 :  23:48:43     
  ayıp be kardeşim senin turgay abiyle özel bir probleminmi varda bukadar gerdin ortamı.. git yorumunu nerde yaparsan yap.. burası sanatçımız için ayrılmış.. bir noksanlık sesiyorum sende.. ciddiye alınacak bir arkadaş olmadığın ve sağlığının bozuk olduğu ortada..

lütfen bu msjıda silmeyin site yetkilim...
bu forvetin yazdıkları neden hala duruyo deme hakkım olur.. anlayışlı olunn

sayfa başına git

hako
Yetkili Üye

Çankırı
71 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  01:01:24       
  Sanatçımız Turgay BAŞYAYLA için açılmış bir bölümde, bu konudan bahsedimssi bazılarını neden rahatsız etti anlamış değilim. Çankırı Araştırmaları Sitesi, takip ettiğim kadarı ile adının hakkını veren bir sitedir. Sitede değişik konu başlıkları altında bir çok konu tartışılmakta ve değişik konularla ilgili de bilgi verilmektedir.Çankırılı olamktan gurur duyan herkesin bu siteye destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. İlgazın,Ortanın, Eldivanın, Kurşunlunun ve diğer ilçelerimizin internette kendi siteleri olabilir yada kurulabilir.Bu doğaldır. Ancak YAPILANLARI KARALAMAK YERİNE,BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞARAK ve de Çankırılılık bilinci ile herkesin bu siteyi takip etmesi ve burada gündeme gelen konulara bir şekilde, en azından fikir bazında katkı yapması gerekir.
Sevgilerle...

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  01:19:24       
  Değerli Gençler
BU siteyi lütfen Sayın Başyayla'yı başhaber yapmak isterken site sakinleri arasında olumsuz tavırların gelişmesine yol açmayınız.
Bu benim de size son yazım olacak. Lütfen tanıtım işini tanımayanlara yapınız.
Bu kadar çok gereksiz yazı ile ancak tepki toplarsınız.
Ben de de ister istemez yaklaşımımı değiştirecek gibiyim.
Lütfen..
lütfen..
Bunun zararını Sayın Başyayla çekecektir.
Polemiğe de girmeyin,.
Kazandırdığımız değerimizi çok sıkarsak havasızlıktan öldürürüz.
Anlatabildim mi
Size turgaylı günler ve yayla havalarının başınızda estiği günler diliyorum.

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 08/11/2005 :  17:57:12     
  abilerim sayın büyüklerim bu tartışma daha cok uzar.sayın recep beyinde dediği gibi bunun derdini sıkıntısını turgay abim çeker onun üzülmesini ve kimsenin onun hakkındaki düşüncelerinin böyle bir konu için değişmesini istemem.ayrıca yine sayın recep bey size karşı saygımı kaybetmek istemem benim büyüğümsünüz ama turgay abimin adıyla soyadıyla o şekilde yazı yazmanız beni gerçekten üzdü.anlamadığım bir konu var neden bir kişi bir şey yazdı diye böyle alevlendik ki sonuçta biz buraya turgay abim için yazı,görüş yazıyoruz ben en azından oyle diye yazıyorum yoksa yanlış bir foruma mı girdim?forvet ayrıca her ne olursa olsun yada kim olursa olsun saygınızı yitirmeyin bence ayıp oluyor turgay abiye bir garezin varsa bilelim yani bu kadar nefret ettiğine göre o insan sizin memleketinizi yüceltmeye calışıyor ama siz onu batırıyorsunuz yapmayın bunu ona lütfen sevmesenizde azıcık saygıyı dahi çok bulmayın ona olur mu herkese iyi akşamlar

sayfa başına git

muzafferakdogan
Yetkili Üye

İstanbul
6 Cevap
Gönderim - 10/11/2005 :  14:12:02         
  Öncelikle Lise yıllarında Turgayla lise basketbol takımında top oynamış biri olarak yakınlığımı ifade ederken Turgayın geldiği nokta itibariyle Çankırılı bir hemşehrisi olarak kayıtsız kalışımı itiraf ederek başlamak isterim. Kendisinin de cansaati.org'da değindiği gibi Çankırı Lisesi ve Merkez İlköğretim okulu basketbol sahasında kendisiyle hayli zamanımız geçmiştir. Şunu da itiraf etmeliyim ki, Turgay güzel basketbol oynardı. Hırslı ve azimli olduğunu o zamandan bilirim, ayrıca en iyisi olmak onun şiarıydı. Bugün bakıyorum da geldiği yer ve durduğu nokta benim yanılmadığımın ispatı. Bu yazımın amacı Turgayı anlatmak değil, o zaten kendini ve duyarlı olduğu hususları anlatmış İsa beyle yapılan röportajda. Benim değinmek istediğim, hassalaştığım ve biraz da kendimi sorguladığım bazı noktalar var. Turgayla yollarımız lise bitiminde onun Antalyaya gitmesiyle ayrıldı. Ondan sonra ondan çok az haber almıştım. Benim de üniversite meşgalem başladı. Hatta kendisinin Doğu Akdeniz Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümü okuduğunu öğrenince meslektaş olduğumu gördüm(Ben de başka bir üniversitede aynı bölümü bitirdim). Aynı liseden sonra aynı Bölümü tercih etmek tesadüf dışı bir şey olsa gerek. Neyse bu konu bahs-i diğer. Gelelim beni hassas ve suçlu yapan konuya. Onca zaman sonra Turgayın hem memleket adına hem de güzel ülkem adına, kendi öz kültürümüzden beslenen Halk Türküsü merkezli gayretli çalışmalarına bir hemşehrisi olarak bigane kalışım ve dahi kendisine çalışmalarında bir başarı dileyememiş olmam beni son derece müteessir etti. cansaati.org'a en azından geçte olsa bu mahçubiyetimi dile getirme fırsatı verdiği için teşekkür etmek isterim ve aynı zamanda sayın Turgay Başyayla'dan da bir arkadaşı ve bir hemşehrisi olarak özür dilemek isterim. Sevgili kardeşim Turgay, yolun açık ve inandığın değerler üzerine olsun.

Düzenleyen - muzafferakdogan on 14/11/2005 09:36:50

Düzenleyen - muzafferakdogan on 28/11/2005 08:12:53

Muzaffer AKDOĞAN
İstanbul Üniversitesi  sayfa başına git

isa cicek
Yetkili Üye

Ankara
120 Cevap
Gönderim - 11/11/2005 :  10:01:54       
  Turgay Başyayla'nın,
Sizlere sunmam için gönderdiği
son programlarıyla ilgili detaylar aşağıdadır."

* * *

14 Kasım RADYO BARIŞ (Frekans, İstanbul 107.0) Melda Duygulu "Duygulu Türküler" Saat 18:30

16 Kasım Çarşamba TGRT "Zeyneple Herşey Onda" Saat 10:00

20 Kasım KARTAL (İstanbul) "Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi" Konser

21 Kasım TRT Bengi

22 Kasım CİNE5 "Başka Yerde Yok" 18:30

İlginiz için teşekkür ederim.
Turgay Başyayla

Düzenleyen - isa cicek on 11/11/2005 13:45:41

sayfa başına git

mevlutacaroglu
Yetkili Üye

Diyarbakır
44 Cevap
Gönderim - 17/11/2005 :  21:42:04       
  Turgay Başyayla' nın hiçbir müzik programını dinlememiştim ve pek haberdar değildim.Fakat cansaati.org sayesinde, hem sanatçımızdan haberdar oldum hemde 21 KASIM daki televizyon programından.
Kısmet olursa programı seyredeceğim.
Sanatçılarımıza sahip çıkmamız gerekir.
Bazı sanatçılar zamanla memleketleriyle anılır hale geliyorlar.
Böyle bir fırsatı neden kaçıralım.
Başka sanatçılarımızla yapılacak olan söyleşileride sabırsızlıkla bekliyorum.
Ekranlarımızda okadar sanatçı varki çoğu dilimizi dahi konuşamıyor(sanırım bilerek yapıyorlar).
Bunların arasında bir Çankırılı var ise ben tabiiki onu seyretmeliyim.

burak  sayfa başına git

tahsin1979
Okur

6 Cevap
Gönderim - 18/11/2005 :  00:49:18     
  turgay abi cumartesi günü sayısal gece( şans gecesinde) de trt 1 de

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 19/11/2005 :  13:57:31     
  evet herkes bilsin bu aksam trt de canım abim,21 kasımda olacak olan yayın band cekim olabilirmiş o yüzdende 5 aralığa aktarılabilirmiş 22 kasımda ise cine5te son bilgiler böyle herkese iyi günler

sayfa başına git

SELCUK OSMANOGLU
Okur

TRABZON
5 Cevap
Gönderim - 30/11/2005 :  20:24:39     
  Sayın Mevlüt Acaroğlu,

"Ekranlarımızda okadar sanatçı varki çoğu dilimizi dahi konuşamıyor(sanırım bilerek yapıyorlar)."

Sözünüze tamamen katılıyorum. Kasıtlı, bilerek ve isteyerek yapıyolar (Uzun yıllar GS. forması giyip Türkçe konuşmasına rağmen, konuşmayan Hagi gibi) ve Türkçemizide bozuyorlar. Hatta Rtük bile bu konuda uyarmıştı o türkücülerden birinin programını.

Bu röportaj ile Turgay kardeşimizi tanımış olduk, bundan sonra takip etmeye çalışırız.

sayfa başına git

By_MaLKoM
Okur

çankırı
18 Cevap
Gönderim - 02/12/2005 :  10:12:37       
  hemşerilerim herzaman boyle duyarlı olalım lütfen çankırı ve ılgaz konusunda lütfen ELİMİZDEN GELENİ ARDIMIZA KOYMAYALIM bence bu işler bizim için birer fırsat oldugunu unutmayalı Burdanda Sevgili Turgay BAŞYAYLAYA sonsuz saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum...

www.ilgazlilar.com

www.forumilgaz.tr.cx  sayfa başına git

SALİHA
Okur

ANKARA
6 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  00:42:12     
  ÇANKIRININ ŞİMDİYE KADAR YETİŞTİRDİĞİ EN DEĞERLİ SANATÇI OLARAK GÖRÜYORUM KENDİSİNİ...
KİŞİLİĞİ USLUBU TAVIRLARI KISACASI HER TAVRIYLA BİR ÖRNEK SANATÇI
ÇANKIRININ VE TÜRKİYENİN SİZİN GİBİ DEĞERLERE İHTİYACI VAR... ANKARADAN ÇANKIRIMA VE KIZILIRMAĞIMA SELAMLAR....

sayfa başına git

Fatih Bayram
Yetkili Üye

Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 03/12/2005 :  09:35:17     
  Biliyordum,bir gün Turgay Başyayla da bu sitede yer alacaktı biliyordum..
Üniversite yıllarımda nette arama yaparken rastlamıştım Sayın Başyayla'ya..Çankırılı bir sanatçı daha bulmanın sevincini yaşıyordum..Ama aslen Çankırılı olup olmadığını bilemediğim için sitede de yazmamıştım..Şimdi rahat rahat,büyük bir onurla yazıyorum.Turgay Başyayla beyefendiliğiyle,kadife sesiyle tam bir Çankırılı...Kendisine sanat hayatında başarılar diliyorum.Sayın İsa Çiçek'e de bu röportaj için şükranlarımı sunuyorum...

nerimanduman
Okur

11 Cevap
Gönderim - 04/12/2005 :  02:11:11     
  Saliha Hanımla hemfikirim bende Ilgazıma selamlarımı yolluyorum ve Turgay beyden Ilgaz parçasını seslendirmesini bekliyorum .

sayfa başına git

tahsin1979
Okur

6 Cevap
Gönderim - 04/12/2005 :  02:52:10     
  işte turgay başyaylayı tüm türkiye konuşuyor:) söylemiştim.. ne mutlu bizlere bu süreçte onun yanında olduk..hakettiği noktaya sabırla yürüyor..

sayfa başına git

sln
Okur

antalya
15 Cevap
Gönderim - 05/12/2005 :  11:09:00     
  bencede tahsın bey biz amacımıza ulaştık turgay abimi hemen hemen herkes tanıyor ve eminim bu turgay abimide mutlu ediyordur hoş turgay abimi bilen zaten biliyordu gittikçe buyumekte çok guzel bence ben bu durumdan cok mutluyum onun sabırlı halını örnek alıyorum diyebilirim herkese iyi gunler

sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Bu Konu ile ilgili 2 Sayfa:
       1  |  2      Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa | Yenile

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git