Çankırı Araştırmaları Sitesi | Forumlar  
Çankırı Araştırmaları Sitesi  
Çankırı Araştırmaları Sitesinin 2002-2005 dönemi arşiv kayıtlarıdır.
 Arama Forumlar  Yazılar  Resimler  İletişim  
          www.cansaati.org

Tüm Forumlar
 M. Niyazi YILMAZ [Köşe Yazıları]

BABA İSMAİL
  Yazıcı Çıktısı /Yazıyı Bilgisayarına kaydet  

Yazan Önceki Konu Konu Sonraki Konu  
MNiyazi
Yetkili Üye

Ankara
9 Cevap
Gönderim - 05/09/2005 :  17:35:46      
"İsmail ÖZDEMİR Caddesi" kampanyamıza destek verin.
BABA İSMAİL

Çankırı’dan bir İsmail ÖZDEMİR geldi geçti.Ya da anasının ak sütü gibi helal olan lakabıyla “baba İsmail” geldi ve geçti.
Garibin, muhtacın, özürlünün babası olan İsmail ÖZDEMİR.
Nerde bir dertli varsa yanında bitiveren ve çözüm bulan İsmail ÖZDEMİR
Belki de çoluğundan çocuğundan fazla Çankırı’ya ve Çankırılı’ya hizmet eden Baba İsmail.
O hizmeti bir ibadet vecdiyle yapardı.Makam onunla değerliydi.
Uzun yıllar sürdürdüğü İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevinde isteyen herkes ona ulaşırdı.Kapısı her daim açıktı.Çözüm bulmak için her imkanı kullanır, çözemediği konu olursa da tatlı dili ile gönül alırdı.
O klasik bir müdür değildi.
Müdür babaydı.
Müşfikti, kalenderdi.
Herkesin derdine örnek olurdu.
Ev alana, evlenene, çocuğu olana yardımcı olmaya çalışırdı.
Düğünde, cenazede o vardı.
Gönlüne girenin sırtı yere gelmezdi.Ne varki o heybetli görüntüsüne rağmen bir karıncayı incitmekten korkacak kadar yufka yürekli olan bu güzel insanın da bir kusuru vardı.
Sağlığını ciddiye almazdı.
Ve hep “Atın ölümü arpadan olsun” derdi.
Tansiyon, kolesterol onun için ciddiye alınmayacak kadar önemsiz şeylerdi.
Ve ne yazıkki o önemsiz şeyler bu güzel insanı genç yaşta aramızdan aldı götürdü.
Emir büyük yerden. Diyecek sözümüz yok.Mekanı cennet olsun.
Ancak her Çankırı’lı onur adını beynine kazımalı.
Her bürokrat özellikle her idareci onu örnek almalı, kendisine cenaze törenindeki muazzam kalabalık ta bunu göstermiyor muydu?
Kalabalık sadece sayıca çokluk değildi.Kanayan yüreklerin sızısı yüzlerine vurmuştu insanların.
Siz ölümüne insanların bu kadar çok üzüldüğü kaç bürokrat gösterebilirsiniz.
Siz halkın hemşehrisinin yüreğine girmiş kaç bürokrat tanıyorsunuz.
Boşuna dememişler halka hizmet hakka hizmet diye.
Musalladaki tabutuna sarılıp ağlayan bir garibin “ baba sen gidiyorsun şimdi baha kim sahip çıkar” çığlıklarını unutamıyorum.
Yine cenaze töreninde Sayın Valinin ağlayarak yola beraber çıktık baba İsmail Ben sana güvenmiştim.Beni neden yarı yolda bıraktın” cümlesini de.
Yapımında çok büyük emeklerinin bulunduğu huzurevine adının verilmesi Sayın Valinin isteğiyle oldu ancak vefanın da gerçeği buydu.
Yakıştı Huzurevine ismi
Ve en azından yaşatılacak yaşatılabildiği kadar.
Huzurevi yaptırma Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine de binlerce teşekkür.
O güzel insanla yola çıkıp el ele kol kola Çankırı’ya güzel bir huzurevi kazandırdıkları, yaşlılarımıza Çankırı’da bakım imkanı sağladıkları için
Bu kadar başarılı, bu kadar çalışkan örnek bir bürokratı görevinden almalarına rağmen Sayın Valinin bu kararı tebliğ etmediği rahmetlinin cenaze törenine Ankara’dan gelerek sahte üzüntü gösterisi sunanlara da binlerce kere yuh.
Baba İsmail gönüllerde....
Ya o riyakarlar?
Geçelim
Ağaçlar ayakta ölürmüş.
Baba İsmail’de öyle öldü.
Görevi başında hastalandı.
Doktor yerine ailesini evini tercih etti.
Yaşarsa vücudunun sol yanı felç olan demişti doktoru.Belki konuşamayacak diye eklemişti.
Olsun demiştik. Tek yaşasın da
Ancak doktoru ziyaret isteğimizi uygun bulmadı.
İki gün sonra görebileceğimizi söyledi ama iki gün sonrada ölüm haberi geldi.
Ve çınar gibi dimdik güler yüzüyle aklımızda kaldı.
Herkesin derdine derman olan baba İsmail kimseye eziyet vermedi.Dimdik ayakta öldü.
Sadece Huzurevine adını vermek yetmez.
Halkına bu kadar hizmet veren ve bu kadar sevilen baba İsmail’in adı bir caddeye sokağa bir parka da verilmeli.
O şimdi ebedi alemde
Onun reklama ihtiyacı yok
Ancak böyle örnek dürüst ve namuslu insanların hatırlanmasına bizim ihtiyacımız var.
Ayrıca Ayseki köyünde başında bir isim tabelası dahi bulunmayan mezarının garip hali beni derinden yaraladı.
Sayın Belediye Başkanımız bu konuyla bir ilgilenip öncü olursa baba İsmail’e layık bir mezar yapılması rahmetliye olan borcu ödemese de vefanın gereği olur.
Öyle süslü püslü olmasa da olur.
Zaten Baba İsmail mezara sığmayacak kadar zengin gönüllü idi.Mezar bir sembol.
Başında fatiha okunabilecek ve yatanın Baba İsmail olduğunu hatırlatsa yeter.
Nur içinde yat benim güzel arkadaşım
Zaten senin sırtını ancak ölüm yere getirebilirdi.
Ölüm de Allahtan geldiğine göre Yaradandan gelen başımız üstüne
Allah senden razı olsun.

captanblack
Çankırı Gönüllüsü

ankara
108 Cevap
Gönderim - 05/09/2005 :  17:41:11     
  Artık iyi insanları mumla arar olduk. Ne mutlu böylesine hatırlanmak . Allah rahmet eylesin. Hiç tanımadığım bu insana yazınızı okuduktan sonra müthiş saygı duydum. Bizim toprağın sanırım en büyük özelliği İYİ oluşumuz. Genetik olarak iyiyiz, kötülük bilmeyiz. Ah ne vardı birde birlik içinde olabilsek , o zaman varya Çankırılının önünde durulmazdı.
Nur içinde yat BABA.

Cengizhan Savul  sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 05/09/2005 :  17:53:00       
  Çankırıdaki bürokratlarla alakalı Sayın Zincirci bir yazı yazdı ve üyelerimizin hepsi hemfikir oldu. Gördüğümüz kadar Çankırıdaki burokratlar (istisnalar hariç) yatıyor. Çankırıdaki memurlar derin uykularda yata dursun sizin burda çok güzel anlattığınız ve bizimde yakından tanıdığımız Rahmetli Baba İsmail gibilere ihtiyaç var.
Allah rahmet eylesin Baba İsmaile ve Çankırıdaki bürokratlarada bir an evvel çalışma şevki versin.

Hasan BAKIR  sayfa başına git

ayyildiz
Çankırı Gönüllüsü

ankara
129 Cevap
Gönderim - 05/09/2005 :  20:42:37       
  Kaç bürokrat var böyle arkasından derin izler bırakıpta göçen ?
Çok yakın tanırdım mükemmel bir insandı rahmetli.
Mekanı cennet olsun , duygulu yazısı için Niyazi beyde sağolsun.

Şaban AYDIN  sayfa başına git

ismailsenturk
Okur

ankara
28 Cevap
Gönderim - 06/09/2005 :  12:11:31       
  Şimdiki zamanda nerde öle insanlar.İnsanlarımız bırak yardım etmeyi şimdi birbirlerinin kuyusunu kazar,elinden ekmeğini alır oldu.

SAYGILARIMLA

www.laffla.com www.burdaa.net www.hostcunuz.com  sayfa başına git

mehmet_ozdemir
Üye

ÇANKIRI
3 Cevap
Gönderim - 06/09/2005 :  13:44:15     
  BABAM İSMAİL ÖZDEMİR
Niyazi Amca babam için yazdıklarınızı okuduk ve bizleri duygulandırdınız. Babamın sizler gibi vefalı dostları olduğu için her zaman gurur duyduk. Yazdıklarınızın canlı tanıklarıyız. Ailesini, biz evlatlarını çok severdi ama her zaman işleri bizden önde gelmişti. Bizde böyle olmasını istiyorduk zaten. Biz başımızın çaresine bakabiliyorduk ama O'na bizden daha fazla ihtiyaç duyan insanların olduğunun farkındaydık. Çalışmak babamın misyonuydu. Ömrünü bu memlekete adadı dersem mübala etmiş olmam..
Görevden alındığı halde ozamanın valisi Sayın Halil ULUSOY beyefendinin tebligat yapmadan yazısını makamında beklettiğini bizde duyduk. Elbette bunları duyduğumuzda çok üzüldük. Benim babamın dünya görüşünü bilmeyen yoktu fakat siyasi iktidarların tamamıylada çalışmıştı. Çalışkan bir kişiliği olduğu için hiçbiriside tayin çıkarmak veya görevden almak gibi bir şeyi asla gündeme getirmemişlerdi. Son zamanlarında özellikle vefatından önceki 4-5 sene zarfında çok daha fazla çalışıyordu. Ben bababımı evde göremiyordum zaten. Kendisini bağlı 4-5 kurumun işleri bitmiyor bunun yanıda Huzur evinin yapılması ve Üniversiteye hazırlık kurslarıda eknince babamın tüm zamanı doluyordu zaten. Ben babamın defalarca eve gecenin saat 2 - 3 ünde geldiğini biliyorum. Yinede ne değiştide son zamanlarda görevden alınmıştı veya böyle söylentiler çıkmıştı anlamakta güçlük çekiyorum.Onu görevden almakta kimseye nasip olmadı. Yüce yaradanımız Onu bizlerden aldı. Acaba O'nu görevden alanlar O'nun kadar çalışıyormuydu merak ediyorum.
Eski Valimiz Sayın Halil ULUSOY beyefendinin katkılarıyla Huzurevine babamın isminin ismini verilmesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bizim ailesi olarak olarak bir sokağa veya caddeye onun isminin verilmesi gibi bir beklentimiz yoktur. Zaten çok sevdiği halkı ona BABA ismini vererek babamı yüreklerine basmaları bizlere kafi gelmiştir. Babam Halkı için çalışmış ve görevinin başında yine halkı için çalışırken rahatsızlanıp vefat etmiştir. Halkıda ona olan sevgisinin cenazesinde ve sonrasında ziyaretlerinde, yazılarında göstermiştir. önemli olan da budur. Sizlerle bir küçük hatırayı paylaşmak istiyorum(Bu yaşananın şahitleri İşyerinde çalışan ve babamın çok sevdiği memurlarıdır.)
Babamın vefatının 3. haftası idi. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfında oturuyorduk. Yanımdada memurları(evlatları) vardı. Sanayi Müdürlüğünde çalışan bir memur ablamız içeriye girdi. Beni tanımıyordu. Dışarıda bir bayanın olduğunun ve utancından içeriye giremediğini babamın vefatını öğrendikten sonra personeline Onun canına değsin, mekanı cennet olsun diye bişeyler getirdiğini söyledi ve bayanı içeri aldılar. Bayan içeri girdi ve elindeki tabağı masaya koydu.
-Müdür Beyimiz sağlığında bizlere çok yardımcı oldu. Bizim dar zamanlarımızda hastalıklarımaza ilaç, dertlerimize derman oldu. İnşallah Mekanı cennet olur onu çok arayacağız dedi ve kendisini kırmayarak tabakta getirdiklerini yememizi istedi. Tabakta 5 dilim ekmek kızartması vardı. Elimde daha fazlası olsa daha fazlasını getirmek isterdim ama elimdekinin hepsi bu Müdürümün Canına değsin Helalı hoş olsun. O bize bu dünyada yardımcı oldu ALLAH ta ona gittiği yerde yardımcı olsun. Mekanı gönlünce olsun dedi. Hepimizin boğazı düğümlendi. Ağlamamak için kendimi zor tuttum. Şuan yazarken bile bacaklarım titremekte. Daha bunun gibi nice hatıralar...
İşte babamın hakettiği değer buydu... Biz ailesi olarak fazlasını istemedik ve istemiyoruz. Beni tanımadıkları halde benim yanımda gerçekleşen ve babamı anlatan konuşmaları duydukça gurur duyuyoruz. Sizlerin Yazılarını okudukça sizlerin ağzında hatıralırını dinledikçe övünüyoruz. İyiki sizle gibi kadirşinas dostları varmış. Enson karşılaşmamızda anlattığınız ve köye mezarına ziyarete gittiğinizde mezarını bulamadığınızda söyledikleriniz bizim için yeterli.. "Büyük adammış sağlığında insanlar için çalıştı vefat ettikten sonrada insanlara aydın oluyor. Onun sayesinde köy mezarlığındaki bütün mezarları gezdiğinizi ve tamamına dua ettiğinizi söylemiştiniz." Bütün bu olayların, olanların bir manası olduğuna inanıyorum.
Mezarlık yaptırmak konusuna gelince; babamın vefatının hemen akabinde askere gittim ve ailemde kabrini yaptırmak için beni bekledi. Askerden geleli 3 ay oldu bu süre içerisinde bu işten anlayanlara sordum, kabrine götürdüm. Kabrinin hala ilk günkü gibi durduğunu henüz otuma yapmadığını ve biraz daha beklenmesi gerektiğini söylediler. Bende yaptırmak için bekliyorum.
BABAMI HATIRLAYAN ANAN SİZLERE EN DERİN SAYGILARIMI SUNARIM...
MEHMET ÖZDEMİR

MEHMET ÖZDEMİR  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 06/09/2005 :  14:05:03       
  Sevgili biraderim Mehmet gönlüne sağlık Babamızı çok güzel anlatmış ve anlayanları yazmışsın.
Allah gani gani rahmet eylesin Mekanı Cennet Olsun.
Bu vesile ile güzel yazılarından dolayı Sayın Mustafa Niyazi YILMAZ'a teşekkür ediyorum.
Seni Çok Özülüyoruz BABA İSMAİL.......

Çayırpınar''lı  sayfa başına git

18OFC018
Üye

Çankırı
1 Cevap
Gönderim - 06/09/2005 :  14:49:05       
  Baba İsmail'i özlememek mümkün mü? O'nun gibi bir insan nasıl unutulabilir, yeri nasıl doldurulabilir. Ülkemizin böylesine değerlere hep ihtiyacı var. Ama gel gör ki böyle değerler hiç hakettiklerini bulamıyor. Ama Baba İsmail farklıydı. Çünkü o bu değeri halktan fazlasıyla aldı. Mehmet Kardeşimin de anlattığı hatıra herşeyi ziyadesiyle anlatmıyor mu? Bugün Baba İsmail denildiğinde O'nu şahsen tanımasa bile hakkında bilgi sahibi olan nice insan var. Geride böylesine bir sevgi, saygı,hürmet bırakmak her insana nasip olmaz. Cenab-ı Mevla herkese hakettiği değeri elbet verecektir. Kurban olduğum Yaradan çok sevdiği kullarına bu dünyada çok sıkıntı verirmiş ki ahirette rahat etsin diye.Baba İsmail de inşallah bu kullar arasında yer alacaktır. Mekanın cennet olsun, Allah gani gani rahmet eylesin BABA İSMAİL.
Osman Fatih ÇOBAN

EY TÜRK GENCİ BİR YANIN ALP DİĞER YANIN EREN OLSUN SEN SEN OLDA KALP KIRMA KALP SEVGİ MUMUN ÇIRAN OLSUN  sayfa başına git

aliyildirim
Yetkili Üye

NİĞDE
185 Cevap
Gönderim - 06/09/2005 :  15:05:13     
  Sevgili babamızı çok güzel bir şekilde anlatmışsınız resmini dahi görünce gözlerim doldu hiç unutulurmu baba ismail biz hayatımızı ona borçluyuz onun sayesinde yerleştik devletin belirli yerlerine onun şahsiyetli kişiliği ve disiplinliyle bizleri yetiştirdi

KENDİMİZİ UNUTURUZ AMA BABA İSMAİLİ ASLA

SAYGILARIMLA

Düzenleyen - ALİ YILDIRIM on 06/09/2005 15:05:30

civiky@hotmail.com
YILDIZHAN YARAN EKİPİ  sayfa başına git

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 08/09/2005 :  21:04:01       
  DEMEK BÖYLE BAŞARILI YÖNETİCİLERDE VARMIŞ.ALLAH MEKANINI 3 AYLAR HÜRMETİNE CENNET EYLESİN.MEHMET ÖZDEMİR KARDEŞİM BÖYLE BİR BABAYLA SADECE SEN DEĞİL BİZLERDE GURUR DUYDUK.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

M.Çiftçi
Üye

ÇANKIRI
3 Cevap
Gönderim - 09/09/2005 :  10:23:48     
  Çan saati köşesinde BABA İSMAİL sayfasını okudum geçmiş ve anılar tazelendi yüreğim buruklaşdı, talebelik yıllarından beri tanıdığım dostum İSMAİL ÖZDEMİR'i rahmetle yad ettim. BABA İSMAİL köşesinin ezeli bir dostluğun nişanesi olarak devam etmesini yüce ALLAHtan niyaz ediyorum. Aziz dostu, yad eden arkadaşları ve sevenlerinide tebrik ediyorum.

Rahmetli İsmail beyin oğlu Mehmetide, cevabı yazısından dolayı, canı gönülden kutluyorum. BAbasının oğlu olma yolunda başarılı olacağına, olgun ve mütevasi kişiliği ile her kese örnek bir genç olacağına da inancım tamdır.

İsmail beyin mezarı zaman içerisinde yapılacaktır. Adıda, Çankırı Huzurevinde olduğu gibi, ailesinin ikamet ettiği cadde ve sokakta yaşaması için ( Fatih Mah. Mimarsinan Sitesi) Çankırı Belediye Başkanı Sayın İrfan DİNÇ ve saygı değer Belediye Encümenince, isminin CAdde ve Sokağa verilerek yaşatılacağına inancım tamdır.

Ancak, benim arzum...

Babasının vefatından bir süre sonra Çankırı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında göreve başlayan İsmail beyin oğlu Mehmet ÖZDEMİR'in, Vatani Görevini yapmak için askere giderken ayrıldığı işine tekrar başladılmasıdır.

Bunu başta; Sayın Valimiz Ali Haydar ÖNER beyefendiden ve halen Vali Vekili olan Vali Yardımcısı Sayın Mehmet BÜYÜKTAŞ, Çankırı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından sorumlu Vali Yardımcısı Sayın Fecri Fikret ÇELİK ile Vakıf Mütevelli Heyeti üyelerince yerine getirilmesi dilek ve temennisi ile herkese sevgiler ve saygılar sunarım.

Bu dileğim yerine geldiği takdirde, Rahmetli Baba İsmail'inde ruhunun huzur içerisinde olacağına inanıyorum.

Herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim

ALİ HARMANCI

sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 09/09/2005 :  10:37:46       
  Değerli Ali Baba yazmış olduğun yazı bizleri ziyadesiyle duygulandırdı. Yukarıda yazmış olduğun bütün temenni ve dileklere katılıyorum. Ayrıca olacağına inanıyorum.
Mehmet kardeşim yukarıda demiş ki "Bizim ailesi olarak olarak bir sokağa veya caddeye onun isminin verilmesi gibi bir beklentimiz yoktur" Bizim vardır sevgili kardeşim şu memlekette garibanlarla ilgilenen onların dertleriyle dertlenen onların sevinçleriyle sevinçlenen adam gibi bir adamın adının bir caddeye verilmesinde ne sakınca var. Bu memketin sokaklarına kimlerin adları verilmedi ki.
Şu andan itibaren Buğday Pazarı Mahallesi Mimar Sinan Sitesinin önünden geçen cadde yada sokağın adının İsmail Özdemir olarak verilmesi için kampanya başlatmış bulunmaktayım.
Katılmak ve sesimizi duyurmak isteyenleri buraya yazmalarını istiyorum.
Ayrıca Belediye Başkanımız Sayın İrfan DİNÇ beyden bu konuda hassasiyet göstermeleri diliyorum.
Söz sizde sayın Başkanım
Saygılarımla.....

Sefer Toruk
Çankırı Gönüllüsü

ankara
154 Cevap
Gönderim - 09/09/2005 :  18:07:21       
  İsmail Özdemir isminin bir sokak veya caddede yaşatılması kampanyasına canu gönülden katılıyorum. Çankırı bu mümtaz evladının adını mutlaka yaşatmalıdır.
Sayın Belediye Başkanımız bunu sizden rica ediyoruz ve bekliyoruz .

(daco)Sefer TORUK  sayfa başına git

milan
Yorumcu

ankara
85 Cevap
Gönderim - 13/09/2005 :  11:20:04       
  İsim teklifine belediyenin bakışı nedir , bir açıklama yapmalarını bekliyoruz . (Böyle bir kararı belediyemi veriyor?)

sayfa başına git

aliyildirim
Yetkili Üye

NİĞDE
185 Cevap
Gönderim - 13/09/2005 :  11:44:41     
  TURGUT ABİYE KATILIYORUM CANI GÖNÜLDEN BABA İSMAİLİN Buğday Pazarı Mahallesi Mimar Sinan Sitesinin önünden geçen cadde yada sokağın adının İsmail Özdemir olarak verilmesi bütün çankırı halkını sevindirecektir. kampanya için sayın belediye başkanımızdan önemle rica ediyoruz ve imza kampanyası veya dilekçe hazırlayıp sayın belediye başkanımıza önerilirse daha güzel olaçağına inanıyorum

BÜTÜN ÇANKIRILILARI MEMNUN EDEÇEĞİNE İNANIYORUM

KATKIDA BULUNAN HERKESE ALLAH RAZI OLSUN

ÇİVİ KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Düzenleyen - ALİ YILDIRIM on 13/09/2005 11:50:25

civiky@hotmail.com

Ahmet GÜLŞEN
Yönetici

Kayseri
642 Cevap
Gönderim - 13/09/2005 :  11:46:24         
  isim konusu mademki bu kadar olgunlaştı bu noktada yapılması gereken hemen bir sivil toplum kuruluşumuzun -dernek, vakıf, meslek odası vs- Belediye Başkanlığı makamına bir dilekçe ile konuyu iletmesidir. Konu Belediye meclisinde görüşülür ya hemen bir yere verilir yada palanlamada olan, yeni açılacak veya düzenlenecek yerler için tahsis edilir.

Derneklere Çağrı Yapıyorum
Hemen talebimizi resmileştirelim. Hangi dernek veya dernekler bu konuda yardım etmek istiyor, lütfen bildirsin. Gerekirse bir dilekçeyi çeşitli dernekler ve Çankırı Araştırmaları Sitesi toplululuğu olarak sunmamız da mümkün. Netice almak için bu önemli bir yol.

Ayrıca boş durmayalım belediye meclis üyelerinin önüne bu konu geldiğinde duyarsız kalmamaları için tanıdığımız yada iletişim kurabileceğimiz meclis üyelerine konuyu şimdiden hatırlatalım.

Ahmet GÜLŞEN  sayfa başına git

korgun
Çankırı Gönüllüsü

231 Cevap
Gönderim - 13/09/2005 :  17:56:33       
  R

Düzenleyen - korgun on 23/11/2005 19:15:42

sayfa başına git

muhtarmustafa18
Okur

13 Cevap
Gönderim - 15/09/2005 :  10:41:44     
  Büyük şahsiyet değerli İsmail ÖZDEMİR babanın adının Çankırının caddelerinde birisine adının verilmesi kampanyasına canı gönülden katılıyorum.
Ayrıca bu düşüncelerinden dolay turgut reisi kutluyorum.
Sayın Belediye Başkanı ve encümen üyelerinden bu konuya hassasiyet göstermelerini diliyorum.

sayfa başına git

M.Çiftçi
Üye

ÇANKIRI
3 Cevap
Gönderim - 16/09/2005 :  17:22:36     
  Rahmetli Müdürüm - Sosyal Hizmetler Camiasının ve tüm Çankırının Babası İsmail ÖZDEMİR hakkında yazılacak söylenecek o kadar çok şeyler varki yazmaya kalksan satırlar mısralar almaz değerli şahsiyetli Müdür Babanın gerçekden oturduğu mahallenin üst yoluna isminin verilmesine, inanırımki tüm halkımızda canı gönülden destek verecektir. Bu konu hakkında yazı yazan Büyüklerime arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür eder, bu konularda yetkilileride göreve devet ederim. M.ÇİFTCİ

sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 16/09/2005 :  18:17:30       
  Son Hareket Planımız

Değerli Çansaati üyeleri abilerim, kardeşlerim.

Biz en kısa zamanda (muhtemelen 23 eylül) Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Rahmetli Baba İsmail ÖZDEMİR'in adının Çankırımızda bir caddeye verilmesi hususunda Çankırı Belediyesine dilekçe ile müracaat edeceğiz.

Ayrıca Çansaatinde bu sayfaya yazılan yazılarında bilgisayar çıktısını alıp dilekçemize eklemeyi düşünmekteyiz. Bu konuda Meclis üyelerinin de önceden bilgilenmeleri amacıyla aynı çıktılar kendilerine ulaştırılacak, birebir ziyaret edilerek lobi çalışması yapılacaktır.

Belediye Meclis Üyeleri

Eğer bu konu hakkında siz de sivil insiyatif grubumuza katkınız olsun istiyorsanız en kısa zamanda düşüncelerinizi, Rahmetli hakkında bildiklerinizi bu yazımızda dile getirmenizi bekliyoruz.
Selamlar Saygılar

alıntı:

Rahmetli İsmail ÖZDEMİR’in Öz Geçmişi:

İSMAİL ÖZDEMİR: Çankırı İl Sosyal Hizmetler Müdürü, 01.01.1950 tarihinde Yapraklı Ayseki köyünde doğdu. İlk okulu Aysekide,Ortaokulu Yapraklı ilçesinde, Lise öğrenimini yatılı olarak Başar vakıf talebe yurdunda tamalamıştır. 1971 yılında Çankırlı lisesinden mezun olmuştur.Yüksek öğrenimine Ankara Sosyal Hizmetler Akademisinde 1977 tamamlamış. Çankırı Devlet Hastanesinde göreve başlamıştır. Daha sonra Çankırı Sağlık Koleji Müdür Yardımcısı olarak yapmıştır.

1980-1981 yılında askerligini yedek subay olarak yapmış. Trabzon'da Yetiştirme
Yurdunda sosyal hizmet uzmanı olarak çalışmış ve idari görevde bulunmuştur.

1984 yılında Çankırı İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne Sosyal hizmet uzmanı olarak naklen atanmış daha sonra Çankırı 100. Yıl Yetiştirme Yurdunda Müdür Yardımcılığı ve Müdürlük görevinde bulunmuştur.

09.10.1989-21-01-2004 tarihleri arasında 15 yıl Çankırı İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü
ve Çankırı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sekreteryalığını yapmıştır. Görevi başında
rahatsızlanarak vefat eden İsmail ÖZDEMİR Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İsmail ÖZDEMİR Çankırıda devletin güler yüzü olarak tanınan fakir-fukaranın babası

Olarakta bilenen Baba İsmail Çankırının sevilen sayılan ve örnek alınan şahsiyetlerinden biriydi...

captanblack
Çankırı Gönüllüsü

ankara
108 Cevap
Gönderim - 16/09/2005 :  21:02:58     
  Çok Değerli Ahmet Bey
Niyazi Abinin duygusal yazısı etrafında gelişen sevgi çemberi İsmail Özdemir isminin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Aynı müze konusunda olduğu gibi GÜNDEM veya MANŞET olarak bu konuyu sıcak tutunki hep birlikte site üyeleri olarak bir icraata imza atmış olalım. Turgut arkadaşımızın konuyu sahiplenişi fevkalade etkiledi bizleride .
Belediye Başkanımız İrfan Beyin de bu isme sahip çıkacağını inancım tamdır.
Hatta Ahmet bey bir sokak levhası üzerine İSMAİL ÖZDEMİR SOKAĞI yazıp bu yazıya koysanız çokta anlamlı olur.

makav
Çankırı Gönüllüsü

202 Cevap
Gönderim - 17/09/2005 :  13:14:31     
  Sayın İRFAN DİNÇ
Belediye Başkanlığı Makamına
ÇANKIRI

Böyle kıymetli , çalışkan , fedakar , iyi kalpli , örnek ve üstelik Çankırılı bir büyüğümüzün isminin Çankırıda kampanya düzenleyen arkadaşlarla istişare edilerek uygun bir sokak veyada caddeye verilmesini saygılarımla arz ediyorum.

sayfa başına git

Recep Cirik
Yetkili Üye

Gent
373 Cevap
Gönderim - 17/09/2005 :  20:13:16       
  Sayın Niyazi
Bu kampanyayı destekliyorum. Belediye Meclisimiz bu değerli şahsiyete uygun bir cadde ye ismini vermesini istiyorum. Bu arada Sayın Hakkı Duran Bey'in araştırmalarından isimlerini cansaati.org'ta öğrendiğim Çankırımızın yetiştirdiği güzide evlatlarının isimleri belediyemiz tarafından listeye alınmalı ve yeni imara açılacak alanlara ya da anlamı olmayan sokaklara verilmelidir.
Bu vesile ile Sayın Özdemiri rahmetle anıyoruz.

Sokak isimlerinin önüne ünvanları ve doğum- ölüm tarihi yazılarak şahıs belirginleştirilmelidir.
Belçikada ki uygulamada sokak girişindeki levhalardan kim, ne işi yapmış ve ne zaman doğup öldüğü sokak tabelasında bulunmalıdır.

Zira benim tanıdığım Adı İsmail ve Söyadı Özdemir olan o kadar çok insan varki. Lütfen buna özen gösterelim.
Örnek

sayfa başına git

hatce18
Okur

çankırı
20 Cevap
Gönderim - 20/09/2005 :  09:12:46     
  BELEDİYE BAŞKANLIĞINA
ÇANKIRI

İlimizin mümtaz insanlarından Sosyal Hizmetler İl Müdürü Merhum Baba (halk vermiştir bu adı ona) İsmail ÖZDEMİR'in adının İlimiz Buğday Pazarı Mahallesi Mimar Sinan Sitesi üzerinden geçen ceddeye verilmesi, İlimizde örnek alınacak insanlardan olan Baba İsmail'in adının yaşatılması onun sevenlerini ziyadesiyle memnun edecektir. Sayın Belediye Başkanımız İrfan DİNÇ ve değerli Belediye Meclisi üyelerimizde bu konunun ele alınarak müsbet bir şekilde sonuçlandırılmasını,
Arz ederim....

HER ŞEY ÇANKIRI İÇİN  sayfa başına git

durmaz1800
Okur

ÇANKIRI
16 Cevap
Gönderim - 20/09/2005 :  11:16:24       
  Bu konuda başlatılan kampanyayı düşünen ve başlatan tüm herkese sonsuz teşekkürler. Bizler onun eski öğrencileri olarak, öğrenciden ziyade evlatları olarak bu kampanyada ne yapılması gerekirse varız. imza kampanyasını gerekirse sokak, sokak dolaşarak imza toplayabiliriz. bencede en güzeli İsmail Babanın ismi evinin bulunduğu caddeye verilmesidir.

Hüseyin DURMAZ  sayfa başına git

durmaz1800
Okur

ÇANKIRI
16 Cevap
Gönderim - 20/09/2005 :  11:23:41       
  ÇANKIRI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA
Sayın Belediye Başkanım gerek çansaati sitesinde gerekse vatandaşlarımızın isteklerini sanırım okudunuz ve duydunuz, sizden arzımız bu konuda yardımcı olmanız ve bu ismin yaşatılması için Rahmatle babamızın evinin bulunduğu caddeye İSMAİL öZDEMİR Caddesi isminin verilmesini 1982'den bu yana 100. Yıl Yetiştirme Yurdundan ayrılan 200 e yakın kardeşimin adına arz ediyorum.

Hüseyin DURMAZ

durmaz1800
Okur

ÇANKIRI
16 Cevap
Gönderim - 20/09/2005 :  11:33:55       
  Onu anlatmaya kalksam inanın sayfalar yetmez. Ben yetiştirme yurdunda kaldığım yıllarda o görevli olarak geldi. Onu tanıyan her öğrenci bir baba şevkatiyle yaklaşmasından dolayı hemen severdi onu, zaten babacan bakışları yeterdi. Bana sporu sevdiren özellikle güreşi sevdiren odur. Onun nöbetlerinde etüt salonunda birlikte çok güreş antremanı yapardık. Allah Razı olsun mekanı cennet olsun o nöbetçi olunca uyumak istemezdik bizde onunla nöbet tutmak isterdik geç olunca bizi zorla yatırırdı. Sohbeti güzel, nasihatları bambaşkaydı dayağını yedim yemedim değil ama helalı hoş olsun keşke daha fazla dövseydi. Onu anlatmak çok zor çünkü kelimeler yetmez. Yüce Rabbim Gani Gani Rahmet Eylesin, Mekanı Cennet,Peygamber Efendimizin Komşusu kılsın.
Hüseyin DURMAZ

izencirci
Yetkili Üye

Izmir
301 Cevap
Gönderim - 20/09/2005 :  15:56:38       
  Belediye Başkanlığına
ÇANKIRI

İzmir de yaşayan Çankırılılar olarak, Rahmetli İsmail Özdemir'in isminin, şehrimizde uygun bir caddeye verilmesi arz ederiz.

İzmir-Çankırılılar Yardımlaşma ve Kültür Derneği

Yönetim Kurulu

Bahadır Çiftçioğlu
İbrahim Ekim
Fuat Yakın
Mehmet Aslan
Süleyman Akyol
Remzi Dede
İbrahim Zencirci

sayfa başına git

durmaz1800
Okur

ÇANKIRI
16 Cevap
Gönderim - 20/09/2005 :  17:44:38       
  İzmir de yaşayan tüm hemşehrilerimize Rahmetli Babamızın adının bir caddeye verilmesi için göstermiş olduğu ilgi ve alaka için, bizler yurttan ayrılan öğrenciler ve aynı zamanda Rahmetlinin evlatları olarak İzmir Çankırılılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine ve hemşerilerimize çok çok teşekkür ederiz.

Hüseyin DURMAZ
Yurttan Ayrılanlar Gönüllü Başkanı

Fatih Bayram
Yetkili Üye

Çankırı / Orta
311 Cevap
Gönderim - 21/09/2005 :  15:26:49     

alıntı:

Son Hareket Planımız

Değerli Çansaati üyeleri abilerim, kardeşlerim.

Biz en kısa zamanda (muhtemelen 23 eylül) Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Rahmetli Baba İsmail ÖZDEMİR'in adının Çankırımızda bir caddeye verilmesi hususunda Çankırı Belediyesine dilekçe ile müracaat edeceğiz.

Ayrıca Çansaatinde bu sayfaya yazılan yazılarında bilgisayar çıktısını alıp dilekçemize eklemeyi düşünmekteyiz. Bu konuda Meclis üyelerinin de önceden bilgilenmeleri amacıyla aynı çıktılar kendilerine ulaştırılacak, birebir ziyaret edilerek lobi çalışması yapılacaktır.

Eğer bu konu hakkında siz de sivil insiyatif grubumuza katkınız olsun istiyorsanız en kısa zamanda düşüncelerinizi, Rahmetli hakkında bildiklerinizi bu yazımızda dile getirmenizi bekliyoruz.
Selamlar Saygılar

Abicim çok güzel bir düşünce bence...
Umarım yetkililer de destek verecektir...
Ben tüm üniversiteli arkadaşlarım adına;
Destek verdiğimizi belirtmek isterim..

durmaz1800
Okur

ÇANKIRI
16 Cevap
Gönderim - 21/09/2005 :  15:50:34       
  fatih bayram kardeşim Rahmetli İsmail ÖZDEMİR (Müdür Babamız)'in isminin bir caddeye verilmesi için göstermiş olduğun ilgi ve alakaya çok teşekkür ederim tüm arkadaşlarım adına.saygılar

Hüseyin DURMAZ

forvet
Çankırı Gönüllüsü

İSTANBUL
153 Cevap
Gönderim - 22/09/2005 :  00:50:54       
  Yani çok çok ilgimi çekti yukarıda Belediye Meclis Üyelerinin fotoğrafları var.Bu insanlar Çankırılı olduğuna ve Çankırıda yaşayıp seçildiklerine göre rahmetli İ.Özdemiri hiçmi tanıyan yok içlerinde?
Bu kadar sevildiği aşikar bir insanı bu üyelerden biri yada bir kaçı tanıyordur mutlaka.
Sayın Meclis üyelerininde konuyu Başkan beye iletmeleri bir vefa borcudur diye düşünüyorum.

YILMAZ UZUN  sayfa başına git

durmaz1800
Okur

ÇANKIRI
16 Cevap
Gönderim - 22/09/2005 :  10:00:27       
  evet, Baba İsmail adı altında yürüttüğümüz isim verilmesi konusuile ilgili olumlu,olumsuz destekleyen tüm duyarlı arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz. Bu konuyu bizler Yetiştirme Yurdu eski öğrencileri olarak üstlenmiş durumdayız keşkebir derneğimiz olsaydı. Dernek kurma çalışmalarımız var fakat tek sıkıntımız yerimizin olmaması, kısacası maddi imkansızlıklar, sadece Çankırı ve ilçelerinde yaklaşık 150'yi geçgin İsmail Babanın yetiştirmiş olduğu evlatları var, buna ilaveten diğer illerde bulunan kardeşlerimiz var ancak bazı nedenlerden dolayı bir araya gelinip dernek kurulamamaktadır. Bizler onun evlatları olarak bu konuyu üstledki ve sonuna kadar yani BABA'nın ismi bir caddeye verilinceye kadar gerekenleri yapacağız. Bu konuda bize destek veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Hüseyin DURMAZ
Yurrtan Ayrılanlar Gönüllü Başkanı

Van Basten
Yorumcu

KIRIKKALE
52 Cevap
Gönderim - 22/09/2005 :  11:41:30     
  Hüseyin Durmazın mesajı önemli. Çankırıdaki korunmaya muhtaç çocukların eğer bir derneği olsaydı şimdi bu kampanya çok daha farklı bir boyutta sonuçlanırdı.Ama geç değil henüz. İsmail Özdemir anısına caddeye isim verilmesi zor olmadığı gibi Yetiştirme Yurdu Derneğine yer temini ve kurulmasıda hiç zor değil.
Yeterli ilgililer burada yazılanları dikkate alsınlar. Yetiştirme yurdu öğrencilerinin elinden tutacak kimse yokmudur Çankırıda ? Siyasilerimizi ne zaman bu tür konuları çözerken görebileceğiz ?

S.G  sayfa başına git

durmaz1800
Okur

ÇANKIRI
16 Cevap
Gönderim - 22/09/2005 :  11:58:11       
  Kırıkkale'den yazan arkadaşa gösterdiği ilgivelaka için tüm arkadaşlarım adına teşekkür ederim.

cenk
Yorumcu

istanbul
48 Cevap
Gönderim - 22/09/2005 :  12:25:45     
  www.yaprakli.gov.tr sitesini inceledim maalesef bu konuyla ilgili bir haber göremedim. Neden bu kampanyaya destek olmuyorlar ?

sayfa başına git

aliyildirim
Yetkili Üye

NİĞDE
185 Cevap
Gönderim - 22/09/2005 :  14:16:26     
  Niğde de yaşayan Çankırılılar olarak, Rahmetli baba ismail' in isminin, Buğday Pazarı Mahallesi Mimar Sinan Sitesinin önünden geçen cadde yada sokağın adının İsmail Özdemir olarak verilmesini istiyoruz

civiky@hotmail.com

Recep Gülşen
Yönetici

Konya
76 Cevap
Gönderim - 22/09/2005 :  14:17:54       
  İyi insanların isimleri yaşatılmalı.

İyileri anmak, iyilikleri yaymak adına kampanyayı destekliyor bu vesileyle İsmail Özdemir'e rahmet diliyorum.

Recep Gülşen  sayfa başına git

turgut_reis
Yetkili Üye

ÇANKIRI
223 Cevap
Gönderim - 23/09/2005 :  13:45:29       
  Değerli Çansaati sakinleri İlimiz Sosyal Hizmetler İl Müdürü Rahmetli Baba İsmail ÖZDEMİR'in adanın Çankırı İlimizdeki bir caddeye verilmesi ile ilgili olarak,
Çansaati.org ve Yurttan ayrılanlar derneği olarak bizler (Turgut ÖZKAN-cansaati.org, Hüseyin DURMAZ-Yurttan ayrılanlar gönüllü başkanı, Mustafa MANTAR, Halim ÖZDEMİR, Hayri KÜTÜK, Hamdi ERTUNÇ) bir dilekçe ekinde yaklaşık 300 imza içeren bir liste ve konu ile ilgili şuana kadar Cansaatinde yazılan görüş, öneri ve istekleri içeren yazıların bilgisayar çıktısı ile birlik önce Çankırı Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdürü Yüksel ARSLAN'ı ziyaret ettik. Sayın ARSLAN konuya vakıf oldukları söyleyerek bizlerin yapmış olduğu bu hareketin memnuniyetini ifade ettiler.
Daha sonra Çankırı Belediye Başkanı Sayın İrfan DİNÇ beyi 23-09-2005 Cuma günü saat 11:30 da makamında ziyaret ettik.

Sayın Başkan bizim bu hareketimizin güzel olduğunu rahmetli İsmail ÖZDEMİR'in Çankırıda sevilen, sayılan ve garibanın babası olduğunu söyledi. Bizde elimizdeki dilekçe ve eklerini Sayın Başkana sunduk oda bu konuyu ilk encümen toplantısında gündeme getireceklerini ve mutlaka bu adın yaşatılacağını bizlere ilettiler.

Bu konu ile ilgili olarak görüş belirten belirtmeyen bütün cansaati.org üyelerine, bizimle birlikte hareket eden Çankırı Belediyesi Eğitim ve Kültür Müdürü Yüksel ARSLAN beye ve hassasiyetlerinden dolayı Belediye Başkanı Sayın İrfan DİNÇ'E Teşekkürlerimizi borç biliriz.

durmaz1800
Okur

ÇANKIRI
16 Cevap
Gönderim - 23/09/2005 :  14:45:08       
  TEŞEKKÜRLER...
Sayın Belediye Başkanımıza İsmail ÖZDEMİR'in adının bir caddeye verilmesi ile ilgili göstermiş olduğu duyarlığa sonsuz teşekkür ediyorum. Evet sayın başkan Ekim ayının ilk haftasında yapılacak olan Belediye Meclis Toplantısında konuyu ele alarak İsmail ÖZDEMİR 'in isminin bir caddeye verileceğini belirtti.
Bu konuda bizlere destek veren herkese ayrı ,ayrı teşekkür ederiz.

Hüseyin DURMAZ

derelli
Yetkili Üye

ANKARA
201 Cevap
Gönderim - 23/09/2005 :  16:02:19       
  Sivil Toplumun güzel bir çalışma örneği bir defa daha etkisini göstermiş oldu. Bu nedenle Cansaati.org üye ve okurlarına konuyu gündeme getiren ve destekleyenlere teşekkür ediyorum. Diliyorum bu girişimi Belediye Başkanlığımız olumlu olarak değerlendirir ve karara bağlar. Şimdiden memleketimize hayırlara vesile olması dileğiyle. İsmail Özdemir'in ruhu şad olsun.

sayfa başına git

hasan
Çankırı Gönüllüsü

çankırı-ankara
299 Cevap
Gönderim - 23/09/2005 :  19:29:49       
  Örnek bir dayanışma ve işte sonucu.
Kampanyayı başlatan , destek olan herkese helal olsun.
Belediye Başkanımızada ayrıyeten helal olsun.

Huzur içinde yat BABA , artık adın ölümsüz .

Hasan BAKIR  sayfa başına git

tukilic
Okur

Ankara
11 Cevap
Gönderim - 24/09/2005 :  15:51:19       
  Bu kampanya tam bir vefa örneği oldu.Başlatanda sonuçlandıranlardanda Allah razı olsun.
Allah her kuluna böyle ölümünden sonra hayırla yad edilmeyi nasip etsin.

Tuncay Kılıç  sayfa başına git

captanblack
Çankırı Gönüllüsü

ankara
108 Cevap
Gönderim - 24/09/2005 :  21:13:21     
  Sitemizden katkı sağlayan herkese teşekkürler.
Belediye Başkanımızada bu ortak arzuyu dikkate alarak gereken titizliği gösterdiği için Hasan beyin tarzıyla ((ayrıyeten)) teşekkürler.
Acaba diyorum rahmetlinin adını hak ettiği BABA ünvanıyla koysak daha güzel olmazmı?

korgun
Çankırı Gönüllüsü

231 Cevap
Gönderim - 27/10/2005 :  03:04:39       
  m

Düzenleyen - korgun on 23/11/2005 19:17:22

sayfa başına git

Forumda görüş beyan etmek ve yorum yapmak için üye olmanız gerekmektedir.
Yer alan ifadeler kişisel olup, hiçbir kurum ve/veya kuruluş adına görüş bildirilmez, bildirilse dahi kişisel kabul edilir ve yer alan her görüş yazarını bağlar. Site grup, cemaat, klik  vs bir sınıflama olmaksızın herkese açık olduğu için LÜTFEN POLEMİKLERE GİRMEYİNİZ, sadece kamuya sunacağınız bilgi ve görüşleri bizlerle paylaşınız. Yazılara yapılacak tenkitler edebi ve bilimsel formlar ve bilimsel etik açısından uygun olmalıdır. Kişilik haklarını ihlal halinde, hukuka, ahlaka aykırı görüş beyan edildiği ve ticari reklam yapıldığı durumlarda yazının yayınına izin verilmez. Kitap,dergi tanıtımları ticari sayılmaz. Yazılarınızda yaptığınız alıntılar (iktibaslar) için açıkça kaynak gösteriniz.

Çankırı Araştırmaları sitesi'
nde yayınlanmakta olan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının yada telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılmaması, yayınlanmaması, editörlerimizin ve üyelerimizin kaynak belirtmeden herhangi bir alıntıyı sitemizde yayınlamaması önemle rica olunur. Kaynak belirtilmeksizin sitemizde yayınlanan alıntılar ve görüşler yazarlarını bağlar.

Kalite Anlayışımız:
Lütfen bildirilerinizi yayınlamadan önce yazım kuralları ve içerik açısından kontrol ediniz. Mümkünse önce word belgesi olarak yazıp denetleyiniz. Sonra kopyala-yapıştır yöntemiyle buraya taşıyınız. Dilimize gereken özeni göstermeyen ve kurallara uymayan bildiriler silinecektir.

Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle       © Çankırı Araştırmaları Sitesi hatsanat site yönetim sayfa başına git